10.12. Svazovka ČR

Hola základno, poslední zálov byl od pátku odpoledne do pondělí dopoledne, na přelomu listopadu a prosince. Voda už jen 6 stupňů a tak jsem se zprvu obával, jak bude lov probíhat. Od prvního dne vše klapalo a mě můj oblíbený Main Course a jeho pelety nezklamaly. V 6-ti stupňové vodě jsem udělal 8 záběrů, háčky Fox ssbp vel.5 seděli jak měli a všechny záběry jsem úspěšně proměnil. Z toho byl jeden tloušť, pět kapřích dorostenců, kteří dělali velkou radost, ale nakonec se povedlo přemluvit i dva větší kousky, ze kterých jsem byl nadšený! Poslední listopadový den mi příšel záber chvíli po setmění, jako dny předešlé, ale od první chvíle jsem tušil, že půjde o větší rybu. Vyrazil jsem tedy na vodu, abych měl určitou „převahu“. Vše dopadlo dobře a mě už při pohledu do podběráku došlo, že jde o mého starého známého, kterého jsem ulovil letos již potřetí. Zprvu jsem mu tipoval podobné míry, ale to jsem se spletl. Pěkně od léta povyrostl a to o rovných 7cm, skoro až neuvěřitelné. Nyní měl 83cm a 12,3kg. Krása v tomto počasí! Druhý den se situace opakovala, ale kapr byl od první chvíle přes nějakou vázku. Opět jsem vyjel na vodu, nadjel jsem si nad místo, kde jsem vázku očekával a škubl. Šňůra vyskočila a já měl přímí kontakt s rybou. Ta se opět zdála větší, tak jsem začal opatrněji zdolávat. Po chvíli byl další pěkný kousek v síti a já jel spokojeně ke břehu. Pěkný lysec s 11,5kg váhy při 81cm. Bomba! Do dopoledne se už nic nedělo a já mohl spojeně balit, abych stíhal odpolední směnu v práci. S pozdravem za exiláky Slámiš!

5.12. Svazovka ČR

Zdravím základnu, poslední akce u vody v roce 2014 probíhali celkem dobře a já si mohl rozšířit své album úlovky. Při první vycházce jsem doplnil Šulcika, který už lovil. Zprvu se nic moc nedělo, ale nakonec se mi nějaké ty záběry povedlo udělat a jedním byl i krásně žluťoučký desetikiláček na GLM n´KRILL. Další akce byla taková „punková“ rychlovka uprostřed pracovního týdne. Šel jsem po ranní směně v práci a další den opět ráno do práce, ale lov jsem chtěl maximálně využít. Citil jsem v kostech, že se něco povede. Vzal jsem tedy člun, naložil věci, ujel asi 1,5km po řece, lovil a ve 3h ráno jsem musel začít balit, abych vše stihl. A jak jsem dopadl? Pro mě velice dobře! Jeden záběr stačil k mé naprosté spokojenosti. Krásný kapr, který měl nepravidelně rozházené šupiny – 82cm a 11kg. BOMBA! Lovil jsem na Main Course a ke krmení používal pelety Main Course, které jsem si moc oblíbil. Poté jsem měl jednu vycházku kdy se nezadařilo a následovala, bohužel, má poslední akce u vody. To měla voda už pouhých 6st., ale o té až v další zprávě. ;)
Za Exiláky zdraví Slámiš!

3.12. Svazovka ČR

Letošní listopad mi vycházel opravdu velmi dobře, což se potvrdilo při další krátké vycházce k vodě. Místo jsem prohodil pár hrstmi boilies řady KOKpro, které jsem zvolil i jako nástrahu a s pva páskou jej nahodil. Jak tomu teď bylo zvykem, velká ryba zabrala chvíli po poledni. Po dvaceti minutách souboje jsem konečně podebral lysce v plné kondici s parametry 80cm 13,4kg. V průběhu jeho zdolávání jsem měl padák i na druhý prut, čekal na něm pouze malý násaďák. Rychle jsem prut nahodil zpátky a šel zdokumentovat výše zmíněného lysce. Nestihl jsem ho ani pustit, když se cívka roztočila opět a na konci byl kapr kolem 70ti centimetrů. Potom nastal klid, ale ne na dlouho. Do půl hodinky jsem zdolal hezky zbarveného šupíka 81cm 10,2kg a do konce výpravy zbývaly nějaké čtyři hodiny. Podařilo se mi zdolat ještě dva menší kapry a spokojeně jsem odjížděl domů. Určitě budu dlouho vzpomínat na tento den, hlavně na ty dvě hodiny, kdy jsem se nezastavil. Kéž by to tak šlo pořád :) . Za ct-exil Ondra Křížek.

1.12. Svazovka ČR

Poslední letošní víkendová výprava v listopadu mi přinesla dva krásné kapry. Prvním byl můj dvacáty kapr přes 10kg a to šupináč s mírami 73cm 10,10kg a druhou rybou byl také šupináč 68cm 8,30kg se kterým jsem si celkem zabojoval. Oba kapři zabrali na jednu 23mm kuličku GLM n KRILL od firmy DH baits. Za CT Exil a DH baits Ondra „Šulcik“ Šulc.

25.11. Svazovka ČR

Dva dny po ulovení parádního lysce jsem vyrazil zkusit štěstí znovu. Tentokrát jsem u vody mohl strávit pouze čtyři hodiny, ale počasí nasvědčovalo tomu, že by se mohl nějaký krasavec podařit. Nastražil jsem na oba pruty opět kuličku a půl 18mm boilies řady Kokpro. Byla to asi hodina a půl od prvního náhozu, kdy jsem dostal první záběr. Kapr bojoval pořádně, ale bylo znát, že je to ještě zbrklá menší ryba, i tak jsem ho pro jistotu změřil a zvážil, šupináč měl 77cm 8,7kg. Hodinku po něm další záběr, opět to byl šupík odhadem lehce přes 70cm, kterého jsem vyháčkoval rovnou ve vodě. Třetí jízda přišla hodinku před odjezdem a teď už bylo na prutu znát, že jsem natrefil na jednoho z těch větších kaprů, kteří zde žijí. Boj to byl opět neskutečný a, i když už to chvilku vypadalo bledě, nakonec skončil pro mě vítězně. Na podložce jsem koukal na další nádherně vybarvenou listopadovou rybu, šupináče 88cm 12,5kg a byl v euforii. Jindy strávím několik dní a nocí na výpravě a nechytnu ani zdaleka to co teď za dvě odpoledne. Kaprařina je krásná a nevyzpytatelná, proto jí mám tak rád. Za ct-exil Ondra Křížek.

