prosinec – Svazová voda ČR

Kdo z vášnivých rybářů, by nechtěl ukončit rok s nahozenými pruty. Jelikož i konec prosince byl poměrně teplý, rozhodl jsem se předposlední noc a poslední den roku 2019 strávit na rybách.

K vodě jsem se dostal až za tmy, kolem půl sedmé večer. V rychlosti nahodil, přikrmil cca půl kilem boiliesu N1 a šel postavit brolly. Teplota se už pohybovala okolo nuly, ale do teplého spacáku se mi vůbec nechtělo. Všude byl klid, v blízkém okolí ani noha, jen občas se z dálky ozval výbuch pyrotechniky, některého z nedočkavců, zítřejších oslav. K mému velkému překvapení, se brzy ozývá příposlech. Voda už byla opravdu ledová, ale kapr bojoval jak v létě. Po parádním souboji, mi končí na podložce dlouhý, dozlata zbarvený šupináč, těsně pod 12kg, který ihned po vyfotografování dostává svobodu.

Noc bylo opravdu hodně chladná, ale ranní nához jsem neodložil ani o minutu. A udělal jsem dobře. Brzy ráno, ještě za tmy, přichází série záběrů od kaprů okolo 8kg. Byla to příjemná rozcvička, na čerstvém vzduchu, jelikož každý zimní kapr, mi udělá velikou radost. Na další záběr, jsem si musel pár hodin počkat. Další opatrná jízda přichází až kolem oběda. Posledním kaprem roku, byl další hezký šupináč s váhou přes 10kg. Ořezaná, nijak neupravená 24mm kulička N1 zafungovala opět výborně.

Všem slušným rybářům přeji úspěšný rok 2020

Za Exil Carplife Tomáš Sekera

prosinec – Svazová voda ČR

Den po Vánocích jsem se vydal ukončit letošní sezónu k pískovně s parťákem Tomem. Kapři letos se zimním futrováním dost otáleli a my si za pár hodin parádně zachytali kapry mezi 6-9kg. Chvíli před odjezdem, kdy jsem měl ve vodě už jen jeden prut mi to vzal ten správný a já si nádherně ukončil zatím moji nejúspěšnější sezónu! Kokpro bodovalo celoročně.

Za Exil Carplife Ondra.

prosinec – Svazová voda ČR

Ahoj, prosinec byl pro mě nezapomenutelným měsíce, za pomoci boilies Kokpro se mi podařilo vytáhnout několik nádherných a cenných kaprů. Začátkem měsíce se mi z řeky podařilo dostat šupíka 88cm 13kg. Poté jsem vyfasoval antibiotika a bylo po srandě. Naštěstí jsem se brzy z toho dostal a vydal jsem se na pískovnu, kde jsme společně s parťáky krmili a krásně zakončili sezónu. Nejprve jsem předčasný dárek k Vánocům dostal v podobě lysce 88cm 16,1kg. Poté, před koncem roku jsem měl ještě možnost vyrazit k vodě a povedl se mi další famózní lysec 91cm a 15,7kg. Další ryby co neměly do velikosti, tak nahrazovaly vzhledem a hlavně krásnými barvami. Chtěl bych popřát hodně štěstí a hlavně pevné zdraví v novém roce. Petr Rubeš (Exil Carplife)

prosinec – Svazová voda ČR

Na třetí adventní neděli, jsem se vypravil k vodě. Pokusit se ulovit kapra. Jako nástrahu jsem použil boilie Chilli losos s plovoucí kuličkou v příchuti pepř. Kaprům chutnalo a já si skvěle zachytal :)

K vodě jsem ještě vyrazil dva dny před vánocemi a opět se dařilo :) jako nástraha opět fungovalo boilie chilli losos s plovoucí kuličkou zalitou esencí pepř. Na to že byla půlka prosince, braly ryby jak na jaře :)

Za Exil Carplife Jiří Moc

prosinec – Svazová voda ČR

Druhou půlku prosince jsem se rozhodl strávit na pískovně, kde jsem celou letošní sezónu zahájil. Místo jsem si několikrát předkrmil boiliem Kokpro, na které se s velkým úspěchem dá chytat celoročně. Nebylo tomu jinak ani teď a já hned při první vycházce dostal lysce přes 10kg. Druhá vycházka den před Vánocemi byla o poznání lepší, už hodinu a půl po prvním náhozu jsem ulovil šupináče 13,3kg a než jsem stihl prut nahodit zpátky, ozval se devítikilák na druhém prutu. Za další hodinu přišla šílená jízda a po velkém souboji v ledové vodě jsem do podběráku dostal obrovského lysce 106cm 19,5kg. Úžasná ryba na konec sezóny, byl jsem štěstím bez sebe! Z celého roku již vyšlo video Kapří stezky, které můžete vidět pod odkazem *zde*

Šťastný nový rok přeje Ondra Křížek (Exil Carplife)

prosinec – Svazová voda ČR

Koncem listopadu jsem měl v plánu ukončit kaprařskou sezónu a poslední měsíc roku, se už věnovat jen dravcům. Vedlo mě k tomu, především pracovní vytížení a s tím související nedostatek času. No, nakonec jsem se ani těm dravcům téměř nevěnoval. Když už bylo po všem, tom vánočním šílenství, tak mně tato teplá zima přiměla oprášit kaprové pruty a ještě párkrát se vydat k vodě.

Jednalo se, téměř už klasicky, o krátké několika-hodinové vycházky. První byla dva dny před Štědrým dnem a hned jsem měl několik záběrů. Bohužel, jsem ze tří záběrů proměnil jen jeden. Navíc se jednalo o snad nejměnšího kapra, který zde plave.

