14.11. Svazovka ČR

Tolik očekávaný podzim, se pro mě stal nakonec noční můrou. K vodě jsem se kvůli určitým změnám z časových důvodů téměř nedostal a tak jsem v říjnu vše vsadil do dvou krátkých výprav od rána do večera. Místa v hloubce okolo pěti metrů jsem si týden předkrmoval boiliem Elite Strawberry a amino peletami. V den lovu jsem už krmil jen pár kuličkami k montáži. Dlouho se nic nedělo, ale já nepřestával věřit a u vody zůstal až do konce povolené doby lovu. Ještě, že jsem tak učinil, protože ve 21:40 jsem obdržel záběr na 20mm Elite Strawberry a hned po záseku jsem věděl, že jsem natrefil na jednoho z největších kaprů, kterého jsem kdy měl na prutu. Po několika minutách jsem to monstrum podebral a byl neskutečně šťastný, povedlo se mi ulovit obrovského říčního šupináče 106cm 21,6kg! Na druhé krátké výpravě jsem dostal dva záběry na Uncle baits, které jsem poprvé vyzkoušel, ale bohužel jsem o oba kapry přišel. Každopádně toto boilies ještě letos vyzkouším. Za ct-exil Ondra Křížek.

7.11. Svazovka ČR

Měsíc říjen byl pro mě rozhodně nejtěžším měsícem v letošním roce a to hlavně po psychické stránce. Musel jsem se smířit se změnami, které nastaly na vodách, které mi jsou k srdci nejbližší.
Do nedávna jsem jezdíval k vodě pouze v týdnu a vyhýbal se víkendový navalům. Ty většinou připomínají závody plavačkařů a to není zrovna ideální pro lov velkých kaprů. Teď si  pro změnu mohu dovolit lovit jen o víkendech. Denní lov v podzimních a zimních měsících mi prakticky nic jiného nedovolí. Pokud bych nerespektoval toto pravidlo, byl bych okamžitě z kola venku, bez nejmenší šance si chytit ještě nějakého říčního krasavce. Jsem rád, že jsem to nevzdal a přizpůsobil se daným podmínkám, které panují v okolí mého bydliště. V průběhu října jsem strávil 6 dní na řece. Ve všech případech jsem si s sebou bral boilie Elite Strawberry o průměru 20mm. Tuto kuličku jsem si díky své účinnosti vážně zamiloval a myslím, že to pro mě bude na delší dobu č.1. Mezi mé nejzajímavější úlovky z říjnových výprav patří kapr zvaný Boubelka, který je velice opatrný a na břeh se podívá jen velmi zřídka. Mě se ho podařilo ulovit na krasných 17,2kg a 88cm. Druhý můj největší říjnový kapr je šupoš 15,3kg a 93cm.  Další skvělý úlovek je 14,3kg a 93cm dlouhý říční šupináč a ještě pro mě jeden z mých nejhezčích lysců vůbec, kulička 72cm a famozních 11,1kg, tento krasavec mi udělal neskutečnou radost a já si ho tak řadím mezi své nejcennější. Nakonec říjen dopadl nad moje očekávání a to vše díky pevným nervům a Elite Strawberry YES! Za ct-exil Daniel Vlk

5.11. Svazovka ČR

Kratší výpravu, kde se mi několik pěkných ryb nepodařilo kvůli vázkám zdolat, jsem nakonec ukončil šupináčem 85cm 12,9kg, který mě velmi potěšil. Za ct-exil Ondra.

25.10. Svazovka ČR

Svou první výprava s kuličkami Imperial baits jsem směřoval na jedno z mích velice oblíbených míst na řece. Dlouho jsem se rozhodoval, které kuličky si na řeku zvolím. Nakonec padla jasná volba na dvě příchutě. Boilie Monster liver a Elite strawberry mi hned padli do oka. Dva dny jsem si místo zlehka předkrmoval. Konečně přišel víkend a já se také dostal k vodě chytat. Kolem deváté hodiny večer dostávám první záběr na Monster livera. Po pěkném souboji mi končí v podběráku první lysec lehce přes 10kg. Znovu nahazuji prut a dokrmuji půl kilem boilie. Netrvalo tomu ani 15 minut a ten stejný prut se rozjíždí znovu. Následuje krátký souboj a další desetikilová ryba končí na mé podložce. Tentokrát tomu je krásný vysoký šupináč. Odbíjí 22 hodina a mě nezbývá nic jiného než jít spát. Budík nastavuji na 5:45, abych stihl vše připravit. Ráno a vlastně po celý den nezaznamenávám od kaprů sebemenší aktivitu. Večer už hodnotím víkend jako úspěšný, když se mi najednou rozjíždí prut mimo krmné místo na Elite strawberry. Už po chvilce souboje cítím, že se jedná o pěknou rybu. Kapr mi dává nejvíce zabrat pod břehem, kde se snaží projet všechny zbytky stulíků, které kolem břehu ještě jsou. Konečně se mi podařilo úspěšně podebrat mohutného šupináče. Krásná říční ryba o váze 15kg. Třešnička na dortu tohoto víkendu. S úsměvem na tváři končím v neděli ráno tuto povedenou výpravu. Za CT Exil a Imperial baits Šulcik.

15.10. Svazovka ČR

Jak už se letos stalo tradicí, na další krátkou výpravu jsem se vydal s Danem, mým talismanem Moničkou a tentokrát nás doplnil i Tomáš. Nastražil jsem boilies Legend Range Seafood švestka/česnek, kterým jsem také nakrmil. Záběr přišel jediný, ale opravdu stál za to. Dlouho jsem zdolával obrovsky těžkou rybu a nemohl ji zahlédnout, komplikovala mi to mlha, která se ve tmě rozprostírala nad celou hladinou. Až ke konci souboje jsem zahlédl lysé tělo a navedl jej úspěšně do podběráku. Byla to opět ona, bílá paní na kterou jsem čekal několik let a letos jsem měl to štěstí již podruhé! Byla nádherná a její míry tentokrát byli 102cm 21,5kg! Touto rybou bych se chtěl také rozloučit s firmou Jet Fish, děkuji za rok spolupráce a ať se nadále daří! Za ct-exil Ondra Křížek.

10.10. Svazovka ČR

Podařilo se mi navázat na moje předchozí úspěšné vycházky a připisuji si tak další nádherné úlovky z řeky. Absolutní bombou a jedním z nejcennějších kaprů v letošním roce a možná i vůbec, je pro mě šupináč 99cm a 19kg. O tomto kaprovi jsem dlouho snil a často o něm mluvil s klukama z našeho týmu. Jsem rád, že jsem měl tu čest si udělat památeční fotku právě s tímto kapřím obrem. Další super rybou a také i mou nejoblíbenější z daného úseku
je málo chytaný lysec 90cm, 15,7kg, který nemá jedinou chybu a disponuje obrovskou ocasní ploutví. Díky jeho kormidlu je souboj s ním opravdový zážitek. Můj třetí úlovek je lysec, který má trvale poškozené obě skřele to mu bohužel trochu ubírá na jeho kráse, ale to už k němu neodmyslitelně patří, 80cm a 13,1kg. Za CT-Exil Daniel Vlk.

