31.10. Svazová voda ČR

Další výpravu k řece jsem uskutečnil koncem října na čtyři dny. Na podzim jsem kaprařině moc nedal a tak jsem si chtěl tuto nejspíš poslední delší výpravu užít co nejvíce. Počasí přálo a připomínalo spíše půlku září. Se záběry to bylo horší, ale přeci jen se mi několik kaprů podařilo ulovit, z nichž jsem si dva vyfotil. Jednoho hlavně kvůli krásnému podzimnímu zbarvení a druhý byl pro mě v této sezóně rozhodně jeden z nejcennějších. Za ct-exil Ondra.

10.10. Svazová voda ČR

Konečně jsem se po pár týdnech dostal na kapry. V plánu byla jen rychlá nočka z pátka na sobotu, ale po shlédnutí počasí jsem okamžitě změnil plán a na ryby vyrazil ihned po noční směně v pátek ráno. Prudké ochlazení, déšť a bouřky byla lákavá předpověď.

Ve čtvrtek večer místo předkrmuji a letím do práce. Směna se neskutečně vleče, ale nakonec jsem se dočkal a vmžiku jsem na břehu mého milovaného Labe. Začínají prudké lijáky, ale i tak vybaluji, opět přikrmuji a pruty letí do vody.  Čekal jsem, že by přes den mohl přijít nějaký záběr, ale hlavně jsem se těšil na noc a brzké ráno. Jenže ryby byly opravdu aktivní i za světla a během dopodne se mi povedli 2 kapříci. Jeden kolem 75cm, druhý 83cm a 9.80kg. Během odpoledne se taky dařilo a připsal jsem si další dva kapry lehce nad 70cm, šupoše 83cm 9.90kg a chvíli po deváté večerní lysáka 82cm 10.40kg. Jsem víc než spokojenej, ale dělá mi starost neustále se zvyšující průtok a plno bordelu usazujícího se na vlasci, který mi pomalu znemožňuje lov v korytě řeky, lehce za půlkou. Bohužel brzy už to bylo neúnosné a pruty jsem musel přemístit úplně pod břeh do mělčiny, kde už žádný záběr nepřišel.

Mějte se fajn a doufám, že se opět brzy ozvu. Tomáš Sekera

25.9. Svazová voda ČR

Po letním půstu jsem se konečně vrátil ke břehům oblíbené řeky, avšak na pro mě neznámý úsek. Místa jsem střídal, abych si udělal větší obrázek o této části řeky a první úlovky na sebe nenechaly dlouho čekat. Za ct-exil Ondra.

3.8. Svazová voda ČR

V červnu jsem pravidelně navštěvoval oblíbenou řeku a dařilo se parádně. Obzvlášť jeden týden byl extrémně produkitvní. Podnikal jsem krátké výpravy a hned při té první jsem obdržel záběr od obrovského kapra, který si to bohužel namířil do větve pod břehem, o které jsem neměl ani ponětí. Čekal jsem jestli nevyjede, ale vlasec se bohužel ani nehnul. Proto jsem se opřel do vázky a ta šla těžko z vody. Bylo mi jasné, že o kapra jsem přišel a tak jsem chtěl vzteky vyrvat onu větev z vody, až se mi zlomil můj Sportex, paráda :) Naštěstí o dva dny později jsem se vydal na předem předkrmované místo znovu a ulovil náš největší klenot Bílou paní, která už přibírala po vytření. Její míry byli 102cm 20,1kg. Den na to jsem dostal z vody ven dva šupináče, 11,7kg a 18,9kg. Většího kapra jsem na stejném místě ulovil před týdnem a tak jsem udělal pouze jednu rychlou fotku. Další výpravy do konce týdne přinesly ovoce v podobě lysce 12,5kg a šupináčů 10,9kg a 10kg. Byla to paráda, ale také utvrzení v tom, že se začnu věnovat jiným, pro mě neznámým vodám. Tak mi držte palce :) Za ct-exil Ondra Křížek.

27.7. Svazová voda ČR

Mé další kroky opět vedli k řece. Rozhodl jsem se jet s mým kamarádem Ondrou na místo, kde si myslíme že by se ryba v těchto letních dnech mohla zdržovat. První den tomu ale neodpovídal, jelikož se záběr nedostavil. Druhý den lehce po obědě dostávám brutální záběr na krajní prut, který jsem měl hozený u břehu. Už od začátku jsem tušil, že se nebude jednat o menší rybu. Po téměř 20-ti minutovým souboji na lodi, mi na podložce končí sumec 155cm. Možná, že by on způsobil tu nulovou aktivitu ze strany kaprů?:) Přece jenom, boilies z něj docela dost teklo. za posledních 24 hodin se mi povedli ještě 3 kapři, z nichž jeden měl kolem 7-8kg a druhý 10,4kg. Za ct-exil Milda.

24.7. Svazová voda ČR

V půl 7 večer žena zavelila : ,,Jde se na noc na ryby!“ Taková nabídka se prostě neodmítá a tak se jelo. Navštívili nás 2 kapříci 79cm, 8.50kg a 81cm 10.10kg. Za ct-exil Tom a Péťa.

