2019

prosinec – VIDEO – Příběhy zapomenutých tůní – lov kaprů z hladiny

červenec – Zapomenutá tůňka

Ahoj, v letošním roce jsem si udělal čas také na zapomenutou tůňku, kde jsem tři roky nerybařil. Zlákal mě do toho hlavně parťák Jirka, který navrhl, že bychom mohli po delší době opět natočit další příběh zapomenutých tůní. Tentokrát jsme se ale na rozdíl od předchozích let snažili o aktivní lov kaprů z hladiny. Povedly se nám nádherné úlovky a byli jsme rádi, že kapři v tůni nadále žijí, poněvadž z důvodů urbanizace již zapomenutá tůňka bohužel přestává být zapomenutou, ale o tom a dalším více až v samotném videu.

S pozdravem, za Exil Carplife Ondra.

květen – Zapomenutá tůňka

Ahooj, když jsme v týdnu jeli do práce a měli jsme v ten den udělat jen pár věcí, napadlo nás s tátou si vzít pruty a na chvíli se zastavit na jedné zarostlé vodě. Vzal jsem si sebou jen to nejnutnější, pár háčků, rohlíky, dip a to stačilo. Jelikož se ve vodě nachází mnoho drobných rybek, namáčel jsem rohlík do dipu chilli a v tu ránu byl klid. :D Po druhém nahození k rákosu přišel tenhle nádherný kapr, který sebral rohlík z hladiny. Akce trvala jen 2 hodiny a odjížděl jsem nesmírně spokojený :) Za Exil Carplife Jiří Moc.

2018

léto – Zapomenutá tůňka

Vydal jsem se na jeden zapomenutý revír, kde je fakt jen pár kaprů. A tudíž z každé ulovené ryby je velká radost. Vzal jsem si sebou na 3 hoďky chytání chilli losos, a trefil sem se do chuti !! Povedli se nádherní kapři, jsem za ně strašně rád. S pozdravem Jiří Moc

2017

10.ledna – VIDEO – Zapomenutá místa

2016

20.října - VIDEO – Příběhy zapomenutých tůní 2016

18.října – Zapomenutá tůňka

Po dvou letech jsem se vrátil k mé oblíbené zapomenuté tůňce. Důvod návratu byl jasný – chytit jednoho ze dvou největších lysců, kteří tuto tůň obývají a oba se již čtyři roky nikomu nepodařili ulovit. Jako nástrahu jsem zvolil na dva pruty 16mm V-pops v růžové barvě a na třetí prut 16mm elite strawberry, vše jsem den předem nechal v dipu a před náhozem ještě obalil v gelu elite strawberry. Podotýkám, že se nejedná o vodu svazovou a tak jsem si lov na tři pruty dovolit mohl. Tři dny jsem místa předkrmoval výše zmiňovanými kuličkami a hlavně jsem vždy přidal několik hrstí 15mm carptrack aminopellets. První noc přišel záběr z uličky mezi rákosovým polem na V-popku a já dostal na podložku šupináče 64cm, kterému říkáme Bělouš, protože jako jediný kapr z tůně, nemá typické tmavé zbarvení. Druhou noc jsem dostal záběr opět na V-pop a na konci byl jeden z kaprů, pro které jsem na tůň přijel. Nádherný lysec s rozházenými šupinami po těle. Byl jsem neskutečně šťastný, že jsem ho po čtyřech letech ulovil znovu. Po něm zabral ještě menší, ale za to nádherný řádkáč na jahodu. Rád jsem si na tůňce odpočinul a nabral energii při úplně jiném stylu chytání, než normálně provozuji a určitě se zase někdy rád vrátím. Zapomenuté tůňky jsou pro mě něčím opravdu výjimečné. Z mého pobytu u tůňky jsem natočil video a tak Vám přeji příjemnou podívanou. Za ct-exil Ondra Křížek.