7.10. Svazovka ČR

Krátkou výpravu jsem podnikl s Danem a opět se dařilo. První záběr jsem proměnil ve slušného šupináče s parametry 84cm 12,1kg. Zabral na seafood švestka/česnek. Ráno mi zvoní telefon, volá Dan, že chce vyfotit s pěkným šupináčem přes 12kg, jen co k němu dojdu, rozjede se mi prut s Biosquidem a já po dlouhém souboji zdolám obřího šupináče 103cm 19,4kg! Paráda, máme s Danem první společný double a hned s takovými kapry. Za ct-exil Ondra.

6.10. Svazovka ČR

Na konci letošních prázdnin jsem se vydal na jednu z místních stojatých vod s cílem chytit jednoho z dlouhých kaprů měřící přes 100cm. Pobyl jsem na břehu celkem 6 dní. Tento necelý týden jsem si opravdu užil. V podstatě každé ráno jsem dostával to nejsladší probuzení, které muže kaprař zažít. Zvuk hlásiče. Podařilo se mi chytit celkem 7 kaprů z toho 5 z nich přesahovalo váhu 15kg. Největší kapři měli 103cm 16kg a 100cm 18,5kg. Všechny ryby si zobli panáčka 20mm Seafoodu kuličky s 10mm popkou Scopex/Švestka. Skoro každého kapra jsem musel v těžkém terénu kotvičkovat, ale neunikl ani jeden. Touto zprávou se oficiálně loučím s firmou Jet fish. Za CT-Exil Šulcik.

4.10. Svazovka ČR

Mám za sebou úspěšný víkend na Labi, kde se mi podařilo s pomocí elite strawberry suprově zachytat. To i přes to, že jsem byl obšancován okolními rybáři, kteří si nedělali žádné servítky a s klidem na duši mi své montáže posílali přímo do mé kuchyně. S tím, že u vody o víkendu nebude klid člověk musí počítat a nezbývá nic jiného, než se s tím poprat. Vůbec poprvé jsem lovil na produkty firmy Imperial Baits a byl jsem vážně překvapen jak rychle ryby na tyto dobroty reagovaly a to bez jakéhokoliv předkrmování předem. Na víkendové chytání jsem zvolil již zmiňovanou elite strawberry. Pro začátek jsem ke každému prutu nastřílel půl kg boilie o průměru 20mm doplněné o cca jedno kilo amino pelet 15mm. Záběrů jsem měl po celou dobu lovu opravdu hodně, což mě mile překvapilo. Mou nástrahu mi atakovali menší kapři do 8 kg. Tak jsem se rozhodl našít větší průměr boilie a to 24 mm.  To se ukázalo jako dobrá volba, hned první ulovený kapr na 24mm boilie byl krásný lysec 86cm, 11,5kg. Někdy štačí jen opravdu malá změna k lepším úspěchům a to potvzuje další kapr,  obrovský šupináč 105cm, 20,4kg ! Moje první výprava za Imperial a hned takový tele. Lepší start za novou flotilu jsem si nemohl přát.YES!!! Za CT-Exil Daniel Vlk.

1.10. Svazovka ČR

Další dvě rychlé akce jsem podnikl koncem srpna, když přišlo prutké ochlazení a změna tlaku. Jednoduše panovalo to správné kapří počasí, které kaprům velice prospělo a vyvolalo mezi nimi žrací šílenství. V prvních dvanácti hodinách lovu se mi podařilo docílit tří záběrů, při čemž všechny tři stály za to! První záběr a hned opravdový krasavce  91cm 14,3kg! Tři hodiny poté přišel opatrný záběr u kterého jsem si byl víceméně jistý, že se jedná o bílou rybu. Ale to byl omyl, po uchopení prutu jsem okamžitě cítil silný tah, který vyústil v perfektní souboj s ještě perfektnějším soupeřem 93cm 15,2kg! Do mého odjezdu zbývalo už jen pár minut a v tom jsem dostal třetí záběr, konečně od lysce. Ty se mi v poslední době vyhýbali obloukem. 84cm, 14,7kg! YES! Po této sérii jsem musel bohužel kvůli mé práci na několik hodin opustit své místo. Po návratu jsem měl před sebou dalších dvanáct hodin lovu a opět se mi dařilo. Povedlo se mi zdolat devět kaprů, tentokrát se jednalo o menší ryby v rozmezí 8 až 10kg. Super zážitek a pro mě ohromná radost, kterou jsem ještě několikrát zvýšil v dalších výpravách a svou laťku tak posunul ještě o nějaký ten level výše. O tom ale až v další zprávě. Za CT-Exil Daniel Vlk

18.9. Svazovka ČR

Víkendová výprava s Tomášem začala úspěšně již po pár hodinách od příjezdu, kdy Tom zdolal první vlaštovku a já v zápětí na Biosquid starého známého lysce se šupinatým ocasem, letos na mírách 78cm 12,1kg. Na dalších pár hodin to bylo však vše, až mi to v parném odpoledne nedalo a nastražil jsem pod háček poprvé na zkoušku Seafood Švestka/česnek. Byla to možná náhoda, možná ne, ale po deseti minutách jsem zdolal kapra přes 70cm. Našil jsem kuličku pod oba pruty a k večeru, kdy za mnou přijela přítelkyně Monča, se mi to solidně rozjezdilo, jenže bohužel dva velcí kapři skončili ve vázkách a pár kolem 8-9kg jsem zdolal. Celou noc pršelo a při rozednění jsem se do toho dal, rozkrmil místa a téměř okamžitě zdolával. Za toto dopoledne jsem měl neuvěřitelných 11 záběrů, jenže jsem opět o velkou rybu přišel, naštěstí jsem si to trochu vynahradil před odjezdem šupošem 88cm 12,2kg. Seafood fungoval opravdu báječně! Za ct-exil Ondra.

13.9. Svazovka ČR

Další úspěšnou pár hodinovou výpravu jsem zažil s boilies Biosquid, kdy se mi podařilo ulovit tohoto nádherně stavěného lysce 80cm 13kg. Za ct-exil Ondra.

9.9. Svazovka ČR

Jednu z mých dalších několika krátkých vycházek jsem směřoval do míst, které jsem si dlouho dopředu krmil boilim Biosquid a to jsem také vždy volil i pro samotný lov, jen s rozdílem, že v extra tvrdé variantě 24 mm. Biosquid mi tento rok nadělil spoustu velkých kaprů a já prakticky nechytám na nic jiného. Je to pro mě tutovka, tak nemám jediný důvod něco měnit. V následujících dnech jsem díky tomuto boili prožil jedno z mých vůbec nejúspěšnějších období, co se týče do počtu ulovených velkých kaprů. Na podložce se mi povedlo vystřídat několik opravdu krásných ryb. Těmito třemi úlovky to všechno začalo. Tři záběry během dvou hodin, dva sourozenci 10.1kg a 10.3kg a jako bonus  šupináč12,5kg. Yes! To jsem ale ještě netušil, co mě čeká v následujících dnech. Již teď ale mohu prozradit, že se mi v dalších dnech nad míru dařilo a moje místo začalo konečně vydávat ty opravdové poklady, na které jsem dlouho čekal a tolik tomu obětoval. Nemohu se dočkat, co mi ještě má oblíbená řeka nadělí v podzimním období. Postupně přidám zprávy o mém počínání a myslím si, že rozhodně je na co se těšit.  Za CT-Exil Daniel Vlk.

