29.12. Svazovka ČR

Jak jinak oslavit Vánoční svátky než u vody. Hned ráno po Štědrém dnu jsem se s parťákem Honzou vydal na jednu svazovou pískovnu. Místo už jsme měli předem vytipované. Na tuto vodu jsem se dostal asi 10 dní zpět a podařilo se mi zde udělat vcelku dost záběrů od menších kaprů. Zaujali jsme místa a umístili montáže na ty správné „hot spoty“. Na této výpravě jsem se rozhodl vložit svou důvěru do kuliček Mystery Krill/Sépie. Jedna 20mm kulička která v chladné vodě opravdu skvěle pracuje. Asi 4 hodinky po položení montáží dostávám první Vánoční jízdu. Beru prut do ruky a zjišťuji, že se jedná o slušnější rybu. Vydávám se tedy za kaprem na vodu. Cestou jsem někde uvázl, ale pevnost šokového vlasce Fox Snag Leader Line v 50mm mi opět ukazuje svojí kvalitu a já zvedám z bahnitého dna větev s mnoha utrženými návazci. Úspěšně dostávám vlasec z větve a konečně jsem naplno v kontaktu s kaprem. Po krátkém souboji v 5 stupňové vodě úspěšně zdolávám prvního kapra výpravy. Krásný šupináč 81cm a 11,30kg. Na 25. prosince opravdu úžasný kapr. Kulička krill/sépie s nadrceným boiliem v pva a pár kuliček kolem funguje špičkově. Následující den jsem byl již bez záběru. V posledních 12 hodinách, které jsem měl možnost pobýt na této vodě nás probouzí záběr. Nejprve jsme si mysleli, že někdo v našem okolí zaspal záběr, ale během chvilky nám došlo, že je to můj prut, který jsem měl nahozený kousek dál od bivaku. V tomto případě mě zklamal technika, kdy hlásič přestal reagovat s příposlechem. Zasekávám prut a opět cítím, že kapra tahám přes nějakou vázku. Nenapadlo mě jít do lodi. Prostě jsem zatnul zuby a tahal. Nevím, kde se to ve mně vzalo, zda to bylo leností nebo tím, že už jsem v době záběru spal. Po stažení kapra z celkem velké vzdálenosti vázka povoluje a já přitahuji rybu pod břeh, kde je nějakých 6m hloubky. Pořád mrtvá váha ani známka výpadu. V tu dobu jsem si začal myslet, že se jedná o malou rybu zajetou v nějaké větvi, kterou táhnu společně s ním. Opřel jsem se do prutu a najednou mi ve svitu čelovky vyjelo obří šupinaté tělo. Nestihl jsem říct ani píp a Honza už úspěšně rovná kapra v podběráku. Kapr má skvělé parametry 93cm a 14,10kg. Mystery krill/sépie znovu boduje. Sice o dva dny opožděně dostávám ten nejlepší dárek a to tuto skvělou rybu. Přátelé a kolegové tímto bych vám chtěl popřát do nového roku všechno nejlepší a především kaprařské úspěchy. Za ct-exil Šulcik.

25.12. Svazovka ČR

Během vydařeného víkendu jsem pro druhý prut vybral jiné místo i nástrahu. Toto místo nebylo až tak aktivní na záběry, jednalo se však o jedince +-70cm, kteří jsou již moc hezkými rybami na svazové vodě. Největšími kapry ulovenými na tento prut byly šupík 9,8kg a překrásný 12kg lysec převlečený do podzimního kabátku. Krása a naprostá spokojenost! Během této výpravy jsem dvakrát zažil záběr na oba pruty a dohromady jsem měl kolem 20-30-ti záběrů za celou akci. Bomba… Místo jsem navštívil po dalších dvou týdnech se Šulcikem, ale zažili jsme pravý opak, ryby tam nebyly nebo nežrali. Za víkend jsem chytl dva kapry, oba zlákalo testovací boilie Koření. Poté nastala měsíční pauza od kaprolovu, po které následovala úspěšná výprava pro parťáka Šulcika, který se již o zážitky podělil.
Mnoho úspěchů v novém roce přeje jménem celého Carp teamu Exil, Honza „Slámiš“ Slaminka.

22.12. Svazovka ČR

Trochu opožděně zasílám část úlovků z úspěšné víkendové výpravy. Lovil jsem v části revíru, kde jsem očekával výskyt kaprů v danou dobu, a štěstí hrálo do karet, že jsem je tam opravdu zastihl. Vybral jsem si pro každý prut jiné místo a jeden z nich jsem osazoval boostrovaným boilie GLM Enduro a.c. mušle + totožné pop-up. Tento prut a místo mi fungovali nejlépe a já si plnými doušky užíval rybařinu v krásném podzimním kabátu. Největšími kapry na tento prut byly šupináči s 9,8kg, 10,7kg a ke konci výpravy se nechal zlákat krásný kulatý šupináč s 11,5kg. To už jsem měl skoro vše sbaleno a vyrážel po vodě zpět k autu. Další úlovky a postřehy z výpravy brzy v mé poslední zprávě od vody tohoto roku. Za ct-exil Slámiš.

18.12. Svazovka ČR

 Na to že je 13.12 považuji za úspěch čtyři kapříky na břehu největšího 8kg. Voda nepřesahovala teplotu 5 stupňů , ale i tak záběry chodily. Vcelku vydařený víkend na svazovce. Testovací boilie Jet Fish Koření s pop-up Pepř fungovalo ve chladné vodě perfektně. Za ct-exil Šulcik.

15.12. Svazovka ČR

Bude tomu už 14 dní co se mi podařilo úspěšně zachytat na mé oblíbené řece. Z předkrmeného místa boiliem  Biocrab + A.C Biocrab se mi podařilo chytit dva neskutečně bojovné šupináče. Menší měl lehce přes 9kg a donutil mě sejít několik metrů po proudu řeky. Větší byl přesný opak. Hned po záseku si to „rozmašíroval“ proti proudu a já měl opět běžecký den, tentokrát na druhým směrem. Po úspěšném zdolání jsem tomuto šupináčovi navážil 10,80kg. Úspěšnou nástrahou byl panáček Extra tvrdého Biocraba v průměru 24mm s dumbles Pop-Up – Biocrab 11mm. Za CT – Exil a Jet fish Šulcik.

7.12. Svazovka ČR

Na závěr podzimu jsem si našel více času na ryby a celkem se mi dařilo. Díky dlouhodobému krmení se mi podařilo ulovit dva nádherné lysce. Větší měl rovných 13kg a druhý o něco méně, krásných 12,90kg. Úspěšná nástraha Biocrab – A.C  Biocrab. Více v článku který by se měl objevit v měsíci lednu. Za ct-exil Šulcik.

29.11. Svazovka ČR

Koncem října, po ulovení obřího lysce,  jsem ještě několik vycházek absolvoval a krom několika menších kaprů a tloušťů se povedl další krásný lysec. Udělal velkou radost. Kulička s „pouhými“ 79cm, ale úctyhodných 12kg váhy připravených na zimu vytvořilo ty pěkné tvary, kvůli kterým trávíme chladné dny u vody. Zobl boostrované boilie GLM Enduro a.c. mušle nadlehčené pop-up stejné příchutě, rovněž boostrované. Za ct-exil Slámiš.

16.11. Svazovka ČR

Další, tentokrát dvounoční výpravu jsem uskutečnil na místo, které jsem letos již párkrát navštívil, ale nedařilo se mi na něm tak, jak bych si představoval. Tentokrát tomu bohužel nebylo jinak, ale ulovil jsem alespoň dva hezčí kapry – 10,2kg a 10kg. Dále několik kaprů mezi 7-9kg, mezi nimi byl jeden zajímavý dorostenec. Úspěšnou nástrahou byl Legend Range Biosquid a Mystery Játra/Krab. Za ct-exil Ondra.

15.11. Svazovka ČR

Během října jsem doplnil Ondru při jeho vycházkách na úseku řeky, kde jsme předtím skoro vůbec nechytali. Co je na kapraření krásného je to, že „nikdy“ nevíte, co Vás může překvapit po záběru. A tak jsem letos podruhé pokořil onu „magickou hranici 20kg“ na české svazové vodě. Byl to stejný kapr, kterého ulovil i Ondra a tak jsme se s touto rybou setkali již podruhé během jednoho měsíce. 96cm 20,2kg. Panáček GLM Enduro a.c. mušle s pop-up stejné příchutě zafungoval na jedničku.
Děkuji všem, co mě podporují a drží mi palce. Hlavně mé tolerantní přítelkyni. Za ct-exil Slámiš.

5.11. Svazovka ČR

Poprvé v tomto roce se mi podařilo dostat na delší podzimní výpravu, která pro mě byla v celku zásadní. Doufal jsem že se mi podaří na 8 denní výpravě prolomit mojí pověstnou podzimní smůlu. Rozhodl jsem se vydat na pro mě zcela nové místo na řece. Bylo zde velice zajímavé dno a vcelku velká hloubka. S důvěrou v kuličky Biocraba jsem řádně zakrmil a umístil montáže do míst, kde jsem si myslel, že to je jednoduše dobře. Během prvních dvou dní, jsem chytl pouze pár menších kapříků. Ovšem třetí den už to bylo o něčem jiném. Ranní probuzení na zavezený prut bylo velice příjemné. Krásný souboj na jehož konci mi skončil v náručích nádherný kulatý lysec 75cm a krásných 10kg. Během hodiny přišel ještě jeden záběr. Podzimní 9kg lysec mi udělal velkou radost. Mě se mezi tím začalo vkrádat do hlavy, že by to mohlo být 8 dní plných krásných podzimních lysců. A úspěšná nástraha? Extra tvrdá kulička vymočená ve vodě z řeky kterou jsem smíchal s Liver boostrem Biocrab. Do druhého dne se mi již nezadařilo udělat záběr, a tak jsem se rozhodl přesunout na jedno pro mě známé místo. Ale o tom až příště… Za ct-exil Šulcik.