9.března – Zapomenutá tůňka

Zdravím všechny dobré duše v nové sezoně a hlásím se z mé druhé letošní vycházky k vodě. Jelikož jsem si ještě nepořídil povolenku na svazové vody, má cesta směřovala k jedné malé zapomenuté tůňce, kde žije pár krásných kapříků. Asi měsíc probíhalo vždy jednou týdně malé krmení, které se skládalo jen z několika kuliček a pár peletek na tři místečka, které jsem hodlal zkoušet chytat. Při první vycházce po práci přišel i první neúspěch. V krmení jsem pokračoval a po dvou týdnech jsem se po práci opět vydal k tůňce. Jeden prut s panáčkem z 16mm kuličky Mystery jahoda/moruše s totožnou pop-up, kterou jsem rozpůlil, ořezal. Celou nástrahu jsem smočil v dipu a obalil do tenké vrstvy obalovací pasty. Druhý prut osazen boostrovanou 18mm peletou Seafoodu. Pva punčoška s peletami nesměla chybět asi v jednom případě a montáže mohli putovat na místo. Přišla ta pravá chvíle odpočinku, kterou jsem tolik potřeboval. Vyčistit hlavu, a když se zdaří, třeba i záběr bude. Nakonec byl, na sladkou novinku jahoda/moruše, která hned při své první akci boduje. Leč měl kapr „pouhých“ 57cm, tak z této vody má pro nás každá ryba cenu zlata… A ještě když to je kousek jako tento? Nemyslíte? Bomba! Za ct-exil Slámiš.

2015

16.února – Zapomenutá voda v Praze

Při prvních výpravách k pražské zapomenuté louži se Jiřímu podařilo ulovit dva letos první, menší zapomenuté kapříky.

2014

8.prosince – VIDEO – Příběhy zapomenutých tůní 2014

Další video z lovu na zapomenutých tůních je na světě, přejeme příjemnou podívanou!

19.září – Zapomenutá tůňka

Tento víkend jsem se rozhodl vydat na pro mě nepokořenou zapomenutou tůňku. Na této vodě jsem strávil mnoho dnů a několik nocí, ale do této výpravy mi nevydala žádný ze svých pokladů. Na tuto výpravu jsem se rozhodl trochu zainvestovat a nakoupil jsem si dip, boilies a pop up Krakatit. Tento tah se mi vyplatil. První záběr přišel ještě než jsem si šel lehnout. Jízda směrovaná přímo do nedalekého rákosí, ze kterého se mi ovšem podařilo kapra vytáhnou a celý obalený porostu z místní vody se uráčil zajet do podběráku. Nejspíše největší místní šupináč o délce 68cm, kterému říkáme Ploutvička, zobl z krmného místa rozkrmeného nadrceným boiliem Krakatit na předipovaného panáčka stejné příchutě. Konečně se mi to podařilo :)  Ještě tohoto dne ráno kromě mnoha karasů přišel ještě jeden kapří záběr. Na pop-up Krakatit hozený stranou od krmného místa zabral nádherný lysec 56cm, byla to pro nás známá ryba a doufali jsme, že ji chytíme a vyvrátíme tím tvrzení, že kapr z Vánočních kádí nedokáže přežít zimu! Tohoto krásného kapra před tradičním bouchnutím po hlavě zachránil Slámiš a stal se první rybou, kterou jsme do tůňky vysadili. Tuto výpravu jsem ještě zakončil sběrem pravých hřibů a už mi nezbývalo nic jiného, než se těšit na pondělní školu :D Za Ct-Exil Ondra „Šulcik“ Šulc.

19.srpna – Zapomenutá voda v Praze

Jiřik se vydal na svojí srdcovku a podařilo se mu na chytání z hladiny ulovit pár pěkných kaprů, včetně jeho starého známého černého šupináče. Mimo něj ulovil ještě parádního lysce s obrovskými ploutvemi a pár menších.