7.9. Svazovka ČR

Rozhodl jsem se znovu zkusit navštěvovat jedno z mích velice oblíbených míst. Na jaře se mi zde podařilo docílit mnoha krásných kaprů, a tak jsem doufal, že se mi na tento úspěch podaří navázat. Za 4 dny se dostavilo celkem  6 záběrů. Úspěšně zdolat se mi podařila pouze polovina z nich.  Jako první jsem si podržel starou známou jikernačku 86cm 14,5kg. Velkým překvapením pro mě byl dvoubarevný deseti kilový šupináč, který mi dal při souboji zabrat. Za CT Exil Šulcik.

22.8. Svazovka ČR

Jak jsem již předeslal, druhá noc byla daleko úspěšnější, ale hezky od začátku. Přijel jsem na místo, které jsem si již dlouho pravidelně krmil biosquidem a suprafishkou. Nahodil pruty kousek za stulíkové pole, přikrmil a šel si popovídat s Danem a Ondrou. Všechny předešlé záběry jsem měl vždy až za tmy, nebo při rozednívání a proto mě velmi překvapilo, když se mi rozeřval hlásič chvíli po náhozu. Mezi tím co jsem kapra zdolával, rozjel se mi i druhý prut! Za pomoci Dana jsem měl po chvíli na podložce dva šupináče, menší měřil okolo 70cm, ale ten větší byl parádní, s parametry 96cm 15,2kg! Za pár hodin se odehrálo úplně to stejné a opět jeden z kaprů přesáhl hranici 10kg – 90cm 11,2kg. Na místo jsem se brzy vrátil a odměnou byl další šupináč 85cm 10kg. Za ct-exil Ondra.

14.8. Svazovka ČR

Na další dvě krátké výpravy přes noc jsem vyrazil s Danem a Šulcikem. Suprově jsme si popovídali a probrali další plány a rybářské sny. Samotný lov se také podařil, protože při první noci jsem ulovil šupináče, který se mi opravdu moc líbil jeho stavbou těla a parametry 93cm 13,5kg po vytření jsou také parádní. Jak již je mým zvykem v tomto roce, lovil jsem na Biosquid a s ním také krmil, včetně Suprafishky. Druhá noc byla daleko úspěšnější, ale o tom zase příště. Za ct-exil Ondra.

11.8. Svazovka ČR

V polovině července jsem si našel místo na kterém, se mi hned první výpravu podařilo ulovit dva krásné lysce přesahující váhu 10kg. Rozhodl jsem se tedy místo trochu připravovat boiliem Seafood-Švesta/Česnek. Po týdnu předkrmování jsem se na místo vydal konečně chytat. První den se mi ani nezaklepala špička. V noci jsem se krásně vyspal a ráno přišlo to, v co jsem doufal. První záběr na jednu 24mm kuličku Seafoodu. Kapr dlouho brousil hranu, za kterou jsem chytal. Nakonec se mi podařilo kapra úspěšně zdolat. Do podložky se mi podíval nádherný starý lysec měřící 91cm a vážící 14,70kg. Tohoto krasavce následoval během půl hodiny další lysoň tentokrát 86cm 14,20kg. Ráno z říše snů ve znamení úžasných lysců. Za CT Exil Ondra „Šulcik“ Šulc

8.8. Svazovka ČR

Biosquid mě opět nenechal na holičkách a tak zasílám stručnou zprávu ze svazové vody, kde se mi během krátkodobého lovu podařilo ulovit tyto dva kapry. Lysce 75cm a 9,5kg a dlouhého desetiklového šupoše.  Nejsou to žádní obři, ale budoucnost našich svazových vod. Za CT-Exil Daniel Vlk.

Obrázky

4.8. Svazovka ČR

Na letošní prázdniny jsem se pokusil najít nové místo, kde by se mi dařilo celé léto úspěšně chytat kapry. Trvalo tomu asi 12 hodin, než jsem přišel na to které je to pravé. Hned po příjezdu se mi podařilo úspěšně zdolat lysce 79cm 11,50kg. Na to co se mi podařilo ulovit, na tomto místě během pár hodin jsem už byl nadmíru spokojený. Ještě větší nadšení přišlo v ranních hodinách, kdy mi v podběráku skončil opět nádherný lysec tentokrát o úplně jiné váze a to 90cm 14,50kg. Oběma krasavcům zachutnala, jedna 24mm Biosquidu. Od této zkušební výpravy jsem si začal místo předkrmovat boiliem Suprafish a to jsem ještě nevědě,l co bude následovat. Za CT Exil Ondra „Šulcik“ Šulc

31.7. Svazovka ČR

Opět jsem vyrazil na krátkou vycházku, několik dní krmené místo opět prohodil suprafishkou a nastražil biosquid 24mm. Za tmy se cívka roztočila a já již pátou krátkou vycházku po sobě zdolal kapra nad 10kg, tentokrát 88cm 11,1kg. Za ct-exil Ondra.

29.7. Svazovka ČR

Další nočku jsem podnikl jako v poslední době obvykle s parťákem Danem. Opět jsem chytal pod břehem, ale tentokrát poprvé s oběma pruty. Na ten druhý, který byl tuto noc úspěšnější jsem nastražil extra tvrdý Biosquid v průměru 30mm! Jelikož pokaždé ráno musím brzo vstát, protože povinnosti volají, snažím se velkou nástrahou eliminovat záběry od malých kaprů. Jak jsem již předeslal záběr přišel a kapr si to namířil proti proudu. Po několika okamžicích jsem ho měl u břehu, ale podběrák asi 50m od sebe, tak jsem se rozhodl kapra podberat do náruče. Zaplul do ní jako miminko a já ho donesl na podložku. Byl to opět krásně stavěný kapr, tentokrát lysec 79cm 10,6kg. Za ct-exil Ondra.

28.7. Svazovka ČR

V poslední době se k vodě dostávám jen na pár hodin týdně a to puze mezi prací. Víkend u vody je pro mě nereálný luxus, který pravděpodobně ještě pár týdnů potrvá. Nezbývá mi nic jiného než se věnovat krátkodobým vycházkám, které mě navíc opravdu baví. V krátkodobém lovu si cením každého mého úlovku. Někdy se mi podaří docílit více záběrů, než bych sám čekal a jindy to třeba ani nepípne. Při krátkodobém lovu se nesnažím o co nejvíc záběrů, ale o to, aby třeba ten jediný záběr stál za to! Proto krmím výhradně jen bolie a to z řady Legend Range, Biosquid+AC Biosquid, žádné dipy, esence či jiné doplňky pro zatraktivnění nástrahy nepoužívám. Když jedu k vodě jen na pár hodin, tak ulovit kapra kolem deseti kg považuji za velmi dobrý výsledek. Několik takových ryb se mi podařilo zdolat a tak posílám první várku mých úlovků. Nadějného krasavce 72cm 9,80kg, 80cm 10,80kg a luxusního mlíčáka 86cm a 11,50 kg. Všechny ryby ulovené na famózní 24mm kuličku Biosqidu. Za CT-Exil Daniel Vlk.