 

3.11. Svazovka ČR

Po úspěšné akci s přítelkyní na stojaté vodě, jsem vyrazil už sám na řeku. Jak se říká, změna místa ryba jistá a tak mě nové místečko přivítalo hned krásným úlovkem. Měl jsem vyhlídnutá dvě, ale na jednom někdo byl a u druhého byly blízko, tak jsem zvolil na test alternativu. Vyložil jsem věci z lodi a proběhla rutina. Ke krmení jsem vyzkoušel boilie řady Classic v neutrální příchuti. Boilie jsem totiž půlil a zaléval boostrem Mystery játra/krab. Krmil jsem i boilie Mystery játra/krab. Pod háčky 2x20mm a panáčka s 16mm Signal pop-up játra/krab. Panáček byl aktivnější, bylo více záběrů, ale pár hodin před odjezdem přišel záběr na dvě dvacky a na ten jsem čekal. Swinger poskočil nahoru dolu, vyjel pomalu k prutu, backlead se zvedl ze dna a ryba jela klidně s proudem. „cvak,píp…..cvak,píp…..cvak,píp……cvak,píp….“ Nic víc… Na nic jsem nečekal, beru prut a cítím těžkou rybu. Jelikož jsem sebou měl člun, skáču do něj a poté si plnými doušky užívám bezvadný souboj ve vycházejícím slunci. Souboj pro mě dopadl dobře, i když jsem se občas zapotil. Už se jen zvěčnit s krásnou rybou v bezvadných podmínkách pro fotku. Úžasné zakončení víkendu… Občas je třeba zkoušet neprobádané a ono se to i vyplatí. Za ct-exil Slámiš

27.10. Svazovka ČR

První ráno po příjezdu Jirky, tedy vlastně mé již čtvrté jsem na Biocraba dostal nádherného, zdravého šupíka, který se již evidentně futroval na zimu, jeho míry byly 85cm 13,6kg. Potom se opět začalo ochlazovat a my až do konce výpravy nezažili vyšší teplotu jak 6°C. Po předchozích týdnech to byl šok, jak pro nás, tak i pro kapry, kteří brali čím dál tím méně. Já ale nepřestal pravidelně krmit, což se předposlední den výpravy vyplatilo, když jsem za 12 hodin dostal osm kapřích záběrů, ovšem největší z nich měl lehce přes 9kg. Odpoledne přišel záběr, na který jsem u vody celou dobu čekal. Opakovalo se to, co jsem zažil nedávno s dvacetikilovou obludou. Bohužel se nikdy nedozvím, jaká ryby mi nedala sebemenší šanci, protože mi po pár minutách souboje uřízla návazec v polovině. Taková je ale rybařina a jsem za to jedině rád. Příště totiž určitě vyhraju já :) . Za ct-exil Ondra Křížek.

25.10. Svazovka ČR

Hned další den poté, co jsem si zvedl osobní rekord, jsem vyrazil k vodě na plánovou sedmidenní akci. Počasí bylo naprosto ideální a já během prvních pár hodin dostal několik záběrů od kaprů, přesahujících sedmdesáti centimetrovou hranici. Vévodil jim nízký lysec 86cm 11,3kg, který zabral na boilies Legend Range Biosquid. Ovšem jak to celé hezky začalo, tak to také rychle skončilo, protože začal foukat silný východní vítr a ochladilo se, což se kaprům evidentně nelíbilo. Záběry už chodily nepravidelně a v daleko menší míře, než na začátku. Třetí den výpravy dorazil parťák Jiří a o tom, co se dělo v dalších dnech Vás budu informovat již brzy. Za ct-exil Ondra Křížek.

24.10. Svazovka ČR

Během prodlouženého víkendu s přítelkyní se nám povedl ještě jeden hezký lysec. Zabral poslední den a vůbec se mu nechtělo z vody. Bojoval jako lev, ale nakonec skončil v síti podběráku a nás zalil opět ten krásný, hřejivý pocit. I Šárka se nechala zvěčnit s pár kapry, ale zatím trénuje s menšími. Konkrétně tento lysec byl na její prut, kam našila dvě 20mm kuličky Mystery pomeranč/ananas. Za ct-exil Slámiš.

21.10. Svazovka ČR

Poslední akce s přítelkyní, kdy jsme trávili i společné noci u vody. Nyní už se mnou jezdí jen přes den, přece jen je už pěkná zima. Vyrazili jsme na revír, kde se nám tento rok již dařilo, a doufali, že by se mohlo dařit opět. První večer přicházíme o pěknou rybu. Kapři moc nespolupracovali, záběry byly nahodilé a spíše od ryb menších. Svaz před podzimem nasadil menší kapry, kteří nám atakovali boilie, dokud ho prostě nepobrali. Třetí den před večeří se rozjel prut s Krill/Sepie a Signal pop-up Pomeranč/Ananas. Po krásném souboji podebírám lysce, kterého jsem zde ulovil na poslední akci. Po měsíci trochu přibral na 15,1kg a já byl rád, že na mě myslí. :) Zabral dokonce na prut nahozený ve stejných místech jako minule, kapří cestička odhalena? Možná… Za ct-exil Slámiš.

19.10. Svazovka ČR

Po letních tropech, které pozvolna pokračovaly až do října, konečně přišlo menší ochlazení s deštěm, který trval dva dny a právě ten druhý den, jsem se vydal na dlouhodobě překrmované místo, které se nachází na jiné části řeky, než chytávám obvykle. Dorazil jsem k vodě kolem desáté dopoledne a několik minut se rozhodoval, jestli vůbec nahodím, protože jsem měl čas „pouze“ do pěti odpoledne. Nakonec se ve mně probudil ten správný rybářský blázen, vyndal jsem to nejpotřebnější náčiní a vyrazil za poměrně velkého lijáku na místo. Pod háčky jsem tentokrát nachystal boilies řady Mystery Játra/Krab, které je určeno právě na rychlé chytání. Nakrmil jsem zlehka okolí kolem montáží a prvního záběru se dočkal za dvě hodiny, ovšem pouze od menšího lysce. Kuličky jsem neměnil, prut nahodil do stejného místa, přikrmil už o něco více a za další dvě hodiny obdržel záběr, nezáběr. Swinger padl o pár centimetrů, ale lehké cukání vlasce dávalo najevo, že na háčku něco visí. Samozřejmě jsem si myslel, že je to cejn nebo podobná nechtěná ryba, jenže jen co jsem prut zvedl, došlo mi, že jsem opravdu na velkém omylu. To, co se potom odehrálo, rozhodně nikdy nezapomenu. Jen co jsem poprvé zahlédl monstrózní lysé tělo, rozklepal jsem se, ale stále se snažil být plně soustředěný, abych o toho obra nepřišel. Nakonec vše dobře dopadlo a já na podložku položil svého prvního říčního kapra přesahující onu magickou hranici! Přesné parametry 96cm 20kg. Splnil se mi můj velký sen. Za ct-exil Ondra Křížek.

15.10. Svazovka ČR

Během měsíce září se mnou absolvovala pár vycházek i přítelkyně Šárka a jsem moc rád, že zrovna nyní mi stála po boku. Druhý den ráno našeho společného tripu, kdy se nic moc nedělo, se konečně ozval hlásič a po dramatickém souboji se mi podařilo dostat do podběráku mého zatím největšího kapra ze svazové vody. Po zahlédnutí kapra při souboji jsem věděl, že mám určitě rybu přes 15kg. Po prvním pohledu do sítě podběráku tipuji 17–18+, ale poté co jsem kapra zvedl z vody, abych ho přenesl do podložky, mi došlo, že to bude asi ještě více. Až v podložce se zcela ukázalo, jaký kolos nás přišel navštívit. Ještě než jsme odebírali míry, zahráli jsme si tak trochu na zdravotníky. V tlamě měl zbytek montáže částečně zarůstající a vycházející až skřelemi. Od této přítěže byl vysvobozen, vše ošetřeno klinikem a až poté další úkony… Navlhčili jsme sak a i s kaprem zavěsili na váhu. Já držel tyč podběráku s vážící se rybou a Šárka čekala, kde se váha zastaví. „Vykoktala“ cifru, kterou jsme popravdě nečekali ani jeden. Po odečtení saku je pomyslná hranice posunuta na 22kg při 99cm délky. Zřejmě již starý kapr neodolal už ohoblovaným 20mm kuličkám Mystery Krill/Sépie, které jsem před náhozem obaloval pastou. Děkuji svatý Petře za tohoto obra! Za ct-exil Slámiš.

8.10. Svazovka ČR

Další šupinaté zvíře z řeky z jedné z krátkých vycházek, které jsem nahodile absolvoval. Kapři spolupracovali a největším byl bojovník 91cm se 14kg váhy a hezký lysec z „dablu“, rybačky jsem si maximálně užíval, jelikož máme podzim a je ten pravý čas pro lov kaprů. Loveno na Mystery Krill/Sépie, které jsem před náhozem obaloval pastou. Za ct-exil Slámiš.

