prosinec – Svazová voda ČR

Jak jsem psal v předešlé zprávě, nastal čas Vánočních svátků, opět se trošku ochladilo a já doufal, že se břehy pískovny trošku uvolní a budu mít klid na lov.
Místo jsem si opět předkrmoval krmným i klasickým boiliesem Kokpro a po pár dnech šel lovit. Voda měla jen okolo 4°C a tak jsem si nebyl úplně jistý, jestli jsem nezačal s krmením moc pozdě. Celé odpoledne se nic nedělo a tak mi pořád vrtalo hlavou, jestli jsem těch x kilo boiliesu nevyházel do vody zbytečně. Když se pak konečně ozval dlouhý a pravidelný zvuk příposlechu, hodně se mi ulevilo.
Po prvním menším kapříkovi, začaly chodit záběry celkem pravidelně. Sice se nejednalo o žádné obry, ale tento zimní lov jsem si opravdu užil. Za celý den lovu, jsem měl 5 záběrů z toho se mi na břeh podařilo dostal 4 hezké zimní lysáky.
O pár dní později, jsem se opět vydal na pár hodin k pískovně. Na lov jsem měl pouze 6 hodin a tak jsem doufal aspoň v jeden záběr. Jelikož, jsem si zapomněl čelovku, tak jsem musel zavolat kamarádovi, který mi ji přivezl a rovnou tu zůstal se mnou. Kolem 19. hodiny se mi rozjel pravý prut. Po chvilce souboje, se kapr pohyboval zhruba v úrovni vlasce druhého prutu. V tom se ozval příposlech a cívka navijáku se rozjela opravdu velkou rychlostí. Chvíli jsem váhal, jestli se mi zdolávaný kapr nezamotal do vlasce. Ale nezamotal. Byl to opravdu další záběr a tak mi kamarád musel na chvilku pomoct. Po zdolání prvního kapra jsem se vrhl na druhou rybu. Neúnavné výpady, jakoby bylo léto a voda byla hezky prohřátá, mi pěkně rozpumpovaly krev v žilách a ten souboj jsem si opravdu užil.
Výsledkem byl krásný double kaprů se shodnou hmotností jen pár gramů pod 12 kg. Kdyby výsledná hmotnost patřila jedinému kaprovi, nezlobil bych se :-D ale i tak jsem byl nadmíru spokojený. Do 22. hodiny se už nic nestalo. Doufal jsem v rozlučkového kapra a čekal do poslední vteřiny povolené doby lovu. Vše jsem měl zabalené i nahozené pruty už ležely na zemi bez vidliček, ale ani ta minutka navíc nepomohla a já ukončil letošní sezónu tímto doublem dvou skoro-dvanáctek. Rok 2020 byl po rybářské stránce perfektní a už se těším, až si opět sáhnu na kapra, nejlépe ještě teď v lednu.

Za Exil Carplife Tomáš

prosinec – Svazová voda ČR

Na mou poslední výpravu jsem se vyzbrojil boilies KOKPRO. Asi hodinku po náhozu mám první jízdu a byl z toho nádherný lysec . Mezitím co jsem kapra pouštěl jsem dostal jízdu a kapra se mi podařilo úspěšně zdolat do podběráku. Dlouho se nic nedělo ale přeci jen pak další záběr přišel . Za jednu krátkou pár hodinovou vycházku se mi podařilo zdolat 3 kapry a každý z nich měl přes 10 kg !! Bylo to nádherné ukončení sezóny . Na boilie KOKPRO je celoroční spolehnutí a maká i v té nejstudenější vodě.

Za Exil Carplife Jiří Moc

prosinec – Svazová voda ČR

V první polovině prosince jsem u řeky strávil tři noci, první z nich byla na noc mých narozenin, tedy ze 4. na 5. prosinec. K vodě jsem dorazil za světla, nahodil pruty a šel zakrmit, do vody letělo kolem 2kg boilies Kokpro a jen maličkou chvíli po tom, co dopadli poslední kuličky hlásič zaznamenal záběr a já se nevěřícně chopil prutu. Překvapení vystřídalo ještě větší překvapení, když jsem zjistil, že se jedná o dost slušnou rybu, která mi nedala nic zadarmo. Povedlo se a já se mohl zvěčnit se šupináčem 92cm 16,6kg, paráda. Do rána jsem měl záběry pouze od menších kaprů. Další dvě noci jsem na připravené místo vyrazil před půlkou prosince a opět se nevídaně dařilo. Největší ryba zabrala do hodiny po prvním náhozu a byl to lysý krasavec 16,3kg. Kolem poledne jsem zdolal starého známého kapra, který se už delší dobu váhově zastavil, tentokrát měl tento lysý dinosaurus 12,7kg. Při setmění dokonal letošní úžasnou sezónu lysec, kterého jsem také již chytil asi před pěti lety. Je to opravdu nezaměnitelná ryba, tentokrát s parametry 81cm a neuvěřitelných 15,1kg! Tento kapr se stal mým letos dvacátým úlovkem nad 15kg z českých svazových vod. Krásné zakončení veleúspěšné sezóny, kterou již můžete vidět na videu Kapří stezky II.

Za Exil Carplife Ondra

prosinec – Svazová voda ČR

Během prosince jsem navštívil Labe pouze 3x. Jelikož se jednalo pouze o 6 hodinové vycházky, tak jsem se hodně řídil počasím a snažil se o přesné chytání s minimem krmení, aby byla šance na úlovek co největší.
Předmáčené boilies Kokpro fungovalo jak má a pár ryb se do podložky podívalo. Jedním z kaprů byl i dlouhý šupoš lehce přes 10kg, který úspěsně zakončil moji menší výzvu, kterou bylo ulovit každý měsíc v roce kapra nad 10kg.
Mezi Vánočními svátky, jsem podnikl i dvě vycházky na svazovou pískovnu a tam se taky dařilo výborně. O tom, ale až v další zprávě.

Za Exil Carplife Tomáš

listopad – Svazová voda ČR

Poslední výprava v listopadu směrovala k domovské řece Labi a předem připravovanému místu. Krmil jsem tradičně krmným boiliem Kokpro a první záběr přišel do hodiny po náhozu, na konci byl krásný 13kg lysec. Během odpoledne mě doplnit parťák Adam a dlouho jsme mrzli u prutů bez záběru, až se kolem 19 hodiny přece jen rozjel můj levý prut. Od začátku bylo patrné, že mám tu čest s jedním z místních mohykánů a dobrých 20 minut trvalo, než jsme obří tělo vůbec zahlédli. Po dalších deseti minutách z nervozity mohla vypuknout euforie, jelikož jsem šupináče navedl do podběráku. Starý mazák při záběru neuvolnil 260g olovo a tak u mě stáli všichni svatí, protože proud byl stále silný a souboj opravdu nekonečný. Krásná ryba měla míry 93cm 19,8kg a já byl štěstím bez sebe. Další večer jsem ulovil lysce 13,2kg s nádherným podzimním zbarvením na kterého se stále na fotografiích nemůžu vynadívat. Úžasná výprava.

Za Exil Carplife Ondra

listopad – Svazová voda ČR

Tak si ještě zavzpomínám na konec listopadu, kdy jsem se rozhodl zakončit sezonu na Labi. K vodě jsem se dostával až po práci a tak na chytání nezbývalo moc času. Pravidelně se krmilo boiliem Kok Pro, které opět ukazuje, že skvěle funguje i v chladné vodě. Nečekal jsem, že bude fungovat takhle rychle. Sotva jsem nahodil druhý prut a přišla jízda. Krásný souboj na chladnou vodu a já mohl podebrat nádherného řádkáče 82cm 12,4kg. Noc ještě nekončí a tak rychle nahazuju. Po krátkém čase přichází další záběr, na konci bojoval  krásný šupináč. Zajímavý kapr s dvoubarevnou hlavou 87cm 15,4kg. V prosinci jsem na Labi pokračoval a o tom se rozepíšu zase příště.

Za Exil Carplife Petr

listopad – Svazová voda ČR

Koncem listopadu jsem se vrátil zpět na břeh milované řeky Labe. Počasí bylo jak vystřižené z kaprařské literatury a já si při prvních podzimních mrazech v hustém mlhovém oparu, vychutnával ten božský klid a čerstvý vzduch.
Pobyt v přírodě s nahozenými pruty je lék a když do toho začnou spolupracovat i ryby, tak do jisté míry i droga. V ten den jsem se slušně předávkoval kaprařinou a po několika menších rybách si sáhl i na jednoho lepšího pupkáče.
Kuličkám Kokpro je jedno jaké je období, makaj vždy na sto procent.

Za Exil Carplife Tomáš

listopad – Svazová voda ČR

Koncem listopadu jsem začal velmi úspěšnou podzimo-zimní sérii na domovské řece Labi. Jen co ustoupila velká voda a dalo se jen trochu chytat, rozkrmil jsem vytipované místo a při první výpravě dostal dva záběry ani ne půl hodiny po sobě. Oba byly od krásných lysců 13,9kg a 11,3kg. Byl to skvělý impuls do dalších výprav v chladném počasí, které přinesly opravdové říční mohykány. Můžete je i celou moji sezónu vidět na videu Kapří stezky II, které vychází 2.1.2021 na YouTube Exil Carplife.

Mnoho úspěchů v nadcházející sezóně!

Za Exil Carplife Ondra

listopad – Svazová voda ČR

Tentokrát jsem na konci listopadu vyrazil do hor do Krakonošova revíru. Už byla velká zima a tak to bylo spíše rozloučení s touto vodou, kterou jsem letos moc nenavštěvoval.

Večer jsem si jel předkrmit místo, abych měl nějakou šanci něco chytit. Jelikož je tato voda plná rybářů, musel jsem další den vyrazit k vodě dříve, než se mohlo začít chytat. Místo bylo volné a tak jsem měl radost, že bude nějaká šance na záběr. Po půl hodince mi přišel kapr násadních rozměrů. Pak další, ale větší ne a ne přijít. Alespoň i ti menší kapři v té zimě zahřáli. Blížila se tma a v tom delkim lehce pípnul. Říkal jsem si, že to byl přejezd, ale v tom se začala lehce ohýbat špička prutu a byl tam! Konečně kapr lepších rozměrů. Kapra jsem pustil, zabalil a jel domu.