31.května – Zapomenutá tůňka

Další víkend se vydal Ondra s Hanym na zapomenutou tůňku také. Byla v plánu jen párhodinová výprava přes den, ale nakonec se to zvrtlo a kluci zůstali u vody až do následujícího rána. Celý den bylo na kaprech vidět, že nevyhledávají potravu. Několik z nich jsme zahlédli v jejich oblíbených místech v rákosu, kde tráví většinu času po celý rok. Za tmy většinou vyjíždějí na volnou vodu a přichází naše šance. Tu tentokrát proměnil Hany a zdolal si svého prvního kapra na této zapomenuté tůni. Byl to opět krásně tmavý šupináč, dlouhý 63cm. Propadlé břicho značilo, že se před pár dny vytřel a suprové na tomto úlovku bylo také to, že se jednalo o námi ještě nechyceného kapra! Stal se tedy desátým úlovkem a symbolicky dostal jméno právě po jeho prvním lovci :) .. Zabral na několik měsíců v katalyzátoru KOKpro naloženou 14mm kuličku stejné řady. Ráno jsme opět v rákosu viděli nádherného lysce, který se nám dva roky vyhýbá a vypadá, že pěkně nabral. Snad se nám jej povede v příštích výcházkám k tůni ulovit také. V poledne, když Ondra s Hanym odjížděli, se ozval Šulcik, že na další z našich vyhlédlých zapomenutých vodách s Jirkou pozorovali ze stromu hejno kaprů o několika kusech… Že by nová výzva?

26.května – Zapomenutá tůňka

Po dvou měsících Ondrové navštívili zapomenutou tůňku opět, tentokrát s kamarádem a začínajícím rybářem Honzou „Hanym“ Hanušem. K vodě se dostali až po osmé hodině večer, pač všichni sledovali semifinále v hokeji, které pro nás bohužel dopadlo neúspěšně. Když už kluci měli všechny pruty připravené a chystali se rozbalit spaní, přišel Ondrovi záběr a po parádním souboji, jak u kaprů na této vodě bývá zvykem, vytáhl 61cm dlouhého šupináče, který byl snad ještě černější, než tu kapři bývají obvykle. Po rozpoznání na podložce, jsme zjistili, že je to kapr jménem „Honza“, kterého naposledy ulovil právě Ondra téměř na den přesně před rokem. Noc proběhla klidně a když ani v brzkém ránu nepřišel záběr od kapra, všichni tušili, že záběr Ondry byl pro tuto výpravu jediným. Sluneční paprsky vyhnaly kapry k hladině a my je mohli pozorovat ze stromů. Viděli jsme mimo jiné nám již známého, ale už téměř dva roky nechyceného lysce s rozházenými šupinami po těle a také na zdejší poměry slušně velkou jikernačku, která světlo světa ještě nespatřila! Alespoň je stále motivace. Přes den se podařilo všem chytit pár karásků a Ondrovi vzala na pop-up bandhita dokonce štika 56cm. Byla to opět krásná výprava na tuto krásnou vodu a všichni se těšíme na další.