Den po Vánocích, jsem se opět dostal k vodě. Ikdyž se teplota vzduchu i vody pohybovala jen lehce nad nulou, ryby byly opět při chuti a já si užil parádní zimní lov. Nejspíš, díky změně typu háčku, jsem tentokrát nepřišel ani o jednu rybu a na podložku se podívalo několik krásných kaprů. Boilies N1 rybám opravdu chutnalo a opět se ukázalo, že je to dobrá volba i do studené vody.

Za Exil Carplife Tomáš Sekera

prosinec – Svazová voda ČR

První polovinu prosince jsem pokračoval v lovu na domovském úseku řeky a než se k místu sběhly hyeny, dařilo se opravdu parádně! Nejdříve jsem chodil k vodě pouze od rána do odpoledne a vše vyvrcholilo třídenní výpravou, kde jsem udělal víc jak 20 záběrů! Kokpro kapry láká celoročně a mě čeká další zimní výzva na jiné vodě! :)

Za Exil Carplife Ondra

listopad – Svazová voda ČR

Tak jsem se vydal opět k vodě, kde jsem jako malý začínal rybařit. První výpravu jsem podnikl na konci listopadu a povedlo se mi zdolat dva hezké kapry. Druhá výprava byla na první adventní neděli a povedl se opět krásnej kapr. Na konec listopadu a začátek prosince, jsem mněl hodně velkou radost. Tak snad ještě do konce sezóny vyrazím. Za Exil Carplife Jirka Moc.

listopad – Svazová voda ČR

Začátkem druhé poloviny listopadu jsem podnikl 24h výpravu, kdy se mi podařilo docílit několika záběrů a po čtyřech letech jsem se setkal se starým známým kaprem, kterému říkám lysý dinosaurus, měl tentokrát 13kg. Potom jsem se delší dobu k vodě nedostal, ale místo jsem krmným kokem krmit nepřestal. Když jsem ke konci listopadu vyrazil opět k vodě, bylo daleko chladněji a veškeré listy ze stromů již opadaly. U vody jsem strávil jen pár hodin, během nich se mi podařilo dostat na háček dva kapry, ale úspěšné zdolání proběhlo jen v jednom případě. Kapr stál za to a nastartoval podařenou zimní sérii, o které se rozepíšu zase příště.

Za Exil Carplife Ondra.

listopad – Svazová voda ČR

Začal listopad a já se rozhodl vrátit k domovské řece a zkusit si postupně připravovat místo na zimní lov kaprů. Hned první výpravy s pomocníkem Kokpro se vydařily skvěle a já si potěžkal několik podzimních kaprů.

Za Exil Carplife Ondra

říjen – Svazová voda ČR

Během konce října jsem začal navštěvovat jiný úsek řeky a opět nachytal pár hezkých kaprů. Cesta k nim však byla velmi složitá a já se musel vypořádat s extrémní aktivitou tloušťů, kterou jsem řešil návazcem s dlouhým vlasem, aby boilie bylo co nejdále od háčku a umisťováním montáže daleko od krmného místa.

Jelikož jsem doplnil zásoby oblíbené kombinace boilies Oliheň/chobotnice a N1, tak jsem začal každý den předkrmovat. 2x týdně jsem pak chodil na 5 hodin k vodě, ale s aktivitou kaprů to bylo špatné, jak na houpačce. Jeden den se mezi otravnými tloušti nějaký povedl, druhý den nebyl vidět ani jediný náznak kapří aktivity.

Hlavní ale je, že u vody byl po několika měsících klid a pohoda a já si lov konečně pořádně užil i za denního světla.

Za Exil Carplife Tomáš Sekera

říjen – Vltavská kaskáda

Deset dní v říjnu na nás s Petrem čekala opět pořádná výzva, které jsme se nemohli dočkat. Vydali jsme se na přehradu, kde jsme letos na jaře s dalším parťákem Tomem parádně zachytali. Přehrada byla ve značném podstavu, počasí na říjen nezvykle teplé a tak jsme dlouho přemýšleli o výběru místa. Vlastně jsme se rozhodli až během cesty k samotné přehradě po delší diskusi v autě. Místo nabízelo maximální hloubku kolem 18m, lovili jsme zde poprvé a tak jsme se štěstím do tmy stihli vytipovat lovná místa, nahodit a zakrmit pro mě klasicky fenomenálním boiliem Kokpro, které používám i ve 20mm jako nástrahu. Hned druhý den jsem měl záběr od malého kapra, potěšil mě, jelikož značil kapří aktivitu na našem místě. Nakonec to byl jen začátek problému, kterému jsem musel čelit po zbytek výpravy. Vyřešila to nejvíce změna hloubky, ale bohužel aktivita velkých kaprů byla malá, jak u nás, tak podle našich informací na celé přehradě. Sedmý den kolem osmé hodiny večerní se mi swinger přilepil k prutu a nepatrnými škubanci o sobě dávala znát ryba na druhém konci. Jen co jsem vzal prut do ruky, věděl jsem, že je to konečně ryba, kvůli které jsem tady. Opět jsem zažil neskutečnou dávku adrenalinu při zdolávání ze člunu mohutného šupináče 90cm 15kg. Rázem se vše otočilo a z dosud nepříliš vydařené výpravy to pro mě byla skvělá výprava, protože pokaždé když na toto magické a velmi složité místo jedu, mam cíl ulovit jednoho kapra přes patnáct kilogramů. Na této přehradě si musíte každého velkého kapra vytrpět, proto jsou to pro mě pořád ty nejcennější ryby. :)

Z celé výpravy jsme sestříhali také video – https://youtu.be/_MuOWAPKgww

Za Exil Carplife Ondra

říjen – Vltavská kaskáda

Ahoj, v letošním říjnu jsem podnikl s parťákem Ondrou svou první výpravu na přehradu vltavské kaskády. Dosud jsem s podobnou vodou neměl zkušenosti a tak mě výsledek výpravy velmi uspokojil. Přehrada je krásná a co se týče rybaření, je to opravdu velká výzva, na kterou se těším opět už snad na jaře!