Druhý den jsem opět přijel, ráno nahodil a dlouho se nic nedělo. Prut se rozjel ve chvíli, kdy přijel kamarád Ondra. Kapra jsme navedli do podběráku a mohl jsem si ho cvaknout.  Byl to poslední kapr z této vody, jelikož pak voda zamrzla. Chytal jsem na boilies KOKPRO a krmeno bylo krmným boilies KOKPRO, které pracuje i v opravdu studené vodě.

Za Exil Carplife Jiří Moc

listopad – Svazová voda ČR

Uběhlo pár hodin po návratu z Pálavy a já už přemýšlel, kde strávím zimní čas na břehu. Rozhodl jsem se, pro mou domovskou pískovnu, která není tak bohatá na velké kapry. Přesto vím z doslechu, že tam nějaké skvosty plavou a to byl můj cíl. Opět jsem zvolil KOK pro a k vodě jezdil po práci. Pravidelné krmení nenechalo na první záběr dlouho čekat. Celkem pravidelně jsem podebíral kapry s vahou okolo 9kg, někdy i menší. Třetí vycházku jsem podebral krásného šupináče 12.4kg. Řekl jsem si, že to půjde, jen prostě musím vydržet. V práci přišel takový ten den blbec. Už jsem se těšil k vodě, kde zase vypnu a nebudu nic řešit. Po dvou menších kaprech přišla krásná pomalá jízda. Na chladnou vodu to byl krásný souboj. Nálada byla okamžitě suprová, když jsem podebral lysce 16kg. Na této vodě si toho velmi cením a snad ho do budoucna zase uvidím. Řeky se za tu dobu uklidnily a tak si jdu pro nové cíle, ale to až příště.

Za Exil Carplife Petr

listopad – Svazová voda ČR

Už nějaký ten rok mám sen chytit kapra na potoku, který bych přeskočil suchou nohou. Na začátku listopadu jsem tuto vodu konečně objevil a můj sen byl na dosah! Ihned jsem zabalil pruty a veškeré věci, co k tomu potřebuji. Zvolil jsem taktiku se každý 2 hodiny stěhovat, proto jsem výbavu co nejvíce zminimalizoval. Nastal den D a já mohl konečně vyrazit .

Po příjezdu k vodě jsem si nadrtil boilies na co nejmenší části tak, aby na dně byl jen zápach krmení a ryba se moc nezasytila. První montáž jsem položil pod špičku prutu, kde nad vodou byla větev od stromu, a zakrmil dvouma hrstma drceného boilie KOKPRO. Druhý prut jsem hodil na prostředek potoka a také zakrmil.

Moc jsem tomu nevěřil, že by tu nějací kapři mohli být, ale po půl hodině jsem dostal jízdu a kapr si bral metry vlasce. Nevěřil jsem vlastním uším, ale po chvilce jsem si uvědomil, že mám opravdu záběr.

Byl z toho krásný šupináč přes 60cm! Neskutečná radost a splněný sen. Kapra jsem pustil zpátky, vše zabalil a přesunul se o několik metrů dál. Opět jsem nahodil pruty tak, jako na předešlém místě. Po necelé hodině mám další jízdu. Tak, jako jsem nevěřil na začátku svým uším, že slyším signalizátor, tak opět to chvíli trvalo, než mi to došlo a u toho, co jsem podebral, jsem zase nevěřil svým vlastním očím! Nemohl jsem ani mluvit. Neskutečná radost!! Několik let jsem si přál chytit kapry na potoce a ten den byl tady. Byl to nádherný řádkáč, úplně jak z časopisu. Kapra jsem pustil, opět zabalil a přestěhoval jsem se na jiné místo. Ten den už nic nepřišlo, ale to mi nevadilo. Další výpravy, co jsem podnikal, se mi povedly po jednom kaprovi a nebo taky vůbec žádný.

Za několik výprav jsem pochytal nádherné lysce a šupináče a ze všech ryb jsem měl neskutečnou radost. Bylo to opravdu něco nepopsatelného. Už se těším na příští rok, až se na tuto vodu vrátím a budu mít příležitost si zas opět na takové vodě vytáhnout kapra.

 

Za Exil Carplife Jiří Moc

listopad – Svazová voda ČR

Když během listopadu začalo být Labe, kvůli vydatným dešťům, téměř nechytatelné, rozhodl jsem se začít chodit na pískovnu. Po pravidelném předkrmování jsem si konečně našel čas, abych si i na pár hodin nahodil a zúžitkoval píli. Během pár hodin lovu jsem neměl moc času na odpočinek a užil jsem si parádní lov. Bohužel z mnoha záběrů jsem proměnil jen polovinu, ale to se holt občas stane. Bylo to krásně strávených pár hodin a už se těšim,až se sem opět vrátím. Pokud mi to zase nezasednou nějaký uličníci :-D

Za Exil Carplife Tomáš

listopad – Svazová voda ČR

Po nejdelší výpravě roku na Pálavská jezera, ze které již brzy na našem YT kanálu Exil Carplife vyjde video, jsem se rozhodl dva týdny věnovat pískovně,  u které jsem zkoušel štěstí i v březnu. Místo jsem pravidelně vnadil krmným kokem a během zmiňované doby jsem u pískovny byl čtyřikrát na zhruba 16h vycházkách. Kaprů se mi podařilo ulovit poměrně hodně a největší lysec měl krásných 83cm 11,4kg. Posunul jsem si zdejší maximum a začal s přesunem k řece,  která se opět po zvýšeném průtoku stává chytatelnou. Přeji úspěšné zakončení sezóny!

Za Exil Carplife Ondra

listopad – Svazová voda ČR

Na začátku listopadu jsem podnikl několikadenní výpravu na Vltavu, která mě láká stále víc a víc. Je to rozlehlá, těžká voda, kde se dají najít místa na kterých má člověk opravdový klid a to ticho společně s chladným lesním vzduchem doslova léčí.
Od prvního dne se rybám moc nechtělo a bylo vidět, že tu prostě nejsou. Zkoušel jsem pokládat montáže do různých hloubek, hran, koryta, prostě všude možně, ale nic. Boilies byla jasná volba, Kok pro je jistota vždy a všude, takže tady nebylo co vymýšlet. Až ke konci výpravy se rozjezdil levý prut a několik menších kaprů mi pobyt na kraji lesa ještě víc zpříjemnilo.
Ikdyž tato výprava nebyla o velkém množství záběrů ani velkých rybách, tak jsem si těch necelých pět dní užil opravdu parádně.

Za Exil Carplife Tomáš

říjen – Svazová voda ČR

Koncem října nás čekala nejdelší letošní výprava. S Petrem jsme se vydali na 11 dní k Pálavským jezerům. Na tuto výpravu jsme se připravovali téměř celý rok a nesmírně se těšili. Vyrazili jsme o den dříve, abychom si vytipovali místa a měli dostatek času pozdravit se u vody s Lukášem a Tombou, a předtím i naším šéfkuchařem Martinem v Prostějově. :)

Místo jsme si vybrali co nejdále od okolních rybářů a od začátku mi něco říkalo, že to byla dobrá volba. Rozhodně je na Pálavě nejedno lukrativnější místo, ale já tomu vnitřně věřil a to často bývá nejdůležitější.

První den lovu jsme klasicky strávili cestou na místo, přípravou a hledáním lovných míst. Stihli jsme to tak tak před setměním a mohli si vychutnat první večer u této magické vody. Netrvalo to ani tak dlouho a Petr dostal záběr a po něm tři další. Druhý den se pekelně rozfoukalo a jako nováčky nás na břehu vítr pěkně vyškolil, na vodě jsme si paradoxně vedli daleko lépe a hned jak to bylo trochu možné, zavezli pruty na večer. Po setmění jsem dostal záběr od první velké ryby, byl jí šupináč 95cm 15,3kg, paráda!

Byl před námi teprve třetí den lovu, který se stal pro mě nezapomenutelným. Při západu slunce jsem si užil dlouhou zdolávačku se silným šupináčem 16,9kg a chvíli po setmění přišel záběr od místního obra. Celou situaci jsme zachytili na video, takže celou euforii můžete sami vidět a netřeba o ní déle psát. Byla to fantazie a já si zvedl osobní rekord masivním šupináčem 102cm 25,6kg!

Vítr ryby očividně rozhýbal a každou chvíli jsem byl na vodě, po lysci kolem 11kg jsem na břeh dovezl šupináče 13kg a čtvrtý večer na Kokpro zabral další mohykán, tentokrát lysec 16,7kg. Nádherná ryba s pořádnou budoucností.

Další dny začalo počasí dost kolísat a do konce výpravy jsem sice udělal poměrně velké množství záběrů, celkem za výpravu 31, z čehož jsem úspěšně zdolal 29 kaprů, ale po obrech z prvních dnů následovali ryby do 12,1kg.

Byla to tak úžasná výprava, že se nemůžu dočkat, až se k těmto legendárním jezerům vrátíme.

Za Exil Carplife Ondra

říjen – Svazová voda ČR

Poprvé jsem tuhle vodu viděl, když jsem před několika lety vyrazil za bratránkem na Moravu, který bydlí kousek od nádrží. Každá další návštěva mě utvrzovala v tom, že tam musím vyrazit na ryby. Nejprve přišla super nabídka od kluků z Exil Carplife, ať se přidám k nim a já neváhal ani minutu. Postupně jsem zjistil, že potřebuju rozšířit vybavení. Vše dobře dopadlo a tak se mohlo začít plánovat.

Den D nastal a s Ondrou jsme vyrazili směr Morava. Na ten den bylo v plánu se stavit za klukama od Vasr.cz a omrknout nějaká místa. Přespali jsme u bratránka a druhý den jsme začali makat. No makat, v rámci možností. Zjistili jsme, že je Morava pohostiná :)

Přesto jsme našli zajímavé dno a vše mohlo začít. První noc mě překvapila série záběru, kdy se mi povedlo zdolat kapry 5 až 9kg. Druhý den nás začal bičovat silný vítr a tak sem si zdolal kapra ze 400 metrů. Další dny jsem nic většího nechytil, ale Ondra vozil na břeh krásné kousky, ke kterým mu gratuluju. Až po 7 nocích, jsem podebral kapra 10,2kg a hned druhý den krásně stavěného lysce 12kg. Další záběry se odehrávaly v podání menších kaprů. I přesto jsem si to parádně užil a jako poznávací výpravu hodnotím velmi pozitivně. Poznali jsme spostu fajn lidí a snad je tam potkáme znovu. Jen škoda, že se mi nepovedla ta třešnička. Nabral jsem spoustu důležitých zkušeností a další výpravu se snad vyvaruji těch chyb, které jsem udělal a budu mít vetší štěstí.