21.7. Svazová voda ČR

Po vydatné bouřce jsme se s kamarádem Ondrou rozhodli, že zkusíme jednu noc na naší oblíbené svazovce. Rozhodli jsme se pro místo, kam skoro nechodíme, ale moc se nám líbí. Po lehkém zakrmení přišel první záběr v podání sumce cca. 90cm. Po nejáké době byl opět záběr od kapra kolem 70cm. Opět lehce přikrmím a doufám, že přijde ještě záběr třeba od větší rybky. Ten se k ránu dostavil a mě budí razantní jízda. Po tvrdém boji a náročném podebírání ze strmého břehu, kde musel asistovat kamarád Ondra se na podložce vyvalí nádherný lysec 83cm a 11,3kg, mám velkou radost. Za ct-exil Marek.

 

13.7. Svazová voda ČR

Ještě jednu výpravu před třením se mi podařilo v letošním roce stihnout. Vydal jsem se na čtyři dny na mou milovanou řeku, na které jsem tentokrát protočil dvě místa. Celou výpravu se mi vcelku dařilo.  Hned po příjezdu se mi podařilo ulovit krásnou jikernačku 87cm 12,80kg a pár menších ryb. Počasí bylo více než příjemné a rtuť teploměru přesahovala v odpoledních hodinách hranici 35 stupňů. I pro to mi začali záběry z hlubších partií řeky upadat. Třetí den večer se však přece jen jeden prut rozjel a po napínavém souboji mi skončila v podběráku stará známa jikra, které se opravdu daří. Poprvé jsem jí chytl před třemi lety na 9kg a nyní má už krásných 13,30kg. Na poslední den jsem se rozhodl přesunout do části řeky s menší hloubkou vody. Aktivita ryb tu byla vidět hned na první pohled. Do tří hodin od náhozu dostavám pomalou jízdu. Po záseku si to kapr namířil proti proudu a začal zrychlovat. Nekonečný dvacetiminutový souboj nakonec končí vítězně pro mě a já si můžu s chutí vychutnat neuvěřitelného říčního šupináče 97cm 18,20kg. Za Carp team Exil Ondra „Šulcik“ Šulc.

11.7. Svazová voda ČR

Dvě krátké vycházky jsem uskutečnil na řece, která je mi stále nejbližší. Abych dosáhl úspěchu, místo si jezdím pravidelně předkrmovat. Většinou je má krmná dávka mezi 2-5kg boilies a halibut pelet a při samotném lovu rozhodím přibližně kilogram na prut. Záběry se dostavují a já jsem rád, že většina z nich je od větších ryb. Tentokrát jsem při první vycházce zdolal pěkného šupináče 85cm 10,7kg a při druhé obra 105cm 19kg. Oba kapři zabrali při svítání a tak souboj s nimi byl vždy nádherný. Za ct-exil Ondra Křížek.

9.7. Svazová voda ČR

Další parádní noc u vody, kterou mi zpříjemnilo plno záběrů od menších ryb. Chtěl jsem si ale sáhnout i na větší rybu, tak jsem ubral na krmení a vyměnil návazec na kterém jsem nastražil dvě 20mm kuličky s dlouhým vlasem. To se mi vyplatilo a během jedné hodiny se mi povedli 2 kapři 10kg + v čele s nádherným labským řádkáčem! Druhý byl hezký šupoš, který se asi nerad fotí a bylo nereálné si s ním udělat samospouští fotku. Zdraví ryby je na prvním místě a tak jsem ho dál netrápil a rychle pustil zpět tam, kam patří a kde mu je nejlíp. Za Exiláky Tomáš Sekera.

2.7. Svazová voda ČR

Nedávno jsem se rozhodl vyrazit k vodě v období, kdy by už měli být kapři vytřený a opět znovu žrát. Po příjezdu k vodě si hned postavím bivak, připravím věci a jdu to tam poslat. Na oba dva pruty jsem zvolil jednu 24mm kuličku Fat Squidu, abych se vyvaroval co nejvíc bílé rybě. Jeden prut házím lehce po proudu a decentně dokrmuji pár kuličkama Spiritu. Druhý prut jsem dal o něco dál, abych si tím nerušil ryby. Nahodím, nakrmím cca 0,5kg Spiritu a prut dám do vidliček. Po ani ne 10-ti minutách dostávám záběr na prut který mam dál. Nestačím se divit jaká to byla rychlost, a za chvíli mi v podběráků končí krásný šupík 13,3kg a 88cm. Dám si s ním pár fotek a pouštím ho zpět. Další záběr dostávám druhý den ráno od 6kg kapra. Prut nahodím zpět, dokrmím a čekám na další rybu. Během dne jsem se záběru nedočkal. Večer během půl hodinky zdolávám dva kapry kolem 9kg. S jedním z nich jsem si udělal fotku, protože se mi líbila krásná červená zadní ploutev. Do konce výpravy se mi povedl ještě jeden menší kapřík též kolem 6kg. Za ct-exil Milda Vavro.

26.6. Svazová voda ČR

Začal červen, kapři se vytřeli a já se vydal na dva dny k řece. Očekával jsem, že vysílení kapři budou přijímat potravu ve velkém množství, což se mi také potvrdilo. Přes den bylo horko a aktivita kaprů byla pouze v nočních hodinách. Největší byla samozřejmě v době, kdy nám řád lovit zakazuje a tak jsem v té době aspoň pořádně krmil, abych kapry udržel do rána. První ráno se rozjel prut s nastraženým Fat Squidem asi hodinu po náhozu. Šupináč 85cm 11,1kg mě velmi potěšil. Po něm se už nic nedělo a tak jsem pořádně krmil zase až po půlnoci. Ve 4:00  nahazuji a po pouhých patnácti minutách mám jízdu na Fat Squid. Kapr mi sjel několik metrů po proudu, než jsem ho podebral a položil do podložky, kterou při každém záběru nosím na rameni, právě z podobných důvodů. Když jsem se vracel k lovnému místu, tušil jsem, že na druhém prutu bude kapr taky, protože při zdolávačce byla aktivita kaprů na hladině vysoká. A taky, že ano! Vytáhl jsem ho z vody opravdu rychle, v tomto případě bodovalo Diablo. Kapři měli 10,4kg a 10kg, což znamenalo můj první double kaprů nad 10kg. Super! Za Exil baits a ct-exil Ondra Křížek.