20.11. Svazovka ČR

S mojí čtyřnohou parťačkou Ájou jsme vyrazili na další pár hodinovou výpravu ke svazové vodě. Na místo jsme dorazili kolem desáté dopoledne a montáže letěly na oblíbená místa, jedno jsem si předem několik dní předkrmoval a na druhém chytal pouze s PVA. Vsadil jsem opět na mojí oblíbenou celoroční nástrahu KOKpro, se kterou se snad ani zmýlit nemůžete. První záběr na sebe nenechal dlouho čekat, ale na konci byl pouze kapří dorostenec, po něm zabral ještě jeden a pak to konečně přišlo. Po dlouhých minutách souboje jsem ve vodě zahlédl tělo velkého lysce. Rozklepala se mi kolena, poněvadž na lysce přes 15kg čekám už hezkou řadu let. Nakonec vše dobře dopadlo a já se mohl začít radovat z parádního úlovku v nádherných podzimních barvách. Lysec s parametry 84cm 16,2kg opravdu zahřál u srdce! Do setmění jsem měl ještě jeden záběr, ale v tomto případě zvítězil kapr. Za ct-exil Ondra Křížek.

18.11. Svazovka ČR

Zdravím fanoušky Exilu, je to asi dva týdny zpět, co jsem opět navštívil stojatou svazovou vodu. Opět se zadařilo a několik kaprů se na břeh podívalo. V hlavní roli byl Krakatit a KOK.pro, které jsem používal v mixu velikostí a chytal na jednu 23mm kuličku. Krmil jsem boiliem, peletami Krakatit a obyč halibutkama, které si zalévám Multiminem DH a trochou katalyzátoru. No jako vždy… Byla to zase víkendová akce, největšími úlovky byly bojovní kapři přes 80cm, ze kterých měly dva zajímavější proporce. Jeden šupináč s 10kg a 81cm, no a chvíli před odjezdem mě potahal krásný lysec s velkou ploutví a rovnými 12kg při 87cm délky. Pro tento rok už jsem si řekl, že stojáky věším na hřebík, tak příště z řeky…
Za DH a Exiláky zdraví Slámiš!

11.11. Svazovka ČR

Po delší době jsem se byť jen na pár hodin, ale přece jen dostal na jeden z mých nejoblíbenějších revírů. Dorazil jsem na místo a hrstkou kuliček GLM n KRILL jsem jej rozkrmil. První záběr se dostavil zhruba během 20min a to na jednu 18mm kuličku GLM n KRILL, ale byl to jeden z mnoha nasazených kaprů, kteří se stejně jako velcí kapři připravují na zimu. Po ještě čtyřech násadových kaprech, přišla fantastická jízda, kterou jsem se snažil přibrzdit, ale s marnou snahou. Kapra se mi podařilo zastavit až o dvě vázky. Přes první vázku se mi nakonec podařilo kapra přetáhnout, ale k té druhé jsem ho dokázal pouze přitáhnout a byl jsem na „tvrdo“. Zcela jsem překlopil naviják a na konec se kapr uvolnil sám a začal skvělý 10min souboj ze kterého jsem vzešel já vítězně. V rukou jsem si potěžkal nádherného, bojovného šupináče s mírami 90cm a 14,10kg. Byť mám kaprů přes 10kg tento rok již dost, tak se tento kapr se usadil na druhém místě v mém žebříčku. Tomuto fešákovi stejně jako ostatním menším rybám zachutnala jedna 18mm kulička GLM n KRILL, která se stala pro mé podzimní vycházky koulí číslo jedna. Za Carp team Exil a DH baits Ondra „Šulcik“ Šulc.

6.11. Svazovka ČR

Koncem října a začátkem listopadu jsem podnikl pár výprav ke svazové vodě. Lovit jsem jezdil pouze přes den, většinou jen na pár hodin, ale i přesto se dařilo. Místo jsem si každý večer nakrmil boiliem Kokpro, Main Course a halibut peletami. Ze začátku jsem dělal záběry spíš od menších ryb, to se ale brzy změnilo a já se mohl zvěčnit s krásným lyscem 77cm 10,4kg, úspěšnou nástrahou bylo Kokpro. Za ct-exil Ondra Křížek.

4.11. Svazovka ČR

Mojí první podzimní pěti denní výpravu jsem se rozhodl směrovat na stojatou vodu. První den jsem bez rozkrmení chytl jednoho šupináče okolo 70cm. V tom, že jsem nezakrmil a přišel záběr jsem viděl velké pozitivum. Další tři dny jsem ovšem dělal něco špatně. Zkoušel jsem krmit hodně, méně, vůbec, ale nic nepřinášelo úspěch. Ryby se otáčely nad krmným místem, ale mé nástrahy ignorovaly. Byl jsem celkem zoufalým kaprařem a tak mě nenapadlo nic jiného, než jeden prut odvést někam  “do pryč“. Večer před odjezdem jsem začal konat. Na jeden prut jsem dal dvě 18mm kuličky GLM n KRILL a odvezl je společně s trochou krmení zhruba 300m ode mě. Když jsem se ráno v 7h probudil, už jsem byl smířený s tím, že jsem prostě tuto výpravu vyhořel. Začal jsem pomalu pobalovat věci a v tu chvíli se mi došponoval swinger u odvezeného prutu a přišla pomalá jízda. Vzal jsem prut vyběhl na loď a mazal jsem za kaprem. Když jsem se k němu dostal byl již ve vázce, ale díky šokovému vlasci se mi podařilo kapra vysvobodit. Po té přišel skvělý souboj z lodě a nakonec mi v lodi skončil nádherný šupináč. Konečně, když jsem si srovnal vše v lodi k odjezdu na břeh, zvedl jsem hlavu a zamyšleně jsem přemýšlel kudy se mám vydat. Všude okolo byla hustá mlha a na poprvé jsem samozřejmě vyjel na protějším břehu. Na podruhé už jsem se trefil a na břehu jsem zjistil, že se mi podařilo zdolat nádherného podzimního šupináče 80cm a 12,6kg. Kapr zabral na dvě kuličky GLM n KRILL a já jsem byl šťastný že z této výpravy nejedu bez ryby přes 10kg. Za Carp team Exil a DH baits Ondra „Šulcik“ Šulc.

31.10. Svazovka ČR

Zdravím fanoušky exilu, opět jsem vyrazil s přítelkyní, „ prý už tento rok naposled“ a opět se zadařilo. Šupináč, který už měl něco za sebou, zobl 23mm kuličku Krakatitu, ke které jsem krmil mixem průměrů a peletami Krakatit. Jeho míry byly 85cm a 13,7kg. Zabral hned první večer a poté se na celé vodě po kaprech slehlo a nikde ani ťuk… Odpočinuli jsme si v přírodě, i když Šárka občas konstatovala, že jsme opravdu blázni(my kapraři), tak i ona si výpravu užila a na příští rok už si udělala rybářský lístek. Brzy vyrážím znovu, tak se uvidí, jak se bude dařit.  Snad brzy naslyšenou… ;)
Za DH Baits a Exiláky zdraví Slámiš a Šárka“