Za Exil Carplife Petr

říjen – Svazová voda ČR

Je začátek října a dvě volné noci přede mnou. Po silných deštích průtok na řece zesílil do nechytatelného stavu, alespoň na místech, která jsem měl v plánu navštívit. Rychle tedy volím náhradní řešení a na mapě si předběžně vybírám místa, kde se tvoří vracáky či zátoky. Vyjíždím nakonec pozdě v noci, abych si čas u vody o něco prodloužil.

Dorazil jsem k prvnímu vytipovanému místu a rozhodl se zůstat. Nafoukl člun a když jsem projížděl za tmy po vodě a zkoumal dno, otočil se kousek ode mě pěkný kapr. Jeden prut jsem tedy celou dobu pokládal do tohoto místa a udělal z něj tři záběry, druhý prut jsem umístil do prohlubně, ze kterého přišla jedna ryba. Výprava tentokrát nebyla o velkých rybách, přesto jsem si ji užil.

Za Exil Carplife Ondra

září – Svazová voda ČR

Tak se znovu ozývám! Tentokrát pro mně s jednou z nejlepších vycházek k vodě co se týče velikosti ryb! Je ráno a já sedám do auta a opět jedu směr řeka. Když jsem přijel na místo, opět voda tekla tak, že jsem v ní neudržel olovo, které skákalo po dně jako míček. Tak jsem zabalil a přejel na jiné místo, kde to nebylo o moc lepší, ale věděl jsem, že se tu také dá chytat pod nohama. Procházel jsem se podél břehu a v jednom místě uviděl tvořící se bubliny ze dna. Vzal jsem prut, navlékl kuličku Kokpro přidal 3 kuličky na pva šnůrce, nahodil a přikrmil jen hrst kuliček .Věděl jsem, že když se tam ryba bude krmit, určitě postačí minimálně kuliček, než abych rybu větším množstvím vyplašil. Když jsem šel rozbalit druhý prut  ozval se signalizátor! Říkám si „vždyt to tam není ani 5 minut, to bude určitě tloušt“! Když jsem viděl co prut dělá, jen mě to v myšlence utvrdilo. Vzal jsem prut do ruky, domotal vlasec a říkám a jééé vázka! Jenže v tu chvíli se začal z cívky navijáku odvíjet vlasec a prut se pořádně ohnul. Tak si říkám, že to bude kapr a asi dost slušnej a taky že jo! Po 5 minutách souboje podebírám nádherného lysce s hmotností 15,3 kg! Neskutečná radost si potěžkat takového kapra. Celé odpoledne se nic nedělo. Když jsem volal s kamarádem Ondrou, říkal ať zůstanu přes noc, že přijede i další náš člen Exilu. A ještě že jsem zůstal! Na pravý prut jsem měl padák a to bylo vše. Říkám si, co je, chytám kousek od břehu skoro pod nohama a mam padák? Když jsem vzal prut do ruky ohnul se a rozjel! Když jsem kapra naváděl do podběráku, co čert nechtěl, vybila se čelovka! Říkám si, to bych nebyl já aby se něco nepokazilo. Byla tma a pěkná mlha, takže sem skoro nic neviděl. Kapra navádím do podběráku a jen pevně doufám, že je tam, kde ma být! Připravil jsem si podložku, vzal světlo a šel se podívat co jsem vytáhnul. To co jsem ve světle viděl, tak jsem vůbec nemohl uvěřit, že já lovec násadních kaprů vytáhnu takové sele!! Ihned volám kamarádům, že mám asi svého největšího uloveného kapra. Po pár minutách jsme se sešli celý team a kaprovi jsme navážili 20,1 kg! Můj  nejvetší kapr!!! Radost jsem měl opravdu neskutečnou. Udělali jsme pár fotek a kapra ihned pustili. Nezapomenutelný zážitek a ještě když se u takovéhle ryby sejdeme celý tým. :) Tohoto kapra jsme viděli po pěti letech, kdy ho kluci z našeho teamu naposledy ulovili. Byla to radost vědět, že stále žije.

Za Exil Carplife Jiří Moc

září – Svazová voda ČR

Září je měsíc, který je pro většinu rybářů velmi oblíbenou dobou pro lov kaprů. Pro mě, je naopak nejneoblíbenějším měsícem, ve kterém mám už roky opravdovou smůlu. A ani letos tomu nebylo jinak a já se opět trápil.
Za prvních 5 vycházek, jsem ulovil pouze jednoho měnšího kapra. Byl to šok, protože jsem si zvykl, že skoro při každé vycházce chytím aspoň jednu rybu. Navíc, by září byl první měsíc tohoto roku, během kterého bych neulovil ani jednoho kapra nad 10kg. A tak jsem si při poslední zářiové vycházce, dal opravdu záležet na výběru místa, které bylo při aktuálním průtoku klíčové. Kolem 19h. jsem nahodil pruty a ke každé montáži hodil jen zhruba 20 kuliček KokPra. První kapr, který se po chvíli otočil poblíž jednoho z prutů, mi naznačil, že jsem nejspíš na správném místě. A po setmění to opravdu vyjelo. Po dlouhé době jsem konečně cítil, že na druhé straně je ta ryba, o kterou jsem se snažil celé září. Perfektní šupoš s míramy 94cm a 17kg mi udělal opravdu obrovskou radost.
I neúspěch k rybařině patří. A každá vycházka bez záběru, vás donutí přemýšlet nad tím, co bylo špatně a jak to příště zlepšit. Vždyť u každého sportu, či koníčku platí, že prohra je malou výhrou.

Za Exil Carplife Tomáš

září – Svazová voda ČR

V brzkých ranních hodinách jsem sednul do auta a vyrazil směr Labe. Po příjezdu k vodě jsem zjistil, že voda docela dost teče a tak jsem musel chytat v blízkosti břehu. Pod háčky jsem nastražil jak jinak, než boilies Kokpro. Toto boilies je na této řece fenomenální lapač kaprů! Pruty putují do vody a netrvá dlouho a zdolávám kapra. Fotka a šup zpět do vody. Celé odpoldne se nic nedělo. Stmívalo se a řekl jsem si, že si půjdu stoupnout k prutům a dám jim ještě chvilku, než je sbalím. Jen co jsem k nim došel a koukl na špičku, která se začala ohýbat! Paráda! Kapra jsem úspěšně zdolal, vyfotil a pustil :)

Za Exil Carplife Jiří Moc

 

září – Svazová voda ČR

V polovině září jsem uskutečnil další výpravu k dolnímu Labi. Tentokrát jsem vyrazil pozdě v noci, že jsem si stihl tak akorát vše připravit k rannímu zavezení a vyčerpaný z předchozích pracovních dní zalehnout. Počasí nebylo ideální, po vedrech, které panovaly v druhém zářijovém týdnu, se sice ochladilo, ale stylem, že bylo přes den slunečno a teploty kolem dvacítky, za to v noci chybělo málo k prvním podzimním mrazíkům. Úplně nejhorší byl však enormně vysoký tlak. Na aktivitě to bylo znát, neměl jsem záběr ani od tlouště a za první tři noci jsem viděl pouze jedno převalení kapra na hladině.

Byla přede mnou poslední, čtvrtá noc výpravy. Přijela za mnou Janička s naší fenou Beou a já doufal, že mi přivezou kousek štěstí, tak jak tomu bylo dosud vždy. Počasí se také trochu srovnalo, noc neměla být až tak studená a tlak klesl do přijatelnější hodnoty. Zavezl jsem pruty na večer a doufal v malý zázrak. Po deváté hodině to přišlo, jedno pípnutí a už jsem na člunu upaloval za rybou, která zatím vymetla snad každou překážku, na kterou narazila. Naštěstí jsem se vším úspěšně prosekal a dostal se nad rybu, která byla více jak 100 metrů od místa, kam jsem položil montáž s 24mm kuličkou Kokpro. Asi nikdy nezapomenu na chvíli, kdy jsem poprvé pod hladinou spatřil to šupinaté monstrum, které mi nedalo nic zadarmo. Zbytek souboje už si moc nepamatuji, ve vidině životní ryby jsem se rozklepal jak nikdy, až po úspěšném podebrání propukla obrovská euforie! Můj nový osobní rekord měl míry 106cm 25,5kg a byl to opravdu přenádherný šupináč. S Jančou jsme to obrovské zvíře v podložce obdivovali, udělali fotky a video na památku a sledovali jak majestátně mizí v hlubinách Labe. Úžasná a opravdu nezapomenutelná chvíle.

Za Exil Carplife Ondra

září – Svazová voda ČR

Ahoj! Zdravím všechny fanoušky Vasru. Je mi ctí, že jsem se mohl přidat do teamu . Po objednání boilie jsem ihned vyjel k vodě, jak je u mě zvykem jen na pár hodin, a pokusil se docílit záběru. Netrvalo to ani 3 hodiny a mám první jízdu na kuličku KOKPRO. Kapra jsem úspěšně zdolal a mohl jsem si udělat fotku na památku. Bohužel jsem musel nečekaně odjet a tak pro mně chytání skončilo. V týdnu se mi poštěstilo mít volný den a tak jsem nelenil, vzal výbavu a mazal co nejrychleji k vodě. Nastražil jsem opět boilie Kokpro, nahodil, přikrmil pár kuliček a čekal . Opět netrvalo dlouho a mám krasnou jízdu . Kapra jsem úspěšně navedl do podběráku a měl jsem neskutečnou radost, jak ryby na toto boilie rychle reagujou.