20.6. Svazová voda ČR

Víkendové výpravy opravdu nemám rád, ale minulý týden jsem udělal výjimku a užil si povedené 2 dny s  Labskými kapry. V pátek k večeru jsem dorazil na místo, které mám už několik týdnů celkem pravidelně předkrmované a využívám ho k rychlím nočním vycházkám. Poslední dobou zde mám opravdu mnoho záběrů od menších ryb. Věřil jsem, že pokud na místě strávím víc než jen pár hodin, tak se mi podaří prokousat k lepší rybě. Trošku jsem změnil taktiku krmení a hlavně se mi dostala do ruky novinka Pašerák od Exil Baits, které jsem hodně věřil.  Od pátečního večera do nedělního rána jsem dostal na podložku cca 10 menších kaprů, dále trošku lepší ryby, krásně stavěného šupíka 78cm, 9.30kg, bojovného sazana 90cm 9.60kg a jednoho z posledních kaprů výpravy, šupináče 92cm, 13.10 kg, který mé místo musel navštěvovat pravidelně, protože z něj na podložce doslova teklo natrávené boilies Blizzard, kterým zde krmím. Dva největší kapři výpravy, byly uloveny na již zmiňovanou novinku, která by mohla být ještě letos dostupná i pro veřejnost. Přeji hodně úspěchů všem slušným kaprařům. Za CT-Exil a Exil Baits Tomáš Sekera.

19.6. Svazová voda ČR

Po veleúspěšné první části mé květnové dovolené, jsem se natěšený vrhl na tu druhou. Pět dní přede mnou a já se rozhodl pro nové místo, což se ukázalo jako špatná volba, protože se mi za dva dny nepodařilo udělat záběr. Vrátil jsem se tedy na úspěšné místo z minulého týdne a nastražil poprvé naši připravovanou novinku s krycím názvem „Pašerák“. Krmil jsem řadou Spirit a podařilo se mi ulovit několik menších kaprů a jednoho na fotku 84cm 11,3kg. Pašerák se v nadcházejícím měsíci v týmu našich testerů slušně rozjel a brzy se o něm určitě dozvíte více! Za Exil baits a ct-exil Ondra Křížek.

14.6. Svazová voda ČR

Už to bude nějaký pátek co jsem vyrazil na poslední víkendovou výpravu, kdy kapři ještě nebyli vytření. Na krátkou výpravu jsem si chodil několik dní předem místo připravovat boiliem Spirit. Po příjezdu na místo byla aktivita ryb slušná a já věřil, že by mohla přijít hezká ryba. Uběhly necelé dvě hodiny a já dostávám první záběr. Pro mě vcelku nezvyklí souboj, kdy si to kapr namířil proti proudu. Po zdlouhavém přetahování jsem úspěšně podebral mou poslední letošní jikernačku před třením přesahující váhu 15kg. Ještě větší překvapení pro mě bylo, že úžasný lysec měřící 84cm a vážící 15,10kg má na těle nepravidelnou řádku šupin. Překvapení to nebylo jen pro mě, ale také pro kolemjedoucí cyklistky, které si se mnou musely udělat fotku :)  Druhou lepší rybou výpravy, se stal nádherně zbarvený mlíčák o váze 10,50kg. Obě ryby a ještě pár menších přišlo už tak nějak klasicky na koule Fat squid. Ovšem jaro pro mě touto výpravou neskončilo. Má poslední jarní výprava… Ale to si necháme zase na příště Za CT Exil a Exil baits Ondra „Šulcik“ Šulc.

5.6. Svazová voda ČR

Květnové volno v práci je tady a mě čekají dvě pětidenní výpravy. Obě jsem se rozhodl strávit na řece. Na krmení jsem si vzal 10kg řady Blizzard a 10kg Spirit. Za nástrahu jsem zvolil dvě vyšší řady, které mi bohatě vystačí v balení po kilogramu, tedy Diablo a Fat Squid. Na první výpravě jsem zvolil místo, které již dobře znám, s tím, že jedním prutem budu celou dobu zkoušet nová místa v rozmezí 200m od stanoviště. Na tento test jsem zvolil boilies Diablo, které je velmi účinné ve chladné vodě, která stále ještě byla. Fat Squid jsem dal na místo do svahu koryta, kde jsou 3-4m hloubky. Hned druhý den jsem vytáhl dva mlíčáky, z nichž větší měl 11,3kg. Další dny jsem záběry dělal pravidelně, ovšem žádnou větší rybu jsem nepřemluvil. To se změnilo předposlední den výpravy. Zazvonil budíček a já celý rozlámaný ve 4:00 nahazuji a zlehka dokrmuji, protože větší zákrm jsem udělal o půlnoci. Tradičně po tomto budíčku nemůžu usnout, a když se mi to daří, dostávám jízdu na Fat Squid! Beru prut do ruky a hned je mi jasné, že mám na druhém konci velkého kapra. Hážu podložku s podběrákem přes rameno a jdu po proudu dolů, kam kapr zamířil do vázky, o které jsem se dozvěděl při minulé výpravě. Nevím co tam na dně je, ale strach z toho nemám, poněvadž i tohoto kapra jsem z toho bez obtíží dostal. Tentokrát jen s překvapením, že byl váhově dost podobný oné vázce. Začala bezmála půlhodinová přetahovaná, kterou jsem vyhrál a odnesl kapra v podložce ke svému místu, kde jsem jej změřil a zvážil. Nádherně zbarvený šupináč 98cm 19,4kg, mě utvrzuje v tom, že Fat Squid je dokonalá zbraň na velké kapry! Šulcik mě během chvíle dojel vyfotit a já toho obra pouštím. Jsem nesmírně šťastný! První část výpravy končí, na víkend mě volají pracovní povinnosti, ale v neděli večer zase vyrážím! Za Exil Baits a ct-exil Ondra Křížek.