Z celé výpravy jsme sestříhali také video – https://youtu.be/_MuOWAPKgww

Za Exil Carplife Petr.

říjen – Svazová voda ČR

Jiřího povedená třídenní výprava na pískovnu

říjen – Svazová voda ČR

První, vyloženě podzimní vycházku, kdy se teplota v noci pohybovala jen lehce nad nulou, jsem podnikl na nové místo, které jsem si vyhlédl při jedné z letních přívlačových výprav. Často jsem v jedné části toku vázl o velké kameny a ihned mě napadlo, že by to mohlo být dobré místo i na kapry.

A tak o pár týdnů později, jsem tohle místo navštívil i s kaprovými pruty. Jeden prut ihned letěl do vyhlédnutého místa, plného kamenů a druhý klasicky do koryta. Hodně jsem věřil v brzký záběr z kamenů, ale nakonec, se asi tak po hodině rozjíždí prut z koryta. O rybu brzy přicházím v nějaké vázce a tak rychle nahazuji zpět a trošku dokrmuji. Netrvalo to dlouho a cívka se opět roztáčí. Druhou šanci, kterou jsem od řeky dostal, jsem využil a na podložce skončil kapr s váhou lehce přes 9kg. Ani na třetí záběr, ze stejného místa nebylo třeba dlouho čekat. Tentokrát souboj trval déle a rybu jsem podebral daleko po proudu. Kvůli vysokému břehu jsem musel pro kapra do vody, spíš teda spadl do vody, ale vyplatilo se to. Šupík s míramy 90cm a 14.40kg zahřál a ani ty mokré ponožky a nohavice od kalhot mi nevadily.

Po sérii tří záběrů z koryta, přišel záběr i na prut z druhé strany, zrovna v moment, kdy jsem zdolával posledního zmíněného kapra. Bohužel, než jsem se dostal k prutu, ryba tam už nebyla.

Monster crab, opět ukázal, že kaprům chutná.

Za Exil Carplife Tomáš Sekera

září – Svazová voda ČR

Ahoj, další svoje výpravy jsem směřoval na úsek dolního Labe, o kterém jsem měl minimum informací a tak jsem se rozhodl ho prozkoumat na vlastní pěst. Po první výpravě jsem zjistil, že mi to bude trvat dobré desetiletí :D Voda parádní, uchvátila mě, výzvy mě poslední roky opravdu baví a tohle bude jedna z těch větších. Za nějakých pět dní jsem šest kapřích záběrů udělal, bohužel jsem tři z nich ztratil ve vázkách. Největší rybou byl dvoubarevný lysec, který opravdu hodně potěšil. Tak jedeme dál! :)

S pozdravem, za Exil Carplife Ondra.

září – Svazová voda ČR

Ahoj, měl jsem před sebou volný týden, který jsem začal dvoudenní výpravičkou na úsek středního Labe, kde jsem po příjezdu rozjel slušnou druhovou pestrost, protože po tloušťovi s cejnem velkým, jsem udělal záběr dokonce od bolena 70cm, který měl háček s 20mm kokem zapíchnutý klasicky v koutku. Těsně před půlnocí konečně zabral i hezký lyseček kolem 7kg a následoval jej chvíli po ranním náhozu další podobně velký šupináč. Zanedlouho po něm však přišel ten pravý záběr a já si do letošní úžasné sezóny připsal dalšího kapra nad 15kg, konkrétně šupináče 87cm 15,3kg. Nádherně stavěný kapr mi udělal obrovskou radost a já se rozhodl, že už nastal čas na další výzvu a to dolní část řeky Labe.

S pozdravem, za Exil Carplife Ondra.

léto – Svazová voda ČR

Ahoj, pár dopoledních vycházek jsem přes léto uskutečnil k řece, která mě obdarovala jedním ze svých pokladů – lyscem 16,2kg. Další úlovky byly většinou menší velikosti až na pěkně stavěného šupináče, který překročil hranici 10kg. Tradičně jsem chytal na boilies Kokpro.

S pozdravem, za Exil Carplife Ondra.

léto – Svazová voda ČR

Tak se znovu hlásím od vody. Tentokrát jsem vyrazil na horský rybník v Krkonoších. Jsou tu dny i týdny, kdy nezavadíte o kapra. O víkendech to tu někdy vypadá jako o závodech. Proto vždy vymýšlím podle lidí a místa strategii, tak abych se co nejvíce odlišil. Zažil jsem tu několikrát že jako jediný jsem tahal kapry, a na celém rybníku ani potah. Bylo někdy hezké poradit mladým rybářům a vidět jak konečně něco chytili. Nástrahu a krmení jsem používal boilie Banana fish, a oblíbený Chilli losos. Toto boilie sem vždy zalil esencí stejné příchutě, a to mi pomáhalo si pěkně zachytat.

S pozdravem Jiří Moc.

srpen – Svazová voda ČR

V srpnu jsem se také věnoval pouze krátkým vycházkám. Tlak u vody byl přes léto doslova extrémní a tak jsem se snažil vyhledávat špatně dostupná místa, kam se nedá zajet autem, abych měl více klidu na rybaření a větší šanci na nějaký úlovek. Jelikož mi došla oblíbená eN jednička, tak jsem sáhl po zbytku boilie Monster Crab, které mi zbylo po povedené květnové výpravě na Vltavě o které se brzy dočtete v novém článku. Byl jsem zvědavý, jak bude Krab šlapat na Labi a tak jsem mu dal plnou důvěru na zbytek léta. Téměř každou vycházku jsem byl úspěšný, nebyla vyjímka chytit 3 i více kaprů během osmi hodin lovu.  Průměrná váha ulovených kaprů byla kolem 9kg a s délkou přes 80cm. Takže dlouhý, divoký kapři, kterým energie rozhodně nechyběla a tak každý souboj byl opravdu zážitek. Sem tam připlaval i nějaký větší, ale váhově to nebylo zcela podle mých představ. Věřím, že s blížícím se ochlazením, přijdou i ty lepší kousky.