24.10. Svazovka ČR

Nazdar základno, doma jsem dlouho nevydržel a jak to šlo, opět jsem vyrazil na břeh jedné svazové pískovny. Zkoušel jsem nové místo, které jsem měl už chvílí v hledáčku, echolot ukázal celkem zajímavé prostranství přede mnou a tak jsem začal vybalovat. Každým prutem jsem se rozhodl prochytávat rozdílná místa, ale záběry přinášelo pouze jedno, ze kterého jsem několik kaprů vydoloval. Největším byl další lysec 87cm a 12,3kg, který zobl KOK.pro v průměru 23mm. Krmil jsem boiliem, ale opět i obyč. halibutkama, které si tůním lososákem, Katalyzátorem nebo/a Multiminem DH, které jsem si dost oblíbil a určitě ho budu využívat častěji…
Za exiláky zdraví již bezdredatý Slámiš

19.10. Svazovka ČR

Po příjezdu na místo činu jsme začali rychle vybalovat obydlí, jelikož se hnali mraky, které nás trochu postrašili. Za chvíli stál bivak a věci v něm vyrovnané. S přítelkyní už jsme celkem sehraní, a tak to jde pěkně od ruky. Připravil jsem si krmení a začal chystat pruty, taková ta rutina.První zákrm byl asi z 2kg boilie mixu KOK.pro a GLM n´KRILL a cca 6kg pelet. Jakmile bylo vše na svém místě, dali jsme večeři a čekali co se bude dít. Večer se už bohužel nic nedělo a ani kapří aktivita na hladině nebyla zrovna okouzlující. Bál jsem se, že budou ryby jinde, ale ráno přišel první záběr a hned pěkná ryba. Šupík s 87cm a 11kg vzal jednu 18tku KOK.pro na okraji krmného místa. Řekli jsme si „bomba!“, druhý den a hned krásná ryba. Pár fotek na památku a mazal zpět do svého živlu. Kolem poledne vidíme čluny s naloženou výbavou a psem, jak míří naším směrem. Nebyly jsme nadšení, máme raději klid a tak jsme doufali, že nezakotví někde poblíž… Co čert nechtěl, zaujmuji hned vedlejší místo. Sotva přirazili ke břehu, pes začal štěkat, jelikož páníček stěhoval věci dalších kumpánů. Mám rád psy, ale vychované, když si je člověk bere takto. (později nás navštěvoval, jak se mu zachtělo) Čekali jsme hlučnou společnost, což se i vyplnilo a tak jsme si mohly od „kolegů“ poslechnout rádio nebo jejich hlasité výlevy. Začali jsme uvažovat i o změně místa, ale jelikož jsme pořád nějaké záběry dělali a zprávy z okolí nebyly příznivé, rozhodli jsme se zůstat. Pravidelně jsme dokrmovali a nakonec jsem začal do krmení přidávat i Multimino DH, které jsem chtěl už nějaký čas vyzkoušet. Donutila mě ktomu dlouhá doba bez záběru, která nás jeden den zastihla. Namíchal jsem si tedy „můj kasický peletový mix“, ale přidal jsem i Multimino. Jeden prut jsem umístil na nové(záložní) místo bokem od hlavního krmného, kam jsem si každý den hodil trochu krmení. Zakrmil více novým mixem a čekal. Nakonec se nám z tohoto místa, s hloubkou cca 1-1,5m, podařilo nachytat několik hezkých kaprů, například lysce 84cm a 11,9kg hned první večer, kdy tam prut ležel. V poslední den nás navštívil i jeden z místných mohykánů. Napínavý souboj jsem si užíval plnými doušky i když se mi klepala kolena. Nakonec vše dobře dopadlo a mohl jsem se zvěčnit další krásnou rybou našich svazových vod. Lysec s 93cm a 15,2kg, který zabral při východu slunde, den poté co odjeli hluční „kolegové“. Zobl z okraje hlavního krmného místa. Krásná těčka za nakonec úspěšnou výpravou, jelikož se kolem skoro nic nechytalo.
Za exiláky zdraví Honza a Šárka!

18.10. Svazovka ČR

Helou základno, začátem října jsme si s mou přítelkyní naplánovali rybářskou dovolenou, jak jinak než na svazové vodě. V plánu bylo 7 dní, ale nakonec jsme se domluvili na 6-ti. S sebou jsme vezli asi 7kg boilieKOK.pro, 2,5kg GLM n´KRILL a obyčejné halibutky, které jsem si opět upravoval Lososovým sirupem, trochou katu a nově jsem v pulce výpravy začal využívat i Multimino DH. Šupík, kterého držím, byl první záběrem dovolené už druhý den. Čekaly jsme tedy pohodový lov, to jsme se zmýlili, ale vše nakonec dobře dopadlo. Více o samotném lovu a další fotky velice brzy… ;)
Za Exiláky zdraví Slámiš.

8.10. Svazovka ČR

Tak jsem zpět a s malým zpožděním doplňuji minulý report. K vodě jsem dorazil opět v sobotu kolem odpoledne, a jelikož jsem měl v pondělí odpolední směnu, mohl jsem zůstat dva dny. Během těchto necelých 48-mi hodin jsem si parádně zachytal a třešničkami na dortu byl lysec 83cm 13,2kg, šupináč 85cm 11,8kg, lysec 78cm 10,35kg a nakonec amur 81cm. Byly chvíle, kdy jsem se skoro nezastavil a sotva jsem si sednul, tak byla opět akce. Našlapané boilie GLM n´KRILL, které jsem si doma válel z basemixu a katu, splnilo svou práci na jedničku a po krásném šupináči ze srpna mi připsalo další cenné úlovky do mého alba s fotografiemi.
Za DH Baits a CT Exil zdraví Slámiš.

7.10. Svazovka ČR

Krátké podzimní výpravy, na které jsem se v poslední době vydal s kuličkami GLM n KRILL se mi vskutku vydařily. Povedlo se mi docílit celkem velkým množstvím krmení dělat opravdu hodně záběrů od slušných ryb. Za tyto výpravy se mi podařilo chytit 3 kapry přes 10kg a to 2 krásné lysce s parametry 78cm 10,10kg, 80cm 10,20kg a také jednoho šupináče 80cm a 10,40kg. Kromě ryb přes 10kg jsem si také splnil letošní double šupináčů přes 70cm (72cm, 70cm). A aby toho v mém letošním lysco braní nebylo málo, tak jsem ještě přidal do sbírky 3 nádherné lysce, kteří mají podle mého názoru ohromný potenciál. Lysci s míry 72cm 8,60kg, 78cm 8kg a 80cm 9,40kg zabrali na dvě kuličky boilies GLM n KRILL v krmném místě. Toť prozatím vše z mých podzimních lovů, za CT Exil a DH baits Ondra „Šulcik“ Šulc.