31.5. Svazová voda ČR

Končím v práci a hurá k vodě. Místo, kde se mi včera během chvilky podařilo ulovit dva kapry, jsem si prokrmil řadou Spirit. Přijíždím k vodě v neděli večer, počasí se mi líbí, ale z předpovědi vím, že se má od zítra začít ochlazovat a v úterý být pouhých 8 stupňů. První záběr dostávám v pondělí v poledne, zrovna když přicházejí první dešťové mraky a ochlazuje se. Šupináč má hezkých 10kg. Jak jsem předpokládal, změna počasí nebyla zrovna optimální a záběry ustaly na další chvíle úplně. Ve středu vstávám ve 4:00 do mrazivého rána a nahazuji pruty, vše kolem je omrzlé. Tohle jsem v květnu snad nikdy nezažil. Nemůžu usnout a za chvíli mě ze spacáku vytahuje jízda, super! Byl to souboj s kaprem, na který nikdy nezapomenu. Zrovna se rozednívalo, nad vodou se vznášel ledový opar a po hladině plula nejdříve labuť a po ní srna napříč řekou směrem ke mně, hotová fantazie. Kapr po několika minutách zajíždí do vázky, o které jsem v tomto místě neměl ani ponětí. Nejprve překlápím cívku a zkouším ho nechat vyjet, nic se ale neděje a tak volím druhou variantu „vše a nebo nic“ a naplno se do vázky opírám. Vím, že si to s 50mm shock-it dovolit můžu. Vázka povoluje a začíná brutální souboj, který proměňuji v šupináče 87cm 13,7kg. Zabral na Fat Squid. Za ct-exil a Exil Baits Ondra Křížek.

29.5. Svazová voda ČR

Nastal předposlední den výpravy a mě čekal večer mých velkých snů. Vše začalo hned v poledne, v tom největším horku. Dostal jsem první záběr, který se mi bohužel díky vázce nepodařilo proměnit. Montáž jsem naštěstí úspěšně vykotvičkoval, takže jsem si mohl být zcela jistý tou nejdůležitější věcí – že je kapr v pořádku. Jako každý den jsem v 19h přehodil oba pruty a na každý nakrmil dva kilogramy boilies Blizzard.  Večer utekl jako voda a lehce před 22h se mi swinger na pravém prutu začne pomaličku zvedat a brzda začíná zlehka procvakávat. Když jsem vzal prut do ruky, poměrně jsem se zděsil. Naviják se mi div nerozlétl v ruce, jak kapr uháněl s proudem. Neváhal jsem ani vteřinu, skočil do člunu a namířil si to za ním. Když jsem nad kapra dojel, byl jsem si naprosto jistý, že je obrovský. Cítil jsem pomalý tupý tah po dně a kapr si v klidu kroužil kolem lodi. Následoval asi deseti minutový souboj na krev, kdy jsem se s rybou doslova pral ve sloupci. Byl jsem nad místem, kde vím, že jsou vázky a nechtěl jsem za žádnou cenu nechat se to monstrum do nich zaplést. Po chvíli začal pouštět bubliny, já se srovnal lodí proti proudu a připravil si do vody podběrák. Kapr vyjíždí k hladině a já ho úspěšně podebírám. Začíná mi vše pomalu docházet. Doslova jsem v lodi padl na kolena a málem jsem se štěstím rozbrečel. Byla to ona! Královna úseku Bílá paní. Nemohl jsem tomu absolutně uvěřit. Splnil jsem si svůj velký životní sen chytit tuto rybu. Bonusem bylo, že kapr měří 102cm a váží 21,7kg a stává se mou první svazovou rybou přesahující magickou hranici 20kg. Ten pocit když se za něčím 5 let honíte a nakonec to dokážete je nepopsatelný a přál bych ho každému, kdo si to zaslouží. Byl jsem opravdu šťastný. Královna úseku a ozdobou bylo, že se mi jí podařilo ulovit na vlastní kuličky Fat squid, díky ním zažíváme s týmem zatím to absolutně nejlepší jaro!  Touto rybou jsem si také zvedl osobní rekord, ale to jsem ještě netušil a snad bych si to ani nevysnil v tom nejsladším snu, co se odehraje během další hodiny! Plný euforie už jsem ani nenahazoval prut zpět a nechal pouze jedno želízko v ohni. Ve 23 hodin se ozývá i druhý prut. Na nic nečekám a jedu si rybu opět vychutnat z lodi. Motor uháněl na nejvyšší stupeň a i přesto mi stále cvakala cívka. Z ničeho nic se kapr zastavil a já si dojel nad něj. Opřel jsem se do prutu a v první chvilce jsem si myslel, že mi kapr zajel do nějaké vázky. Nakonec se vázka rozjela a ryba si se mnou a s člunem začala pohrávat. Vzhledem k předešlé rybě už mi bylo tak nějak vše jedno a tak jsem utáhl brzdu a prostě se do kapra opravdu opřel. Vše vydrželo jak mělo a já kapra úspěšně podebírám. V momentě, kdy jsem posvítil čelovkou do podběráku jsem nevěřil svým očím. Neuvěřitelný šupináč 107cm a 21,7kg. Dvě ryby na stejné váze 21,7kg během jedné hodiny. V tento moment jsem si přišel úplně mimo realitu a až postupem času mi pomalu začalo docházet, co se mi podařilo. Nejen štěstí, ale pociťoval jsem také velkou hrdost jak perfektně naše receptura boilies Fat squid funguje. Ráno se mi podařil ještě jeden krásný šupináč 12,80kg, který završil tuto doslova dokonalou výpravu na které klaplo všechno, co mohlo. Ulovit dvě podle všeho největší ryby úseku řeky během hodiny, byla naprostá fantazie! Za Exil baits a CT Exil Ondra „Šulcik“ Šulc.