Za Exil Carplife Tomáš Sekera

srpen – Svazová voda ČR

Zdravím opět od vody s rodinou, která mi přináší štestí čím dál víc. Vyrazil jsem na víkend k vodě s boilies KOKpro. První noc jsem záběr neudělal, ale ráno po přehození jsem podebral šupíka 82cm 12,7kg. Přes den jsem si užíval rodinu a chystal se na večer. Na noc se mi povedlo zdolat šupika 88cm, 13,2kg a já si mohl jít spokojeně lehnout. Ráno jsme se šli s malou projít a žena si zdolala ne moc chtěnou rybu, ale to už k tomu patří. Před odjezdem nám zabral ještě menší  šupik na rozloučenou.
Přeju krásné úspěchy na rybách. Za Exil Carplife Petr.

srpen – Svazová voda ČR

Ahoj všem! Za velkého vedra se vydávám pokusit štěstí opět na řeku. Pruty letí do vody a doufám v brzký záběr. Čas trávám převážně koupáním u břehu ve vodě, která mě aspoň trochu schladila. Asi po třech hodinkách dostávám záběr a proměňuji ho v hezky zbarveného lysce s váhou 9,5 Kg, úspěšná nástraha jak jinak než Kok pro ve velikosti 24 mm , který nikdy nezklame ! Do konce vycházky se mi už dalšího záběru docílit nepodařilo, ale i tak jsem si to užil :)

Za Exil Carplife Adam

srpen – Urban fishing Praha

Společný víkend s Jirkou a Petrem strávený v Praze měl být určen hlavně pro natáčení dalšího dílu pražského urban fishingu. Příběh by byl super, dva dny, dvě místa, ale bohužel to ztroskotalo na rybí aktivitě. Jediného kapra jsem na Kokpro ulovil až chvíli před odjezdem. Asi se budeme muset vrátit :D

S pozdravem, za Exil Carplife Ondra.

srpen – Svazová voda ČR

Ahoj, po delší odmlce se konečně hlásím. Vyrazil jsem na tři noci na moje oblíbené místo k řece. Bohužel první dva dny jsem byl bez kontaktu s lepší rybou, ale stále jsem věřil, že nějaká lepší příjde. Až třetí noc konečně dostávám záběr, podebírám menšího šupináče, kterého ihned ve vodě pouštím a rychle nahazuji prut zpátky na místo. Nad ránem při vaření snídaně dostávám jízdu a už při prvním momentu jsem cítil, že se jedná o lepší rybu. Yes ! V podběráku končí krásný šupináč s váhou 15,80 Kg. Úspěšná nástraha opět Kok pro v průměru 24 mm. Ani ne hodinku po tomto šupináči dostávám další záběr, opět podle odhadu hezká ryba, ale bohužel po chvíli rybu ztrácím ve vázce. Po obědě začínám balit a odjíždím směr domov.

Určitě se zase brzy ozvu ! Za Exil Carplife Adam

srpen – Svazová voda ČR

Ahoj, na další krátkou výpravu k řece jsem přijel až pozdě v noci. Stihl jsem si před koncem lovné doby na hodinku jen s PVA nahodit, ale zázrak se nekonal. Rozkrmil jsem tedy místo krmným boilies Kokpro a čekal na ranní budíček. Po něm jsem klasicky nastražil Kokpro v průměru 20mm. Letos mám tento menší průměr boilies v oblibě a nezklamal ani tentokrát! Trvalo to sice až do odpoledne, kdy jsem si říkal, že už pomalu začnu balit. Levý prut zahlásil záběr a já se vrhl zdolávat kapra, souboj trval dlouho a já při něm musel po prsa do vody. Po úspěšném zdolání kapra jsem si všiml, že u pravého prutu je lehce ohnutá špička, ale dál jsem to neřešil, kapra změřil a zvážil, měl krásných 83cm a 11,9kg. Najednou se příposlech přece jen ozval pípnutím a špička druhého prutu se zaklepala. Šupináče jsem rychle ve vážícím saku umístil do vody a vrhl se zdolávat druhou rybu, se kterou byl souboj už doslova brutální! Aby také ne, když na konci byl šupináč 97cm 18,2kg, který v top kondici musí snadno překročit magickou hranici. Byl jsem štěstím bez sebe, úžasný double!

S pozdravem, za Exil Carplife Ondra.

červenec – Svazová voda ČR

Mé oblíbené období teplých nocí a spaní pod širákem s nahozenými pruty je konečně tady. Večerní ticho a obloha plná hvězd s třešničkou na dortu v podobě nějakého úlovku, mi dodává více síly, než hodiny dlouhého a klidného spánku v pohodlí domova. Během července jsem podnikl jen 5 krátkých vycházek na 8-10 hodin a podařilo se mi ulovit plno hezkých ryb. Z těch pěti nocí, jsem byl jen jedinou vycházku bez kontaktu s rybou. Celkem jsem na břeh dostal asi tak 12 kaprů, od malých divokých šupináčků, po téměř metrové torpédo s váhou 12.50kg.

Přeji hezké léto a plno záběrů všem slušným rybářům.

Za Exil Carplife Tomáš Sekera

červenec – Slovinsko

Během týdenní dovolené ve Slovinsku jsem okusil jednodenní chytání na jezeru Bled, které přineslo nádherného lína a dvě večerní zklamání. :D Ovšem při našich výletech po zemi jsem navštívil i další dvě lokality, které mě hned vzali za srdce a nyní už s parťáky plánujeme slovinskou carp tour! :)

S pozdravem, za Exil Carplife Ondra.