26.7. Svazovka ČR

Další noc jsem nastražil prut na stejné místo s nástrahou – extra tvrdou Legend Range Biosquid 24mm. Prokrmil kolem suprafishkou a opět se dočkal kapra přes 10kg. Tentokrát krásně stavěného šupináče 81cm 11,5kg. Za ct-exil Ondra.

12.7. Svazovka ČR

Pro červen jsem si vybral jedno místo na řece, kde jsem se rozhodl chytat podél břehu v hloubce kolem 3,5m. Hned na první výpravě se to ukázalo jako dobrá volba, když jsem zdolal šupináče 89cm 13,1kg a ještě dva menší kapry. S větším šupináčem jsem měl tu čest i v květnu, kdy jsem ho ulovil v plné parádě před třením. Jako minule, tak i teď po vytření zabral na biosquid 20mm. Za ct-exil Ondra.

6.7. Svazovka ČR

Na dlouho předkrmovaném místě, se mi letošní jaro podařilo ulovit mnoho nádherných kaprů. Ten poslední, ale stál opravdu za to. V dopoledních hodinách dostávám první záběr. S mým velkým obdivem kapr ujel asi 200m proti proudu a po té se nechal v klidu podebrat. Krásný šupináč 10,70kg. Řekl jsem si, že by to dnes mohlo jít a tak dokrmuji ještě 1kg boilie Suprafish. Po necelé hodině přichází další razantní jízda. Beru prut do ruky a kapr mezi tím sjíždí s proudem řeky. Podle souboje cítím, že to nebude úplně nejmenší kapr, ale co na mě vyjelo z hloubky? Nevěřím vlastním očím. Sice né pravidelný, za to nádherný řádkáč. Vysněná ryba o mírách 84cm 12,40kg. Oběma krasavcům zachutnala jedna 24mm kulička Biosquidu. Za ct-exil Ondra Šulc.

1.7. Svazovka ČR

Stěhování, stěhování a zase stěhování,  takhle bych mohl popsat tříděnní lov s Ondrou. Tři dny a každý den na jiném místě. Na každém místě, které jsme navštívili, jsme nějakého toho kapříka k záběru donutili, ale nebylo to ono a naše touha po větší rybě nás dohnala až k tomu, že jsme se stěhovali po třetí. Když jsme dorazili na vytipované místo, tak k našemu zklamání jsme zjistili, že je boužel obsazené. Byli jsme tedy nuceni se  přizpůsobit a brát co se dalo. Aktivita kaprů zde byla o poznání lepší a na hladině řeky se otáčel jeden kapr za druhým. V předchozích dnech byl téměř zázrak nějakého kapra zpozorovat. Kaprům prospělo oteplení, což později bylo poznat i na jejich apetitu. Po nahození obou prutů jsem ke každému nakobroval asi půl kg Biosquidu. A už jen doufal v brzký záběr. Sluníčko pralo o sto šest a v tom největším pařáku se mi rozjel levý prut, na kterém jsem měl našitou již tradičně jednu kouli 24mm biosqidu. Výsledkem byl moutný lysec, kterého jsem ulovil minulý rok na jaře. Od té doby se po něm slehla zem a o jeho ulovení nebylo slyšet. Tak jsem ho pro jistotu musel chytit znovu, tentokrát měl 86cm a 14,70kg. YES ! Za ct-exil Daniel Vlk.

28.6. Svazovka ČR

Sny se plní, kdy to nejméně čekáme, řekl jsem si po tom co jsem zpátky do hlubin pustil obrovskou jikernačku, na kterou jsem dlouho čekal. Výpravu jsem uskutečnil se Slámišem, pouze na noc, na místo, které jsme si předem nijak nepřipravovali. Po příjezdu jsem zvolil oblíbenou nástrahu Legend Range Biosquid 20mm, kterou jsem použil také jako návnadu. Nechtěl jsem to nějak přehánět, protože se jednalo o krátkou výpravu a tak jsem kolem montáží rozházel okolo kilogramu kuliček. Jelikož jsem byl letos se Slámišem na rybách poprvé, dlouho jsme si povídali a jako vždy jsme narazila na téma „Bílá paní“, lysá královna našeho úseku řeky, na kterou dlouho čekáme. Po nějaké době jsme šli spát a mě se za chvíli ozval příposlech nesmělým záběrem. Vzal jsem prut do ruky, vlasec byl zamotaný ve stulíkovém poli a přes stonky zadrhával. Po chvíli se mi podařilo prořezat se touto spletí až k rybě, která udělala dlouhý nekompromisní výpad. Za pár minut jsem ji přitáhl ke břehu a za svitu čelovky viděl obrovské bílé tělo. Rozklepal jsem se jako nikdy a pocity, které jsem zažil po podebrání této vysněné ryby nedokážu slovy popsat!! Byla to ona, Bílá paní s parametry 101cm 21,9kg! Nikdy na tento okamžik nezapomenu. Za ct-exil Ondra Křížek.

25.6. Svazovka ČR

S ochlazením, které proběhlo v druhé polovině května při němž teplota vody klesla o několik stupňů, začalo mé trápení. Změna počasí se projevilo na četnosti záběru a přemluvit kapra byl doslova očistec. Za poslední dva dny na místě z kterého se mi v předcházejících dnech podařilo zdolat velké množství kaprů. Jsem překecal jen jednu jedinou rybyu. O to jsem měl větší radost kor když jím byl můj první letošní lysec nad dest kilo, který neodolal nadipované 24mm kuličce Biosquidu. Ryba mi vše  vynahradil krásným soubojem těsně před půlnocí. Radost z opravdu nádherného lysce, který neměl jediné poranění jsem měl obrovskou a byl jsem rád, že se semnou přišla rozloučit takto krásná ryba s parametry 84cm a 12,4kg. Nadcházející ráno jsem vše zbalil a na pár hodin odjel do civilizace. Po té jsem se vrátil zpátky k řece, tentokrát na nové místo, kde už lovil kolega Ondra Křížek. Niní mohu již předběhnout, že jsme se během tří dnů třikrát stěhovali a to se nakonec vyplatilo. Za ct-exil Daniel Vlk.

21.6. Svazovka ČR

Při minulé zprávě od vody jsem předeslal, že se ještě něco událo. Událo se to, že se poleno půjčené od Slámiše rozjelo znovu a já opět chopil Arcusu a zdolával další velkou rybu. Pomalu jsem tomu nevěřil, ale po dlouhém souboji jsem podebral krásného lysce 86cm 13,8kg. K nepochopení na tom bylo hlavně to, že po večerním úlovku jsem si prohlížel naše album největší kaprů na facebooku Carp team Exil a zrovna u této ryby se zastavil a říkal si, že se celý minulý rok neulovila. Že by mě slyšela? A ještě jedna perla, v tlamě měla Šulcika uřízlí návazec, je to už podruhé co nad ním vyhrála :) . Neodolala kuličkám Biosquid 20mm. Za ct-exil Ondra.