31.března – Zapomenutá tůňka

První letošní noc na naší srdcové vodě strávili Ondrové (Ondra Křížek a Ondra Šulc). K vodě dojeli kojem 5 hodiny odpoledne, do tmy v klidu připravili lovná místa a svoje jednonoční obydlí. Šulcik zvolil jako návnadu řepku s prosem, které zalil katalyzátorem KOKpro. Na svoje místa nemohl dohodit lopatkou ani kobrou a tak se jako šikovný pomocník osvědčila raketa spomb. Pod háček Šulcik nastražil panáčka ze 14mm hotovky KOKpro a malé plovoučky Ananas/NBA. Druhý Ondra rozkrmil příbřežní partie půl kilem 4mm peletek KOKpro a na jeden prut nastražil KOKpro 14mm a na druhý samotnou 12mm plovoučku řady Bandhita. Noc začala a brzy se začalo razantně ochlazovat. Už v 9 hodin šli kluci zalézt do spacáků a čekat, jestli se povede nějaký cenný úlovek z této tůňky, na které je lov opravdu těžký. O půlnoci měl Ondra první záběr, hned jak vstal, rozpípal se mu i druhý hlásič, avšak nešlo o jízdy, nýbrž o záběry, kdy swinger skákal nahoru dolu. Ondra zdolal dabl karasů, znovu nahodil a přihodil několik hrstí peletek. Asi o dvě hodiny později už měl Ondra záběr na který čekal, po záseku okamžitě cítil, že koncoví fluorocarbon o něco drhne. Po pár chvilkách už kapra na prutě necítil, ale přitáhl obrovskou větev. Když ji rozmotával, něco kousek od něj šplouchlo a doposud nehybný fluorocarbon se rozjel směrem do vody! Kapr tam stále byl a Ondrovi se ho nakonec povedlo vytáhnout. Na podložce zjistil, že se jedná o kapra, kterého ulovil již loni v létě. Tentokrát byl v suprové kondici a jeho zlatavou barvou kluky okouzlil. Po zdokumentování putoval zpátky. Šulcik si všimnul, že jeho řetízkáč je přilepený k hlásiči, tak jej šel přehodit a čekal tam na něj karásek, který zajel do všudepřítomné vodní trávy a nemohl s montáží hnout. Toto se k ránu opakovalo ještě jednou a přes den kluci přidali ještě několik karasů. Byla to velmi příjemná 24 hodinová výprava a jsme zvědavi, jak se nám bude dařit na dalších.

19.ledna – Zapomenutá voda v Praze

Letošní druhá výprava k pražské zapomenut vodě, přinesla první kýžený úlovek. Vyrazili jsme ve trojici, Jikra, Ondra a Šulcik. Začali jsme chytat na malé průměry boilies, pop-upů, či na peletky, ale kapři o tyto nástrahy zájem neměli. Kolem poledne jsme v průzračně čisté vodě pozorovali několik kaprů, jak projíždí tůňkou. Většina z nich nikdy nebyla na háčku, tak jsme doufali, že se nám poštěstí nějakého chytit. Odpoledne jsme přesedlali na přirozenější nástrahy pro kapry a to hlavně červy. Olůvka jsme obalili method mixem Glm n Krill a přeci jen se nakonec jeden kapřík podařil. Byl to sice jeden z nejmenších co v tůni plavou, ale udělal Šulcikovi i ostatním radost.

2013

24.prosince – VIDEO – Příběhy zapomenutých tůní (minifilm 2013)

Z putování po zapomenutých tůňkách v roce 2013 jsme udělali krátký film.

5.prosince – Zapomenutá voda v Praze

Tak už je tu prosinec a vody nám začínají pomalu zamrzat. Bohužel na stojatých vodách V Praze už se nedá chytat, protože hladinu pokrývá tenký led. Celý rok jsem nebyl na jedné zapomenuté vodě a proto jsem se rozhodl, že to dnes ozkouším. Tato voda má přítok, takže nezamrzá a já si mohu jít i v zimě na pár hodinek zachytat. Nic extra jsem nevymýšlel, vzal jsem jeden prut, nastražil jednu kuličku Main Coursu a šel prostě chytat na blind. Bylo to jak ve snu, když jsem za 20 minut měl záběr a vytáhnu krásného šupináče přes 10kg. K vodě jsem vyrazil proto, že na pár hodinek vykouklo sluníčko a po těch dnech co bylo opravdu ošklivo, bylo dnes příjemně. To je asi taky důvod proč měl zrovna dnes chuť něco sezobnout. Nebo se taky bál, že ho odnese čert? :D Za ct-exil Jiří Moc.