2.10. Svazovka ČR

Během akce s přítelkyní nám Pomeranč/Ananas pravidelně hlásil záběry a jelikož ho začala dost atakovat i bíla ryba, vyměnil jsem ho na několik posledních hodin výpravy za Extra tvrdou Seafoodu švestka/česnek, abych se bíle ryby a menších kaprů „zbavil“. To se povedlo, jelikož další záběr nám přivedl do podběráku pěkného šupináče lehce přes deset kilogramů váhy. Za ct-exil Slámiš.

30.9. Svazovka ČR

Po návratu na řeku přišla i změna místa, na které jsem se poprvé vydal se svou přítelkyní Šárkou. Jelikož vlastní svou povolenku, zabředává stále více do tohoto koníčku. Nedílnou součástí je i výběr nástrahy, které se kolikrát přikládá velký důraz. Šárka ráda zkouší sladké/ovocné či kořeněné příchutě, které jsou i pro ni přitažlivější než ty naše klasické smrady. Chtěla něco z řady Mystery, která nám přinesla již několik krásných ryb a když jsem jí nabídl Pomeranč/Ananas, ihned řekla „to berem“. Objednali jsme si tedy 4kg boilie, jednu obalovačku a pop-up z řady Signal na test, jak na to labští kapříci budou reagovat. Šárce jsem nechal místo po proudu, aby její nástrahy byly to první, co ryby potkají při cestě proti proudu. Velice brzy jsme začali dělat záběry a největšími kapry byly šupináči 12,1kg na dvě 20mm kuličky a 10,6kg na panáčka se Signal pop-up Pomeranč/Ananas. Pózování bylo na mě, Šárka prozatím trénuje s menšími úlovky. Těch bylo mnoho a nějaké jsme zachytili do videa. Za ct-exil Slámiš.

28.9. Svazovka ČR

Opět jsem mohl strávit dvě noci na oblíbené svazové vodě, na místě, které jsem se rozhodl v podzimním období navštěvovat častěji. Na lovné taktice jsem nic neměnil a opět se dařilo. První záběr jsem proměnil v pěkně stavěného lysce, který nasál Biocraba. O další záběry nebyla nouze, ovšem velikost ryb od 5 do 8kg nebyla zrovna tou, kterou u vody vyhledávám. Poslední ráno jsem dostal pěkný záběr na prut s 24mm kuličkou Legend Range Biosquid, ale po záseku jsem věděl, že to opět nebude velká ryba. Jaké pak bylo ale překvapení, když se mi pod hladinou objevil oranžový koi kapr, o kterém ani já, ani moji přátelé neměli tušení, že se v této vodě skrývá. Musím uznat, že to bylo zajímavé zpestření, i když této formě kapra zrovna neholduji, opravdu mi udělal radost. Za ct-exil Ondra Křížek.

24.9. Svazovka ČR

Na další výpravě jsem po dlouhé době doplnil parťáka Slámiše, který si v předchozím týdnu vedl velmi dobře. Pod háček jsem tentokrát nastražil Biocrab a Biosquid a vnadil tradičně kuličkami řady Mystery s příchutí Játra/Krab. Výprava se poměrně vydařila, nejvíce mě potěšil double. Když jsem měl pěkného desetikiláka u podběráku, rozfrčel se i druhý prut, na kterém byl o něco menší šupináč. Za ct-exil Ondra Křížek.

20.9. Svazovka ČR

Po návratu z víkendové akce s přítelkyní mi to nedalo a musel jsem jet zkusit místo, které bylo chytáno a krmeno před víkendem. I přesto, že mi zbylo jen pár kuliček z víkendu, nastražil jsem boilie Mystery krill/sépie v kombinaci dvou 20mm kuliček, které o víkendu bodovaly. Jiného boilie jsem měl více, ale alespoň na jeden prut prostě musely. Dobře jsem udělal, jelikož oba záběry, které se povedlo udělat, byly právě na prut s krill/sépie. Jeden dorostenec a další již větší říční kapr 89 cm a 11 kg. Za exiláky Slámiš.

14.9. Svazovka ČR

Uplynulo jen pár dní od minulé akce s Hanym a já se vydal na stejné místo v tomto krátkém sledu podruhé. Hany mě opět doplňoval, ale tentokrát vždy jen přes den. Místo jsem krmit nepřestal, ba naopak. Jako návnadu jsem opět použil boilies Mystery Játra/Krab a halibut pelety. Potom konečně nastalo středeční ráno a já díky dvoudennímu volnu v práci vyrazil. Hned po příjezdu mě zaskočil starší, ale naštěstí moc hodný pán, který seděl na mém, tak dlouho připravovaném místě. Vše jsem řešil v klidu a domluvil se s ním, že si prozatím sednu o kus dál. Nebyla to vůbec špatná volba, protože to netrvalo ani 10 minut a já měl na prutě prvního kapra a hned krásného lysce 85cm 11,1kg, kterému zachutnal Legend Range Biosquid. Po něm jsem měl celý den záběry od menších kaprů a jednoho velikána jsem bohužel ztratil. Celou výpravu provázely přeháňky i bouřky a při té největší, která byla spojená s krupobitím, dostal Hany záběr a jako správný blázen vyběhl k prutu a přisekl. Mě se naskytla fantastická podívaná na jeho komický pád na záda, při scházení po kluzkém, rozbahněném břehu, který již koluje po našem „exiláckém“ facebooku. Byl to však jen malý kapřík, ale po něm už za tmy Hany dostal na podložku kapra, který ho jako začínajícího kapraře moc potěšil. Za ct-exil Ondra Křížek.

11.9. Svazovka ČR

Poslední srpnový víkend přítelkyně zavelela, v pondělí jsem si prohodil směny a vyrážíme vstříc novému dobrodružství. To nás bude čekat na svazové pískovně, kde jsme byli od pátku do pondělního rána. Nebudu to moc protahovat, více se dočtete v carponline, ale něco už nyní. První večer se ozvala hlavně Mystery játra/krab se signal pop-up játra/krab. Šupík 11,2kg. Další dny se dařilo lovit pěkné ryby, ale třešnička chyběla. Přes den zábava se zig rig, který nám atakovali boleni, a posledních zhruba 12hodin lovu rozhodlo. Mystery Krill/Sépie ukázala sílu pomalou jízdou, na jejímž konci byl super lysec 95cm 15,1kg. Přehození prutu, dokrmení dvou hrstí boilie a zhruba po hodině šupináč 88cm 13,5kg na Krill/Sépie. Ráno, než zvonila upomínka na balení, vyjíždí prut, který dlouho mlčel, ale věřil jsem mu. Boostrovaná kulička boilie Biocrab doplněná 10mm pop-up Biocrab zlákala dalšího luxusního lysce s 88cm a 14,7kg. Skoro vše sbaleno a vyjíždí prut, který si připsal šupíka 11,2, čili Játra/Krab. Opět ten stejný kapr jako v pátek. Je to závislák… Za exiláky zdraví Honza a Šárka.

6.9. Svazovka ČR

Na přelomu srpna a září, jsem i já vyrazil poprvé vyzkoušet nástrahy od firmy Jet Fish. Měl jsem před sebou tři noci lovu na místě, které jsem si předem společně s parťákem Hanym pár dní předkrmoval. Jako návnadu jsem zvolil halibut pelety a boilies Mystery Játra/Krab. Pod háček jsem dával jednu 24mm kuličku Legend Range Biosquid. Celá výprava se nesla v pohodovém duchu a hodně jsme se toho nasmáli, když po mém deseti minutovém vymotávání kapra ze stulíků, o kterém jsem si myslel, že jeho parametry za tuto podívanou pro desítku přihlížejících cyklistů stojí. Ovšem vymotal jsem kapříka kolem 65cm, přesto jsem si potlesk vyžádal :) O pár hodin později, při zdolávání už pěkného, 11ti kilového lysce se Hany vysvlékl do spodního prádla, aby mi kapra pomohl podebrat, načež romská spoluobčanka, když viděla Hanyho ladné křivky, okamžitě zjišťovala, jestli jde na „to“ :D . Poslední noc přišla bouřka a ryby ožily ještě víc. Každou chvíli jsem vstával k záběrům a ráno jsem se rozhodl na poslední nához našít pod háček 20mm Mysterku Játra/Krab, která zafungovala opravdu bleskurychle a já se mohl zvěčnit se šupíkem 88cm 12,3kg. Za ct-exil Ondra Křížek.

5.9. Svazovka ČR

Před i po úspěšné akci s Pavlem byly malinké pauzy, místo jsem však jezdil lehce, ale denně krmit, aby zůstalo aktivní. Chytal jsem v části řeky, kde je celkem dost bahna a nánosu, díky kterému obyčejné nástrahy načichli. První vycházku, kdy jeden prut mlčel a druhý jezdil, mi to ráno došlo. Je to tu horší než jindy. Hned následující lov jsem nasadil boostrované boilie a situace se změnila, jezdili oba klacky. Prut, který byl aktivní už první den, byl osazen boiliem Mystery, které se rychleji rozpouští a nebralo do sebe tolik smradu bahna. Druhý s boostrovaným nebo rozpustným boilie. Nástrahy jsem nadlehčoval popkami, kdy mě hlavně pop-up Játra/Krab potěšili svou velkou vzlínavostí. Krmil jsem boiliem spolu s halibut peletami boostrovanými Amino Powerem a Liver boostrem Biocrab. Toť ve zkratce k lovu a tři dny po „dablu“ přišla další krásná ryba. Lysec, který mi udělal ohromnou radost. Míry 84cm a 12,5kg. Rád bych ho potkal na podzim, kdy bude v plné kondici a vybarvený. Jednu krásnou rybu vystřídala chvíli po vyfocení další. Leč menší, radost udělala opět ohromnou. Jinak se na břeh podívalo opět několik kaprů menších a já byl nadmíru spokojený. Za ct-exil Honza Slaminka.