červenec – Svazová voda ČR

Zdravím, tak se opět hlásím od vody. Vyrazil jsem na řeku se pokusit něco chytit. To co se mi povedlo, jsem ani v ten den nevěřil, že se mi podaří … nádhernej lysec na váze 16,8 kg, Nádherný kapr, na kterého jen tak nezapomenu  jako nástrahu jsem zvolil boilie chilli -losos v průměru 24 mm

S pozdravem Jiří Moc

červenec – Zapomenutá tůňka

Ahoj, v letošním roce jsem si udělal čas také na zapomenutou tůňku, kde jsem tři roky nerybařil. Zlákal mě do toho hlavně parťák Jirka, který navrhl, že bychom mohli po delší době opět natočit další příběh zapomenutých tůní. Tentokrát jsme se ale na rozdíl od předchozích let snažili o aktivní lov kaprů z hladiny. Povedly se nám nádherné úlovky a byli jsme rádi, že kapři v tůni nadále žijí, poněvadž z důvodů urbanizace již zapomenutá tůňka bohužel přestává být zapomenutou, ale o tom a dalším více až v samotném videu.

S pozdravem, za Exil Carplife Ondra.

červenec – Svazová voda ČR

Tak jsem opět vyrazil na noc k vodě s rodinou. Přes noc sem měl dvě potahání, ale bohužel od tlouště. Ráno mě ale konečně vytáhnul z postele lysec 88cm a 10,5 kg a nevím kdo byl víc vykulenej. Na další noc sem vyrazil sám s tím, že vyzkouším jiný místo. Přišel se seznámit 9 kg bojovnej šupík, který mi to nedal zadarmo a dostával sem ho ze dvou vázek.
Přeju ať vám to jezdí, za Exil Carplife Petr.

červenec – Svazová voda ČR

Ahoj parto, v půlce července jsem letos poprvé vyrazil na můj domovský úsek řeky. Poslední dobou raději poznávám nové vody, ale tentokrát jsem vyjel v partě s kamarády Jirkou a Petrem na noc „k nám“. Celý večer jsme si povídali a bylo to opravdu super. Já seděl uprostřed a moc nadějí na záběr jsem si nedělal, o to víc mě překvapilo, když mi pípnul prut z koryta a já si zabojoval s lyscem 91cm 13,7kg, který před třením mohl mít nádherné parametry. Když mě akorát Jirka přišel vyfotit, rozhrčel se mi i druhý prut a po rychlé zdolávačce jsem do doublu přidal úžasného řádkáče! Paráda! Při rozednění jsem tuto skvělou výpravu posílil další desítkou a rozhodl se, že vydržím ještě o noc déle. Vyplatilo se, protože zabral šupík přes 11kg. Všechny úlovky jak jinak, než na Kokpro. S pozdravem, za Exil Carplife Ondra.

červenec – Svazová voda ČR

Ahoj, po dvou neúplně zdařených vypravách se opět vydávám k řece Labi, místo jsem si rozkrmil krmným boiliesem Kokpro a čekal, co se bude dít. Pod háček jsem nastražil boilie Kokpro 24mm.  Po hodině od náhozu dostávám záběr a v podběráku mi končí hezky stavěný šupík. Po zvážení váha ukazuje krásných 12 kg. Poté spokojeně odjíždím domů.

Za Exil Carplife Adam

červen – Svazová voda ČR

Ahoj, letošní jaro bylo co se týče počasí dosti zdlouhavé, což mi přišlo vhod a po úspěšném začátku sezóny na pískovně, přes skvělou 12ti denní výpravu na Vltavskou kaskádu, jsem se mohl chvíli plnohodnotně věnovat lovu stále nevytřených kaprů na Labi. První výprava, o které jsem psal minule dopadla skvěle a já v prvním červnovém týdnu vyrazil na další třídenní štaci. Poslední dny už bylo opravdu horko a bylo tak trochu jasné, že kapři do toho každou chvíli praští i tady, lépe řečeno, ti menší už vytření byli. Napovídal o tom první úlovek kamaráda Dana. Mně se rozjel prut až za tmy a po drsném říčním souboji jsem vytáhl nádherného lysce v top kondici. Šílené míry této jikernačky byly 87cm 17kg! Další odpoledne zabral už vytřený šupík lehce pod 12kg. Zvolil jsem tradičně osvědčené Kokpro, se kterým chybu prostě neuděláte. Úžasné jaro! S pozdravem, za Exil Carplife Ondra.

červen – Svazová voda ČR

Tak jsem se vydal na jednu noc, za kamarádem Tomášem na jednu pískovnu. Minulý rok jsem se na pískovnu dostal jen na pár hodin, a pár kaprů se povedlo. Letošní rok jsem si našel více řasu, a konečně jsem mohl na této pískovně pobýt 24hodin. Po příjezdu jsem viděl kapry na mělčině. Což je snad nejhorší přístupné místo, na celé pískovně. Ale co, rybám se musí naproti. Takže se ukázalo, že bylo dobře se na tomto místě usadit. Jako příchuť jsem použil Bloody craba a mnou nejoblíbenější kuličky Chilli losos.