9.srpna – Zapomenutá tůňka

Začátkem srpna jsme se začali více věnovat naší velmi oblíbené tůni. Dvojice Ondra s Honzou po prvních pár hodinových výpravách, kdy si tůňku trochu oťukali, vyrazila na výpravu přes noc. Pod háček kluci nastražili všechno možné, potápivé i plovoucí kuličky v prezentaci na dno, do sloupce i na panáčka. Právě třetí zmíněná kombinace měla za noc jediný úspěch, bylo to hned po setmění a Honza zdolal jeho starého známého kapříka Oskara, který od minulého roku o dva centimetry vyrostl a byl v parádní kondici. Ráno se přihnala silná bouřka a jelikož byl Ondra pod širákem, během chvilky natolik promokl, že musel předčasně domů. Další výpravu kluci podnikli jen na pár hodin k večeru. Ondra si mimo jiné vzal i svůj první prut, který dostal v pěti letech, hezky po staru nahodil malý splávek mezi pole rákosu, zakrmil mini peletami a sledoval co se dělo. Hned po chvilce byla na provnaděném místě vidět velká aktivita kaprů a netravalo to ani čtvrt hodinky a splávek zmizel pod hladinou. Na dvoumetrový proutek to byl velký souboj, který nakonec dopadl vítězně pro Ondru a na podložce se díval na šupináče, kterého jsme na tůňce zatím nechytili! Byla to další nádherně zbarvená ryba, která měřila 61cm, foto samospouští vyšlo na jedničku a kapřík mohl zase plavat ve svém živlu.

29.května – Zapomenutá tůňka

Nějaký čas jsme na naší milované tůni nemohli chytit žádného z kaprů, vše se ale obrátilo koncem května, kdy přes den přijel Honza se Šulcikem a nastražili svoje pasti. Celý den hodně pršelo a ve chvíli, kdy déšť na chvíli ustal se jim povedla nějaká ta rybka, nejdřív to byl malý lín na feeder, po něm plotice a karas.. Při další pauze mezi silnými přeháňkami se Honzovi ozval prut, na kterém máčel letošní novinku od DH baits – boilies Bandhita, které měl uválené ve formě dumbelz a flek prokrmený boiliem, peletkama a method mixem stejné příchutě. Hned po začátku Honza věděl, že je to jedna z největších ryb v tůni, což se potvrdilo, když se na podložce rozvalil starý známý „Ploutvička“, tentokrát byl ve formě před třením a měřil krásných 67cm. Druhý den k tůni přijel Ondra s Tomášem a později Toma vystřídal Marek, za celý den se povedlo opět pár menších ryb a Ondrovi na kukuřici šupoš 60cm, který se Ondrovi nepovedl zrovna ideálně samospouští nafotit.

4.března – Zapomenutá tůňka

Prvního kapra nám dnes vydala i naše oblíbená zapomenutá tůňka. Na pár hodinovou výpravu vyrazil Marek s Honzou a Ondrou. Chytali na feeder i na boilies a jediný záběr měl Honza na peletu schafranu s půlkou pop-upky ananas/nba. Honzovi kapr zabral do pěti minut od nahození prutu do uličky mezi rákosy, kde je malá hloubka a kapřík tam nejspíše najel díky větší teplotě vody v tomto místě, než v ostatních částech tůňky.

15.února – Zapomenutá voda v Praze

Zima nás ještě stále trápí, ale ani to mi nezabránilo podniknout čtyřhodinovou akci na nádrž, která se nachází na území hl.m.Prahy. Pod rybářský svaz nepatří, je opomíjena i rybáři, protože se sem kapří osádka nevysazuje a je to nejspíše jedna z dalších vod, která vydá krásné zapomenuté ryby. O tom jsem se velice rychle přesvědčil díky nadipované kuličce Schafranu, ořezané zhruba na 13mm. Tu jsem do vody servíroval společně s PVA, ve kterém jsem měl totožný method mix a 4mm peletky. To vše také podpořené katalyzátorem Schafranu. První zabral menší, ale krásně stavěný kapřík. Další senzační záběr poodhalil tajemství této vody. Na jeho koni byl kapr, jehož váhu odhaduji kolem 10ti kilogramů, nechtěl jsem ho mít v této zimě zbytečně dlouho na břehu. Je to pro mě začátek sezony jako ze snu. Za ct-exil Jirka Moc.