Za Exil Carplife Jiří Moc

srpen – Svazová voda ČR

Koncem srpna jsem se opět vrátil k dolnímu Labi na delší výpravu. V plánu byli tři noci s parťákem Petrem. Brali jsme to jako takové uzavření léta a pohodovou výpravu, při které nám společnost dělala Petrova žena s dcerkou a moje přítelkyně Janička. Dorazil jsem na místo o den dříve, než ostatní a jako pokaždé jsem se opět zamiloval do panorama, které dolní Labe naskytuje. Obrovská vodní plocha v krásné, hornaté krajině mě nikdy neomrzí. Sedm předešlých nocí, rozprostřených do tři výprav, co jsem na březích této vody strávil, nepřineslo jediný kapří záběr. Dal jsem si tedy záležet na výběru místa i položení montáží. Nástrahu neměním, řadě Kokpro stoprocentně důvěřuji. Padla tma, záběr nepřichází, nepřichází ani do doby co dorazil zbytek posádky. Další večer pravý prut umísťuji na jiné místo a po 22 hodině dostávám jízdu! Konečně! Naskakuji na člun, abych kapra zbytečně nezdolával přes vázky ze břehu, a po chvíli se dostávám nad něj. Kdo by čekal nekonečný souboj, byl by tentokrát na omylu, protože jsem kapra podebral na první dobrou, co jsem ho viděl. Věděl jsem hned, že se jedná o obrovskou rybu a byl jsem v sedmém nebi. Na břehu, po zvážení šupinatého dlouhána zjišťuji, že jsem letos poprvé překonal magickou hranici! 104cm 20,1kg šupin štěstí.

Další večer se situace opakuje a já se vydávám zdolávat další rybu, tentokrát na levý prut, jehož umístění jsem taky na tuto noc změnil. Když se za tmy přibližuji do míst, kde vlasec protíná hladinu, překvapí mě ve svitu čelovky obrovský kapr, který mi jede naproti a bez servítek míjí člun. Můj vlasec táhne za sebou? A do pr… Rozklepal jsem se, adrenalin při zdolávání takové ryby nejde nerybáři popsat, rybáři však moc dobře ví. Vše dobře dopadlo a já ho podebral. Masakr! První pohled na mohutné tělo s obrovským hrbem za hlavou mě naprosto fascinuje, a když na břehu zjišťujeme jeho míry – 95cm 21,7kg, vím, že se jedná o mého největšího šupináče v životě! Jsem štěstí bez sebe a ještě víc, že svoje pocity můžu sdílet s přítelkyní a super přáteli.

Rozhodl jsem se výpravu prodloužil ještě o jednu noc, všichni ostatní již odjeli. Nastala razantní změna počasí, průtok byl na hraně chytání a kapři o mé nástrahy tentokrát zájem nejevili, přesto ráno vstávám šťastný a plný elánu do dalších výprav.

Za Exil Carplife Ondra

srpen – Svazová voda ČR

Další výprava byla opět o jednom záběru na dolním Labi. Tentokrát to všechno přišlo v první večer, kdy se ozvala krásná jízda na kuličku KOK Pra. Kapr zajel na koryto a nechtěl se delší dobu ani ukázat. Vše drželo tak jak mělo a já mohl podebrat parádního šupika 92cm 16,7kg. Škoda toho poraněného ocasu, ale určitě se zahojí a snad se zase někdy uvidíme. Bohužel to byl jediný kapr, který ale hodně potěšil.

Za Exil Carplife Petr

srpen – Svazová voda ČR

Druhá polovina léta začala neúspěšnou vycházkou. Prudké ochlazení vyhnalo ryby z mého místa, které jsem od začátku léta navštěvoval a tak jsem se rozhodl počkat pár dní, než se počasí opět ustálí.
Po týdnu jsem byl opět u vody, počasí bylo parádní a já si užil perfektní lov. Během osmi-hodinového lovu se povedli dva lysáci se shodnými míramy 82cm 11.90kg a jeden menší šupoš. Dobré aktivity ryb jsem chtěl využít a tak o den později přijíždím k vodě znovu i v pěkné bouřce a vydatném slejváku. Toto počasí, býva velmi často na ryby opravdu dobré a to se opět potvrdilo. Po této noci, jsem si mohl do knihy s úlovky, zapsat další dva fešáky o váze 11.50kg a 15.80kg.

Za Exil Carplife Tomáš

červenec – Svazová voda ČR

Po puštění šupíka z předchozí zprávy, jdu pomalu balit věci. Brzy mě čeká další šichta. Tentokrát v práci, kde to po noci u vody je poměrně náročný. Z balení mě však vyruší záběr. Pomalá jízda, pak prudký padák a tak rychle dovíjím s napětím, jestli ucítím ten správný tah, který mi opět dodá adrenalin a sílu do dalších hodin. Cítím pytel brambor, který se občas líně převalí ze strany na stranu. A tak rybu pomalu přitahuji k sobě a snažím se ji odlepit ode dna. První závar na hladině a kapr zajel rovnou do podběráku. Nač se vysilovat, když mě za chvíli pustí zpět domů :-D
Když se kapra pokouším zvednout z vody, v síti podběráku, tak mi teprve dochází, že to je jiná váhová kategorie, než jsem čekal. A tak si radši dojdu k podložce pro sak, ve kterém je mnohem bezpečnější a pohodlnější manipulace s rybou. Na podložce pak krásně vynikají proporce tohoto dokonalého kapra. Na šupináče s mírami 96cm, 22.30kg s úplně čistou tlamkou se nemohu vynadívat.
1x20mm KokPro, to je prostě TOP

Za Exil Carplife Tomáš

červenec – Svazová voda ČR

Díky Covidovému šílenství jsme se rozhodli strávit dovolenou na chatě. Shodou okolností se chata nachází pár metrů od řeky Lužnice, o které jsem nevěděl skoro nic. Pozornost patřila více rodině, a tak jsem se na ryby dostával v nočních hodinách. Počasí se zhoršovalo a tím i průtok. Zvolil jsem taktiku chytat pod nohama, kde jsem krmil boilies KokPro, na které se povedlo chytit dost kaprů okolo 5kg. Postupem času začali najíždět i větší ryby a jeden z nich byl hezký šupik 82cm 11,1kg. Hodně mě překvapilo, jak všechny ryby byly bojovné. Další bojovník mě krásně povodil, a já tak podebral prvního řádkáče přes 10kg. Parádní kapr 85cm 10,4kg. Bohužel to byl jeden z posledních záběrů. Řeka stále sílila a ryby prostě přestaly žrát. Na řeku se určitě někdy vrátím a věřím v to, že tam plave něco většího.

Za Exil Carplife Petr

červenec – Svazová voda ČR

Koncem července jsem po delší době vyrazil k vodě, konkrétně k domovskému úseku řeky Labe. Nutno říci, že jsem se opravdu těšil a byl rád pouze za ten čas u vody. Byly zrovna nejteplejší dny z celého července, komáří aktivita enormní, kapří o něco slabší, ale hned první ráno jsem dostat desetikiláče. Přes den to nemělo smysl a tak jsem k vodě přijel znovu až při stmívání. Nastražil oblíbeného koka, nakrmil do prostoru kilem koulí a za dvě hodiny přišel záběr, kdy vše nasvědčovalo velké rybě. Abych si souboj ještě více užil, rozhodl jsem se použít svůj „kapesní“ člun, který vozím v autě. Zrada nastala, když jsem do něj naskočil z vysokého břehu, člun se okamžitě převrátil a já se celý spadl do vody. :D Naštěstí byla teplá noc a ničemu nevadilo, že jsem se kaprem nechal vozit 20 minut po Labi. Souboj byl parádní, skoro celou dobu jsem se při něm smál tomu, co jsem před chvílí předvedl. Když jsem kapra položil do podložky, koukala na mě obrovská hlava a obrovský ocas, akorát tělo po tření chybělo, i tak vážil 14,6kg při 96cm.

Za Exil Carplife Ondra

červenec – Svazová voda ČR

Začalo léto a tropické teploty, které momentálně panují, nás přes den zahánějí do bazénů, domovů nebo jiných míst, kde se dají tyto parna přežít. Se západem slunce se však v nás probouzí lovci a pokud to čas dovolí, trávíme čas u vody s nahozenými pruty. Se ženou jsme už sehraná dvojice. Jeden rozdělává pruty a zapíchává vidličky, druhý automaticky váže PVAčka a připravuje ostatní potřebný věci. Dokonalá souhra, která má jasný cíl. Užít si společný a úspěšný lov.
A to se nám zatím daří. Péťa a její kapři 15.70kg a 9kg na jednu 20mm kuličku Kokpra, kterému neodolalo ani pár amurů, nej 95cm a 10kg.

Za Exil Carplife Tom a Péťa

červenec – Svazová voda ČR

Ahoj,tak mám za sebou dalších pár tropických nocí u vody. Jsou prázdniny a na březích Labe je to znát. I ve všední dny je všude poměrně dost rybářů a najít klidné místo, není zrovna jednoduché. I možná proto, jsem teď měl poměrně málo záběrů, ale zato skoro každá ryba byla z kategorie 10kg+ v čele s šupináčem 14.20kg, který byl takový menší předkrm před hlavním chodem, který zabral o hodinu později. Hlavní chod vám ukážu až v další zprávě :-D Opět, jedna 20mm koule Kokpro, která mi letos chystá jedno překvapení za druhým.

Za Exil Carplife Tomáš

červen – Svazová voda ČR

Někdy je výprava o jednom jediném záběru, a to se stalo mě. Podnikl jsem opět výpravu na dolní Labe s dcerou Nikčou. Počasí nám moc nepřálo a průtok stále sílil. Moc nadějí jsem tomu nedával, ale chtěl jsem si užít víkend s Nikčou. Když jsme seděli u stolu a Nikča si malovala, tak jsem si všiml, jak špička prutu začíná pomalu pulzovat. Šel jsem se podívat co se děje. Vítr ani vlny nebyly, tak jsem chvíli koukal, co se bude dít. Když jsem se rozhodl, že se na člunu pojedu podívat co se děje, vzal jsem prut do ruky a přišla pomalá jízda. V tu ránu jsem do člunu rychle naskočil a vyrazil za rybou. Vlasec jsem měl stále napnutý a v tu ránu to povolilo. Paráda…. Domotával jsem volný vlasec, který se překvapivě po chvíli začal šponovat pod loď. Na konci byl stále bojující kapr, kterého jsem si málem upálil motorem. Vše nakonec dobře dopadlo a kapr se zanedlouho ukázal. Stále to mám všechno před očima. Krásný souboj, kdy ryba spoléhala na svou váhu a nikam se moc nehnala. Ani nevím, jestli jsem při podebíraní dýchal. Vše to ze mě spadlo, když jsem rybu dovezl na břeh do podložky. Sranda byla, když jsem naměřil 106cm a váha která je do 25kg, mi napsala error. No zkoušel jsem to víckrát a výsledek pořád stejný. Naštěstí byl poblíž Ondra s pořádnou váhou a tak jsem kapra zvážili se vší přesností. Parádní krasavec z dolního Labe s váhou 26.3kg změnil neplodnou výpravu na výpravu životní. Při pouštění mě na oplátku krásně vykoupal a zmizel pod hladinou. Dolní Labe nás stále udivuje a pořád nás to tam s parťáky táhne více a více. PS : váhu už mám pro jistotu novou. :D