Zdraví Jirka Moc

květen – Vltavská kaskáda

Velké vody jsou pro mě tou největší výzvou, a proto jsem se s parťákem Tomášem letos začátkem května opět vydal na 12 dní k přehradě Vltavské kaskády. Výprava to byla dost náročná, počasí bylo šílené, okolní rybáři také moc nepřidali, ale nakonec jsme ulovili několik krásných kaprů, kteří se v mém pomyslném žebříčku řadí mezi ty nejcennější. Na tuto výpravu jsem zvolil tradičně boilies Kokpro, se kterým nikdy nemusím mít pochybnosti, že by záběry nepřicházeli právě kvůli nástraze. Z celé výpravy jsme také vytvořili video – odkaz přidávám *zde*. S pozdravem, Ondra.

květen – Vltavská kaskáda

Zpráva od Tomáše bude doplněna

jaro – Urban fishing Praha

Po několika letech hledání a pozorování vody, jsem se mohl letos konečně vydat na místo, kde bych si na jaře mohl zachytat. Volba byla správná. Místo jsem si asi 5 dní předkrmoval boilie Chilli losos. pořádně vykoupaném v boostru stejné příchutě. Konečně jsem vyrazil k vodě a povedli se tyhle nádherní kapři za které jsem neskutečně rád! Boilie chilli losos jsou kuličky které mám nejraději a vím, že kam je vezmu, tam zachytám.

Za Exil Carplife Jiří Moc

květen – Svazová voda ČR

Ahoj parto, po skvělé 12ti denní výpravě na přehradu, ze které na Youtube kanálu Exil Carplife vyšlo 11.6. video, jsem se letos poprvé vydal k Labi. Použil osvědčené Kokpro a ze sedmi záběrů zdolal 5 kaprů nad 10kg. Největší dva, krásní hrbatí šupináči – mlíčák 13,1kg a jikernačka 14kg zabrali asi půl hodiny po sobě a v době, kdy mě již u vody doprovázela přítelkyně, tak jsme si udělali společnou fotku. Někdy prostě vše sedne jak má a i za krátkou 24h vycházku, na předem pouze jednou krmené místo se dá úžasně zachytat. Fantastická sezóna! S pozdravem, Ondra.

květen – Svazová voda ČR

Navazuji na výpravu s rodinou. Na pískovnu jsem jezdil po práci na pár hodin. Přišli mi lysci 10,9kg, 10,7kg a šupik 81cm 12kg. O dost ryb jsem přišel ve vázce, poblíž které jsem chytal a svůj cíl 15+ se mi nepodařilo splnit. Až skončí koupací sezona a u vody bude klid, tak se na tuto vodu vrhnu znovu a doufám, že tentokrát svůj cíl splním. Ať vám to jezdí, Petr.

květen – Svazová voda ČR

Po delší době jsem se opět vydal na svojí oblíbenou řeku. Po prvním dni jsem zůstal bez záběru, ale díky změně počasí jsem stále věřil, že by se mohlo zadařit a také, že ano. Hned dopoledne dostávám jízdu a po úspěšném zdolání mám na podložce prvního 13kg kapra. Místo se mi perfektně rozjelo a já dostávám pravidelné záběry. Ještě večer se mi podařila krásná 14,1kg jikernačka. Další den byl ten pravý, po ranním desetikiláči dostávám krásnou jízdu a vychutnávám si velký souboj. Nakonec v podběráku končí kapr s váhou 18,9kg, což je pro mě nový osobák. Kapra pouštím a rychle nahazuji prut do stejného místa. Za chvíli mám další záběr od krásného kapra s váhou 16,7kg! Nádherný lysec, jsem štěstím bez sebe, jelikož se mi povedlo během dvou hodin překonat dvakrát osobní rekord. Na rozloučenou mi přichází hezky stavěný šupík s váhou 12,6kg.

Za Exil Carplife Adam.

květen – Zapomenutá tůňka

Ahooj, když jsme v týdnu jeli do práce a měli jsme v ten den udělat jen pár věcí, napadlo nás s tátou si vzít pruty a na chvíli se zastavit na jedné zarostlé vodě. Vzal jsem si sebou jen to nejnutnější, pár háčků, rohlíky, dip a to stačilo. Jelikož se ve vodě nachází mnoho drobných rybek, namáčel jsem rohlík do dipu chilli a v tu ránu byl klid. :D Po druhém nahození k rákosu přišel tenhle nádherný kapr, který sebral rohlík z hladiny. Akce trvala jen 2 hodiny a odjížděl jsem nesmírně spokojený :) Za Exil Carplife Jiří Moc.

květen – Svazová voda ČR

Vydal jsem se s rodinou na nedalekou pískovnu. Krmeno bylo krmné KOK pro a Kranas. První den nám přišel kapr 80cm a 10,1kg, bohužel to byl jediný záběr, ale potěšil.  Na místě krmím dále a záběry jsou častější, ale to až příště. Přeju ať vám to jezdí, Petr.

duben – Svazová voda ČR

Rybařina je koníčkem, který neláká jen muže ale i naše drahé polovičky. A ta má, si po dlouhých měsících rozmýšlení zařídila svou první povolenku. Sotva co ji stačil zaschnout inkoust na rybářském lístku, tak jsme se vydali k vodě za novými společnými zážitky.

Rychle jsme sehnali hlídání pro obě dcerky, sbalili věci a vyrazili. Jelikož bylo sobotní odpoledne, tak bylo celkem složité najít místo, kde by byl klid a šance na efektivní lov. Navíc jsme měli hlídání jen na pár hodin. Na prvním vytipovaném místě se zrovna konaly rybářské závody, (jak já tyhle akce na svazových vodách miluji…) takže rychlá otočka a míříme na druhé oblíbené místo. Ale ani tam jsme nepochodily. Hlava na hlavě, prut vedle prutu a my už pěkně naštvaní. Takže volba padla na místo na vedlejším úseku řeky, kterému jsem se chtěl tak trošku vyhnout. V tomto období je to zde sice na ryby perfektní, ale často se zde vázne a následně trhá. A to se mi teď, pár dní před velkou výpravou moc nehodí. Zásoba olov, háčků a závěsek se zde až neuvěřitelně rychle tenčí. Možná proto, zde široko daleko nikdo není.