3.9. Svazovka ČR

Zdravím poprvé příznivce Jet Fish. Mé první zhruba 12-ti hodinové vycházky, s novými kuličkami pod háky, směřovali k naší největší řece. Hned při prvním lovu jsem udělal 4 záběry, všechny je proměnil a největším byl šupináč 85cm 9,9kg na Mystery Játra/Krab se Signal pop-up Játra/Krab. Další vycházky jsem pravidelně dělal záběry, až při jedné vystřídali menší ryby, ty větší. Vytáhl jsem sebou Pavla Strnada, který maká na baráku, ať se trochu „vysmrdí“ u vody. Nebudu to protahovat, po jednom menším kaprovi zabral šupináč 78cm 10,1kg na Boostrované boilie Biocrab s 10mm popkou Biocrab. Ale co se stalo poté, bylo mé poprvé. Přišel záběr na pravý prut a než jsem k němu cca 5m doběhl, rozjel se i ten druhý. V tu chvíli jsem byl hrozně rád, že tam Pavla mám. Vzal druhý prut a oba jsme zdolávali. Můj kapr to rozjel přímo ke mně do stulíků, kam jsem pro něj lezl a poté jsme úspěšně podebrali i druhého. Byl jsem v nebi. Z levého prutu s Biocrabem 84cm 12,5kg a druhý s Mystery 89cm 13kg rovných. Pár fotek a zpět do svého živlu. Do odjezdu se povedli další 4 dorostenci a my jeli spokojení domů. Na viděnou v další zprávě, kde přiblížím něco o taktice lovu. Za exiláky zdraví Honza „Slámiš“.

25.8. Svazovka ČR

Po krátké dovolené na jednom soukromém revíru jsem se s kolegou  vydal na svou oblíbenou řeku Labe. Počasí přálo a já se rozhodl poprvé zkusit pod háček kuličky Biocarb + A.C Biocrab. Pod háček jsem zvolil kombinaci dvě 24mm, Extra tvrdé kuličky Biocrab + A.C Biocrab. Zatím co kolega stihl za prvních 24 hodin chytit mnoho kaprů kolem 50cm, já jsem byl rád že dokážu tyto menší ryby úspěšně eliminovat. Potom konečně přišla i mě jízda. Ospalý a plný očekávání jsem vyběhl k prutu, ale zapomněl jsem si čelovku v bivaku. Hned po záseku bylo jasné, že se jedná o slušnějšího kapra. Po 10 minutách zdolávání se mi úspěšně na první pokus zadařilo dostat kapra na slepo do podběráku. Nádherně stavěný říční šupináč v mírách 90cm a rovných 13kg. Byl jsem šťastný že se zadařilo hned na první pokus. Pokud chce rybář chytat jen ty opravdu velké kapry není jiná možnost než Extra tvrdé boilie ve větším průměr. Za mě je příchuť Biocrab číslo jedna. Za Jet Fish a Carp team Exil Ondra „Šulcik“ Šulc.

20.8. Svazovka ČR

Lysec, kterého se mi podařilo ulovit v půlce srpna. Jeden z mála záběrů, které se mi podařilo v parných dnech udělat. Váha byla krásných 10,50kg a úspěšnou nástrahou panáček boilie Legend Range – Seafood + švestka / česnek + POP UP Broskev. Za ct-exil Šulcik.

16.8. Svazovka ČR

Konečně mi začali prázdniny a já se mohl začít plně věnovat lovu kaprů. O tom že v letních měsících ryby nechtějí spolupracovat jsem se přesvědčil na vlastní kůži. Neustálé teploty přesahující 30° a sucho které panovalo mi do karet vůbec nehrálo. Ale přece jen, se mi párkrát rozhrčela cívka navijáku. První prázdninový záběr a hned mi končí v podběráku krásný lysec 85cm a 10,50kg. Řada boilie Legend Range funguje skvěle. Moje vola padla na 24mm kuličky Biosquid + A.C biosquid. Řekl jsem si. „Tak špatné to asi nebude“. Ovšem po světlém lysčím záblesku, mě pronásledovala velká smůla. Nějakých 15 krátkých výprav bez kapra mluví za vše.
Svoji smůlu jsem prolomil až na jedné stojaté vodě, kde jsem po krásných soubojích z lodě, vytáhl mnoho kaprů. Největší měl lehce přes 9kg. Většinu záběrů jsem měl z menších krmných míst na kterých jsem zakrmil dvěma hrstmi Biosqidu. Bezkonkurenční návnadou na této výpravě pro mě byl panáček složený z kuličky Biosquid + A.C biosquid a plovoucího boillie Signal pop up – Broskev. Za Jet Fish a Carp team Exil Ondra „Šulcik“ Šulc.

27.7. Svazovka ČR

Poslední jarní zpráva od vody. Vyrazili jsme se Šárkou na pár dní ke svazové řece. Celou dobu nás provázelo teplé počasí, skoro až moc, ale jelikož kapři byli při chuti, naše nástrahy jim šmakovaly, nenudili jsme se a o zábavu bylo postaráno. Podařilo se nám pochytat mnoho kaprů, z nichž jich 6 překračovalo hranici 10kg. Největším byla jikerňačka s 84cm a 14,2kg. Loveno na Spice n´Cheezy, Krakatit a BanDHitu. Následující víkend jsme opět vyrazili na místo činu, kapři již byli vytření, moc nebrali, tak se stal největším kaprem „šedivák“ z předešlého víkendu, který se již stačil vytřít. Po ošetření ran z tření mazal hned zpět. Z předešlé výpravičky vyzvednu ještě „Spasitele“, kterého jsem ulovil již počtvrté a je to bojovník! Děkuji sv.Petře!

Za ct exil zdraví Slámiš!

19.7. Svazovka ČR

„Základno, už potřetí… Jsem jak omámen a asi nikdy nezapomenu. Víkend po akci se Šulcikem jsem vyrazil opět. Jiné místo, nová výzva. Do akce jsem vzal nadupanou směs Krakatit ve formě hotovek, jelikož jsem neměl čas si narolovat, jako dělám běžně. Dokrmoval jsem obyčejnými halibut peletami, které jsem zaléval multiminem DH a katalizátorem Krakatitu. Zkrátím to. Akce byla víceméně „o jednom záběru“. Ten přišel třetí den brzy ráno. Jelikož byl víkend a u vody plno lidí, nechtěl jsem upozorňovat na zdolávání, nesvítil jsem si vůbec, cítil těžkou rybu, ale netušil jsem jak moc. Vždy když se přiblížil hladině, okamžitě zamířil zpět do hloubky pod břehem.  Souboj jsem vyhrál, zavolal kolegu a ten při příchodu pronesl „Co to je za prase?“. Krásný, narvaný šupináč kterému jsme odebrali míry, udělali několik fotek s videem a mazal opět do svého živlu. Toto zvíře mělo 97cm s 18,6kg živé váhy. Bomba, potřetí tento rok posunuté pomyslné osobní maximum a opět taková super ryba! Krakatit nezklamal a opět ukázal, že velké ryby prostě umí.“

S pozdravem za Exil Honza „Slámiš“ Slaminka

17.7. Svazovka ČR

Hola základno, po delší době se hlásím. Tato zpráva je z výpravy při které si Šulcik zvýšil svůj osobák. Byl jsem na místě od prvního dne, kdy jsme místo rozkrmili. Z prvních 24hod vyzdvihnu šupináče 77cm a 9,9kg se zlomeným ocasem, který se má i přes staré zranění čile k světu. Den po mě dorazil Šulcik a další den nad ránem to zabil obrovským šupináčem! Další večer doplňuji já kaprem 78cm s 11,2kg a ještě hezkým mlíčákem 81cm a 9,8kg. Poslední večer opět kraloval Ondra s 12kg lyscem. Mimo tyto ryby jsem chytl ještě pár menších a tak byla tato výprava opdravu vydařená. V mém případě loveno na KOK.pro a Red Hot.

S pozdravem za DH Baits a Exil Honza „Slámiš“ Slaminka

18.6. Svazovka ČR

Podařilo se mi úspěšně složit zkoušky na traktor, a tak následoval zasloužený odpočinek kde jinde, než u vody. Na tří denní výpravě jsme se společně doplňovali s Ondrou a prvních 24 hodin to šlo jako po másle. Večer hned po příjezdu jsem rozkrmil místo halibut peletami 20mm. Brzo ráno mě ze spacáku vytáhl první zvuk hlásiče a krásný 10kg šupináč. Během dalších 12hodin jsem ještě chytil 6 ryb z nichž měl pouze jeden kapr pod 70cm ale ani jeden nepřesahoval hranici 10kg. Úspěšná nástraha? Jak jinak, než 23mm kulička KOKpro pod háčkem. Tuto výpravu jsme museli vzdát s Ondrou oba předčasně. Vysoké horečky nám nedovolily zůstat u vody a tak trochu se zklamáním jsme odjížděli domů dřív. Ovšem přece jen jsme se těšili až už budeme v posteli cucat čaj :)

Za Carp team Exil a Exil-fishing Ondra „Šulcik“ Šulc.