Za Exil Carplife Petr

červen – Svazová voda ČR

Červen byl měsícem, kdy jsem podnikl pouze tři krátké vycházky. Zvyšující se průtok na řece při každé z nich značně překážel, přesto jsem tři velké kapry ulovil. Začátkem června jsem se vydal na dolní Labe, kde jsem si pořádně zabojoval s proudem, chmýřím z topolu a dalšími nečistotami. I přes pravidelné převážení jsem se kapřího záběru nedočkal. Další vycházku jsem podnikl na svůj domovský úsek. Kolem deváté hodiny ráno jsem nahodil a opět se do vlasců opíral proud s plovoucím bordelem, ale chytat se dalo a krátce po poledni se rozhrčel levý prut brutální rychlostí. Kapra jsem po dlouhém souboji podebral až 200m po proudu. Byl to čerstvě vytřený šupináč 90cm 13,7kg, paráda! Krátce na to jsem sbalil a na další výpravu se vydal na jiný úsek středního Labe, které zrovna často nenavštěvuji. Nastražil Kokpro 20mm a rozházel kolem montáží jen pár hrstí boilies. Opět to pekelně táhlo a záběru jsem se dočkal až v podvečerních hodinách. Vlasec drhnul o vázku a tak jsem poprvé vyzkoušel svůj malý člun 190cm, který jsem si pořídil právě pro takovéto případy a vozím jej nafouknutý v autě. Z vázky jsem vlasec uvolnil a ten vystřelil na koryto, samozřejmě do nejsilnějšího proudu. Připadal jsem si spíš jak na surfu, ale zdolávačku jsem si parádně užil. Největší problém je na takovém plavidlu dostat rybu do podběráku, kapr solidně bojoval, člun se točil jak kolotoč na pouti, ale zvládl jsem to. V tom nastal další, snad ještě větší problém, v podběráku byl velký lysec, a když jsem se naklonil a zvedal ho do člunu, začala do něj vtékat voda. :) Neutopili jsme se, zvládli jsme to a mohl jsem se zvěčnit s parádním lyscem 88cm 18,3kg, kterého jsem ulovil téměř na den přesně jako loni. Jak jsem již psal výše, na tento úsek často nejezdím a tím víc mě toto shledání potěšilo. Do půlnoci se povedl ještě šupináč 12,5kg a v ranních hodinách už další záběr nepřišel. Odjížděl jsem nadmíru spokojený.

Za Exil Carplife Ondra

červen – Svazová voda ČR

Těsně před začátkem „období dešťů“ jsem stihl podniknout několik krátkých akcí na řeku. Většina kaprů už byla vytřená, ale i tak se povedlo pár hezkých ryb. I při krátkých vycházkách sázím jen na samotné boilies, které nijak neupravuju, maximálně předmočím. Spíš se soustředím na výběr správného místa, nebo pravidelně předkrmuji.

Za Exil Carplife Tomáš

červen – Svazová voda ČR

První červnová vycházka byla ve všech ohledech perfektní. U vody byl klid, pohoda a jako bonus, byla fotečka s výstavním šupošem 16+.

Za Exil Carplife Tomáš

květen – Svazová voda ČR

Kok pro zase v akci. I když jsem trávil dost času na dolním Labi, tak se našel čas, abych podnikl pár nočních vycházek na domovský úsek. Záběrů moc nebylo, ale i přesto se mi povedlo chytit pěkného šupika 14,9kg a pupkatýho lysce 12,8kg.

Za Exil Carplife Petr

květen – Svazová voda ČR

Po úspěšné výpravě na dolním Labi, jsem opět začal podnikat krátké vycházky na úsek řeky poblíž mého bydliště. Hned ta první byla velmi povedená, i když nezačala zrovna dobře. Po dvou tlouštích, které jsem chytil během pár minut lovu, přichází nečekaný záběr od kapra. Ten se se mnou vůbec nehodlá bavit a prostě jede a nedaří se mi ho zastavit. Nakonec zajel až do vázky, ve které se po pár minutách vyvlíkl. O jak velkou rybu jsem přišel, radši ani nechci vědět. Prut nahazuji zpět, ale opět nezůstal nahozený déle jak 10 minut. Šílená jízda, po které následoval krátký, ale bláznivý souboj s kaprem, který do každého výpadu dal opravdu veškerou energii. Pěkně prověřil kvalitu cvrčku mého navijáku :-) v podběráku nakonec skončil čerstvě vytřený lysák s váhou 14.40kg.
Po setmění konečně utichla aktivita tloušťu, ale bohužel i kaprů. Dalšího záběru jsem se dočkal až brzy ráno, těsně před odjezdem domů. Pěkná jízda která mě vyrušila, zrovna když jsem točil nějaké to „kecání“ do nového videa, které bude k vidění koncem června. Tentokrát se jednalo o ještě nevytřeného lysáka z kategorie 15kg +
Nevím co Vasr.cz do boiliesu Kok pro dává, ale chci to taky :-D

Za Exil Carplife  Tomáš Sekera

květen – Svazová voda ČR

Další víkendová výprava mířila s Nikčou na dolní Labe, kde už na nás čekal Ondra. Po mapování dna jsem moc nadšený nebyl, co budu povídat, na jaro jsou lepší místa. Všude bylo plno, takže na vybranou moc nebylo. Večer jsme si sedli, dali pivko a přemýšleli nad taktikou. První noc se nic nedělo a ani ranní aktivita ryb nevypadala nadějně. Odpoledne se uvolnilo pár míst, která jsem projel echolotem a jedno z nich vypadalo moc dobře. Rozhodl jsme se, že to vyzkouším a začal jsem se stěhováním, v tom se rozjel prut. Skočil jsem do člunu a vyrazil pro šupináče 82cm 15,2kg. Krásný kapr se zajímavě malou ocasní ploutví. Po puštění padla otázka, zda se přestěhovat nebo zůstat. Nevím proč, ale nakonec jsem se přestěhoval a asi jsem udělal dobře. Hned ráno při rozednění přišel záběr od cca 6kg kapra, kterého jsem pustil od člunu. Začalo pršet, ale zanedlouho z toho samého místa zabral další hezký šupik 90cm 14,7kg. Souboj moc dlouho netrval, ale vše to vynahradil další záběr, který byl opatrný. Ze začátku to vypadalo na další jednoduchou zdolávačku, která se rychle komplikovala. Chytal jsem v metrové hloubce, kde mi kapr pořád zajížděl do vázek. Pár metrů dál bylo koryto, kam jsem se snažil rybu dostat a zdolat. Tam to vše začalo a kapr jako by chytil druhý dech. Vítr s kaprem mě táhli daleko po proudu, kde se mi málem zamotal o bojku. Užil jsem si opravdu parádní zdolávačku dalšího krásného šupináče 97cm 18kg. Do dalšího dne jsem žádný záběr neudělal, ale užil jsem si krásnou výpravu s jednou otázkou. Zda bych udělal nějaké záběry na předešlém místě.

Tuto výprava a i další jiné můžete vidět zde: https://www.youtube.com/watch?v=GcNCbhIa6CU

Za Exil Carplife Petr

květen – Svazová voda ČR

Celý natěšený po už tak velmi úspěšném jaru jsem se koncem května dostal k dolnímu Labi na 5 nocí. Na místě jsem vystřídal Tomáše a během prvních pár hodin lovu dostal dva šupináče 10kg a 13,5kg. Další dny mi však tato velká řeka ukázala svou odvrácenou tvář a já po celou dobu o kapra nezavadil. Naštěstí parťák Petr měl větší štěstí a tři velké ryby ulovil, jak můžete vidět na našem novém videu https://youtu.be/GcNCbhIa6CU

Za Exil Carplife Ondra

květen – Svazová voda ČR

Ahoj, tak jsem se dostal po delší době na pár dní k vodě. Tentokrát jsem se rozhodl navštívit dolní Labe, které je pro mě velkou výzvou. Další velkou výzvou bylo, mít s sebou svou pěti-letou dcerku, po celou dobu výpravy :-D
Od prvních hodin, mi řeka ukazovala svou sílu a nestabilní průtok společně s kvetoucím topolem, mi dával pořádně zabrat. Se Sofinkou, která mi asistovala u každého pohybu, jak na vodě, tak na břehu, jsme ale bojovaly a nakonec se nám podařilo udělat dva záběry. Prvním kaprem, byl hezký šupináč kolem 9kg, který zabral druhý den výpravy. Třetí, poslední den, se nám připlaval ukázat 16kg dlouhán, který měřil krásných 101cm. Parádní tečka, za těžkou, ale povedenou výpravou. K úspěchu mi dopomohlo boilies Kok pro, které je ve verzi HARD, na řece opravdovou jedničkou.

Za Exil Carplife Tomáš

květen – Svazová voda ČR

Mezi delšími výpravami jsem si našel čas i na svůj domovský úsek řeky, která mě mile přivítala.

Za Exil Carplife Ondra

květen – Svazová voda ČR

Květen, byl opravdu úspěšný měsíc, plný úlovků a povedených vycházek k vodě. A jednu, zhruba deseti-hodinovou vycházku, si budu pamatovat dopodrobna určitě hodně, hodně dlouho.
Labe dokáže velmi často potrápit každého rybáře, ale také umí pěkně a hlavně mile překvapit. Jedno takové překvapení, jsem zažil začátkem měsíce, kdy jsem kromě mnoha záběrů, od kaprů různých velikostí, dokázal ulovit i monstrózního šupináče, který se pyšnil úžasnými mírami. 111cm a 27.70kg!
Z těch několika vycházek, které jsem si opravdu užil, čerpám energii doteď. Stačí si jen vzpomenout, na některou z těch pěkných ryb, adrenalinových soubojů a nebo nejlépe si pustit naše nové video, které můžete vidět zde : https://www.youtube.com/…6CU a opět mám sil na rozdávání.
Boilies Kok pro, společně s krmkama stejné příchutě, je prostě neodolatelné i pro ty největší ryby našich vod. A toto video, je toho důkazem.

