květen – Vltavská kaskáda

Velké vody jsou pro mě tou největší výzvou, a proto jsem se s parťákem Tomášem letos začátkem května opět vydal na 12 dní k přehradě Vltavské kaskády. Výprava to byla dost náročná, počasí bylo šílené, okolní rybáři také moc nepřidali, ale nakonec jsme ulovili několik krásných kaprů, kteří se v mém pomyslném žebříčku řadí mezi ty nejcennější. Na tuto výpravu jsem zvolil tradičně boilies Kokpro, se kterým nikdy nemusím mít pochybnosti, že by záběry nepřicházeli právě kvůli nástraze. Z celé výpravy jsme také vytvořili video – odkaz přidávám *zde*. S pozdravem, Ondra.

květen – Vltavská kaskáda

Zpráva od Tomáše bude doplněna

květen – Svazová voda ČR

Ahoj parto, po skvělé 12ti denní výpravě na přehradu, ze které na Youtube kanálu Exil Carplife vyjde(vyšlo) 11.6. video, jsem se letos poprvé vydal k Labi. Použil osvědčené Kokpro a ze sedmi záběrů zdolal 5 kaprů nad 10kg. Největší dva, krásní hrbatí šupináči – mlíčák 13,1kg a jikernačka 14kg zabrali asi půl hodiny po sobě a v době, kdy mě již u vody doprovázela přítelkyně, tak jsme si udělali společnou fotku. Někdy prostě vše sedne jak má a i za krátkou 24h vycházku, na předem pouze jednou krmené místo se dá úžasně zachytat. Fantastická sezóna! S pozdravem, Ondra.

květen – Svazová voda ČR

Po delší době jsem se opět vydal na svojí oblíbenou řeku. Po prvním dni jsem zůstal bez záběru, ale díky změně počasí jsem stále věřil, že by se mohlo zadařit a také, že ano. Hned dopoledne dostávám jízdu a po úspěšném zdolání mám na podložce prvního 13kg kapra. Místo se mi perfektně rozjelo a já dostávám pravidelné záběry. Ještě večer se mi podařila krásná 14,1kg jikernačka. Další den byl ten pravý, po ranním desetikiláči dostávám krásnou jízdu a vychutnávám si velký souboj. Nakonec v podběráku končí kapr s váhou 18,9kg, což je pro mě nový osobák. Kapra pouštím a rychle nahazuji prut do stejného místa. Za chvíli mám další záběr od krásného kapra s váhou 16,7kg! Nádherný lysec, jsem štěstím bez sebe, jelikož se mi povedlo během dvou hodin překonat dvakrát osobní rekord. Na rozloučenou mi přichází hezky stavěný šupík s váhou 12,6kg.

Za Exil Carplife Adam.

květen – Zapomenutá tůňka

Ahooj, když jsme v týdnu jeli do práce a měli jsme v ten den udělat jen pár věcí, napadlo nás s tátou si vzít pruty a na chvíli se zastavit na jedné zarostlé vodě. Vzal jsem si sebou jen to nejnutnější, pár háčků, rohlíky, dip a to stačilo. Jelikož se ve vodě nachází mnoho drobných rybek, namáčel jsem rohlík do dipu chilli a v tu ránu byl klid. :D Po druhém nahození k rákosu přišel tenhle nádherný kapr, který sebral rohlík z hladiny. Akce trvala jen 2 hodiny a odjížděl jsem nesmírně spokojený :) Za Exil Carplife Jiří Moc.

duben – Svazová voda ČR

Ahoj parto, letošní famózní duben jsem na dvou krátkých výpravách famózně zakončil dvěma šupináči 12,5kg a 15,3kg. U většího mi asistoval taťka, který se mnou byl po dlouhé době na rybách a jsem za to šťastný. Suma sumárum mi Kokpro během dubna pomohlo ke čtrnácti uloveným kaprům přes 10kg z nichž pět přesahovalo hranici 15kg. Vše samozřejmě z vod svazových. Přišel jsem si jako ve snu. S pozdravem, Ondra.

duben – Svazová voda ČR

Zdravím parto. Velikonoční pondělí začalo příjemně doma ráno s přítelkyní, která určitě tento rok neuschne. J Poté jsem se v poledne vypravil i s výslužkou k vodě, kde již opadly masakry rybářů, kteří se vydali na prodloužený víkend k vodě. Nastražil Kokpro, nahodil, zakrmil krmným kokem a čekal. Trvalo to pouhých 6 hodin, než se prut rozjel a já hned cítil těžkou rybu, se kterou to opět bylo na dlouho. Nakonec to dopadlo dobře a fantastický lysec 93m 16,7kg se se mnou zvěčnil na fotofrafii. Ondra.

duben – Svazová voda ČR

Během svých dubnových toulkách se mi podařilo přelstít i tohle nádherné zvíře. Souboj trval bez mála 40 minut a po jeho konci se na podložce rozvalilo metrové torpédo s váhou 16,6kg. Opět bodovalo oblíbené Kokpro. S pozdravem Ondra.

duben – Svazová voda ČR

V první polovině dubna jsem podnikal krátké vycházky. Měl jsem vybraná dvě místa, která jsem se snažil v rámci možností pravidelně předkrmovat. Každé místo bylo na jiném úseku řeky a navíc se od sebe poměrně lišila, takže výběr fleku jsem mohl nechávat až na poslední chvíli, podle aktuální situace.