27.5. Svazová voda ČR

V týdnu jsem se dostal na jednu rychlou nočku k vodě. Kvůli povolené době lovu, jsem měl na chytání pouze pár hodin, které jsem naplno využil. Krmil jsem velmi málo, ale přesně k montáži, jako vždy mixem boilies Spirit a Blizzard. Pod háček jsem nastražil Diablo, které používám velmi rád na podobně krátké akce. Celkem jsem dostal na podložku 3 kapry. Dva menší šupíky kolem 70cm a jednoho 11kg lysáka. Za CT-Exil a Exil Baits Tomáš Sekera.

25.5. Svazová voda ČR

Za svou pětiletou kaprařskou kariéru jsem zažil již hodně vysněných výprav, ale tomu, co se mi nedávno podařilo se zcela jistě dlouho nic nevyrovná. Vezmeme to úplně od začátku. Normální jarní týden, který jsem měl možnost strávit na řece. Jediné co v tomto květnovém týdnu nebylo normální, bylo počasí. Během týdne jsem si prošel venkovními teplotami v rozmezí -2 až 27 stupňů. Našel jsem si úplně nové místo, o které jsem si myslel, že by mohlo být z jara produktivní. Malá hloubku, bahno a stulíky. První den co jsem na místo přijel, bylo krásné teplo a kapři vcelku spolupracovali. Podařilo se mi chytit jednoho 10kg sazana a pár menších ryb. Na další dva dny se brutálně ochladilo, teplota vzduchu spadla ve dne pouze na 8 stupňů. V tomto počasí jsem z mělké vody samozřejmě neudělal ani potah. Pomalu jsem začínal zvažovat přesun na jinou část řeky. Důkladně jsem studoval předpověď počasí na zbylé dny a mělo přijít zajímavé oteplení. Rozhodl jsem se tedy zůstat a vyplatilo se! Ráno začalo pomalu, ale jistě vylézat slunce, i když vzduch byl stále studený, a já se konečně po téměř třech dnech dostal do kontaktu s kaprem. Celý slunečný den jsem si užíval rozkvétající přírodu kolem sebe a tajně doufal, že by to mohlo večer začít. Kolem 19h jsem nakrmil na každý prut kolem 3kg bolies Spirit a kolem 21h přišel první kontakt se slušnou rybou. Byl jím krásný bojovný lysec 90cm a 14kg. Kuličky Fat Squid opět nezklamali. Prut jsem opět nahodil a doufal, že to takhle půjde i dál. Po 23hodině se mi málem podařil double dvou krásných lysců s váhou lehce přes 10kg. Ryby byli opravdu aktivní, ale bohužel pro mě jsem musel o půlnoci pruty stáhnout. Nakrmil jsem 5kg boilies v mixu složeného z kuliček Spirit a Blizzard. Byl jsem spokojený s kapry a tajně jsem doufal, že 25 stupňů, které meteorologové hlásili na druhý den, přinesou úspěch. To co následovalo Ten večer, jsem si nedokázal představit ani v tom nejsladším a nejbláznivějším snu. Dočtete se o tom na našem webu již v pondělí! Za Exil baits a CT Exil Ondra „Šulcik“ Šulc