Za Exil Carplife Tomáš

květen – Svazová voda ČR

Blížil se prodloužený víkend a já si pořád říkal, kam vyrazím na ryby. Všechna místa, která jsem měl vybrané, byly obsazené a tak jsem si pohrával s myšlenkou, že budu doma. Parťák Ondra mi pořád nabízel, abych přijel za ním na dolní Labe, že ho vystřídám. Přemlouvání moc dlouho netrvalo, tak sem sbalil rodinu a vyrazil. Vše jsem nachystal a Kok Pro na montážích jedu položit na místa. Do prvního záběru jsem si musel počkat, ale čekání zkrátily krásné ryby, které se povedli Ondrovi. Druhý den se to rozjelo i mně a já tak mohl podebrat bojovného šupíka 10kg. Ondru jsem nakonec ještě ukecal, aby zůstal a tak se chystáme na večer. Už jsem si chtěl jít lehnout, ale ozval se příposlech a tak jsem vyrazil na vodu. Vrátil jsem se s dalším parádním šupíkem, ale tentokrát 89cm 15kg. Půlnoc se blížila a já se nemohl dočkat, až pruty zase zavezu. Asi tak hodinu po zavežení jsem znova letěl k prutu a užíval si další zdolávačku, kde na konci bojoval další parádní šupik 85cm 11,8kg. Celkem nevyspale, ale spokojeně znovu zavážím prut a jdu si lehnout. Ráno se ozývá padák a já tak okusil milujícího tlouště. Se zalepenýma očima ospalkami jsem znovu zavezl prut. Do půl hodiny, když jsem zrovna usínal, se ozývá další záběr u kterého se pouze chvěla špička. S nadávkama na tlouště jsem nešetřil a tak lezu znovu z postele a zvedám prut. Paráda ten d…..l to zatáhl do vázky. Jdu na loď a jedu pro tlouště ve vázce. Po delší době, kdy jsem ho doloval ven to povolilo a přesunulo se to do další vázky. Říkal jsem si, že to není možný, že tohle snad tloušť neudělá. Vázka nakonec povolila a nálada se hned změnila. Rybu jsem dlouho nemohl odlepit ode dna, ale pak se to na mě vynořilo a já přestal dejchat. Tep na 200 a já se modlil, aby nebylo nic poškozeného po dolování z vázek. Vše drželo jak mělo a po krásném souboji jsem ho mohl podebrat. Chvíli jsem nevěřícně koukal do podběráku a nechápal jsem. Parádní lysec 24,7kg a 101cm, jěště teď nemám slov. Focení a krásný rozloučení muselo být, a tak jsme zamířily i do vody. Parádní výprava ještě nekončila a po pouštění nového osobáčku hned zavážím montáže. Odpoledne to jede znovu a já si užívám parádní zdolávačku, kdy nás kapr odtáhl dost po proudu, a po cestě smotal prut rybáři co chytal vedle. Nakonec to byl krásně zbarvenej šupik 14,4kg. Čekala nás poslední noc, kdy se to konečně rozjezdilo i Ondrovi. Poslední den asi tak hodinu před balením se přišel rozloučit další pěkný šupik 14,5kg 90cm. Už nevim co mám k tomu psát, prostě životní výprava, která se snad někdy zopakuje. Velké díky patří Ondrovi který mě přemluvil abych přijel.

Tuto výpravu a spoustu jiných, můžete sledovat na videu https://www.youtube.com/watch?v=GcNCbhIa6CU

Za Exil Carplife Petr

květen – Svazová voda ČR

Poslední tři noci byli před námi, tedy původně jsem chtěl zůstat už jen pouze jednu noc, ale společnost Petra s rodinou a další den mé přítelkyně s naším pejskem byla tak příjemná, že jsem vydržel až do neděle. Bylo to super rozhodnutí, protože to co jsme s Petrem zažili následující dny, bylo neopakovatelné. Z mého pohledu to vypadalo následovně – ve čtvrtek hodinu před půlnocí jsem dostal záběr od dalšího krásného šupináče 89cm 15,4kg a v pátek během dne se mi podařil i první velký lysec 86cm 15,5kg. Sobotní ráno jsem byl svědkem Petrovi životní ryby, což byla velká fantazie, na kterou budeme oba dlouho vzpomínat. Při pouštění se roztočila cívka také mně a na konci byl desetikilák. Poslední večer byl na záběry nejbohatší a vévodil mu šupináč 90cm 14kg a tři menší ryby do 11,3kg, které jsem ulovil na Hard Kokpro 24mm. Úžasná výprava! Celou ji můžete vidět také na videu : https://youtu.be/GcNCbhIa6CU

Za Exil Carplife Ondra

květen – Svazová voda ČR

Dlouhou dobu jsem jezdil k řece, kde se mi nedařilo. Pořád jsem si říkal, že to není možné, po tak úspěšné zimě jsem si už přes dva měsíce nesáhl na kapra. Velkou nadějí poté byla výprava, kdy se mi konečně povedlo dostat do podběráku dva dorostence. Vysvitla naděje a vrátil jsem se k vodě, co nejrychleji to šlo. Opět přijíždím na místo, kde si předkrmuji boiliem Kokpro a už na první pohled je voda živější. Ryby se ukazují a tak hned nahazuji s pár kuličkami k montážím. První záběr na sebe nenechal dlouho čekat a tak podebírám lysce 9.8kg. Vyfotit, pustit a rychle nahodit. Ne… ani jsem nenachystal prut a další jízda. Na konci bojoval hezký lysec 84cm a 14,6kg, který mi neskutečně zlepšil náladu. Znovu nahazuju oba pruty a čekám. Už byla tma, kdy se ozval další, ale tentokrát opravdu jemný záběr. Při prvním kontaktu s rybou si říkám, že jsem ve vázce, ale žádná vázka to nebyla. Krásná zdolávačka, u které se kapr nechtěl dlouho ukázat. Při podebrání jsem snad ani nedýchal, a když už bylo po všem, vypukla radost. Podebral jsem krásného šupika, kterým jsem si zvedl osobák na 21,8kg. Po prohlížení fotek jsme zjistili, že se naposledy chytl v roce 2015 s váhou přes 16kg. Parádní ryba, neskutečně cenná, nemám slov. Krásnou tečku za vším udělal šupik 11,2kg. Parádní náplast po tak dlouhý době bez záběru.

Tento říční klenot mám nahraný na videu, které se momentálně připravuje. Uvidíte na něm také mou další výpravu, kterou jsem podnikl s parťákem Ondrou k dolnímu Labi a to byl teprve pravý masakr! Odebírejte kanál : https://www.youtube.com/user/carpteamexil

Za Exil Carplife Petr

květen – Svazová voda ČR

Má třetí a zároveň nejdelší jarní výprava odstartovala začátkem května. Původně jsem měl jet k vltavské kaskádě, ale nakonec jsem se vydal opět k dolnímu Labi, které jsem si po prvních výpravách velmi oblíbil. Na výpravu, která trvala 8 nocí, jsem vyrazil v sobotu. Samozřejmě jsem věděl, že to není zrovna optimální čas, obzvlášť když v pátek byl státní svátek. Projel jsem tři úseky Labe, ale nakonec jsem skončil na úseku, kde jsem již dvakrát lovil, akorát na jiném místě. Do nedělního poledne se nic nedělo i přesto, že jsem několik slušných kaprů na hladině viděl. Rozhodl jsem se proto přestěhovat blíže do míst, kde se otáčelo nejvíce kaprů a byla to skvělá volba, jelikož do dvou hodin po přesunu jsem podebral šupináče 90cm 15kg, kterého zanedlouho následoval další bojovník 92cm 15,3kg. Super den mohl pokračovat, ale záběr chvíli po setmění jsem neproměnil. Další dva dny jsem za pomocí boilies Kokpro ve variantě Hard 24mm zdolal 5 ryb, z nichž tři v rozmezí 10kg – 13,5kg. Ve středu chvíli po ranním zavezení jsem trefil projíždějící hejno kaprů a připsal si double pěkných šupináčů, ale počasí se od pondělí postupně horšilo, foukal silný severní vítr a s aktivitou kaprů to začalo vypadat bídně, že jsem příštích 30 hodin neudělal záběr. Ve čtvrteční podvečer dorazil Petr s rodinou a postupně se vše začalo opět obracet k lepšímu. Více se dozvíte již brzy ve videu na našem YouTube kanálu – a také zde v příští zprávě od vody.

 

Za Exil Carplife Ondra

květen – Svazová voda ČR

Ahoj parto, mám za sebou dalších pár krátkých, ale úspěšných vycházek k řece. Konečně klaplo hlídání obou dětí a tak jsem si mohl aspoň jednu vycházku užít i s mojí ženou, která má od minulého roku taky rybářský lístek a vše se pomalu učí.

První společná noc na předem předkrmeném místě začala výborně a Péťa si po pár hodinách lovu vyzkoušela, jaké je to zdolávat za tmy. Krásný, dlouhý a velmi bojovný šupináč, nám udělal velkou radost a Péťa si posunula osobák o pěkných pár kilogramů výš. Ráno se na nás ještě připlaval podívat jeden menší kapřík a pak už jsme musely letět domů.

O pár dní později jsem podnikl další nočku sám. Chvíli před půlnocí, si jednu 20mm kuličku Kokpra zobnul pěkný lysec. Po rychlé fotečce odplaval zpět tam, kde mu je nejlíp. Ani jsem už nenahazoval a obě krmná místa poctivě prokrmil boiliesem stejné příchutě.  Ranní budíček ve 4 hod. není nikdy moc příjemný, ale když tušíte, že jsou kapři při chuti, hned se vstává líp. Sotva se rozednilo a dva záběry v téměř stejný čas byly fajn rozcvička. Po chvilce jsem měl v podložce dva kapří krasavce, kterými jsem zakončil další krátkou akci.