30.9. Svazovka ČR

Zdravím příznivce Exilu a DH Baits. Předminulý týden jsem absolvoval několik vycházek a jednu 48mi hodinovku. Vše se odehrálo během 7 dní, dva dny jsem si dojížděl místo předkrmovat boiliem ze směsi GLM n´KRILL a obyčejnými halibut peletami, které jsem si vždy „vytůnil“ trochou Lososového oleje, katalyzátorem GLM n´KRILL a do pelet jsem nechal obojí vstřebat. První dva zákrmy byly menší, jakmile jsem třetí den přijel i s pruty, místo jsem prohodil více. Asi 2-3kg upravených pelet a 0,5kg boilie na montáž. První 12-ti hodinovka přinesla „jen“ dva menší kapry, ale před odjezdem jsem opět místo prohodil asi 3kg upravených pelet. Věřil jsem tomu, co dělám a že to přijde. Druhý večer opět 3kg pelet na prostor a kolem 0,5kg boilie na montáž. A bylo živo, povedlo se několik kaprů, první větší vlašťovka s mírami 75cm a rovných 10kg nebo 80cm torpédo. Po záběrech jsem vždy zlehka dokrmil boiliem a před odchodem opět 2-3kg pelet. Třetí vycházku opět opakovat krmení, ale teď už jsem se nezastavil. Záběry chodili pravidelně, já jen zdolával, pouštěl, dokrmoval a hlavně si užíval ty krásné chvíle, kdy jste jen Vy a kapři. Největším kaprem z této vycházky byl lysec s 84cm a 14,2kg váhy. Krásná ryba, která po zdokumentování putovala zpět do svého svazového živlu, jak by tomu mělo u takových klenotů být… O zbylých 48-mi hodinách již zítra. Za DH Baits a CT Exil zdraví Slámiš.

20.9. Svazovka ČR

Trvalo to přes dva měsíce, než jsem se kvůli onemocnění od našich milovaných klíštěcích potvůrek dostal zpět k mé srdcové vodě. Pořád to však není ono a tak u vody trávím jen pár hodin a na noc odjíždím domů, i když bych u vody rád zůstal. Hold člověk si nevybírá a se zdravím si není radno zahrávat. Při první vycházce se mi rozjel prut jen pár minut před tím, než jsem chtěl začít balit a po souboji, který mi dal zabrat víc, než tomu obvykle bývalo, jsem se mohl zvěčnit se šupináčem 83cm 11,1kg. Hezky mě voda přijala zpět. Další den jsem u vody strávil téměř celé odpoledne s milou společností :) . Zabrali nám tři kapříci a s největším, který měřil 75cm se Týnka vyfotila. Chytal jsem na Kokpro, které nezklame. Za ct-exil Ondra Křížek.

15.9. Svazovka ČR

Opět se hlásím, tentokráte z 48-mi hodinové vycházky. Vyrazil jsem za mým parťákem Ondrou Šulcem, který byl na místě už předešlé dva dny. Vystřídal jsem tam našeho známého a Šulcik tam se mnou ještě na jeden den zůstal. Prvních asi 30 hodin pobytu jsem tahal samé tlouště. Poté nastalo několik hodin, kdy jsem se nezastavil. Chodil mi záběr za záběrem, já jen zdolával, dokrmoval a užíval si báječných chvil. Největším kaprem z této serie, byl pupkatý šupináč s mírami 88cm a rovných 15kg. Krásná zdravá ryba mi udělal velkou radost a Main Course mě při přicházejícím podzimu opět nezklamal. Opět jsem si válel doma z basemixu a katalizátoru. K zákrmu jsem používal jak boilie, tak pelety Main Course. Snad brzy naslyšenou. Za DH Baits a exiláky zdraví Slámiš.

12.9. Svazovka ČR

Mou letošní poslední čtyřdenní prázdninovou výpravu jsem se rozhodl uskutečnit na stojatou vodu. Cíl byl jasný, nahnat co nejvíce kaprů, než skončí prázdniny a nejlépe o co největších mírách. Na tuto výpravu jsem se vybavil dvěma druhy boilie od firmy DH baits. Byly to koule s příchutí Kokpro a Krakatit. Když jsem dorazil na předem určené místo, rozkrmil jsem před sebou pás halibut pelet a řepky ve kterém jsem se následující dobu chystal chytat. První záběry se začaly dostavovat již po pěti hodinách lovu, ale vše to byl násadoví kapři okolo 50cm a pouze jeden se vyšplhal na míru rovných 70cm. Po dvou nocích, kdy jsem měl nachytáno asi 10 těchto „špuntů“ jsem se rozhodl něco změnit. Vzal jsem tedy jeden prut, dal pod háček panáčka předipovaného Krakatitu a zavezl prut zcela stranou od krmného místa. První záběr přišel již po 20min od zavezení. Cítil jsem tupý tah od slušné ryby, která se mi bohužel během následujících sekund vyřízla. Snažil jsem si z tohoto pro mě neúspěšného souboje nedělat hlavu a raději jsem znovu zavezl prut na to samé místo. Přesně uprostřed noci se mi rozparádil opět ten stejný prut jako předtím a tentokrát už to pro mě dopadlo dobře. Krásný šupináč 74cm a 8kg, kterému zachutnal panáček nadipovaného Krakatitu, mě velice potěšil a to jsem ještě nevěděl, co přijde po dalším záběru. Přesně v sedm hodin ráno se mi podařil zdolat opět šupináče, ale tentokrát s mnohem hezčí mírou. Nižší kapr o délce 92cm a váze 12,20kg byl pro mě poslední rybou této výpravy a zároveň mých letních prázdnin. Za Carp team Exil a DH baits Ondra „Šulcik“ Šulc.

10.9. Svazovka ČR

Tak jsem zpět. Jak jsem předeslal v minulé zprávě, povedlo se mi přelstít krásného šupináče. Byl jsem z něj opravdu nadšený, krásná říční forma s 92cm a 13,7kg váhy. Zaloveno jako vždy na vodě svazové, ale pro tentokráte jsem vyzkoušel GLM n´KRILL, kterému jsem zatím mnoho prostoru pod háčky nedával. Byla to asi chyba, jelikož hned první záběr, po pár dnech předkrmování, byl tento krasavec. Konkrétně zobnul panáčka z 18mm kuličky na dno a 14mm v katu dipované popce GLM n´KRILL. K předkrmování jsem používal jak boilie, tak obyčejné halibutky, které jsem zaléval naším premiovým Lososákem, katem GLM n´KRILL a zasypával totožným method mixem. Nachytal jsem ještě několik kaprů do 70cm, což upoutalo pozornost kolegů krmítkářů, kteří se občas lepí na bivak, jak jen to jde… Na místě bylo víc a víc rušno, tak jsem raději opustil prostor, kde kapří aktivita stejnak polevovala. Třeba zase jindy… S pozdravem za DH Baits a Exiláky Slámiš.