23.5. Svazová voda ČR

Během Května se mi podařilo zdolat krásného tmavého šupináče, ze kterého jsem měl opravdu radost. Pár dní potom jsem se rozhodl opět vyjet na jedno předkrmované místo a zkusit ulovit ještě nějakou nevytřenou jikernačku! Po příjezdu k vodě jsem si rychle rozbalil bivak s věcmi, připravil návazce, vzal pár hrstí boilies Spirit 20mm na krmení a šel to tam poslat. Na oba pruty jsem zvolil opět jednu 20mm kuličku Fat Squidu v kterou opravdu věřím. To se běhěm chvíle ukázalo jako super volba. Za ani ne hodinku dostávám záběr a začíná pravý říční souboj! Po chvilce zdolávání dostávám do podběráků krásnou nevytřenou jikernačku, která pro mě znamenala hodně, jelikož to byla moje už druhá letošní ryba přes 15kg během ani ne týdne! Váha ukázala 15,1kg a míra 87cm. Tenhle den se mi už další záběr nepodařilo udělat. Před tím, než jdu spát si místo proházím pár hrstmi boilies, abych tam rybu udržel. Druhý den nastává změna počasí a já věřím, že by se mohlo něco povést. Odpoledne dostávám krásnou pomalou jízdu a v podložce mi končí opět krásný lysec který měl 81cm a slušných 13,3kg. Po rybě lehce dokrmuji a čekám na další rybu. Do večera jsem vytáhl pouze jednoho menšího kapra kolem 8kg a pár tloušťů. Večer před tim než jsem si šel lehnout, jsem na místa naházel pár kuliček boilies a šel si lehnout. Poslední den ráno dostávám chvíli po nahození krásnou jízdu. Po pár vteřinách souboje mi ryba bohužel padá. Lehce dokrmuji a posílám to tam zpátky. Opět po chvíli dostávám krásný záběr a za chvíli podebírám krásného kapra, který má lehce pod 10kg. Udělal jsem si s rybou pár fotek a šel jí pustit zpět, tam kam patří. Všechny ryby byly chyceny na jednu 20mm kuličku Fat Squidu, takže tahle kulička opět dokazuje, že umí nachytat krásné ryby! Za Exil Baits novopečený člen ct-exil Milan Vavro.

19.5. Svazová voda ČR

Tentokrát jsem vyrazil na ryby pouze odpoledne po práci. Chtěl jsem si vytipovat místo, na které půjdu o den později na třídenní výpravu. Na prvních dvou místech bylo vždy něco špatně a tak jsem skončil až na třetím. Místo nebylo předem krmené, proto jsem zvolil strategii na „jednu rybu“, jak tomu říkám. Ta spočívá v tom, že přímo na místo náhozu hodím hrst kuliček a další dvě hrsti rozházím po pár kuličkách kolem. Zvolil jsem řady Fat Squid a Diablo. Po pár minutách se mi nad místem otočil lysec kolem 8kg a chvíli po něm další, že bych si sedl dobře? Utvrdila mě v tom razantní jízda naDiablo, na jejímž konci byl nízký šupináč 79cm. Potom jsem se dal do pytlíčkování boilies pro Vás, naše zákazníky a když se stmívalo, aktivita kaprů na hladině nabrala na ještě větších obrátkách. Po chvíli se rozezněl prut s Fat squid a na konci byl pěkný šupináč 82cm 11,4kg! Na čtyř hodinovou výpravu na nepřipravované místo jsem byl opravdu maximálně spokojený a těšil se na další dny, které jsem se od nadcházejícího dne rozhodl strávit právě tady. Za Exil baits a ct-exil Ondra Křížek.

16.5. Svazová voda ČR

Když jsem zrovna neměl x hodin prut ve vázce, tak jsem to měl nahozený se zamotanou montáží.  Nakonec jsem si vymodlil z jednoho „úspěšného“ náhozu pěkného šupíka 92cm 12kg. I když jsem si vybral velkou dávku smůly, Diablo opět dokázalo, jak rychle a efektivně pracuje. Za Exil Baits a CT-Exil Tomáš Sekera.

13.5. Svazová voda ČR

Vyrazili jsme s kamarádem Tomášem na třídenní výpravu na naší oblíbenou řeku. Jako nástrahu jsem si zvolil Diablo a na zakrmení jsem použil řadu Blizzard. Počasí nám zrovna nepřálo, ale i tak se mi povedl jeden krásný lysec 77cm 10,6kg. Za ct-exil Marek Veselý.

7.5. Svazová voda ČR

Na další výpravě s produkty Exil Baits, mě na řece přivítal vysoký stav vody a silný průtok. Měl jsem před sebou tři dny lovu a tak jsem doufal, že se voda uklidní a já budu mít větší šanci na pěkný úlovek. To se ale nestalo a já si vymodlil pouze dva záběry, kdy se mi jeden kapr vyvlíkl a druhý desetikiláček mě v tomto nečase velmi potěšil. Zabral na 20mm Diablo. Za ct-exil a Exil Baits Ondra Křížek.

4.5. Svazová voda ČR

Poslední víkend před maturitou jsem se rozhodl vyrazit se opět učit k vodě. Volba padla na jedno z mých oblíbených míst v mělčích partiích řeky. Zkusil jsem trochu jinou taktiku předkrmování. Na místo jsem jezdil krmit pouze dva dny před příjezdem, ale za to ve velké intenzitě, zhruba 5kg denně. V pátek po příjezdu na místo byla aktivita kaprů v okolí krmných míst nulová. I přes to jsem zůstal klidným a na každý prut nakrmil dvě kila namixovaných kuliček Spirit a Blizzard. Zhruba po hodině dostávám první záběr a po krátkém souboji mi končí v síti podběráku nádherný lysec 82cm 11,70kg. S tímto kaprem jsem se již setkal, ve stejnou dobu před třemi lety a to pouze na váze 8,5kg. Kamarád Milda mi udělal pár fotek, kapra jsem pustil zpět a spěchal jsem opět nahodit. Neuběhlo ani 40 minut a na stejný prut s jednou 20mm kuličkou boilie Fat Squit přichází další, tentokrát velice opatrná jízda. Ryba hned po záběru zajela do vázky, ze které se mi jí naštěstí podařilo díky šokovému vlasci úspěšně vyndat. Po několika výpadech do čtvrtky řeky se mi pod nohama objevilo nádherné lysé sluníčko. Neuvěřitelný lysec měřil pouhých 76cm a vážil úctihodných 11,50kg. Udělal mi opravdu ohromnou radost. Dlouho dobu jsem si na takhle dokonalou rybu nesáhl a opět jsem se přesvědčil v to, že vzhled dokáže kolikrát předčígt velikost úlovku. Do nedělního odjezdu od vody se mi podařilo chytit ještě celkem 7 kaprů s jedním šupinatým mlíčákem o váze 10,20kg. Příprava k maturitě z hlediska kaprů se mi opravdu vydařila, uvidíme, jak to dopadne s vědomostmi :)  Za Carp team Exil a Exil Baits Ondra „Šulcik“ Šulc.