Za Exil Carplife Tomáš

duben – Svazová voda ČR

Uplynul týden a já už zase pelášil na další výpravu k dolnímu Labi, které mě při předchozí návštěvě okouzlilo. Byla neděle večer, kdy jsem se dostal k vytipovanému místu, které se nacházelo nedaleko od místa, na kterém jsem strávil předchozí výpravu. Jelikož o tomto úseku řeky mám stále minimum informací, snažím se jich při těchto průzkumných výpravách získat co nejvíce a tak většinu času zírám do vody a hledám kapří aktivitu. K tomuto úseku jsem měl pouze jednu a dost zásadní informaci, že na něm až tak moc kaprů neplave, za to několik kapitálních úlovků a tak jsem ani teď žádné záběrové hody neočekával. První záběr přišel hned v pondělí ráno a na konci byl lysec lehce přes 11kg, krásný start, říkal jsem si, ale špatné počasí mi dobrý pocit vyvracelo. Foukal silný severní vítr a i když celý den na obloze nebyl vidět jediný mráček, byla velká zima, o které mě přesvědčila i noc, kdy pořádně mrzlo. Jako nástrahu jsem použil 24mm boilies Kokpro a zakrmil pouze pár kuličkami kolem. Jak jsem psal výše, snažil jsem se spíše kapry vystopovat na hladině, což se mi povedlo a několik otočení od mohutných ryb jsem zaregistroval a do těchto míst poslal své montáže. V úterý těsně před polednem jsem dostal další záběr a za kaprem vyrazil na člunu, jelikož vše napovídalo velké rybě. Silný studený vítr celé zdolávání komplikoval a mě se podařilo šupinatého bojovníka podebrat až tak po dvaceti minutách. Byla to nádherná ryba s parametry 92cm 15,9kg a já byl štěstím bez sebe. Za tmy jsem dostal další dva záběry a opět se jednalo o krásné ryby 87cm 15,4kg a menšího šupíka 12,5kg. Poté se počasí začalo lepšit, ale kaprařina nemá logiku a jak už to bývá, kapří záběry ustaly a já do pátku zdolal už pouze šupináče lehce pod 11kg. Byla to další skvělá výprava, kterou jsem si maximálně užil a opět se velmi těším na další návštěvu této řeky.

Za Exil Carplife Ondra

duben – Svazová voda ČR

Ahoj, po několika neúspěšných vycházkách k řece nelením a říkám si, že tentokrát by to mohlo klapnout. Pruty letí do vody a na oba pruty posílám pár hrstí krmeného Koka. Do půl hodiny po náhozu dostávám záběr, po souboji podebírám krásného řádkáče s váhou 12,80 kg. Ve stejný moment dostávám jízdu na druhý prut. Tentokrát to byl menší lysec, parádní double! Ráno dostávám ještě tři záběry a na břeh se podívali menší kapři. Perfektně šlapalo Kok pro ve 20 a 24 mm.  Suprová rychlá akce u řeky, už se těším na ty nadcházející.

Za Exil Carplife Adam

duben – Svazová voda ČR

Začalo jedno z mých nejoblíbenějších období na lov kaprů, ale kvůli momentálním podmínkám, kdy má plno lidí volno a nemusí chodit do práce, se břehy zaplnily rybáři a cyklostezky lidmi. To pro mě bohužel nebyla pozitivní zpráva a hned mi bylo jasné, že klid u vody budu mít jen ve večerních hodinách.

A tak jsem začal pravidelně navečer předkrmovat vytipované místo, které jsem 2x týdně navštěvoval na pár hodin i s pruty. Ryby se mi povedlo perfektně trefit a hned první vycházku, která trvala jen 5 hodin, jsem chytil dva kapry. Chvilinku po setmění, si předem předmočeného Monster craba vyhlídl mohutný šupináč s váhou 13,90kg. Start byl perfektní a aktivita ryb na hladině řeky napovídala, že i finish by mohl být dobrý. A taky že byl. Kolem 23. hodiny přichází opatrný záběr a po dlouhém souboji podebírám druhého kapra. Po zvednutí ryby z vody, mi je hned jasné, že se jedná o dost těžší rybu, než byl první kapr. Do 18ti kil, mu chybělo sníst jen pár kuliček craba, který opět ukázal svou sílu.

Od další vycházky aktivita ryb hodně klesla, ale vždy se mi povedlo ulovit aspoň jednoho kapra, který mi vždy zvednul náladu i v tomto pochmurném období. Na jedné výpravičce mi dělala společnost i má žena, která si tím konečně mohla udělat první zápis docházky v povolence a hned si i ulovila jednoho hezkého šupíka.

Za Exil Carplife Tomáš Sekera

duben – Svazová voda ČR

V posledních letech mám rád velké vody, které jsou pro mě obrovskou výzvou. Naštěstí mám kolem sebe stejně smýšlející parťáky a tak po vltavské kaskádě letos nastal čas na další výzvu – dolní úsek řeky Labe. S Tomem a Ondrou jsme si přes zimu několik míst vytipovali na mapách a v posledních dnech je před výpravou i fyzicky navštívili. Na první výpravu jsem vyrazil s Tomem v týdnu před Velikonocemi a brali jsme ji jako takovou průzkumnou misi. Měli jsme čas od pondělí do pátku a hned v pondělí nás u vody zarazilo velké množství rybářů, které nás donutilo zakotvit až na v pořadí pátém, vytipovaném fleku. Šířka dolního Labe je neuvěřitelná a já si tuto lokalitu hned zamiloval. Do setmění zbývali čtyři hodiny, když jsme nasedli na čluny a vyrazili mapovat dno. Už byla tma, když jsme si konečně sesedli a probírali první dojmy, oba jsme se shodli na tom, že budeme napoprvé rádi, když se nám povede kapr přes 10 kilo. Bylo kolem půl desáté, kdy jsem dostal záběr a limit splnil, neuvěřitelné. Další záběr následoval až ve středu ráno a po něm další chvíli před půlnocí, jednalo se o ryby lehce pod deseti kilovou hranici. Ve čtvrtek za mnou přijela přítelkyně Janička a o den později jsme hned ráno Tomášovi fotili pěkného kapra. Tom musel odjet, ale my se rozhodli zůstat o den déle, díky za to! Nástrahy mi hodně atakovali tloušti a tak jsem v poledne doplnil 24mm kuličku Hard Kokpro malou plovkou a při zavážení prutu řekl Janče, ať mi u něj nakrmí. Smál jsem se, když kolem montáže rozhodila asi 7 kuliček, ale nechal jsem to a jel ke břehu. Po pár minutách se nám stala nepříjemná nehoda, kdy jsme nechali otevřené dveře od auta a nalétl nám do nich ptáček. Myslel jsem si, že je jasno, ale Jana to tak nenechala a za pomoci internetové příručky se přes dvě hodiny o ptáčka starala, až nakonec bez následků odletěl. Byl to hezký pocit. Poté jsme na chvíli usnuli, ale opravdu jen na chvíli, jelikož mě po chvíli vzbudil nesmělý záběr, ze kterého se během chvíle vyklubala zběsilá jízda. Než jsme kapra na člunu dojeli, urazil dobrých 200m a byl ve vázce, která naštěstí hned povolila. Samozřejmě s tím pocitem, že pod ním je něco, do čeho může zajet jsem nedal kaprovi ani milimetr. Nemám takové silové zdolávání v oblibě, ale nebyla jiná možnost. Kapr měl šílenou páru a dobrých 5 minut jsem jej ani nezahlédl a to pod námi byli sotva tři metry! Poté se na hladině rozvalilo masivní tělo šupináče a já ho hned napoprvé podebral. Nevěřil jsem vlastním očím, jaká ryba se mi hned při první výpravě podařila ulovit. Na břehu jsme s Janičkou obdivovali jeho krásu, byl opravdu nádherný, měřil 96cm a vážil 18,2kg. Byl jsem v sedmém nebi a děkoval Janče za její zákrm. :) Večer se nám podařil další šupík kolem 11kg a v sobotu odpoledne jsme spokojeně odjeli domů. Už teď se nemůžu dočkat další výpravy!

Za Exil Carplife Ondra

duben – Svazová voda ČR

Ahoj, v dubnu jsem se vydal na mou první výpravu na dolní Labe. Ten rozdíl v šiřce toku, ale i průtoku a obtížnosti lovu, především v jarních měsících je opravdu velký a i díky tomu, jsem si tuto vodu ihned oblíbil.

Po skoro celodenním hledání volného místa, konečně nacházím kus volného břehu řeky, kde budu mít klid. Ihned se vydávám na vodu zjistit, kde by se mohli kapři zdržovat. Bohužel zjišťuji, že ideální by bylo lovit ve vzdálenosti, která v momentálním průtoku není v žádném případě na odhoz.  A tak jsem nasbíral kameny a připravil pruty na vyvážku. Průtok, větve a hromady tloušťu mi dávali opravdu zabrat po celou výpravu, ale nakonec se povedl i nějaký ten kapr.

Hned druhý den ráno, dostávám parádní jízdu a brzy už mám na podložce prvního kapra výpravy. Sice menší ryba, ale dlouho jsem neměl z ulovení kapra kolem 9kg takovou radost. Další kapří záběr dostávám až poslední den výpravy. Opatrný záběr a minimální tah, jsem zprvu tipoval na dalšího tlouště, kterých bylo za ty čtyři dny opravdu mnoho. Nakonec silným výpadem mi ryba dala jasně najevo, že na druhém konci tloušť není. Po pár minutách zdolávání ze člunu, se mohu radovat z dalšího kapra. Nádherně stavěný šupoš 10+ splnil cíl mé poznávací výpavy. Oba kapři si vzali jednu 20mm kuličku Kokpra, kterým jsem i krmil.

Za Exil Carplife Tomáš

březen – Svazová voda ČR

Začal březen a já se rozhodl vyzkoušet novou lokalitu, pískovnu, kde jsem s tátou jako malý začínal rybařit. Nechce se mi ani věřit, že už od té doby uplynulo víc jak dvacet let a já za celou tu dobu toto místo s prutem nenavštívil. O to větší motivace to teď byla. Vodu jsem si několikrát předem obešel s parťákem Petrem a rozhodli jsme se pro místo, které bylo hůře dostupné a začali jej krmit krmným boilies Kokpro. První párhodinovky žádný úspěch nepřinesli a tak jsme se vydali na delší výpravu, kde se nám podařilo nachytat první krásné, zdravé a na pohled minimálně chytané kapry. Také na další, poslední březnové vycházce se mi několik kaprů ulovit podařilo a určitě se této vodě budu v příštích měsících i letech věnovat více.