6.9. Svazovka ČR

Hola, tak se po dloooouhé době hlásím. Na milované kapříky nebylo moc času a občasná lenost se na tom také podepsala. Volil jsem proto rychlovky Red Hot a Schafran, které jsou tomu ušité na míru. Nastražoval jsem je buď samotné na dno, nebo s pop-up Ananas/NBA. Využíval jsem také neokoukaný Cheezy a fluo pop-up Krab/Sýr, obojímu dám určitě ještě nějaký prostor ve své výbavě. Tato nástraha zaujme jak rybáře, tak kapra… K samotnému lovu. Chodil jsem na několika hodinové vycházky + dvě víkendové vycházky. Lovil jsem jak na řece, tak na stojatých vodách. Někdy sám, někdy s parťáky z Exilu nebo mou přítelkyní. Místa jsem si předem moc nepřipravoval, ale k mé spokojenosti mi záběry chodili, a tak jsem si užíval každého zdolaného kapříka. Posílám několik fotek kaprů, se kterými jsem se zvěčnil. Žádní obři, ale radost dělali velkou. Také nezapomenu na lysce, který se mi vypnul asi 1m před podběrákem a tak je odveta jistá! :) Ještě jednou jsem měl nejspíše hodně hezkou rybu, ale po chvíli souboje vyklepala háček. I to se stává, ale chce to koukat dopředu a z případných chyb se poučit. Nyní už jsem začal chodit více a brzy se ozvu. Minulý týden jsem lapil krásného šupoše, který mi udělal velikou radost. Takže brzy naslyšenou! Za exiláky zdraví Slámiš.

14.8. Svazovka ČR

Jednu z mých dalších výprav jsem uskutečnil na staré známé místo. Vzal jsem si kyblík boilies Kokpro o průměru 21mm, které se i při této dvanácti hodinové výpravě ukázalo jako nejlepš volba. Na zavezený prut přišel záběr na jehož konci skončil krásný lysec 83cm a 11,20kg. Jediný záběr za celou dobu, ale stál za to. Za CT-Exil Ondra „Šulcik“ Šulc!!!

29.7. Svazovka ČR

Po deseti nevydařených výpravách, které jsem v červenci podnikl, se mi ta jedenáctá sečetla i s úroky. Vyrazil jsem jak jinak, než na svazovou vodu a pokusil jsem se zařídit podle počasí. Vzal jsem si se s sebou 3kg koulí Kokpro v mixovaných průměrech. První prut jsem nahodil a rozkrmil u něj čtvrt kilem boilies Kokpro. Druhý prut jsem se rozhodl zavést na „trhačku“ na kámen. V momentě, kdy jsem vyjel na vodu, padaly všude do mého okolí blesky a začínal silný déšť. Rychlejší zavážení jsem v životě nezažil :D . Vše bylo připraveno a já jsem se jen kochal řádící bouřkou všude okolo mě. Zhruba za dvě hodiny v největší průtrži se mi utrhl zavezený kámen a prut se rozjel. Vyběhl jsem k prutu, zasekl a v létajících blescích kolem mě, jsem si užíval adrenalinoví souboj s velice těžkou rybou. Když se mi podařilo dostat kapra ke břehu, otočil se mi ve světle čelovky obrovský lysec. Po dvou výpadech jsem si již naváděl kapra do podběráku a nevěřil jsem vlastním očím. Byla to „Ona“. Lysec, jménem Viky, se kterým jsem již měl tu čest. Na podložce jsem jí naměřil 87cm, což je velký pokrok z minulého roku, kdy měřila 83cm. A teď přišlo to nejdůležitější, vážení. Zvedl jsem sak a váha po odečtení saku mi ukázala rovných 16kg. Nevěřil jsem. :) Ještě třikrát jsem rybu převažoval a opravu 87cm a neskutečných 16kg oproti minulému roku kdy měla v květnu 14,70kg. Byl jsem šťastný kaprař, promočený na kost a s rybou na podložce za kterou se honím celý rok. Této krasavici zachutnaly jak jinak než koule Kokpro od firmy DH baits o průměru 21mm. Na focení jsem si zavolal „profesionálního“ fotografa kolegu Ondru Křížka, který mi v půl dvanácté v noci ochotně přispěchal na pomoc (tímto bych chtěl ještě jednou poděkovat). V momentě, kdy jsem kapra pustil bylo po bouřce a mě se rozjel druhý prut. Po velice krátkém souboji mi v náruči skončil pro mě v tu dobu „dorostenec“ o váze 9,10kg. Oba pruty jsem opět nahodil a zavezl a na každý rozkrmil 1kg Koka. Plný adrenalinového zážitku jsem se šel usušit a pokusit se usnout. V momentě kdy jsem konečně usnul, se mi rozjel prut hozený podél břehu. Při záseku jsem již cítil, že kapr přes něco visí. Po 10 minutách, kdy jsem se snažil kapra „vypáčit“ ze břehu jsem se rozhodl jít na člun. V momentě, kdy jsem stoupal na člun, se mi kapr nějakým způsobem rozmotal a mazal na volnou vodu. Po pár výpadech a vytrhávání kapra ze stulíků jsem kapra konečně dostal do podběráku. Kapr o délce 86cm  a váze 12,30kg pro mě byl třešnička na dortu a nádhernou tečkou za touto vydařenou výpravou. Za Carp team Exil a firmu DH baits Ondra „Šulcik“ Šulc.

26.6. Svazovka ČR

Rozhodl jsem se vyzkoušet místo, které mě vždy touto dobou přineslo pár pěkných ryb. V plánu byly dvě jednonoční výpravy společně s parťákem Tomášem. Na první z nich jsem zvolil na každý prut jinou nástrahu, ale obě již pro mě osvědčené, tudíž KOKpro a Main Course. Už po pěti minutách, co jsem uložil druhý prut do vidliček, se rozpípal hlásič a já zdolal prvního šupíka 70+. Po něm následoval malý sumec, menší kapr a jeden, kterého jsem bohužel úspěšně nezdolal. Ráno jsem na KOKpro, které tuto noc kaprům chutnalo, dostal vytřeného šupíka 79cm 8,7kg. Druhou noc jsem zvolil na oba pruty hotovky Main Course a zažil jsem co se týká záběrů podobný scénář. Sumec, malý kapr, kapr 70+ a nejcennější rybou byl lysec, kterého jsem již letos viděl na podložce Šulcika. Je opravdu nezaměnitelný a hned jsem jej poznal, jeho neskutečné míry jsou 9,6kg při 68cm, brutalita :) . Za ct-exil a DH baits Ondra Křížek.

25.6. Svazovka ČR

Mou další předprázdninovou výpravu jsem uskutečnil opět s kuličkami Kokpro. První záběr se dostavil cca do 3h od náhozu. Byl to starý známý lysec. tentokrát ale o váze 7,5kg. Po prvním dnu jsem zkrmil zhruba 2kg koulí Koka o průměru 21mm. Další záběry přišli až následující den a opět to bylo lyscobraní :D První ze dvou krásných lysců vážil přesných 9kg a ten druhý 9,5kg, zabrali z krmného místa na dvě kuličky řady Kokpro, které se mi vyplácí používat na každé výpravě.

Za Ct-Exil a DH baits Ondra „Šulcik“ Šulc.