Čas utiká a tak bleskově připravuji věci. Na všechny tři pruty nastražuji po jedné 24mm kuličce N1 a rozmisťuji je dostatečně daleko od sebe. Čtvrtý prut by tu byl spíš na obtíž. Jelikož místo velmi dobře znám, nebojím se i na ty čtyři hodiny, které ještě na lov máme zakrmit minimálně dvěmi kily boilie na velkou plochu.

Po necelé hodině přichází první záběr ale kapr mi po 15 minutách souboje zajíždí do vázky, ve které o něj přicházím. Ani na chvilinku se neodlepil ode dna a tak bohužel ani nemám tušení  s kým jsem měl tu čest, nebo spíš naštěstí?!

Trochu znovu přikrmuji a v tom přichází další záběr. Tentokrát jsem vyhrál já. Kapřík má rovných 10kg a tak jsem spokojený. Nestíhám ani nahodit a je tu další akce na druhém prutu. Scénář je stejný jako při prvním záběru a tak domácí jsou opět ve vedení. Těsně před odchodem jsem však dostal šanci ke srovnání skóre. Šanci jsem využil a radost mi udělal menší šupináč kolem 75cm. No, byla to poměrně náročná čtyř-hodinovka ale jsem za to samozřejmě rád. Bohužel, Péťa dnes byla úplně bez záběru, navíc „zápas“ skončil remízou a tak se rozhodujeme jít na dalších pár hodin k vodě i následující den. Tentokrát jsme nuceni vzít s sebou i dětičky.

A tak o pár hodin později jsme opět na břehu řeky s třemi vhozenými želízky v ohni. Rozkrmuji asi tak 20 metrový pás podél břehu, do kterého umisťuji dva pruty, ten třetí jsem nahodil ještě o pár metrů dál po proudu, kam podlě mě splave jen pár kuliček z krmného místa a mohl by tam přijít větší kapr.

Brzy začínají zlobit nenasytní tloušti a tak děti mají aspoň nějaké rozptýlení a mohou si pohladit rybku. Bohužel, ty menší tloušti nedokáží pořádně zvednout těžké 175g olovo a tak ho často jen zatáhnou mezi kameny kde pak samozřejmě váznu. Takže Péťa se stará o děti a já neustále převazuji, dělám návazce a připravuji PVA, které připevňuji na montáž při každém náhozu, abych předešel zamotání návazce.

Najednou však přichází ten správný, razantní záběr na prostřední prut, který má na starosti Péťa. V rychlosti mi předává do ruky naši mladší, 10 měsíční dcerku Emičku a letí k prutu. Já samozřejmě běžím za ní, asistovat a radit při zdolávání, jelikož zatím chytala jen malé kapříky na splávek. S „těžkým“ kaprovým náčiním a bojovnými říčními kapry nemá žádné zkušenosti. Jde ji to však perfektně a tak se spíš jen dívám a snažím se pořídit nějaké hezké záběry na zrcadlovku. Když už je kapr kousek od břehu, dávám Emičku do kočárku a pověřuji starší dcerku Sofinku aby ji hlídala. Následně připravuji podběrák, abych pomohl Pétě kapra podebrat. Náhle se mi však rozbliká modrá dioda příposlechu a teď nevím co dřív. Pravý prut jede jak o život ale Péťa potřebuje pomoct podebrat svého kapra. Ten dělá další výpad a opět poodjíždí dál od břehu. Toho využívám a odbíhám ke svému prutu, který zvedám z vidliček, když už je kapr ve vázce. Chvíli se ho snažím vyprostit ale brzy musím zpět za Péťou, podebrat její úlovek. To se daří na první pokus a krásný šupináček končí v síti podběráku. Rychle, ještě ve vodě ho přendavám do saku a vracím se bojovat o svého kapra. Naštěstí, se jednalo jen o zaseklé olovo mezi kameny, které se po chvíli uvolnilo a tak jsem si mohl vychutnat další souboj se silnou rybou. Po pár výpadech je dobojováno. Rychle naplňuji vaničku vodou, abysme si mohli tento krásný double vyfotit. Šupináči 8kg a 12kg nám zvedli náladu na maximum.

Rybky puštěné zpět do vody a na břehu mě čekají dva pruty, které je potřeba převázat. A tak na nic nečekám a začínám dělat nové návazce. Z toho mě ale vyruší další záběr, na poslední nahozený prut, který byl umístěn mimo krmné místo, daleko po proudu. Ryba si od začátku bere metry vlasce a jede si po proudu jako by ji nic nebrzdilo. Tak se ji rozhoduji následovat podél břehu. Dlouhé napínavé souboje mám rád a tak si to užívám plnými doušky. Kapr bojoval dlouho a tvrdě ale dnes stálo štěstí na naší straně. Po delší době lysák, který měl lehce přes 13.5kg a stejně jako ostatní kapři, neodolal boilie N1.

Všechny pruty venku, děti unavený, my s Péťou spokojený a tak jsme se rozhodli pro odchod. Zážitků za těch pár hodin bylo mnoho a bude dlouho na co vzpomínat a z čeho čerpat energii. Někdy k dobrému lovu stačí opravdu chvilka. Být ve správnou dobu na dobrém místě, pravidelně předkrmovat a navíc fungovat jako tým doma i u vody je k nezaplacení. Trojlístek, rodina, příroda a rybaření, je prostě to nejvíc!