17.6. Svazovka ČR

Plán na další výpravu se zrodil ze dne na den. Naplánovali jsme si se Šulcikem pět nocí a tentokrát na jednom místě, bez žádného stěhování, kterého jsme se letos na každé společné výpravě nikdy nevyhnuli :D . Ne, že by nám to nepřinášelo úspěchy, to naopak, ale chtěli jsme si odpočinout a tak jsme zvolili taktiku s hojným krmením a tím se pokusili kapry přilákat. Já prokrmil ze začátku větší plac 10kg halibut pelet 16mm, a do něj po kuličkách rozházel boilies GLM n Krill 23mm. Hned další ráno jsme si parádně zachytali. Mě se povedlo mimo jiné ulovit bojovného šupináče 85cm 11,7kg, který byl jako všichni jeho kolegové a kolegyně čerstvě po tření, tudíž na nejnižší váze, kterou může mít, ale i tak to byla krásná ryba. Druhé ráno jsme se oba vzbudili se silnou bolestí v krku, což jsme nedokázali pochopit, protože nám večer bylo dobře, ale přece jen jsme na místě ještě zůstali, což byla chyba, protože po další uplynuté noci a dni, jsme oba skončili s horečkou doma v posteli . Takže, když už se se Šulcikem na výpravě každou chvíli nestěhujeme, pro změnu oba onemocníme, ale hlavní je, že ty ryby nám letos berou :) .

Za ct-exil, exil-fishing.cz a DH baits Ondra Křížek.

9.6. Svazovka ČR

Chytání kaprů je krásné v tom, že nikdy nevíte, co vás čeká a to, co čekalo mě jedno sobotní odpoledne, rozhodně nikdy nezapomenu. Celý den jsem váhal, jestli se vůbec na ryby vydám. Bylo vedro, zprávy od kamarádů nebyly příznivé a já tomu prostě nevěřil. Nakonec mi to nedalo a jel jsem si aspoň popovídat se Šulcikem a naším kamarádem Vaškem, kteří zrovna lovili společně. Kluci chytali nějakých 150m od sebe a tak jsem si mezi ně také nahodil. Těm, kteří loví na řece častěji, asi nemusím říkat, jakou naději mívá rybář lovící uprostřed. Místo jsem neznal a tak jsem montáž s jednou kuličkou 23mm GLM n Krill odhodil jen tak někam s pva páskou, na které jsem měl 16mm halibut pelety. Netrvalo to ani hodinu, kdy mi dvakrát pípnul příposlech a swinger se přilepil k prutu. Přizvedl jsem prut a cítil okamžitě těžkou váhu a tupý tah. Hned mi došlo, že mám na prutě velkou rybu. Po deseti minutách jsme konečně aspoň viděli víry, které se dělaly minimálně metr a půl od místa, kde vlasec křižoval hladinu. Kluci se obávali toho, že to bude sumec, já však stále věřil, že mám na prutě kapra, což se po dalších pěti minutách potvrdilo, když jsme zahlédli tělo obrovského šupináče. Dal mi pořádně zabrat, souboj trval přes 20 minut a já z něj vyšel vítězně. Nikdy jsem na rybách nezažil větší radost a euforii, než při této chvíli. Šupináč s parametry 95cm 18,4kg se stal mým novým osobním rekordem! S kamarády jsme ho museli lehce zapít a já zůstal u vody až do rána, kdy se mi za svítání povedlo ulovit krásnou parmu 72cm, která jako její kolegyně také asi miluje boilies GLM n Krill.

Za ct-exil, exil-fishing.cz a DH baits Ondra Křížek.

5.6. Svazovka ČR

Konečně jsem se dočkal maturit, které pro mě znamenaly celý týden volna k tomu, abych ulovil nějakého říčního krasavce. Naložil jsem si všechny věci do lodi a vydal se proti proudu řeky. Opět jsem se přesvědčil, že přepravovat se pomocí lodě je to nejlepší. Zakotvil jsem na místě, kde chytáme už delší dobu. Srávil jsem na tomto místě dvě noci, ale podařilo se mi ulovit pouze jednoho 8kg „náhoďáka“. Rozhodl jsem se tedy k přesunu na místo, kde se delší dobu nechytalo a vcelku se to vyplatilo. Změnil jsem pro jednou taktiku krmení. Bylo vidět, že ryby nechtějí moc žrát, tak jsem zakrmil vždy jen hrst kuliček KOKpro na montáž. Hned první den přišel záběr v tom největším větru. Krásný souboj s kaprem, který bojoval na tolik, že jsem ho musel podebírat 50 metrů proti proudu. Krásný říční krasavec 88cm 11,1kg. Druhý den zhruba ve stejný čas se mi opět rozjel prut, ovšem se stalo něco co jsem opravdu nečekal. Přizvedl jsem rybu a vykoukl na mě ruský krasavec. Bylo to velké překvapení – amur 83cm na jednu 23mm kuličku Spice and Cheezy. Poslední den před zabalením přišel ještě jeden mlíčák. Bojovný lysec 80cm 9,5kg. Opět na kuličku KOKpra. Za Carp team Exil, Exil-fishing a DH Baits Ondra „Šulcik“ Šulc.

29.5. Svazovka ČR

Další tři výpravičky jsem si plánoval vždy pouze přes noc. Pokaždé jsem zvolil stejnou strategii, z počkátku mezi mé dvě lovná místa ve zhruba 3,5 metrech jsem rozházel 2kg halibut pelet 16mm a chytal pouze se samostatnou nástrahou, kterou byla tentokrát 23mm koule řady GLM n Krill. Chtěl jsem tímto počínáním zamezit záběrům od malých kaprů, kterých jsem při předchozích výpravách na totožné místo ulovil nesčetně. Výsledek těchto výprav byl pro mě velmi dobrý, poněvadž jsem pokaždé ulovil alespoň jednoho kapra přes 9kg, pomyslnou třešničkou byla nádherná jikernačka 74cm 10,7kg! Taktika zafungovala perfektně, protože malé kapry jsem za tyto tři výpravy ulovil pouze dva. Za ct-exil Ondra Křížek.

27.5. Svazovka ČR

Všechny zdravím, jmenuji se Luboš a jsem čerstvý člen carp tam exilu a jsem moc šťastný, že jsem tu mezi vámi. Zima utekla jako voda, vzpomínky na velké kapry chycené na boilies už nestačili a my jsme se s Jiříkem rozhodli vydat na výpravu za našimi přáteli na řeku. Jelikož to nemáme zrovna blízko, rozhodli jsme se zůstat přes noc, nemohl jsem dospat ve vidině toho, že konečně proměním smůlu na svazové vodě ve štěstí. Hned po příjezdu jsme si rozdělali přístřešek, připravili vhodné montáže, které jsme přizpůsobili velkému průměru boilie kokpro 23mm, které jsme uznali za vhodnou nástrahu na velkého kapra. Já ze strachu ze zamotaní jsem obohatil montáže ještě o pva punčochu s pár kuličkami koka. Prostě krása, mě samotnému se to líbilo a byl jsem zvědav co na to místní kapři řeknou. Kamarád Jirka byl úspěšný hned v příchozích minutách, ale mé hlásiče stále mlčeli. Byl jsem u podebraní minimálně tři nádherných ryb, které vytáhl Jiřík a pak to konečně přišlo, krásná plynulá jízda, která se ve finále změnila ve zběsilý úprk, ne kapra ale můj k prutu :) Měl jsem takovou radost, adrenalin udělal svoje, souboj jsem si vychutnal až do konce a zdolal krásného šupíka, který měl 77cm. Byl krásné zbarvený a udělal mi obrovskou radost, pouštěl jsem ho s prosbou o dalšího místního krasavce, která byla vyslyšena až druhého slunečného dne, kdy přišla krásná jízda od kapra, který jak se ukázalo je i můj nynější osobáček. Prozatím skromných 9,5 kg 81cm, oba na kok pro o průměru 23 mm. Výpravu jsem si moc užil a těším se na další. Za ct exil a exil-fishing.cz Luboš Zimmel