24.6. Svazovka ČR

Dlouhou sérii neúspěchu konečně přeťala jedna úspěšná jednonočka. Od začátku roku se mi lepila smůla na paty, lépe řečeno na pruty, a já přišel o několik opravdu hezkých ryb, většinou kvůli nějaké vázce, o které jsem ani neměl ponětí a několik se jich také vyvlíklo. Přiznám se, že už na mě začínala doléhat lehká deprese, ale pořád jsem si říkal, že se vše obrátí v můj prospěch a do konce roku je stále času dost. Vyrazil jsem tedy na další jednonočku, zakrmil na každý prut půlkilem hotovek KOKpro a Main Course, obzvlášť Main Course jsem si v poslední době velmi oblíbil. Pokaždé když k němu přičichnu, říkám si „tohle je prostě TOP!“ Chvíli po nahození jízda – zásek – vázka?! Do pr…. Naštěstí jsem ani nezačal navazovat novou montáž a rozhrčel se druhý naviják, kapra jsem vytáhl, měl 73cm a byl to hezký začátek. V noci jsem přišel o další ryby kvůli vázce, o které jsem ale tentokrát věděl a rozhodl se chytat na jistotu – dál od ní, což se vyplatilo a já ráno zdolal dalšího kapra kolem 70ti. V dopoledních hodinách jsem měl ještě dva záběry, první na Main Course a od začátku mi bylo jasné, že se jedná o větší rybu. Nakonec souboj dopadl vítězně pro mě a já si na podložce prohlížel pro mě již známou rybu, kterou jsem ulovil téměř přesně před rokem, tentokrát měřil 85cm a vážil 11,6kg. Další hezký záběr mělo na svědomí boilies KOKpro, kapr se u břehu zamotal do spleti stulíků a větví a mě nezbylo, než ho jít vyprostit ručně. Šulcik držel prut a já se na něj po pár minutách otočil s kaprem v náruči, oba jsme dostali záchvat smíchu :) Byla to krásné ryba – 79cm a rovných 9kg. Za ct-exil a DH baits Ondra Křížek.

23.6. Svazovka ČR

Tak mi klapla další dovolená a já se znovu rozhodl užít si ji u vody. Jelikož to bylo nečekané a na poslední chvíli, tak jsem si bohužel nestihl připravit místo, jak to mám rád.
Den před nástupem na třídenní kapráckou šichtu, jsem plošně rozkrmil boiliesem KOKpro a Main Course a trochou kukuřice (boiliesem jsem nešetřil), abych zachytil třením vysílené a hladové ryby, ale i ten zbytek nevytřených a udržel si je na místě než přijedu i s vercajkem.
Druhý den kolem sedmé večer nahazuji a o půl hodiny později už se mi válí na podložce vyhublí a čerstvě vytřený 83 12,2kg. Po krátkém seznamování a focení s rybou ji pouštím zpět do téměř tří a půl metrové hloubky z které zabral. O pár hodin později se ještě povedl další šupík, nevážen, neměřen,nefocen, odhadem 75-80cm, 8-9kg. Další den přinesl celkem slušná vedra a ignor od větších kaprů, tak jsem si krátil čas lovem menších „divočáků“ na feeder, method mix KOKpro a kukuřice na háček jim moc chutnala a tak jsem měl o zábavu postaráno. Během noci pak přišel jeden krásně tvarovaný a nevytřený šupoš 70cm 9,1kg který za foto stál a tak jsem překonal lenost a došel za kolegou Ondrou Ksízzkem, který chytal o pár metrů dál, aby nás s kaprem zvěčnil. Brzy ráno, mi ale kapři začali velmi hlasitě dávat najevo, že třecímu období ještě není konec a že žrát, už prostě nebudou. Vydržel jsem ještě den a noc, podařilo se pár hyperaktivních mlíčáků z kterých to teklo plným proudem a vydal se zpět domů za rodinou, přítelkyní a zatím nenarozeným mimčem :) Za ct-exil a DH baits Tomáš Sekera.

5.6. Svazovka ČR

Mou další výpravu jsem uskutečnil v době školního volna. Vydal jsem se na třídenní výpravu k jedné svazové vodě. První odpoledne přišla první jízda, kterou jsem takřka nemohl zastavit a po pěti minutách souboje na velkou vzdálenost mi ryba spadla. Změnil jsem návazec, ale osvědčil jsem si svou krmnou metodu. Pod háček jsem dal do PVA punčochy asi 15 kuliček Kokpro a nahozený prut jsem klidně nechal ležet 24 hodin bez povšimnutí, protože jsem mu důvěřoval. Další den jsem byl bez potahu, ale večer přišel konečně záběr na 2 kuličky Kokpro o průměru 21mm. Po krátkém souboji, kdy jsem měl rybu pod břehem, jsem si byl ve tmě jist, že mám na prutě sumečka. Počkal jsem tedy na kolegu s podběrákem a čelovkou. Když přišel a posvítil na rybu, nevěřil jsem vlastním očím. Byl to kapr, slušnej a ještě k tomu ve tmavé barvě! V klidu stál pod břehem s mou montáží v tlamě a já jej bez obtíží podebral. Kapr vážil nádherných 10,5kg při 76ti centimetrech a byl to můj desátý kapr v letošní sezoně nad 10kg chycený na boilies DH baits. Ještě tu noc se mi podařilo chytit jednoho nádherného šupináče o váze lehce přes 8kg. Za Ct Exil a DH baits Ondra „Šulcik“ Šulc.

21.5. Svazovka ČR

Ráno v druhé části výpravy jsem si splnil svůj sen. Některým kaprařům se líbí sazani, některým mohutní dlouzí kapři, ale mě se ze všech staveb kaprů nejvíce líbí kulatí lysci neboli „sluníčka“. Právě kapry s touto stavbou těla se mi podařilo nachytat třetí den výpravy. Poprvé se mi rozeznil hlásič až pozdě odpoledne a když jsem kapra viděl na podložce, nevěděl jsem zda se mám více kochat nebo radovat. Nádherný kulatý lysec o váze 10,3kg při 73 cenitmetrech, byl pro mě opravdovým překvapením. Zobnul si opět dvě 18mm kuličky Red hotu. Když se mi znovu rozezněl zvuk hlásiče, byl jsem ještě po kolena ve vodě s prvním kaprem. Rychle jsem kapra poposunul do hlubší vody, aby mohl v klidu odplavat a rozeběhl jsem se k prutu. Při záseku jsem sebou velice bolestivě švihnul na zem. Kaprovi na prutě se má huba nejspíše nějak donesla a tak se vzdal skoro bez boje. Na podložce jsem opět nevěřil svým očím. Sluníčko jako předtím, jen vážící o 20 dekagramů méně (80cm 10,1kg). Tohoto krasavce se mi opět podařilo přemluvit na dvě kuličky Red hot od firmy DH baits. Byla to má výprava snů pro to bych vám všem chtěl doporučit pytlíček koulí Red hotu sebou k vodě a ryba je jistá :) . Za Carp team Exil a firmu DH baits Ondra „Šulcik“ Šulc.