Za exil team Tomáš Sekera

duben – Svazová voda ČR

Ahoj parto, letošní famózní duben jsem na dvou krátkých výpravách famózně zakončil dvěma šupináči 12,5kg a 15,3kg. U většího mi asistoval taťka, který se mnou byl po dlouhé době na rybách a jsem za to šťastný. Suma sumárum mi Kokpro během dubna pomohlo ke čtrnácti uloveným kaprům přes 10kg z nichž pět přesahovalo hranici 15kg. Vše samozřejmě z vod svazových. Přišel jsem si jako ve snu. S pozdravem, Ondra.

duben – Svazová voda ČR

Zdravím parto. Velikonoční pondělí začalo příjemně doma ráno s přítelkyní, která určitě tento rok neuschne. J Poté jsem se v poledne vypravil i s výslužkou k vodě, kde již opadly masakry rybářů, kteří se vydali na prodloužený víkend k vodě. Nastražil Kokpro, nahodil, zakrmil krmným kokem a čekal. Trvalo to pouhých 6 hodin, než se prut rozjel a já hned cítil těžkou rybu, se kterou to opět bylo na dlouho. Nakonec to dopadlo dobře a fantastický lysec 93m 16,7kg se se mnou zvěčnil na fotofrafii. Ondra.

duben – Svazová voda ČR

Během svých dubnových toulkách se mi podařilo přelstít i tohle nádherné zvíře. Souboj trval bez mála 40 minut a po jeho konci se na podložce rozvalilo metrové torpédo s váhou 16,6kg. Opět bodovalo oblíbené Kokpro. S pozdravem Ondra.

duben – Svazová voda ČR

V první polovině dubna jsem podnikal krátké vycházky. Měl jsem vybraná dvě místa, která jsem se snažil v rámci možností pravidelně předkrmovat. Každé místo bylo na jiném úseku řeky a navíc se od sebe poměrně lišila, takže výběr fleku jsem mohl nechávat až na poslední chvíli, podle aktuální situace.

S výběrem boilies jsem si vůbec nelámal hlavu a automaticky sáhl po osvědčené zbrani Oliheň/chobotnice z řady Basic a N1. Poté následoval můj klasický postup. Lehce přelít Liver activem, který se během pár dní úplně vsákne do boilie a následně nechat pořádně ztvrdnout v saku pod pergolou.

Odměnou za desítky kilometrů naježděných na kole při předkrmování obou míst, bylo několik hezkých ryb, které mi udělali opravdovou radost.

Tomáš Sekera

duben – Svazová voda ČR

Začátek dubna a krásné souboje ve dne, které si člověk užije naplno, ještě když jsou od tak nádherných ryb. Bodovalo Kokpro. Zdraví Ondra.

duben – Svazová voda ČR

Víkendovka byla tentokrát plná úlovků. Kokpro funguje fantasticky. Za exil caprlife Marek Veselý.

duben – Svazová voda ČR

Tak jsem vyrazil o velikonočních svátcích alespoň na jeden den k vodě. U vody lidí jak na závodech, ale místo se našlo a banán od bejsfish opět nezklamal. Jirka

duben – Svazová voda ČR

Čau parto, na další výpravě mě částečně doprovázela přítelkyně Janička a rozhodně přinesla kus toho štěstí. Kapři brali na Kokpro, kdy jsem ho v krmení kombinoval s novinkou, krmným boilies Kokpro, která je v poměru ceny a kvality suverénně na špičce krmných boilies. Zdraví Ondra.

duben – Svazová voda ČR

První letošní vycházka se povedla nad očekávání, díky šupináči 87cm 13,1kg. Za exil carplife Marek.

duben – Svazová voda ČR

Tak jsem opět vyrazil k vodě. Jelikož tenhle rok je čas a vše kolem proti mně, jsem opravdu rád, že se alespoň na pár hodin někam dostanu. Takže jsem vyjel po x letech přes noc k vodě a povedl se tenhle fešák. Jirka.

duben – Svazová voda ČR

Ahoj, na víkend se ochladilo, přesto jsem na dva dny k vodě vyrazil. Poprvé jsem vyzkoušel krmné boilies Kokpro a poměr cena/kvalita mě velmi mile překvapil. Kaprům se po ochlazení moc nechtělo, přesto jsem nějaké záběry udělal a přes hranici deseti kilogramů se také přehoupl. S pozdravem Ondra.

duben – Svazová voda ČR

První letošní fešáci z řeky! :) Za Exil Carplife Adam.

duben – Svazová voda ČR

Ahoj, krmené místo se mi parádně rozjezdilo a já si to užíval, protože začátkem dubna jsem snad nikdy takové množství záběrů od velkých ryb neudělal. Zasílám další dva večerní šupíky, které jsem ulovil na Kokpro. Ten větší měl rovných 15kg a boilies z něj teklo proudem, aby také ne při těch krmných dávkách :) Zdraví Ondra.

duben – Svazová voda ČR

Ahoj parto, letos jsem se tak jako v minulém roce začal věnovat hlavně chytáním na pro mě neznámých lokalitách a dlouhodobé předkrmování kvalitním boiliem KOKpro přineslo své ovoce už na začátku dubna! Po dlouhém souboji, kdy se ke konci kapr v plytké vodě u břehu nebezpečně převaloval a neustále mu trčela hřbetní ploutev nad vodu žraločím stylem, jsem neváhal ani vteřinu, vlezl pro něj do studené vody a úspěšně podebral. Míry úžasného lysce byly 96cm a 17,9kg a já prožil euforii. Celkově se mi na této výpravě dařilo a o další úlovky se brzy podělím. S pozdravem Ondra.

březen – Svazová voda ČR

Ahoj, posílám další úlovky na Kokpro. :) Tentokrát jsem si zachytal opravdu parádně a zase posunul o něco výše letošní maximum. S pozdravem Ondra.

březen – Svazová voda ČR

Ahoj, další výprava byla dost mrazivá. Podařilo se mi chytit více ryb a velikost se taky pomalu, ale jistě zlepšuje! K úlovkům pomohlo opět oblíbené Kokpro. Zdraví Ondra.

březen – Svazová voda ČR

Ahoj, první letošní vlašťovka přiletěla :) Úspěšnou nástrahou bylo Kokpro. Zdraví Ondra.