30.4. Svazová voda ČR

Jak jsem již předeslal při minulé zprávě, poslední den se ozvalo Diablo a stálo to za to. Prut s touto nástrahou dlouho mlčel a proto jsem ho na poslední den od rána přemístil na jiné místo, které jsem si průběžně krmil Blizzardem, právě pro podobnou chvíli. První záběr znamenal menšího šupináče, se kterým se vyfotila moje přítelkyně Nikolka a naše Mia. Druhý záběr přišel k večeru a jako oba večery předešlé se jednalo o slušnou rybu, což bylo znát hned po prvních vteřinách souboje. Po nějaké době jsme zahlédli tělo širokého lysce se šupinatým ocasem, kterého jsme po zdárném zdolání na podložce se Šulcikem hned poznali. Je to jeden z našich největších skvostů, co se vzhledu týče a tentokrát měl i famózní zbarvení. Šulcik mě s Nikčou a jikernačkou 78cm 12,9kg vyfotil a ta mohla následně odplout zpět do hlubin. Diablo ukázalo svou sílu a já se těším na další výpravy s našimi nástrahami a hlavně skvělým parťákem a úžasnou přítelkyní. Přece jen, když kolem sebe máte tak úžasné lidi, jde vše daleko lépe. Za Exil Baits a ct-exil Ondra Křížek.

27.4. Svazová voda ČR

Třídenní výprava byla přede mnou a já si celý týden jezdil pravidelně předkrmovat dvě místa. První řadou Spirit, kterou kombinuji s Fat Squid a druhé Blizzardem, který je účinný v kombinaci s řadou Diablo. Každý den do vody letělo okolo kilogramu koulí obou řad a den před samotným lovem více než dvojnásobek pravidelné krmné dávky. Nastal den výpravy a já po práci vystřelil k vodě. Při celé výpravě mě doprovázel Šulcik, který po chvíli jako první zabodoval, menší kapr, za to krásný. Hodinku po něm se rozjel můj prut, na kterém byl nastražen čerstvý Fat Squid v soli. Od začátku bylo jasné, že kapr není žádný dorostenec. Po čtvrt hodince se mi ho podařilo podebrat. Byl to krásný mohutný šupináč, jehož míry 86cm 12,8kg a nepoškozený stav, mě velice potěšil. Úžasná ryba! Do rybářské večerky se nic nedělo. Před spánkem jsem znovu pořádně nakrmil Spiritem a ráno pár minut po nahození dostal záběr, jenže kapra jsem vyvlíkl. Odpoledne jsem zdolal menšího šupináčka, se kterým se vyfotila má přítelkyně Nikolka, a k večeru to zase přišlo. Tentokrát to byl rychlý souboj a další krásný šupináč se rozvalil na podložce – 87cm 11,7kg. Poslední den výpravy konečně došlo i na Diablo a stálo to za to! O tom ale až v příští zprávě. Za Exil Baits a ct-exil Ondra Křížek.

21.4. Svazová voda ČR

Letošní Velikonoce pro mě byli ve znamení přípravy na maturitu. Rozhodl jsem si přípravu trochu zpříjemnit, a tak jsem vyrazil k vodě. Zvolil jsem si místo, kde už se mi letos podařilo ulovit krásného kapra. Místo jsem si chodil týden v kuse předkrmovat 2kg boilies Blizzard a Spirit denně. Během prvního dne u vody jsem zjistil, že na učení asi nebude dvakrát moc času. Podařilo se mi hned přesvědčit 5 ryb z toho jednoho slušného šupináče 85cm 11,70kg. Během pětidenního pobytu u vody se mi podařilo ulovit 14 ryb, ale ta nejlepší jízda přišla předposlední den! Hned co jsem zvedl prut z vidliček, věděl jsem, že se jedná o hezčí rybu. Následoval 20 minutový souboj v silném proudu. Sešel jsem s kaprem 200m břehu, než jsem ho vůbec zahlédl. Při pohledu na obří tělo majestátního šupináče jsem se rozklepal, jako by to byl můj první kapr. Když jsem rybu podebral, byl jsem šťastný jako již dlouho ne. Dokonalý šupináč 97cm 18,60kg. Úspěšnou nástrahou celé výpravy se stalo boilies Diablo. Sice jsem se toho moc nenaučil, ale bylo to perfektní odreagování. Za Exil Baits a ct-exil Ondra „Šulcik“ Šulc.