2012

25.listopadu – Zapomenutá tůňka

Jsou to necelé dva týdny, co se mohl pochlubit Ondra jeho nádherným kaprem ze zapomenuté tůňky. Tentokrát se tento unikát zapomenutých vod povedl Honzovi a byla to pořádná bitva v rákosovém poli. Honza zastihl kapra v o něco lepší formě než Ondra, kapr se připravuje na zimu a tentokrát mu zachutnala popka GLM n KRILL dlouho máčená ve stejnojmenném katalyzátor s vodou. Před tímto unikátem dostal Honza na břeh ještě další dvě ryby. První z nich byl světlý kapr, kterého v létě chytil Peťan a od té doby vyrostl o tři centimetry. Druhý kapr byl pro nás hodně povzbuzující, protože jsme jej zde ulovili poprvé a je to již osmý odlišný zapomenutý kapr z téhle tůňky o rozměrech 100x20m.


13.listopadu – Zapomenutá tůňka

Ondra s Honzou po několik neúspěšných výpravách k zapomenuté tůni s kaprařským vybavením, tentokrát zvolili jiný přístup. Vezli s sebou akorát dva feedery, chleba, červy a method mixy. Hlavní cíl byl si prostě jen v klidu pokecat, pokusit se o ulovení různých druhů ryb a zjistit tak, jaká je druhová pestrost v tůni. První záběr měl Ondra po 45 minutách, byl to velmi opatrný záběr, ale po záseku bylo hned jasné, že Ondra natrefil na jednoho z kaprů, po nekonečném boji v síti podběráku zjistil, že natrefil na toho nejspíš největšího kapra, který zde plave! Krásný černý lysec o délce 71cm a váze kolem 8kg, bude asi pěkný pamětník. Ondra byl celý rozklepaný radostí, takového kapra tady nikdy nechytil s kaprařskou výbavou a teď na tři červy a method mix Yellow honey v krmítku se mu to podařilo! Po něm zdolal Honza na jeho vymáchaný chleba v katalyzátoru Main Course dva kapry, šupíka „Oskara“ 58cm a lysce 66cm. Klukům se krom těchto tří kaprů povedl už akorát jeden jediný cejn. Hold kapři nenechají kluky v klidu, ani na feederovačce :) )

26.července – Bývalá požární nádrž

Tak je to konečně tady! Po dlouhé době a několika desítkách malých kaprů se konečně i Jirka dostal k vytouženému úlovku. O to víc ho potěšilo, že zabral na vodě, na které by to pomalu nikdo nečekal, na býválé požární nádrži o kterou se momentálně stará obec. Tento lysec s parametry 83cm 12kg zabral na 14mm Spice n Cheezy, položenou hned vedle stulíkového pole.

8.července – Zapomenutá tůňka

Příběh „naší“ zapomenuté tůňky pokračuje. Tentokrát jsme se po dvou neúspěšných pokusech přes den, rozhodli kapry lovit opět přes noc. Dny předem jsme ze břehů i ze stromů pozorovali, kde se kapři nejvíce zdržují a hledali hlavně větší kusy. Nejvíce kaprů i těch větších jsme našli u rákosu, kde je hodně vodní trávy. Po příjezdu to Peťanovi nedalo a do tohoto místa udělal speciální návazec o délce 80cm s jednou ananasovou pop-upkou. Ondra věřil svým již vyzkoušeným místům a chytal jak na potápivou, tak na plovoucí nástrahu. Peťanovi se experiment vyplatil, protože zdolal prozatím největšího kapra na tůňce, nádherného sametově černého lysce o délce 70cm. Po něm byl další záběr až za 4 hodiny a to Peťan na panáčka vytáhl dalšího kapra, tentokrát pro tuto vodu netypicky světlého šupináče. Běloušek se ale s Peťanem nechtěl vyfotit a při prvním zvednutnít sjel z podložky přímo do vody, takže fotku s ním máme je na podložce. Teď je tu jen otázka, jestli nám tato krásná tůňky o rozměrech pouhých 100x20m skrývá ještě nějaké tajemství? Budeme se o tom muset přesvědčit :)

1.července – Pískovna (alfa)