20.6. Svazovka ČR

Mnoho jarních kaprů mi letos skončilo v síti podběráku. Jeden večer, vyjmečně pro mě, byl také ve znamení krásných lysců. Nejprve se mi podařilo jedno desetikilové sluníčko a do hodiny krásný říční lysec 13,50kg. Na souboj s tímhle fešákem budu dlouho vzpomínat. Přece jen jsme si navzájem dávali do těla, co to šlo, ale úspěšně jsem z toho vyšel já. Oběma kaprům se zalíbila jedna 24mm kuličku boilie Suprafish. Za ct-exil Šulcik.

19.6. Svazovka ČR

Další výpravu jsem podnikl v týdnu na 20 hodin. Přijel jsem k večeru, ovšem stále za světla a v klidu rozkrmil větší plac u druhé strany řeky kuličkami řady Legend Range Biosquid, kam jsem nahodil oba pruty. Po chvíli se ozval příposlech pípnutím a já viděl, že v místě kde vlasec proráží hladinu, je zachycená obrovská zdechlina. Když jsem montáž stahoval, bohužel se do ní háček zasekl. Stahoval jsem dál i s ní, i když vážila asi tunu, což se neukázalo jako nejlepší nápad, když se mi pod břehem, kdy jsem ji nejvíce rval zlomila špička prutu. Proklínal jsem se a přemýšlel, že to zabalím, poněvadž jsem náhradní prut u sebe neměl. Nakonec jsem napsal kamarádům z týmu a Slámiš mi obětavě prut přivezl. No prut, bylo to spíš poleno na které začínal chytat, tak jsme se zasmáli a já nahodil kousek od břehu, kam jsem to neměl v plánu a nakrmil zlehka Biosquidem. Za tmy na tento prut přišel záběr a od začátku jsem věděl, že se jedná o velkou rybu. Arcus Black Carp se dostal do dost zajímavých křivek a já nakonec souboj vyhrál! Paráda, nádherný lysec 89cm 14,4kg. V tu chvíli jsem Slámiše miloval :D a to nebylo do konce výpravy všechno. O tom ale zase příště! Za ct-exil Ondra.

16.6. Svazovka ČR

Mé květnové tažení pokračovalo na výbornou. Ryby se na mém krmeném místě zdržovaly a já na můj oblíbený Biosquid dostával prakticky záběr za záběrem. Většinou od menších ryb, které v drtivé většině měřily mezi 70-75cm. Kapři svůj váhový ,,deficit“ vynahrazovali perfektními souboji, které byly k neuvěření a nebyl výjímkou i 10 minutový souboj. Často jsem si nebyl zcela jistý, jestli se jedná o menší či větší rybu. Musím říci, že několikrát  jsem byl malinko zklamaný, když na mě po pěkném souboji vykoukla ryba kolem 70 cm. Naštěstí se mezi dorostence sem tam zapletl i starší žák a rázem byla radost z rybaření dvojnásobná. Prvního slušnějšího jsem zdolal až kolem 22h a to mlíčáka s parametry 82cm 10,2kg. Po rychlém vyfocení dostal samozřejmě propustku a mazal zpátky do svého domova. S úderem půlnoci jsem byl nucen své pruty stáhnout a čekat do čtvrté hodiny ranní. Tuto pauzu jsem využil k zakrmení a odpočinku. Pět minut před čtvrtou hodinou ranní mě probouzí budík a já plný očekávání poslal své montáže zpátky do vody. O dvě hodiny později se mi to opět rozjelo a výsledek byl krásně stavěný šupináč, 85cm a 12,3kg. Po zbytek dne se opakovalo to, co v předcházejících dnech, spusty záběrů od menších kaprů. Na následující dny hlásili rapidní ochlazení a to se boužel vyplnilo. Na další záběr jsem musel počkat celé dva dny. O ochlazení a mém trápení vás budu informovat v další zprávě. Za Carp tem exil Daniel Vlk.

11.6. Svazovka ČR

1.
První trošku dělší výprava, než jen na večer, cca 48 hodinová. Chtěl jsem hlavně vyzkoušet nový feeder který jsem pořídil hlavně na kaprařinu. Po pár menších kapřikách,  se povedl krásně stavěný šupík 83cm, 10,5kg na Boosterované dumbles Biocrab + A.C.biocrab. Na „osmnáctku“ vlasec pěkný souboj. Na druhý kaprový prut jsem nastražil boilie řády MYSTERY játra/krab a povedl se kapřik kolem sedmdesáti a překvapil amur 85cm.
2.
Odpolední šichtu jsem zapíchl už v 8, tak jsem se rozhodl udělat takovou fofr akci k vodě. Rychle naházel věci do auta a letěl nahodit ještě před setměním. Pruty jsem nahodil na první hranu koryta asi metr za stulíky. Jelikož jsem vyrazil chytat jen na pár hodin, rozhodl jsem se nakrmit jen přímo k háčku trochou pelet, boilie a kukuřice s řepkou, vše jsem měl už pár dní zalité lososovým olejem. Většinou krmim plošně, ale to by nemělo smysl při tak rychlém chytání. Brzy jsem se dočkal prvních záběrů. Vytřený šupíci 82cm, 8,5kg a 85cm, 10,5kg na pop up ananas s boilie biocrab/legend range. Brzy ráno, ještě za tmy jsem musel balit a spokojeně jet domu za povinostma. Za ct-exil Tomáš Sekera.

10.6. Svazovka ČR

Další krátkou výpravu na 24 hodim, jsem podnikl na místo, kde se mi již letos dařilo. Přijel jsem k večeru a místo rozkrmil několika kilogramy halibut pelet a kilem boilies Legend Range Biosquid. Než se setmělo, dostal jsem dva záběry od kaprů kolem 70cm. Nepolevil jsem v krmení a to se ukázalo jako dobrá varianta a další den, kdy se ochladilo, jsem chytil pět krásných šupináčů, z nichž největší měl 86cm 12,8kg. Velmi mě potěšilo zjištění, že se jedná o kapra, kterého jsem chytil před třemi lety a do tohoto dne jsme o něm zase nevěděli. Díky za zážitek a zase příště. Za ct-exil Ondra.

9.6. Svazovka ČR

Letošní jaro bylo opravdu kouzelné. Podařilo se mi chytit mnoho krásných kaprů. Mezi vešmi jikernačkami se sem tam ocitl i nějaký mlíčák. Jeden z nejhezčích byl tento krásný šupináč měřící téměř metr a vážící 16kg. Na stavbě kapra už je předem vidět, že nebylo rozhodně lehké, dostat ho z proudné vody. Vzal si jednu 24mm kuličku Biosquidu která si za celé jaro získala mou plnou důvěru. Za ct-exil Šulcik.