16.4. Svazová voda ČR

Po letošní brzké dovolené u moře, mi zbylo ještě pár volných dní uprostřed týdne. To je ideální doba na menší výpravičku. A tak jsem ihned sedl do auta a jel se podívat k řece jak to tam vypadá. Byl lehce zvýšený průtok, ale nikde ani noha. Tak jsem si vybral místo, na kterém jsem před pár lety lovil v podobně velkém průtoku.
Večer jsem si místo zakrmil mixem boilie Diablo/Fat Squid v soli v cca kilovém množství. Brzy ráno jsem nahodil, připravil přechodný domov, a užíval si božský klid. Silný studený vítr, dešťové přeháňky a nulová aktivita ryb mi dávála jasně najevo, že dnes mnou vybraná mělčina bude asi bez šupiny. Zvažoval jsem přesun do hlubších partií řeky, ale počasí na druhý den slibovalo sice stejné teploty, ale už jen mírný západní vítr a žádné přeháňky. Tak jsem se rozhodl zůstat a věřil, že zítra ryby najedou.
Ráno v 6 letí montáže do vody, je o poznání příjemnější počasí a já doufám v brzké záběry. Ty opravdu přicházejí a během dopoledne se na podložku podívali 2 menší kapříci. Po obědě přichází opatrný záběr na Diablo, ale po záseku je jasné že půjde o pěknou rybu. Po 15 minutách napínavého boje podebírám nádherného lysáka, jehož míry 93cm 17,1kg znamenají můj nový osobák! Mohutný koženáč mi udělal obrovskou radost! Ani neměním kouli a nahazuji zpět do stejného místa. Trochu přikrmím a jdu umít podběrák, když v tom příposlech hlásí další záběr na stejný prut. Další krásný souboj a zanedlouho podebírám 10.5kg těžkého šupíka.
Šťastný a spokojený si užívám posledních pár hodin u vody a v hlavě promítám zážitky z povedené dvoudenní výpravy. Všem slušným rybářům přeji sezónu plnou hezkých ryb.
Za ct-exil a exil baits Tomáš Sekera.

14.4. Svazová voda ČR

Další letošní krátkou výpravu jsem podnikl na předem nepředkrmované místo a vsadil pouze na rychlou účinnost kuliček Fat Squid 20mm. Rozhodl jsem se pro místo, kde je hloubka kolem dvou metrů a do stále silného proudu naházel krom montáží jen pár kuliček. První záběr od kapra jsem dostal po necelé hodince, jednalo se ovšem o dorostence. Za to druhý záběr, který na sebe nechal čekat pouhé dvě hodiny, jsem proměnil v pěkného šupináče 82cm 10,7kg, který mě velmi potěšil. Aby také ne za tak krátkou chvíli. Za ct-exil a Exil Baits Ondra Křížek.

12.4. Svazová voda ČR

V letošním roce jsem se poprvé dostal na mou oblíbenou řeku až začátkem dubna. Zvolil jsem si jedno z mých oblíbených míst v nadjezí řeky. Místo jsem si celý týden jezdil překrmovat mixem dvou příchutí boilies a to Blizzard a Spirit. Konečně přišel dlouho očekávaný pátek a já za deštivého počasí nahodil. Nestihl jsem ani pořádně postavit brolly, když se mi během 20 minut prudce rozjel pravý prut. Kapr si to namířil přímo do silného proudu, ve kterém si semnou dělal v podstatě co chtěl. Musel jsem s rybou scházet s proudem, až se mi jí podařilo po 15 minutách úspěšně podebrat. První ryba sezony a hned neuvěřitelný říční šupináč 93cm a 16,40kg. Byl jsem štěstím bez sebe. Do neděle se mi podařilo ulovit ještě 4 menší kapry kolem 70 cm. Úspěšnou nástrahou pro tuto výpravu se stala kulička Fat Squit 20mm v soli. První letošní výprava se mi opravdu vydařila a doufám, že to takhle bude pokračovat i na dalších jarních výpravách. Přeji všem hodně úspěchů u vody v letošní sezoně. Za Carp team Exil a Exil Baits Ondra „Šulcik“ Šulc.

10.4. Svazová voda ČR

Vzhledem k rozjetému kolotoči, který nás se Šulcikem v posledních dnech provází ohledně připravování všeho možného i méně možného ohledně Exil Baits, jsem rád, za každou sebekratší výpravu za milovanými šupináči. Tentokrát jsem na předem předkrmované místo koulemi řady Blizzard, přijel okolo páté hodiny odpoledne. Na řece je stále vysoký průtok, proto jsem volil příbřežní partie. Na jeden prut nastražil 20mm Diablo, které společně s výše zmiňovanou řadou fantasticky spolupracuje. Na druhý vlas jsem našil 20mm Fat Squid konzervovaný v soli. Tuto variantu mám opravdu rád, a že to byla správná volba, jsem se přesvědčil ve 21:30, kdy jsem dostal první záběr. Přizvedl jsem prut a na druhé straně cítil opravdu silného protivníka, kterému ještě k tomu pomáhal enormní průtok. Musel jsem kapra několikrát podejít po břehu řeky, aby se mi ho podařilo podebrat. Nakonec vše dobře dopadlo a já byl neskutečně šťastný, na podložce mi ležel šupináč 93cm 14,8kg! Fantastický začátek sezóny. Po vyfocení jsem musel jít stáhnout pruty a opravdu jsem náš rybářský řád proklínal, jelikož jsem na mém místě slyšel několik mohutných šplouchanců od kapra. Než jsem šel spát, alespoň jsem nakrmil a ráno 5 minut po náhozu, zdolal menšího lysce. Potom už jsem se musel vrátit domů, máme toho na práci hodně a doufám, že s našimi výrobky budete spokojeni. Exil baits, to je totiž jiná jízda! Za Exil Baits a Carp team Exil Ondra Křížek.

28.3. Svazová voda ČR

První víkendová výprava za mnou, vzhledem k enormnímu průtoku na řece, dopadla nad očekávání. Za ct-exil Tomáš.