19.5. Svazovka ČR

Zdravím všechny kapraře. Má poslední čtyřdenní výprava se mi na tolik vydařila, že jsem se vám jí rozhodl rozepsat na dvě části. Dlouho před touto výpravou jsem se rozhodoval, zda-li si mám zkusit místo předkrmovat, ale nakonec jsem se rozhodl zůstat u mé osvědčené jarní taktiky – krmit střídmě pouze kolem montáže. Na tuto jarní vycházku jsem si vzal 3kg boilies řady Red hot a doufal, že se mi tato výprava vyvede. První den jsem vůbec nekrmil a bohužel jsem neměl ani potah. Byl jsem z toho celkem zoufalý a nějak mi došlo že musím něco změnit. Zhruba okolo 10 hodiny dopoledne dalšího dne jsem zkusil rozkrmit celkem velký prostor zhruba dvěma kily Red hotu. Již ve 2 hodiny odpoledne přišel první záběr na jehož konci byla nádherná šupinatá mamka o váze 12,4kg. Po tomto záběru jsem lehce dokrmil a asi za 2 hodiny přišel další záběr, opět na dvě 18mm kuličky Red hot. Po vyčerpávajícím souboji, kdy si se mnou kapr dělal co chtěl, se mi přeci jen podařilo dostat kapra do podběráku. Nádherný zlatý mlíčák o váze 11,2kg mě velice potěšil a dodal mi sebevědomí do dalších dnů. V mé druhé části zprávy se můžete těšit především na krásné lysce, které se mi za tuto výpravu podařilo ukecat :) . Za Ct-Exil a DH baits Ondra „Šulcik“ Šulc.

18.5. Svazovka ČR

Po týdnu jsem se opět vypravil na svazovou vodu a opět jsem zde chtěl být na celý vikend. Meterologové nehlásili moc dobré počasí a toho jsem chtěl využít. Na krmení jsem používal mix boiliesu Kok.pro zalitého slaným sirupem – po každém přehození jsem hodil na každý prut hrst tohoto mixu. Konečně se i na mě usmálo štěstí a kromě dvou tloušťů se mi povedl i tento nádherný lysec 81cm 9,6kg. Sezobnul 1 a půl kuličky 18mm Kok.pro. Paradoxně i mě od vody vyhnal déšt a nakonec se z víkendovky stala jen 24 hodinová výprava. Za CT-Exil a DH Baits Petr „Peťan“ Hluchý.

14.5. Svazovka ČR

Po delší pauze jsem se konečně vydal na tři dny k vodě. Jako nástrahu jsem si zvolil boilies řady Main Course od DH Baits. Na první krmení jsem 18ti milimetrové kuličky namixoval s kukuřicí a mini peletama Main Course, toto všechno jsem ještě zalil slaným sirupem a nechal utuhnout. První záběr na sebe nedal dlouho čekat a já vytáhl kapřího dorostence cca 65cm. Dalšího dne mi štěstí hrálo do karet a po dlouhém boji se na podložce vyvalil krásný šupináč 80cm a 10,2kg, měl jsem obrovskou radost. Poté jsem chytl ještě nějáké malé kapříky a těsně před odjezdem jsem měl razantní jízdu. Po záseku si to kapr vyrazil proti proudu a mě bylo jasné, že se jedná o velkou rybu. Po krátkém boji jsem ji bohužel ztratil, no snad příště :) Za CT-Exil a DH baits Marek Veselý aka ParRásek :D

13.5. Svazovka ČR

Zdravíčko kapraři, kaprařky a kaprařčata,  tak jsem se taky konečně dostal vodě, na 3 dny a 3 noci. Výpravu jsem si předem naplánoval na toto období a podle toho zvolil i taktiku lovu a přípravu místa. Jelikož zima byla mírná, jaro je teplé a kapři začínají „futrovat“ a připravovat se na milostné hrátky v leknínech a podobných vodních travinách, rozhodl jsem se, že budu místo několik dní předem předkrmovat. Každý den k večeru jsem kaprům věnoval 2-3 kg vařené kukuřice a zhruba čtvrt až půl kila boiliesu KOKa. Už prodávají i mixované pytlíky boilie o velikostech 14, 18 a 23mm, tak jsem toho hned využil a krmil všemi velikostmi. Některé koule jsem i půlil, nekutálí se po tvrdém dnu, boilie začíná rychleji pracovat a trošku to zhustí krmnou plochu, aniž bych tam musel naházet tunu koulí.
Po pár dnech přípravy místa, jsem konečně přijel i s prutama a mým skromným vercajkem. Od tohoto dne, jsem při krmení postupně ubíral kukuřice a navyšoval dávku koulí. Pod háček jsem vždy nastražil koule kombinovaně, jednu 23mm pod ní 18mm, nebo 14mm. Pro větší efekt jsem zhruba čtvrtku té větší koule ukousl, aby to pod vodou rychleji „pracovalo“ a uvolňovali se esence. No a nakonec se to ukázalo jako správná taktika, po zhruba hodině lovu mě překvapil první záběr  a mé nové pípáky za čtyři kila zpívali jak o život. Šupík 76cm, 10kg. Slušnej rozjezd. Při pouštění kapra zpět do svého živlu se najednou rozjel druhý prut a za chvíli byl u břehu další, zdřejmě syn tohoto šupíka (asi se mu stýskalo). Další záběr přišel brzy ráno, kolem páté. Jelikož v 5 vstávám do práce, tak se mi lezlo blbě z vyhřátého, zeleného a staletého spacáku. Pak jsem si uvědomil že nejsem doma, ale na rybách, tak jsem vyletěl k prutu a začal zdolávat dalšího kapříka. Asi po 25minutách boje se na mě vynořilo pěkné telátko s mírami 88cm, 17,1kg. Další dny se počasí kazilo a přineslo mi dalších asi 8 kaprů zhruba od 55 do 70cm.
No… Zachytal jsem si parádně, zanadával si parádně (vítr jak sviňa a brolly postavený na místě, kde nejdou zapíchnout kolíky) a posunul si osobního rekordu! Parádní 3 dny u vody :) ) Za Exiláky a DH baits Tomáš Sekera.