6.6. Svazovka ČR

V květnu jsem strávil poměrně dost času na naší největší řece. První úspěch se dostavil v pátek třináctého. To je paradoxně pro mnoho lidí svou pověrou smolný den. V mém případě tomu bylo právě naopak a já jsi toto datum budu už na vždy spojovat s krásným zážitekem stráveným na rybách. Právě v tento den jsem vyrazil na další výpravu za kapry. Místo které jsem návštívil, jsem si dopředu připravil větší krmnou kampaní,  kterou jsem opakoval několik dní před samotný lovem. Ke krmení jsem zvolil boilie LR Biosquid A.C. Biosquid na který jsem po celý kvĕten lovil. V toto boilie mám 200%tní důvěru, tak nebyl sebemenší důvod něco měnit. Netrvalo to snad ani hodinu a já dostal krásnou plynulou jízdu, která na první pohled dávala v šanc velké rybě. Při zvednutí prutu se má domněnka potvrdila a začal ten spravný koncert. Ryba z počátku měla značnou převahu, tak jsem neváhal a společně se Šulcíkem nasedl na člun a už si jen užíval krásný souboj s opravdu silným soupeřem. Kapr se asi po 15 minutách vynořil na hladině a já okamžitĕ věděl, že je to ryba s kterou jsem odstartoval letošní sezónu. Po podebrání jsme se s Ondrou shodli, že je to opravdu onen kapr, kterého jsem ulovil měsíc zpátky. Jikrnačka připravena na tření, přibrala na váze o jeden a půl kilogramů a to na váhu 21,90kg, metráž zůstala stejná a to krásných 103cm. Tímto kaprem jsem si připsal na své konto letošní třetí úlovek nad 20kg! Za to vděčím především nástrahám JET FISH které jsou svou kvalitou bez nadsázky fantastické. Do konce povolené chytací doby se mi podařilo zdolat ještě dvě krásné ryby  78cm a 10,2kg, 88cm a 11,40kg. V nadcházejících dnech se mi také dařilo, ale o tom až příště. Za CT-Exil Daniel Vlk.

1.6. Svazovka ČR

Jak jsem již předeslal, chvíli po šupináči přes 14 kilogramů, se cívka roztočila znovu. Tentokrát takovým způsobem, že jsem musel prut sbírat ze země. Stará zadní rohatinka tuto jízdu prostě neudržela. Souboj jsem si užil, stál opravdu za to. A když jsem uviděl tělo mohutného lysce, vlil se do mě ten správný adrenalin. Naštěstí vše dobře dopadlo a já se mohl na fotografii zvěčnit z lyscem 92cm 15,6kg. Měl jsem z někoho obrovskou radost, vrásčitá tlama napovídala staré rybě a fakt, že tohoto rybu ještě neznáme, mě potěšil ještě více. Pod háčkem jsem měl osvědčený Legend Range Biosquid 20mm. Za ct-exil Ondra Křížek.

31.5. Svazovka ČR

Letošní jaro pro mě bylo asi nejúspěšnější v životě a pochybuji, že se mi ho někdy podaří překonat. Podařilo se mi zdolat 17 kaprů přesahující váhu 10kg což považuji na řece za obrovský úspěch. Když jsem předposlední víkend v květnu vyrazil na své oblíbené místo, tak by mě ani vesnu nenapadlo, co mě tam čeká. Místo jsem si opět týden předem předkrmoval kuličkami Suprafish. Prvních 12 hodin jsem moc úspěchu nesklidil. V sobotu ráno jsem se probudil do slunečného a vcelku větrného dne. Přehodil jsem oba pruty a šel jsem se nasnídat. Užíval jsem si krásné květnové soboty, když mě z ničeho nic přerušil zvuk hlásiče. Ze začátku pomalá jízda postupně zvyšovala své obrátky a v momentě kdy jsem došel k prutu, už se mi z navijáku snad i kouřilo. Beru prut do ruky a nastává neuvěřitelný souboj. Kapr se zastavuje až o protější břeh. Na moje přitažení kapra k sobě o 5m si kapr okamžitě bere zpět dvojnásobek. Přetahovaná v tomto stylu trvala asi 20 minut. Konečně se mi podařilo dostat rybu aspoň pod břeh. Tam však nastalo druhé kolo a kapr měl opět na vrh. V 5m hloubce pod břehem se ryba snad držela dna a nepříjemně jezdila podel hrany. Konečně! Rybu úspěšně zvedám ode dna a vidím obrys neuvěřitelného říčního šupináče. Utáhl jsem brzdu „na krev“ a úspěšně jsem navedl kapra do podběráku. Odhazuji prut, padám na zem a zároveň do obrovské euforie štěstí, která se nedá slovy ani popsat. Po položení kapra do podložky se klepu jako kdyby mrzlo. Pořádně si prohlížím kapra a okamžitě propadám další euforii. Je to on! Kapr jménem Šupinka. Legenda úseku. Jedna z nejopatrnějších ryb, která se chytne většinou jednou za 3 roky. Neuvěřitelných 103cm  a 19,30kg. Pro mě nový osobní rekord a jednoznačně nejcennější kapr v mém životě. Teď už jen nafotit a vzhledem k tomu, že bylo celkem teplo, mohl jsem si s tímhle velikánem při pouštění zaplavat. A na co vlastně zabral? Jedna extra tvrdá, 24mm kulička Biosquidu to jistí! Na závěr bych chtěl poděkovat Tomášovi Pencovi za asistenci při zdolávání, Ondrovi Křížkovi za skvělé fotky, mojí rodině že mi umožňují tento krásný sport provozovat v takové míře, Jardovi Těšínskému za kvalitní koule, Příkrovi protože jsi pochva  a celému Exilu a kamarádům za psychickou podporu. Děkuju! Za Carp team Exil a Jet Fish Ondra „Šulcik“ Šulc.

29.5. Svazovka ČR

Na začátku května jsem se ještě dostal na jeden víkend k vodě. Podařilo se mi udělat mnoho záběrů a jednu starou známou jikernačku, které se jak je vidět parádně daří. Jedna 24mm kulička Biosquidu opět zafungovala. Tato kráska přibrala oproti minulému roku skvělé dvě kila. Doufám, že se s ní zase jednou setkám a jsem zvědav kam se ze 14,50kg posune. Za CT-Exil Šulcik.

26.5. Svazovka ČR

V polovině května jsem se vydal na 24 hodinovou výpravu, na místo, kde se mi loni podařilo ulovit svého prozatím nejtěžšího šupináče. Po příjezdu k vodě, jsem na oba pruty namotal po sto metrech 45mm clear shock leaderu, na který nedám dopustit. Dno na tomto místo je kamenité a proto po nahození nepřehazuji a čekám pokud možno až do záběru. Ten se dostavil až ráno, kdy jsem zdolal menšího šupináče a po chvíli i lysečka. Okolo půl jedenácté mi párkrát zapípal příposlech, zvýšil se průtok řeky a já pouze dotáhl brzdu, která se o pouhých pět minut později rozjela. Kapr mi v proudu nedal nic zadarmo a souboj trval možná i půl hodiny. Nakonec se mi podařilo zdolat šupináče 91cm 14,3kg, zabral na Legend Range Biosquid. Zavolal jsem tátovi, který byl zrovna poblíž a mohl mě dojet vyfotit. Oba jsme se rozplývali nad krásou tohoto šupináče a já pevně doufám, že brzy vyrazíme na kapry společně. Za další dvě hodiny jsem dostal další jízdu jako z praku, ale o tom zase příště. Za ct-exil Ondra Křížek.