24.5. Svazovka ČR

O prodlouženém víkendu, jsem vyrazil se svou přítelkyní na rybářskou „dovolenou“. Cílem byla svazová pískovna a našimi zbraněmi boilie řady KOK.pro a Red Hot, Masový sirup, Multimino DH aKatalyzátory daných řad. Těmito liquidy jsme zalévali pelety na krmení. Cesta nám utekla jako voda, přelodění na místo a následná rutina, která je pro mě od tohoto roku „o něco složitější“, jelikož si má přítelkyně udělal svůj vlastní rybářský lístek a loví se mnou. Zatím dost pomáhám, ale vše chce čas. Kaprům se moc nechtělo, občas jsme nějakého ulovili a těšila nás každá šupina u břehu. Dva dny před odjezdem jsme ulovili pěkné torpédo s 83cm délky a opět několik dorostenců. Poslední den odpoledne se ozval prut, který jsem začal pokládat do jednoho místečka, které jsem si vyťuknul olovem. Trefoval jsem prostor cca 1x1m a prvním pokladem byl tmavý šupináč s 86cm a 11,1kg. O dvě hodinky později a jednom dorostenci na jiný prut, opět záběr z onoho místečka. Já byl zrovna na vodě s člunem, tak přítelkyně neváhala, přiběhla k prutu a lehce přisekla. Z vody vidím ohýbající se prut a tuším větší rybu. Jak jsem Šárku naučil, tak dotáhla brzdu a držela kontakt s rybou, ale kapr mazal dál. Z vody jsem uklidňoval, dával rady a hlavně pospíchal pomoci. Když jsem přijel, celá rozklepaná mi prut předala a já vyjel zdolávat na vodu, abychom o kapra nepřišli. Bojoval jako lev, ale zvítězil jsem já. Háčky Fox SSC, které používám hlavně při lovu na pískovnách a místech, kde je rybu potřeba podržet, nezklamali. Šupináč s „two tone“ hlavou, který dělá velikou radost! Další potěšením byla dorůstající ploutev tohoto kapra. Jasně znatelné poranění z dřívějška se skoro zcela zahojilo, což nás moc potěšilo. Pašák měl 87cm a 13,1kg. Přichází večer, spokojenost je cítit kolem, výprava se povedla, chytili jsme krásné kapry a užili si pobyt v přírodě. Ležíme a povídáme si. V tom opět záběr na prut ve „spižírně“… Beru prut a ihned je znát velká ryba. Jedu na vodu, nevím, jak dlouho trval souboj, ale dlooouho na něj nezapomenu. Kapr mě tahal po vodě sem a tam, dokolečka jsme se točili, až souboj skončil asi 150m od místa záběru, kde jsme se zprvu „motali“.  Opět končí v sítí podběráků a tentokráte jsem už pod svitem čelovky zjistil, že je to opravdu velká ryba… Vracím se na místo, kde stojí rozklepaná Šárka. (V té tmě, samotné… Moc se jí nedivím, příště jí vezmu sebou.) Nebudu to protahovat, z kapra jsme vyvalení oba dva. Mlíčák s parametry 98cm a 16,5kg opět posunul pomyslnou laťku o kousek výš. To byl zážitek. Ještě, že jsem před výpravou pořídil větší a kvalitní vážící sak. :)  Za zmínku stojí určitě ještě krásný tmavý lysec, který zabral chvíli před odjezdem, ve vodě už jen dva pruty a „spižírna“ vydala ještě jednoho krasavce. Suma sumárum jsme chytali nejvíce na jeden prut, ale kapry jsme ulovili na každý. Tentokráte bylo alfou a omegou místo, kam dopadla nástraha. Do „spižírny“ jsem servíroval KOK.pro v průměru 23mm.
Za ct-exil, DH Baits a Exil-fishing.cz zdraví Honza „Slámiš“ Slaminka

21.5. Svazovka ČR

Tak konečně už se taky můžu ozvat a napsat pár slov o tom, co se mi povedlo :) . Když jsem již v březnu začal chodit k Vltavě, tak jsem doufal, že se aspoň něco málo povede. Jenže se stal pravý opak a já za 25 vycházek neulovil ani miniaturní šupinu. Co vám budu povídat, myslel jsem si, že už jsem přes zimu zapoměl jak se vlastně loví kapři. Nedalo mi to a změnil jsem revír. Po příjezdu jsem si vytipoval místo, na kterém jsem rozházel dvě hrsti 23mm KOK-PRO a pod háček jsem dal jednu kuličku. Neuběhla ani hodinka a já mám konečně první letošní jízdu! Paráda, nejsem prokletý!! Bylo to jen lokalitou, kde ryby nejevily zájem o boilies, tedy alespoň zatím. Po chvíli končí první kapřisko v podběráku a má hned 8,5kg, což mě neskutečně těší. Po odjezdu jsem plánoval další výpravu a to na vodu, kde se mi podařil udělat záběr, ale tentokrát už přes noc. Od Ondřeje jsem si vzal z jeho nového E-shopu boilies Kok-pro a kuličky už lítaly po hrstech do vody. Nahodil jsem, sednul si a jízda. Opravdu rychlý záběr, menší kapr, ale jak říkám – mne potěší káždá ulovená ryba :) . Druhý prut stále mlčí, ale to nevadí, pokud to bude brát jen na jeden, odchytám to jen s jedním a taky, že jo, záběry chodily jen z jednoho místa a za 24 hodin lovu jich od kaprů bylo deset, paráda!!! Toto mně tak nabudilo, že jsem prostě musel dát ješte jednu noc. Nově vytipované místo bylo bohužel obsazené, takže jsem si sednul tam, kde to minule parádně bralo. „Pecka“ říkám si, když mám po dvou minutách záběr! Bohužel to kapr namířil rovnou do vázky, jenže v příštích hodinách jsem si to velmi vynahradil! Podařilo se mi ulovit 9 kaprů a z toho 2 kapry přes 11 kg, konrétně 84cm 11,6kg a nádherně stavěného šupoše 79cm 11,9kg. No paráda, po té zimě a 25 vycházkách bez ryby je to něco neskutečného, jsem rád, že jsem si takhle parádně zachytal a teď už se budu zase věnovat té vodě, která mi nechce vydat letos vydat žádného kapra, je to velká výzva! Takže se tomu pokusím podívat na zoubek a doufám, že další zpráva bude z této vody. Za ct-exil a Exil-fishing.cz Jiří Moc.

20.5. Svazovka ČR

Prodloužený víkend mi nedal a já jsem se jako každý víkend vydal na jedno z mých oblíbených míst. Ve středu jsem masivně předkrmil 10kg pelet a v celé čtvrteční dopoledne jsem se nemohl dočkat na ten poslední školní zvonek, který zazvonil v půl druhé. Do 4 hodin jsem měl naloženou loď a na nejvyšší stupeň elektromotoru jsem se hnal proti proudu řeky. Jistě každý zná ten nádherný pocit, když má vše rozbaleno, nahozeno a může se v klidu posadit a rozdýchat tuto náročnou činnost. Vše bylo připraveno, ještě řádně zakrmit, tentokrát už kuličkami Main Course. Přišel večer a na mě již byla vidět znatelná únava po náročném týdnu, nebylo se tedy čemu divit, že jsem v 10h spal jako malé dítě. K ránu mé už jen klimbání vyrušil zvuk hlásiče. Otevřel jsem oči a viděl jsem jak cívka navijáku nabírá na otáčkách. Během několika sekund přestal i hlásič reagovat jakou rychlostí kapr uháněl. Vzal jsem prut do ruky a marnou snaho se snažil rybu zabrzdit. Konečně se to podařilo. Kaprovi se podařilo odmotat nějakých 100m vlasce, než jsem ho dokázal otočit. Následovalo stahování tupé váhy proti proudu od druhé strany řeky. Ryba zacítila břeh a začalo druhé kolo souboje. Kapr jezdil podel hrany nahoru a dolu. Netrpělivě jsem kapra vyhlížel ve svitu čelovky, když v tu chvíli jsem zahlédl něco nepochopitelného. Čtyři petlahve uvázané provazem k sobě visející na mém vlasci. Náhle jsem si připadal jako kdybych tahal sumce na plovák. Když jsem kapra přitáhl. pet lahve se přizvedly, ovšem když se rozjel kapr, začaly pet lahve poskakovat jako kačena. „Je to tam“! Kapr po neskutečném souboji končí v síti podběráku a prvním pohledem v podložce bylo jasné, že se jedná o kapra přesahující váhu 15kg. Přiložil jsem k neuvěřitelné jikernačce metr a na konci ocasu vyšlo číslo 94cm. Vážím kapra na třikrát a stále tomu nemohu uvěřit. S odečtenou váhou saku neuvěřitelných 18,90kg. Nový osobní rekord! Tedy přesné míry pěkně pohromadě 94cm a 18,90kg. Dvě 23mm kuličky Main Course potvrzují svou kvalitu a připisují si na konto další rybu atakující váhu 19kg. Zbytek výpravy jsem byl smířený s tím, že tohle je můj jediný kapr. Poslední ráno jsem byla ještě jednou příjemně překvapen. Pár hodin před odjezdem záběr a třešničkou na dortu se stává krásný lysec 86cm 12,10kg. Jedna z mých životních výprav, ve které mi bylo ctí se setkat s překrásným říčním šupináčem. Za Carp team Exil a Exil-Fishing.cz Ondra Počkej-si Šulc :)

18.5. Svazovka ČR

Plán na další výpravy jsem měl naprosto jasný – chodit chytat pouze přes den a vyzkoušet něco nového. Tou novinkou bylo zaktraktivněné boilies KOKpro, které jsem nechal vždy alespoň den předem nasáknout v Katalyzátoru stejné řady. Byl jsem mile překvapený jak účinná zbraň to dokáže být, když jsem každý den měl minimálně čtyři záběry a většinou od ryb, přesahujících hranici 70ti centimetrů. Nejkrásnější byl bílý lysec s tmavým hřbetem 77cm 10,3kg. Za ct-exil a exil-fishing.cz Ondra Křížek.

14.5. Svazovka ČR

Další z mých výprav byla naplánovaná na tři noci. První z nich jsem strávil na místě, které jsme se Šulcikem předem rozkrmili partiklem a i když jsem si parádně zachytal, bohužel jsem se nedostal na větší rybu, která by mě uspokojila. Proto jsem odpoledne vznesl návrh, že se přesuneme na jiné místo, které leží necelý kilometr po proudu a budeme krmit pouze boiliem. Šulcik souhlasil a do pár hodin jsme byli přestěhovaní a do vody letělo 5kg boilie řady KOKpro. Za nedlouho jsem dostal záběr od malého kapříka, který jako první vlaštovka potěšil. Pár hodin po něm jsem vyvlíkl větší rybu, což mě mrzelo, ale to se hold občas stane. O to větší radost jsem měl z dalšího záběru, který už jsem proměnil a mohl se zvěčnit s nádherným lyscem, který měl nepřehlédnutelně vystoupenou postranní čáru a míry 80cm 11,9kg. Další den jsem měl záběry od menších ryb, ale noc opět vše změnila. Nejdřív jsem po souboji, kdy jsem myslel, že tahám jednoho ze zdejších obrů, podebral šupináče 77cm 11,4kg a nechápal, kde se v něm taková síla vzala. O pár hodin pozdě mé dvě 18mm kuličky KOKpro šluknul další šupináč 87cm 11,5kg. Po něm jsem ještě pár menších vyháčkoval přímo ve vodě a spokojeně odjel domů. Za ct-exil a exil-fishing.cz Ondra Křížek.