S výběrem boilies jsem si vůbec nelámal hlavu a automaticky sáhl po osvědčené zbrani Oliheň/chobotnice z řady Basic a N1. Poté následoval můj klasický postup. Lehce přelít Liver activem, který se během pár dní úplně vsákne do boilie a následně nechat pořádně ztvrdnout v saku pod pergolou.

Odměnou za desítky kilometrů naježděných na kole při předkrmování obou míst, bylo několik hezkých ryb, které mi udělali opravdovou radost.

Tomáš Sekera

duben – Svazová voda ČR

Začátek dubna a krásné souboje ve dne, které si člověk užije naplno, ještě když jsou od tak nádherných ryb. Bodovalo Kokpro. Zdraví Ondra.

duben – Svazová voda ČR

Víkendovka byla tentokrát plná úlovků. Kokpro funguje fantasticky. Za exil caprlife Marek Veselý.

duben – Svazová voda ČR

Tak jsem vyrazil o velikonočních svátcích alespoň na jeden den k vodě. U vody lidí jak na závodech, ale místo se našlo a banán od bejsfish opět nezklamal. Jirka

duben – Svazová voda ČR

Čau parto, na další výpravě mě částečně doprovázela přítelkyně Janička a rozhodně přinesla kus toho štěstí. Kapři brali na Kokpro, kdy jsem ho v krmení kombinoval s novinkou, krmným boilies Kokpro, která je v poměru ceny a kvality suverénně na špičce krmných boilies. Zdraví Ondra.

duben – Svazová voda ČR

První letošní vycházka se povedla nad očekávání, díky šupináči 87cm 13,1kg. Za exil carplife Marek.

duben – Svazová voda ČR

Tak jsem opět vyrazil k vodě. Jelikož tenhle rok je čas a vše kolem proti mně, jsem opravdu rád, že se alespoň na pár hodin někam dostanu. Takže jsem vyjel po x letech přes noc k vodě a povedl se tenhle fešák. Jirka.

duben – Svazová voda ČR

Ahoj, na víkend se ochladilo, přesto jsem na dva dny k vodě vyrazil. Poprvé jsem vyzkoušel krmné boilies Kokpro a poměr cena/kvalita mě velmi mile překvapil. Kaprům se po ochlazení moc nechtělo, přesto jsem nějaké záběry udělal a přes hranici deseti kilogramů se také přehoupl. S pozdravem Ondra.

duben – Svazová voda ČR

První letošní fešáci z řeky! :) Za Exil Carplife Adam.

duben – Svazová voda ČR

Ahoj, krmené místo se mi parádně rozjezdilo a já si to užíval, protože začátkem dubna jsem snad nikdy takové množství záběrů od velkých ryb neudělal. Zasílám další dva večerní šupíky, které jsem ulovil na Kokpro. Ten větší měl rovných 15kg a boilies z něj teklo proudem, aby také ne při těch krmných dávkách :) Zdraví Ondra.

duben – Svazová voda ČR

Ahoj parto, letos jsem se tak jako v minulém roce začal věnovat hlavně chytáním na pro mě neznámých lokalitách a dlouhodobé předkrmování kvalitním boiliem KOKpro přineslo své ovoce už na začátku dubna! Po dlouhém souboji, kdy se ke konci kapr v plytké vodě u břehu nebezpečně převaloval a neustále mu trčela hřbetní ploutev nad vodu žraločím stylem, jsem neváhal ani vteřinu, vlezl pro něj do studené vody a úspěšně podebral. Míry úžasného lysce byly 96cm a 17,9kg a já prožil euforii. Celkově se mi na této výpravě dařilo a o další úlovky se brzy podělím. S pozdravem Ondra.

březen – Svazová voda ČR

Ahoj, posílám další úlovky na Kokpro. :) Tentokrát jsem si zachytal opravdu parádně a zase posunul o něco výše letošní maximum. S pozdravem Ondra.

březen – Svazová voda ČR

Ahoj, další výprava byla dost mrazivá. Podařilo se mi chytit více ryb a velikost se taky pomalu, ale jistě zlepšuje! K úlovkům pomohlo opět oblíbené Kokpro. Zdraví Ondra.

březen – Svazová voda ČR

Ahoj, první letošní vlašťovka přiletěla :) Úspěšnou nástrahou bylo Kokpro. Zdraví Ondra.