16.5. Svazovka ČR

Poslední víkend na místě, ze kterého se mi podařilo vytěžit mnoho ryb se semnou rozloučilo v tom nejlepším světle. Podařilo se mi chytit mnoho menších ryb a jednoho bojovného šupináče 84cm 14,30kg. Místo jsem už asi měsíc předkrmoval kuličkami Suprafish. Kapříkům chutnala jedna 24mm kulička Biosquidu. Po tomto víkendu bylo na čase se přesunou do mělčích partií řeky kde se mi podařilo opět nachytat mnoho krásných ryb. Tak že se je na co těšit. Za Carp team Exil Ondra „Šulcik“ Šulc

15.5. Svazovka ČR

Na březích svazové řeky pro mě pokračuje pohádka z říše snů. Nikdy bych netušil, že něco podobného zažiji na vlastní kůži a to na mé nejoblíbenější vodě. Od poslední vycházky uplynulo jen pár dní a já se vracím na místo, kde se mi podařilo zdolat kapra přes dvacet kilogramů. To, že opět pokořím tuto magickou hranici bych nečekal ani v těch nejdivočejších snech. V ránních hodinách,  kdy teplota vzduchu padala pod bod mrazu,  jsem dostal doslova brutální jízdu,  při niž mi swinger přeskočil až nad můj prut a já ho jen „tak tak“ stačil chytit. Od samého začátku bylo evidentní, že to bude velmi slušná ryba. Brala si desítky metrů vlasce bez sebemenších servítek a mířila si to proti proudu k protějšímu břehu. Kapr mi nedával nic zadarmo a já si maximálně užíval silného soupeře v proudu řeky. Byl to perfektní sobouj, na který určitě nikdy nezapomenu! Po takřka třiceti minutovém přetahování kapr prohrál své snažení a skončil v síti mého podbĕráku. To, že je to ryba přes patnáct kilogramů mi bylo jasné, ale až po jejím zvednutí mi dochází, že je to daleko více. Ano, ryba přes dvacet kilo! Váha se zastavila přesně na 22,1kg a metr ukázal 102cm „WAAU“,  můj nový osobák! Po vyfocení monstrózního kapra jsem jej důkladnĕ ošetřil carp clinikem a pustil ho zpátky do svého domova.  Nutno dodat, že místo bylo celý týden předkrmováno  LR – Supra Fish skopex oliheň a LR – Biosquid + A.C. Biosquid. Kapr se nechal zlákat bustrovaným boilie Biosquid s 16 mm signal pop up broskev. Neuvěřitelný zážitek a můj nový osobák ze svazovoé vody YES !!! Za Carp team Exil Daniel Vlk

13.5. Svazovka ČR

Jak se mi dařilo v pátek a v sobotu, v neděli ráno tomu nebylo jinak. První záběr příšel ještě za šera na pravý prut přímo z krmného místa. Kuličky Suprafish jsou skvělá volba pro dlouhodobé krmení. První nedělní kapr na podložce. Krásných 10,20kg. Zobl si jak jinak než jednu 24mm kuličky Biocraba. Byl jsem s víkendem spokojen a už jsem nakládal věci do lodi, když dostávám ještě jednu jízdu. Souboj trvající maximálně 5 minut a končí mi v podložce zajímavě zbarvený šupináč  14,20kg. Opět jedna 24mm kulička Biocraba obohacená o pop-up Bílý pepř. Odjíždím z místa s pocitem splnění úkolu, ovšem to ještě nevím, co se bude dít další víkend. Za ct-exil Šulcik.

4.5. Svazovka ČR

Jak už jsem naznačil v předchozí zprávě přesun na druhé předem připravované místo kuličkami Suprafish se mi opravdu vyplatil. První dvě hodiny po příjezdu jsem téměř nemohl udržet oba pruty nahozené. Kapři kolem 70cm nebyli schopní odolat 24mm kuličce Biocraba. První lepší kapr byl jednooký bojovník vážící 9,2kg. Jen co jsem si ho odložil do podložky, rozjel se mi druhý prut. Sice menší, ale double to je. Po asi sedmém menším kaprovi dostávám pomalou jízdu. Když jsem začal zdolávat, bylo mi jasné, že se konečně jedná o většího kapra. Po několika výpadech podebírám obřího říčního šupináče. Úžasný mlíčák 94cm 16,30kg. Znovu a znovu se mi ukazuje jak Biocrab funguje. Tohle není zdaleka vše. Jedeme dál, ale o tom zase příště… Za ct-exil Šulcik.

3.5. Svazovka ČR

Budou tomu už 3 týdny, co jsem se poprvé dostal na svou oblíbenou řeku. Snažil jsem se o co největší produktivitu míst. Vybral jsem si 2 místa s rozdílnou hloubkou. Čtrnáct dní v kuse jsem si jezdil místa předkrmovat. Každý den jsem na každé místo nasypal 1kg 20mm kuliček Suprafish. Po dlouhém předkrmování přišla ona chvíle. Konečně jsem mohl nahodit a začít sklízet ovoce. Během prvních dvou dní se mi podařilo chytit 8 kaprů přesahujících 70cm. K ránu se mi pravý prut prudce rozjel. Beru prut do ruky a nastává 20 minutový souboj v silném proudu řeky. Po vyčerpávajícím souboji zdolávám letošního první kapra z řeky přesahujícího váhu 10kg. Přesná míra překrásného šupináče je 87cm 12,20kg. Jako všichni předešlí kapři si i tento zobl jednu 24mm kuličku Biocraba. V dalších 4 dnech jsem chytl ještě 9 kaprů. Jeden z nich byl vcelku jedinečný. Krásna papouščí hlava a 82cm a pouhých 8,3kg. Po 6 dnech krásné kaprařiny jsem se přesunul na krmné místo číslo dva. Tam jsem ovšem teprve zažil krásu kaprařiny, ale o tom až příště… Za ct-exil Ondra Šulc.