12.5. Svazovka ČR

Je to už tři týdny zpět, co jsem využil svátku, vzal volno v práci a vyrazil směrem k řece. Místo jsem si nestíhal překrmit a tak jsem první den nešetřil. Loveno a krmeno bylo boiliem a peletami Main Course a boiliem KOK.pro, kde pomyslný souboj, vyhrál na plné čáře Main Course, který jsem dával pod háček předem nadipovaný.  Očekával jsem více záběrů a špíše menší ryby, ale opak byl pravdou. Dařilo se mi pravidelně dělat záběry od krásných kaprů, počasí klapalo a já si užíval chvil strávených u vody. Plný zážitků jsem se probudil v neděli ráno a veděl, že brzy příjde ta horší část. Balení… V tom mě z přemýšlení vytrhlo kvílení příposlechu mého „Átéčka“. Vzal jsem prut, prvotní tah byl silný a pár „kopanci“. Po chvíli jsem rybu zastavil, opět několik ran do prutu a já už si říkal, že sumec. Začal jsem rybu přitahovat, což se mi dařilo celkem lehce. Přijela mi pod nohy a v hloubce se vydala proti proudu. Věděl jsem, že to není zrovna idelání stav, opřel jsem se do prutu a začal rybu zvedat odedna, opět to šlo celkem lehce. Jedno převalení na hladině a poté už končí v podběráku. Až při pohledu do sítě mi došlo co jsem „zdolal“. :)  Překrásný šupináč, kterému jsem následně připsal míry 93cm a 16,3kg. Nový osobák na světě, hned z kraje sezóny a ještě takový krasavec. No prostě bomba! Další prodloužený víkend jsem vyrazil s přítelkyní na první letošní dovču, ale o tom až příště… ;)
Za ct-exil a DH Baits Honza „Slámiš“ Slaminka.

10.5. Svazovka ČR

Už je tomu nějaký ten víkend co jsem prožil tuto velice vydařenou třídenní výpravu. První den okamžitě po příjezdu jsem si místo řádně prokrmil kuličkami KOKpro a jak se po 10 minutách po náhozu ukázalo udělal jsem dobře. Menší kapřík na úvod rozhodně neurazil. Po nadějném začátku do tmy nic nepřišlo. Konečně jsem večer šel spát a jen co jsem už zabíral, se můj příposlech rozkřičel. Po přiseknutí jsem nemohl kapra zastavit. „Konečně, zasatvil se“! Řekl jsem ovšem to byl jen nemilí žert. Kapr opět jel i přes utaženou brzdu dál a dál vodní hladinou. Musel jsem za ním scházet mnoho metrů podél vody, až nakonec jsem ho konečně přitáhl ke břehu. Tupí tah a neustále u dna. Věděl jsem, že se nejedná o žádného juniora. Trvalo tomu ještě určitě 5 minut, než jsem poprvé zahlédl na hladině neskutečné torpédo. Ještě pár výpadů a končí v síti podběráku. Jedna 24mm kulička pod háčkem nezklamala a větší zákrm byl účinný. Překrásný mlíčák 87cm 13,1kg se vybojoval opravdu kvalitně. Do druhého dne jsem vytáhl několik menších ryb, až už jsem si říkal, že zvětším návnadu na dvě kuličky. Poslední jízda a už jsem byl plně rozhodnut ve změnu z jedné kuličky na kombinaci dvou. Ono ale, když vám vyjede na hladinu překrásná jikernačka, tak si to hodně rychle rozmyslíte. Krátký odpolední souboj a na podložce šupinatá kráska 82cm 11,7kg. Opět kvalitně zakrmené místo 1kg kuliček KOKpro a pod háčkem? No přece 23mm kulička KOKA od DH baits. Je to prostě dobrý no :) Do druhého dne jsem nachytal ještě mnoho menších kousků, ale radost po ulovení těchto dvou nádherných ryb mě bude těšit ještě hodně dlouho. Za Carp team Exil, DH baits a Exil-fishing.cz Ondra „Šulcik“ Šulc.

6.5. Svazovka ČR

Po tom, co jsme dohráli utkání MLMF, jsem se nemusel dlouho rozhodovat, c o s volným večerem bez plánu a za tmy jsem vyrazil k vodě. Pršet nemělo a tak jsem se rozhodl spát první letošní noc pod širákem, což mám rád. Záběr na sebe nenechal zas tak dlouho čekat a já zdolal prvního dorostence, při rozednění jsem si fotil parádní východ slunce a menšího kapra vyvlíkl. Dopoledne mě doplnil parťák Peťan a za nedlouho po jeho příchodu byl u mého zdolávání kapra, o kterém jsem si podle souboje myslel, že zvedne hranici mého osobního rekordu. Nemohl jsem pochopit, když se u břehu objevilo šupinaté tělo pětasedmdesátníka, kterého jsem nakonec odháčkoval ve vodě. Po něm jsem zdolal torpédo 81cm 8,6kg, pár menších a odjel spokojeně na noc domů. Nakonec mi to nedalo a další ráno jsem vyrazil na pár hodin znovu a byla to opravdu výborná volba, poněvadž jsem ulovil kapra, na kterého rozhodně nikdy nezapomenu. Byl jím řádkač, až téměř plnošupinatý lysec 75cm, který doufejme, až jednou doroste, bude klenotem našich vod. Všechny kapry jsem zdolal na boilies KOKpro. Za ct-exil Ondra Křížek.

5.5. Svazovka ČR

Po úspěšné jednonočce jsem se hned další den po vyřízení povinností vrátil na místo činu, tentokrát s volnými třemi dny přede mnou. Místo jsem tentokrát prokrmil včetně boilies GLM n Krill i oblíbeným KOKem a na každém prutu měl jednu z těch řad. Krmil jsem také peletami, které zapříčinili nájezd menších kaprů a bílé ryby, která mě „obtěžovala“ celou noc a ráno jsem do vody házel už pouze boilies. V podvečerních hodinách jsem dostal konečně pěkný záběr, ale na konci nebyl kapr, nýbrž parma, která mi udělala obrovskou radost, poněvadž byla první v mém rybářském životě. Tak jako v předchozích letech u kolegů zobla GLMko. Setmělo se a mě se rozjel pravý prut, jen jsem ho vzal do ruky, rozjel se i levý a já pospíchal se zdoláváním menšího kapra. Podebral jsem jej, nechal v podběráku a běžel pro druhý prut, který byl vyjetý daleko proti proudu. Kapra jsem po chvíli navedl k podběráku, kde už čekal jeho kolega, který naštěstí při podebírání tohoto většího kousku neprotestoval a tak mi najednou v podběráku skončili kapři dva, což byla opět moje rybářská premiéra. Větší šupoš měl parádní stavbu těla s parametry 77cm 10,6kg a tentokrát zabral na KOKpro. Za ct-exil Ondra Křížek.

4.5. Svazovka ČR

Poté co jsem loni strávil sezónu učením se na zapomenutých tůňkách, jsem si v letošním roce pořídil svoji první povolenku a vyrazil za kapry ze svazových vod. Hned na první výpravě mě potkalo neskutečné štěstí, když jsem po deseti minutách od náhozu na boilies GLM n Krill zdolal šupináče s parametry 86cm 11,6kg, který se samozřejmě stal mým novým osobním rekordem. Za ct-exil a exil-fishing.cz Honza Hanuš.

30.4. Svazovka ČR

Ahoj, tak už i já se hlásím s první zprávou od vody v tomto roce. Je z mé druhé „delší“ vypravičky k vodě. Víkendovka se Šulcikem dopadla i pro mě úspěšně. Lovil jsem na KOK.pro, Red Hot a GLM/KRILL. Né, že bych měl tři pruty, ale byly to zbytky z předešlé výpravy, které jsem chtěl dochytat. Kapra se mi podařilo ulovit na každé z těchto boilies a pomyslná třešnička přišla poslední den po obědě. To uz jsem lovil jen na KOK.pro, které si šluknul čistý šupík s 83cm a 11,6kg. Fajne vikend s parťákem… Kdy dáme další kluci? :-)  Za Carp team Exil a DH zdraví Slámiš.

29.4. Svazovka ČR

Na konci úspěšného pracovního týdne a to nejen ve škole, jsem měl před sebou krásný slunečný víkend. Kde jinde jej strávit, než u vody. Rozkrmil jsem místo 3kg kuliček KOKpro a chytal jedním prutem přímo v něm a druhým pár metrů vedle. Záběrů se dostavilo mnoho. Hned po prvním náhozu, jsem dokázal zdolat říčního lysce 78cm 7kg. Druhý den odpoledne jsem chytl na jednu 23mm kuličku KOKpra kapříka, který si zasloužil jasnou přezdívku – místní pitbull. Ještě toho dne večer mě vytáhl ze spacáku hlásič. Bojovnost kapra byla obdivuhodná. Po 15 minutách ovšem podlehl mému nátlaku a já jej dokázal podebrat. V podložce zjišťuji. že je to šupináč s mírou 83cm 10,45kg. Za celý víkend se mi podařilo chytit ještě pár menších ryb. Na tento týden budu ještě hodně dlouho vzpomínat, protože se mi v něm podařilo zdolat tři krásné kapry přes 10kg. Doufám, že se mi zase někdy takhle poštěstí. Za Carp team Exil Ondra „Šulcik“ Šulc.