Dalším na řadě, v našem objevování, je 20-ti hektarová pískovna s opravdu silným rybářským a bohužel masařským tlakem. Na první výpravě se spolu dohodli Honza s Jirkou a dopadli nad jejich očekávání. O vodě neměli v podstatě žádné informace, přestože tam někdy nějaký ten kaprař je, neměli ani slechu o rybě třeba nad 70cm. Doufali proto alespoň v kapra 60+, o kterých věděli, že tam nějací jsou. Přijeli na místo, Honza schytal pro začátek několik žihadel od vos a začali připravovat věci k lovu. Během 12-ti hodin kluci nachytali několik kapříků do 53cm, kteří atakovali nástrahy tak dlouho, dokud se nechytli. Až na jednoho, který ráno Honzu vytáhl uprostřed silného deště ze suchého úkrytu. Od první chvíle zdolávání věděl, že to bude větší ryba, i když záběr tak opravdu nevypadal. Zdejší kapři budou asi dost opatrní. Asi po 10-15 minutovém boji, v pomalu ustávající bouřce, si Honza podebral, pro něj, prozatím nejdelšího kapra. Měl rovných 78cm, krásné tělo „říčňáka“ s 6 kg váhy. Neodolal dvou kuličkám GLM n´KRILL různých průměrů. Krásná ryba, která nás utvrdila v tom, že další výpravu určitě uskutečníme, více se připravíme, protože věříme i v rybu větší. U kapříku bodovalo i KOKpro a SPICE n´CHEEZY.

23.června 2012 – Zapomenutá tůňka

Je to už téměř měsíc od naší první zprávy ze zapomenuté tůňky. Od té doby jsme jezdili pravidelně kapříky krmit a párkrát se také pokusit o ulovení nějakého tamního krasavce. To se bohužel nepovedlo, protože jsme na tůňku jezdili v hodinách, kdy kapři byli letargičtí a vyhřívali se na hladině. Ani počasí nám nenahrávalo a tak se zrodil plán, že půjdeme na tůň chytat v noci. Shodou několika náhod nám to vyšlo docela brzy a ve složení Ondra, Honza a Petr jsme podnikli toto malé dobrodružství. Precizně jsme připravili lovná místa i návazce a motnáže umístili do ok ve vodní trávě. Když už se začalo stmívat, kapří aktivita rostla a první záběr na sebe nenechal dlouho čekat, byl to již pro nás známý menší kapr, kterého zde ulovil Honza jako úplně prvního, teď měl to štěstí Petr. O hodinku později měl záběr Ondra a vytáhl zlatočerného šupináčka a později ještě jednoho, zatím nejmenšího ze všech zde námi ulovených zapomenutých kaprů.

Začátek června 2012 – Zapomenutá tůňka

Měli jsme takové štěstí, že jsme s týmový parťáky objevily jednu krásnou a zapomenutou tůňku. První obhlídky nám odhalily, že se v ní nějaký ten malý kapřík určitě ukrývá a to byl hlavní impuls, aby jsme to na tůňce zkusili. Při prvních krmných kampaních nás překvapilo jak rychle a intenzivně ryby na krmení reagují a již při prvních dopoledních výpravách Ondry a Honzy se několik krasavců povedlo. Kapři mají krásné zbarvení, jak můžete vidět na fotografiích.

Rok 2010 a 2011 – Kuba a požární nádrž

Dá se říct, že celý projekt odstartoval Kuba již v minulých letech, kdy objížděl malé rybníčky a požární nádrže ve vesnici jeho babičky. V jedné z nádrží si všiml velkého kapra a v tom odstarovala série krmících vycházek, kdy Kuba chtěl kapra naučit na boilies. Nakonec se mu to povedlo a chytil ho hned při druhé vycházce, od této doby ho Kuba chytil ještě dvakrát, při dalších dvou vycházkách k vodě. Šupináč měřil 76cm a vážil průměrně 8,5kg, což na nádrž o rozměrech 17x13m není zrovna nic obvyklého. Pro Jakuba je to určitě nezapomenutelný zážitek.