Za Exil Carplife Ondra

březen – Svazová voda ČR

Na přelomu února a března, jsem se rozhodl ukončit zimní tažení na jezeru, dvou-denní výpravou. Bohužel poslední krátké vycházky už byly poměrně málo produktivní a tak dobré vyhlídky na úspěšnou výpravu nebyly. Počasí sice celkem hrálo do karet, voda se pomalu oteplovala, ale ryby moc aktivní nebyly. První den se povedl jeden menší kapřík, který mě povzbudil a začal jsem věřit, že přijde i další záběr. Druhý den začal výborně a brzy ráno, jsem si pěkně zabojoval s šupináčem, který měl rovných 11kg. Po dokrmení se mi povedlo přemluvit ještě pár menších kapříků a těsně před koncem výpravy, se na mě připlaval podívat ještě jeden nádherný lysec. Byla ta první zima, kterou jsem se snažil odchytat úplně celou a ty stovky najetých kilometrů a desítky kilogramů krmení za to prostě stály. A teď už zpět, na mou oblíbenou vodu, na Labe.

Za Exil Carplife Tomáš Sekera

únor – Svazová voda ČR

V druhé polovině února jsem stihl podniknout další tři výpravy, žádnou však delší jak 10 hodin a pokaždé jsem odjížděl s více jak desetikilovým kaprem. Hlavní zásluhu na tom mělo to, že jsem místo od zimy pravidelně krmil boiliem řady Kokpro a ryby se na něj naučili najíždět, jelikož to bylo nejspíše jediné krmené místo na celé lokalitě. Poslední výpravu, kdy jsem během pár hodin ulovil dva kapry přes 14kg jsem pojal jako rozlučku a po velkém díky této vodě jsem přesunul své plány k novým lokalitám.

Za Exil Carplife Ondra

únor – Svazová voda ČR

Ani v únoru, jsem nedal kaprům pokoj a užil si pár úspěšných vycházek. Počasí přálo a touha po dalších zimních úlovcích byla velká. A tak jsem nelenil, jezdil pravidelně krmit a byl jsem za to odměněn. Mnoho menších kaprů doplnilo několik krásných ryb nad 10kg v čele s mohutným šupináčem, který měl rovných 15kg. Opět se mi potvrdilo, že ani v zimě nemá cenu nic vymýšlet. Kvalitní nástraha a nebýt líný, bývá základ úspěchu po celý rok. Tentokrát úřadoval Monster crab ve 20mm velikosti.

Za Exil Carplife Tomáš Sekera

únor – Svazová voda ČR

Únor??? Pro mě byl měsícem parádních výprav a hezkých ryb. Proto vyrážím znovu na parádně rozjeté místo, které mě pořád táhne. Záběr přichází po delší době, ale stojí za to a tak můžu podebrat zajímavého šupináče 86cm 11,3kg. Šel jsem se natáhnout do spacáku a na chvilku jsem usnul (na chvilku). Na příkaz příposlechu vyběhnu k prutu, ale rybu ztrácim. Prut nahazuju zpátky a jdu si lehnout. Doba lovu se pomalu blíží ke konci a tak začínám balit. Zrovna když skládám brolly a jsem v něm zamotanej, tak se to rozjede :) Po chvilce podebírám podobného, ale krásně čistého šupika 85cm 11,2kg. Před odjezdem krmením nešetřím a tak Kok pro litá do vody s myšlenkou, že únor ještě pokračuje.

Za Exil Carplife Petr

únor – Svazová voda ČR

Blížil se den svatého Valentýna a já mohl vyrazit k vodě na dvě vycházky přes den. Místo jsem krmit od předchozí vycházky nepřestal a Kokpro létalo do vody ve slušných dávkách. Zimní měsíce jsou naprosto úžasné, u vody je naprostý klid a když navíc kapři spolupracují, je to úplná fantazie. Hned první den u vody jsem obdržel záběr od lysce 13,3kg, krásná ryba nebýt ocasu uříznutého od nešetrného náčiní. Kapři se očividně krmili a tak jsem do vody hodil další kila boilies Kokpro a těšil se na další den u vody. Přímo na Valentýna jsem si vyřídil ranní pracovní schůzku a mazal za klidem na ryby. Nahodil a jelikož foukal studený vítr, postavil jsem si brolly a schoval se do spacáku. Z lehkého spánku mě probudil záběr a podle jeho stylu jsem tušil, že jde o velkou rybu. Souboj tomu napovídal ještě více a když jsem viděl to obrovské lysé tělo pod hladinou, klasicky jsem se rozklepal a po podebrání nastala ta krásná euforie. Tentokrát už totálně bezchybný lysec měřil rovných 100cm a vážil 19,1kg, úžasná ryba a obzvlášť v polovině února, i přestože je nezvykle teplý. Poslední rybou byl šupík 11,9kg a já spokojeně odjel domů.

Za Exil Carplife Ondra

únor – Svazová voda ČR

Únorové tažení pokračuje. Po výpravě co jsem si zvýšil osobák, jsem prostě musel znovu k vodě. Opět jsem vyrazil po práci a doufal v nějakou akci. Montáže s nastraženým boilies Kokpro 20mm letí do vody. S masivním předkrmování jsem nepřestal, proto se zanedlouho ozývá příposlech a s úsměvem zdolávám prvního, menšího kapra. Hned nahazuji zpátky a pár kuličkami přikrmuji. Po hodině se to rozjíždí znova a podebírám šupika 88cm 12,7kg. Rybám prostě chutnalo a ještě než jsem nahodil, rozjel se druhý prut a na konci byl zajímavě stavěný šupik 84cm 12,5kg. Pruty znova ve vodě, já zaseknutě koukám s myšlenkou, jestli to je možný a zda mi někdo uvěří. Čas se krátil a po delším klidu to rozjel další šupik 91cm 12,8kg. Úsměv se proměnil ve smích a už jsem přemýšlel, kdy pojedu zase. Únor ještě nekončí.

Za Exil Carplife Petr

únor – Svazová voda ČR

Letošní zima mi neskutečně přeje a tak mohu zaslat další zprávu. Na místě se stále krmí a tak si užívám neskutečný únor. Po práci sem vyrazil k vodě s myšlenkou, že bych chtěl udělat aspoň záběr. Ten se mi povedl a já tak mohl podebrat lysce 89cm 14,5kg. Šel jsem si spokojeně lehnout s tím, že cíl se mi povedl. Kok pro mělo jiné plány a já podebral dalšího parádního lysce 84cm 16,7kg, který překonal můj dosavadní osobní rekord. Při pouštění se rozjel druhý prut a na konci byl 9kg šupináč, který udělal hezkou tečku za povedenou výpravou. Únor nekončí, ale to zase až příště.

Za Exil Carplife Petr

únor – Svazová voda ČR

Ahoj, po prvním pokusu v lednu, kdy jsem jel k řece více méně na náhodu, jsem si na další výpravu začal vytipované místo předkrmovat a 7.února, když to čas a podmínky dovolily, jsem konečně vyrazil s pruty. Dlouhé předkrmování s oblíbeným boilies Kokpro v chladných dnech zafungovalo skvěle a já si během odpoledne zdolal první tři letošní kapry, z nichž největší šupináč měl přes 10kg. Super začátek sezóny!

Za Exil Carplife Ondra

leden – Svazová voda ČR

Po vydařeném silvestrovském lovu, jsem s kamarádem Petrem pokračoval v pravidelném krmení dobře rozjetého místa. Na pár dní nám udržování krmného místa překazil i led, který po mrazivé noci zakryl hladinu jezera. Ale i tak jsem aspoň pár desítek boilies nakobroval na led, protože jsem věděl, že během dne sloboučký led aspoň na chvíli povolí a krmení propadne ke dnu.

Hned v lednu, koncem druhého týdne jsem se konečně dostal k vodě i s pruty. Chvíli před setměním jsem nahodil, lehce zakrmil a čekal co se bude dít. Člověk nikdy neví, co ho bude u vody čekat. Jak budou ryby aktivní, kde se budou zrovna krmit a nebo jako v dnešním případě, jestli bude ráno kam nahodit. Až do konce povolené doby lovu, jsem byl bez kontaktu s rybou. Během opravdu chladné noci, jsem pravidelně vstával a sledoval přibývající led. Při ranním náhozu zjišťuji, že vzdálenost kde se nachází krmné místo, už je pod ledem a tak jsem musel nahodit o pár metrů blíž. Teď už jsem v záběr opravdu nevěřil. Ale brzká jízda mě překvapila natolik, že jsem chvíli nevěřícně koukal na příposlech a přemýšlel co se to vlastně děje. Menší kapřík, kolem 70cm, mě opravdu moc mile překvapil.

Ani na druhý záběr jsem nečekal dlouho. Hladoví kapři, si přijeli pro krmení i do mělčí vody v příbřežních partií. Tentokrát se jednalo o kapra s váhou lehce nad 11kg. Brzy po puštění kapra zpět, do jeho domova, se rozednilo a já se mohl kochat hezkým pohledem na zimní krajinu a téměř zamrzlé jezero. Prostě kouzelné ráno. Tento styl lovu mě opravdu chytil a tak o pár dní později jsem se vydal opět k vodě.

Tentokrát se jednalo jen o krátkou podvečerní vycházku. Mráz opět lehce štípal ve tváři a já si během pár hodin lovu, připsal dalšího zimního šupíka, 80cm a 9kg. Tímto kaprem jsem ukončil leden, jelikož nám jezero po zbytek měsíce kompletně zamrzlo.

Opět jsem chytal na boilies N1 ve 24mm, které jsem lehce ořezal, aby lépe uvolňovalo esence a vypadalo lákavěji. Pravidelně krmím boiliesem ze základní řady BASIC, které doplním o měnší množstvím koulí z vyšších řad. Ekonomické a účinné i v zimě.

Za Exil Carplife Tomáš Sekera

leden – Svazová voda ČR

V lednu jsem podnikl pár výprav k vodě. Místo jsem si pravidelně předkrmoval krmným boilies Kokpro a hned začátkem měsíce se mi povedl krásně zbarvený šupik 89cm a 14,4kg, který udělal velkou radost. Krásná ryba hned na úvod sezóny a 20mm Kokpro opět dokázalo jak univerzální nástrahou je po celou sezónu. Další návštěvy byly o menších kaprech, ale na leden jsem si úžasně zachytal.

Za Exil Carplife, Petr

leden – Svazová voda ČR

Ahooj tak se hlásím s první zprávou od vody v roku 2020 :)
Opět sem se vydal k vodě a vyšlo to ! Kapři žrali ! Za krátkou výpravu jsem podebral 3 krásný ryby. Opět vše na chilli losos s pepřem.

Za Exil Caprlife Jiří Moc