29.4. Svazovka ČR

Jen co se průtok konečně ustálil, vyrazil jsem na moje srdcové místo na řece. Tentokrát jsem udělal změnu, co se nástrahy týče a místo oblíbeného KOKpro, jsem sáhnul po boilies GLM n Krill, kterým jsem si den předem místo razantně předkrmil. Další den jsem tedy vyrazil na 24 hodinovou vycházku, kterou jsem po pár hodinách odstartoval krásným lyscem 78cm a rovných 10kg. Byl jsem moc šťastný, že moje první letošní desítka zabrala právě na tomto místě a boilies řady GLM n Krill potvrdilo svoje kvality. Do konce výpravy jsem si parádně zachytal, ovšem dalšího kapra přes 10kg se mi už ulovit nepodařilo. Za ct-exil Ondra Křížek.

26.4. Svazovka ČR

V minulé zprávě jsem Vám přiblížil moje učení na zkoušku z ekonomie, ale jak to vše dopadlo? To se dozvíte právě teď. Nastal den „D“ a já šel do školy s mírnou nervozitou. Nakonec se mi povedlo něco opravdu nečekaného, po pár zodpovězených otázkách jsem byl poslán do lavice se známkou výborná. Tou dobou už se mi honilo hlavou, jak odpoledne opět vyrazím chytat a tentokrát ovšem při tom relaxovat.  Čekal jsem, že mnoho záběru do večera nepřijde. Naštěstí jsem se mýlil. Po hodince máčení KOKA pod háčkem se dostavila první jízda z krmného místa. Krásný souboj a nakonec říční torpédo. Jen co jsem vzal kapra do rukou na zdokumentování se začal pípat druhý prut. S klidem v omylu, že je na prutě tloušť jsem se nadále fotil s nízkým šupináčem. Po nějaké době se ale cívka navijáku rozhrčela. V ten moment mi došlo, že je asi něco jinak než jsem si myslel. Rozeběhl jsem se tedy k prutu. Ze souboje přes vázku vycházím vítězně já. S nadšením pokládam nádhernou jikernačku vedle nízkého mlíčáka. Je to tam! Double. Mlíčák 78cm a jikernačka 83cm 12,5kg. Dokonalost sama. Za ulovení těchto kaprů vděčím kuličkám KOKpro na které jsem nejen chytal, ale také slušně krmil. Za Carp team Exil Ondra „Počkej si“ Šulc.

21.4. Svazovka ČR

Před nedávnou dobou mě čekal zkouška z ekonomie a jak jistě každý ví, nejlépe se učí u vody. Hned po škole jsem tedy sebral učení, potřebné kaprařské vybavení a vyrazil k vodě. Okamžitě po prvním náhozu byla zjevná aktivita ryb. Nejen, že se kapři a otáčeli, ale také s velkou snahou atakovali mé nástrahy. Během prvních dvou hodin jsem neměl ani čas nakouknout do sešitu. Neustále jsem tahal bílou rybu nebo násadové kapříky. „Konečně chvilka na učení“ řekl jsem si, když najednou se mi můj vzdálenější prut ohnul div nevyskočil z vidliček. Rozběhl jsem se k prutu. Následovalo 15min přetahování o každý metr vlasce. Kapra jsem měl několikrát ve vázce a nebýt šokového vlasce, asi bych jej nikdy nezdolal. „Konečně“! Po souboji vycházím vítězně já a v podložce obdivuji překrásného šupináče – nádherných 89cm a 13,8kg.Další zářez na kuličky KOKpro. Plný nadšení a adrenalinu v krvi jsem kapra pustil do rodné vody, a než jsem se nadál začalo se šeřit a jak tomu tak bývá foťák nabitý zážitky, ale v hlavě té ekonomie moc nebylo. Ještě další den jsem se vydal k vodě a jak to všechno dopadlo? Dočtete se v další zprávičce. Za Carp team Exil Ondra „Počkej si“ Šulc.

6.4. Svazovka ČR

Dlouhou dobu jsem se těšil na Velikonoční prázdniny, ale s blížícím se termínem má touha chytit si nějakého kapra opadala. Nakonec jsem se přece jen i přes sněžení, déšť, kroupy a silný vítr vydal na stojatou vodu. Dojel jsem k vodě a tam další nemilé překvapení. Zvýšená hladina. Došel jsem k závěru, že to snad nebude nic strašného a vydal se na místo. Po 24 hodinách, kdy mi ani jeden z prutů nepípl jsem se rozhodl po velice chladné noci změnit místo lovu. A jak praví jedno rybářské přísloví „Změna místa, ryba jistá“, tak se také stalo. Během pěti hodin na odhozený prut daleko od břehu přišla plynulá jízda. Okamžitě jsem se vydal za kaprem na vodu, abych o něj nepřišel. Po krásném souboji mi končí v náruči široký lysec 78cm a 10,1kg. Kapr zabral na panáčka KOKpro 22mm + Pop up Krab sýr. Úkol chytnout si velikonočního kapra jsem splnil a radostně jsem mohl odjet hodovat. Za CT-Exil a DH baits Ondra „Šulcik“ Šulc.

25.3. Svazovka ČR

O víkendu jsem si našel volný čas a rozhodl se vyzkoušet nové místo, které jsme si s Ondrou v týdnu vytipovali. Sbalil jsem si doma všechny věci, počkal na tátu, který mě hodil k vodě a během chvilky jsem máčel montáže v pro mě zcela neznámých místech. Po nahození jsem se rozhodl projít se po nádherné probouzející se přírodě v mém okolí, když v tom mi příposlech v kapse zahlásil potah a během pár sekund prudkou jízdu. Dvě stě metrů dlouhý běh za tokový čas jsem asi ještě nezaběhl. Po chvíli končí v mém podběráku kapřík 71cm a já se dostávám na vlnu euforie, že by se mohlo dařit. Nakonec jsem však do večera zůstal bez záběru, ale na jednu stranu jsem byl rád, že jsem si postavil bivak a vše připravil. Přes noc se mi podařilo ještě „ukecat“ jedno menšího kapříka, ovšem to jsem netušil co je přede mnou. V ranních hodinách se mi cejním záběrem ozval pravý prut, ale ve chvíli, kdy jsem vylez z rozehřátého spacáku do mrazivého rána se tento opatrný záběr změnil v něco zcela nečekaného. Z cívky se mi odvíjely metry vlasce a já jen stál na břehu jako zamrzlý. Aby né, když bylo -5°C. Když se mi podařilo kapra konečně zastavit, přišla z jeho strany trochu jiná taktika. Ze zapírání v proudu bylo najednou „nahoru dolu“ . Po čtvrthodinovém souboji se mi konečně podařilo dostat ho do podběráku, který jsem se ještě musel předem ve vodě rozmrazit. Když jsem kapra zvážil, uvědomil jsem si co se mi vlastně podařilo. První jarní den a já mám na podložce kapra s mírou 86cm a 15,1kg. Neuvěřitelný two-tone lysec. Navíc jsem si uvědomil, že je to vlastně moje stará známá jikernačka. Za ranního zpěvu ptáků jsem s klidným svědomím a šťastnou duší mohl ulehnout zpět do spacáku a dospat co jsem zameškal. Na druhou noc mě doplnil Ondra a dopoledne také zaboval hezky barevným šupináčem 72cm 8kg. A úspěšná nástraha? Jak jinak než KOKpro od DH baits. Je to prostě dobrý :D

Za Carp team Exil a DH baits Ondra „Šulcik“ Šulc.

21.3. Svazovka ČR

Netrvalo to ani týden a po mojí první letošní větší výpravě, kde bodoval jen Šulcik, jsem vyrazil na druhou třínočku. Po příjezdu k vodě jsem co nejrychleji nahodil jeden prut a začal stavět bivak. V okamžiku, kdy bylo vše hotovo a já chtěl do bivi nanosit věci, se ozval hlásič nesmělým záběrem, který jsem úspěšně proměnil po slušném výkonu kapra v ledové vodě. Hned na první rybu sezony měl šupináč slušné parametry 82cm 9,2kg. Byl jsem nadšený a očekával další záběry, ale jaké pak bylo moje překvapení, když jsem po celý zbytek výpravy jen smutně hleděl do vody. Hold taková je kaprařina a my ji stejně budeme mít rádi :) Za ct-exil Ondra Křížek.

12.3. Svazovka ČR

Na první delší výpravu letošního roku jsem čekal celkem dlouho, ale přece jen jsem se v první polovině března dočkal. Vydal jsem se s Ondrou Křížkem na jednu z místních stojatých vod, kde se nám bohužel vůbec nedařilo. Jediné co nám přálo, bylo nádherné počasí. Po třech dnech bez záběru, jsme se rozhodli změnit na posledních 24h lokalitu a vyplatilo se. Po 4 hodinách od příjezdu na nové místo dostávám záběr na jehož konci první letošní kapr 75cm 7,8kg. Byla to sice jediná ryba celé čtyřdenní výpravy, ale i přes menší míry mi udělala ohromnou radost. Za CT-Exil Ondra „Rachman“ Šulc.