24.4. Svazovka ČR

Po třinácti denním pracovním maratonu se mi konečne naskytla chvilka volného času. A to je pro mě jasný signál, že se musím vydat  na pár hodin k vodě ! Do poslední chvíle jsem si nebyl jistý kam přesně pojedu. Byl jsem nerozhodný s výběrem toho správného místa. Nakonec jsem vybral místo, na kterém jsem nikdy předtím nelovil. Později se ukázalo, že jsem vybral dobře :)  . Po příjezdu na nové místo, jsem si ještě před vybalení všech věcí v klidu sednul a pozoroval hladinu řeky, jestli mi neprozradí, kde se kapříci potulují. Bĕhem krátké chvíle se přímo přede mnou v polovině řeky otočili dva menší kapři. To bylo dobré znamení a já tušil,že nějakého kapříka donutím k záběru. Tak jsem si tedy jedno místo rozkrmil přímo v polovině řeky a druhé 70 metrů směrem po proudu v blízkosti břehu. Ke krmení jsem zvolil boilie Mystery – Krill Sépie a LR – GLM Enduro. Krill sépie proto, že po vhození do vody se okamžite začne omývat a je pro kapry velice atraktivní, tak jako celá řada Mystery. Ryby na toto boili reagují většinou velice rychle a to je to, co jsem přesně potřeboval. Můj cíl byl : co nejvíce záběru v nejkratší době.  A GLM ? GML je svou pověstí stroj na velké kapry tak právě proto, abych zvýšil šanci na ulovení většího kapra. Po zakrmení jsem si začal rozbalovat vše potřebné k samotnému rybolovu. Netrvalo to dlouho a byl jsem kompletnĕ zabydlený. Už nezbývalo nic jiného, než nahodit své udice. Na prut, kterým jsem chytal na volnou vodu jsem nastražil boilie Mystery a na druhý prut Legendu GLM. Ještě  bych podotknul, že místo z volné vody bylo prohozené 1,5 kg krill sépie pro rychlejší rozjezd a stejné množství GLM. Druhé místo pouze GLM. První záběr jsem dostal až druhý den ráno a to z místa z volné vody. Krásný skoro řádkáč  67cm neodolal mysterce s 16 mm s Sigal Pop Up broskev a udělal mi ohromnou radost. Po přehození  dostávám okamžitĕ další záběr od přibližnĕ stejného kapříka. Dokrmil jsem místo cca 2 kg  samotného GLMka a kolem oběda dostávám na břeh dalšího kapříka ,opět se jednalo o stejnou velikost. S rozdílem, že si šluknul 20 mm boilie GLM s 16 mm Signal Pop Up ananas.  Kvůli nečistotám, které plavaly ve vodě jsem kolem 17 hodiny stáhnul své pruty a důkladnĕ očistil vlasce. Nastražil jsem nové nástrahy. Na oba pruty jsem našil boilie LR – GLM Enduro + Signal Pop Up ananas ještě obalený v GLM pastě. Při odnášení druhého prutu jsem z dálky slyšel občasné pípnutí, nevěnoval jsem tomu příliš velkou pozornost, až do té doby než jsem si všiml, že prut se ohýbá směrem proti proudu. To mě nenechalo klidným a tak jsem tedy druhý prut odložil do trávy podél břehu a spěchal se podívat co se to tam vlastně děje. Vlasec se velmi pomalu napínal proti proudu řeky bez sebemenšího protočení cívky. Na nic jsem nečekl a vzal prut do ruky. Po zaseknutí jsem si myslel, že mám na prutu malého kapra v nějaké větvi či vázce. Zdolávání šlo velice ztuha bez výpadu. To ovšem jen do té doby, než se kapr poprvé ukázal. Když jsem ho zahlédl na hladině, nevěřil jsem vlastním očím. Vynořil se ohromný kapr a já se celý roztřásl. Klepal jsem se jak malý kluk, bál jsem se abych o kapra nepřišel. Nakonec to všechno dobře dopadlo a já po 15 minutovém souboji podebral krásnĕ vybaveného kapra. Po zvážení jsem zkoprnĕl, kapr přes 20 kg !! Tak to je snad sen! Přesně 20,40 kg a 103 cm. Start do nové sezóny se mi vydařil nad očekávání. První moje letošní ryba nad 10 kg a hned takový obr ! YES ! Po puštění této krásné ryby jsem své pruty již nenahazoval, vše jsem v klidu pobalil a s úžasným pocitem mířil zpět za svou rodinou. Závěrem bych chtěl poděkovat oboum Ondrům z našeho týmu za asistenci při focení. Za CT-Exil Daniel Vlk.

7.4. Svazovak ČR

Ahoj přátelé a kamarádi. To pravé jaro se nám už konečně blíží a první sluneční paprsky nás nenechají sedět doma. Naplánoval jsem si tedy první výpravu, kde jsem vsadil na nástrahu Biosquid. Na cívkach mám navinutý vlasec Senzor line 0,35 mm, doplněný o Clear shock leader 0,50 mm . Jsem připraven a hurá na první nához. Po pár hodinách dostávám prvního menšího kapříka, paráda, fotečka a šup s nim zpátky do vody. Znovu jsem nastražil biosquid o průměru 20 mm, přidal pva s pár kuličkama a opět vyčkával. Za celou mojí 24 hodinovou akci, se mi podařilo zdolat 4 kapry a o jednoho jsem bohužel přišel ve vázce. Na první jarní výpravu jsem si zachytal velmi dobře. Za ct-exil a Jet fish Jiří Moc.

 

25.3. Svazoka ČR

Jen co se průtok na mé oblíbené řece dostal do chytatelného stavu, hned jsem se vydal na jednodenní výpravu. Zakotvil jsem až na třetím vytipovaném místě a na předem nepřipravené místo hodil pouze dvě hrsti kuliček řady Mystery, které jsem nastražil na jeden prut. Na druhý jsem zvolil dvě kuličky Legend Range Biosquid v průměru 16mm a k oběma připnul PVA mix v punčoše. Nástrahy mi okamžitě začala atakovat nechtěná ryba, přizpůsobil jsem se a nahazoval akorát s pva páskou a pár kuličkami, hlavně z důvodu nezamotání se návazce. Chvíli po setmění přišel opatrný záběr, přizvedl jsem prut a cítil vázku. Došel jsem nad místo, kde vlasec pronikal do vody a pořádně se do vázky opřel, po pár pokusech se vázka uvolnila a k mému velkému překvapení, váha na prutu zůstala podobná a první velký závar na hladině, dával tušit obrovského kapra, který začal na to, že je březen neskutečně bojovat. Musel jsem se vrátit pro podběrák a potom s kaprem sejít 50m po proudu, když mi zase začal někde viset. Tentokrát už jsem si myslel, že mám prohráno, ale nakonec vázka povolila, já na nic nečekal a skočil v botech po kotníky do vody, abych se dostal blíže ke kaprovi a následně ho podebral. Nakonec vše dobře dopadlo a já koukal jako opařený na mého prvního letošního říčáka s parametry 88cm 15,5kg! Zabral na biosquid a nutno říci, že bez 50mm Clear Shock Leaderu bych neměl šanci. Za ct-exil Ondra Křížek.

28.2. Svazovka ČR

V pátek jsem vyrazil na svou první letošní víkendovou výpravu tohoto roku na jednu z místních svazových vod. Až za tmy jsem položil montáže na místa, kde běžně chytám. Jako nástrahu jsem zvolil jednu 20mm kuličku Mystery Krill/Sépie. Během hodiny jsem měl první záběr na levý prut. První cejn. Opět jsem položil montáž s jednou kuličkou Krill/Sépie a dvě hrsti rozhodil do prostoru kolem. Zhruba po 10 hodinách se mi opět ozval levý hlásič. Vyšel jsem z bivaku a viděl jak se swinger pomalu začíná lepit na prut. Zasekl jsem a ucítil větší rybu. Bez váhání jsem vyrazil na vodu a po pěti minutách souboje z lodi, zdolávám krásného šupináče, kterého jsem odhadoval na mnohem menší váhu, než doopravdy měl. Na břehu vážím svého prvního kapra letošního roku. Úžasných 11,80kg a 85cm. Začátek sezony z říše snů. Po dalších 12 hodinách od krásného šupináče zdolávám v mrazivé noci ještě jednoho menšího kapra kolem 60cm. Ráno už balím a v hlavě rozvíjím myšlenku, jak to provedu příští víkend. Za Carp team Exil a Jet fish Ondra „Šulcik“ Šulc.