11.5. Svazovka ČR

Koncem dubna jsem s parťáky Ondrou Křížkem a Jirkou Mocem podnikl desetidenní výpravu na jednu velkou svazovou vodu v ČR. Sebou jsem si zabalil asi 17kg boilie KOK.pro a asi 3kg boilie Main Course od firmy DH Baits. Ty jsem doplnil o pop-up Krab/Sýr a pop-up Main Course. Z liquidů jsem si vzal Sirup DH ve slané verzi a dipy s katalyzátory obou řad, které jsem měl sebou. Prvních pár dní jsme se dostávali do kontaktu pouze s menší rybou, než přišla menší změna počasí i změna taktiky z naší strany. Poté jsme se začali dostávat na větší úlovky, kterými byly již krásní kapři přes 70cm délky. Než nastal den, který byl skoro jako letní se silnějším větrem. Záběr jsem neměl asi 20hodin, když se mé XTčko roztočilo uprostřed odpoledne krásného dne. Začala přetahovaná ze člunu, na jejímž konci mi Ondra podebral krásného mohutného lysce s 84cm délky a 14,9kg váhy. Radost byla obrovská a večer jsme krasavce zapili skleničkou kapitána s kolou. Další opravdu napínavou akci jsme s Ondrou zažili asi 32 hodin po krásném lysci. Opět přišel krásný záběr, ale poté co jsem vzal prut, cítil jsem v něm kopání a tak jsme čekali sumce. Tah byl velký, trvalo mi asi 10 minut, než jsem rybu dostal ke břehu. Při prvním otočení ryby ve světle čelovky, jsme ztuhli, jelikož nešlo o sumce, ale o šupinaté tělo. Ondra vyrazil pro člun, vyzvedl mě a začalo další kolo přetahované. Celkem souboj trval asi 45 minut a poté co mi Ondra šupináče napoprvé bravurně podebral, jsme se oba radovali jako malí kluci. Po změření a vážení jsme zjistili, že tento zřejmě starší šupináč měří 94cm a rovných 15kg. Krásná ryba s obrovskou ocasní ploutví, na ty okamžiky asi nezapomenu… Jak se výprava chýlila ke konci, záběry se stupňovali a neustále jich přibývalo. Byly to krásné ryby, z níž zmíním ještě torpédo s 83cm délky a 10,2kg váhy, který mi udělal jízdu, že jsem se skoro bál vzít prut do ruky. Více ve videu, které brzy zveřejníme a článku, který jsem začal psát. S pozdravem za DH Baits a CT Exil Honza „Slámiš“ Slaminka.

Velké album z výpravy – *zde*

7.5. Svazovka ČR

Zdravím přátele a kamarádi. Tento rok jsem se rozhodl, že bych chtěl vyjet na mojí srdcovou svazovou vodu alespoň na 10 dní. Což se povedlo a s parťáky Ondrou a Honzou jsme začali plánovat termín odjezdu na konec dubna. Pár měsíců uteklo jako voda a my už pečlivě skládali věci do aut. Po příjezdu jsem se musel smát, protože takovou kupu rybářského vercajku jsem zatím neviděl. Po příjezdu na vytipované místo, jsem si vybral hlubší partie (koryto), kde jsem myslel, že ryba bude projíždět, ale opak byl pravdou. Z vody se neustále valily bubliny. Dost mně to znepokojovalo a taky že po právu. Po pěti dnech bez záběru jsem byl už hodně nesvůj a říkal jsem si, že musím změnit místo, abych nebyl do konce výpravy „bezrybka“. Rozhodl jsem se přejet na místo s hloubkou okolo 6-8 metrů. Nakrmil jsem 3 kg kuliček Kok-Pro a za necelou hodinku už jsem měl kontakt! „No paráda“, řeknete si po pěti dnech bez záběru. Do konce výpravy už zbývalo jen pár dní, a já se modlil, abych vytáhnul alespoň jedno kapřisko přes 10kg. Nakonec se mi to předposlední noc podařilo a ulovil jsem nádherného lysce 75cm 10,5kg. Byl jsem moc rád, že jsem ulovil takhle krásně vysokého kapra. Celou výpravu jsem trávil sám a s parťáky se navštěvoval jen na pár minut denně. Kousek ode mě jezdil chytat moc hodný starší pán, kterému jsem věnoval několik hrstí kuliček KOKpro v průměru 14mm. Když na ně za pár hodin dostal čtyři kapry, byl nadšený a já z něj také. Jinak jsem za celou výpravu zkrmil asi 15kg boilies, valeného ze směsi a katalyzátu Kokpro, v dávkování dle DH webu. Z výpravy jsem odjížděl velice spokojený, i když jsem na podložku nedostal žádného mohykána. Na tuto vody se chci ještě vrátit před třením a pokusit se o nějakou tu pořádnou jikernačku! Za DH baits a Exil team Jiří „George“ Moc.

Velké album z výpravy – *zde*

6.5. Svazovka ČR

Na první dlouhý výlet letošního roku jsem vyrazil s parťáky z exil týmu na přelomu dubna a května. V plánu bylo 10 dní na jedné velké svazové vodě v České Republice. Vezl jsem si s sebou 15kg boilies řady KOKpro v hotovkách i z domácího válení, tomu boilies prostě věřím a ať už jedu kamkoliv, vím, že chyba při neúspěchu nikdy nebude v nástraze. Po příjezdu nás místo uchvátilo. Zdálo se, že by nám vše mohlo hrát do karet. Chytal jsem ve dvojici s Honzou a rozkrmili jsme před námi plac v hloubkách od 7 do 9 metrů o velikosti 80x20m, na počáteční zákrm padlo 6kg boilies, 5kg pelet a hromada řepky. Po třech dnech bez kontaktu jsme začali tušit, že kapři potřebují změnu počasí a ta po našich „modlitbách“ přišla. Sice nebyla taková, jakou jsme si přáli, ale konečně se nám to rozjezdilo. Můj první záběr přišel až pátý den a já jej neproměnil, ale ještě ten večer jsem si spravil chuť malým kaprem. Dokrmoval jsem už pouze Kokem. V dalších dnech jsem začal dělat 1-2 záběry denně, většinou při rozednění. Vrcholem výpravy byly poslední tři noci, pro mě hlavně ta úplně poslední. Razantně se ochladilo, téměř o 15° a kapři na mém místě začali přijímat potravu ve velkém. Ještě za tmy se mi povedlo zdolat prvního kapra přes 10kg, konkrétně 79cm 10,8kg a při rozednění rovnou desítku při 76ti centimetrech délky. Oba kapry jsem zdolal několik metrů za krmným místem ve větší hloubce, kde jsem nakrmil pouze pár kuličkami a čekal na větší rybu. Nakonec se vyplatilo! Dopoledne jsem měl dalších 5 záběrů, převážně od menších ryb na prut v krmném místě a pak jsme museli odjet. Věřím, že by se ještě několik pěkných kaprů povedlo, ale i tak jsem s výpravou spokojen. Zažil jsem spoustu suprových chvil a určitě se na tuto vodu vrátím co nejdříve! Za DH baits a Exil team Ondra Křížek.

Velké album z výpravy – *zde*

23.4. Svazovka ČR

Vydal jsem se na prozatím nejdelší výpravu letošní sezony. Pět dní strávených u vody se pro mě nevyvíjelo podle mých představ. Díky koulím Red hot se mi přece jen povedlo chytnout alespoň jednoho většího kapra, vážícího 10,30kg. Tuto výpravu jsem ještě završil dvěma menšími kapry. Nejmenší byla násadová ryba okolo 50cm a větší šupináč měřil 76cm a vážil 8,70kg. Všechny ryby byly uloveny na 18mm boilie Red hot od firmy DH Baits. Za Ct-Exil a DH team Ondra Šulc.

15.4. Svazovka ČR

Na další jednonoční výpravu o víkendu, jsem se vydal jak jinak, než na svazovou vodu. Pro tentokrát jsem se rozhodl zkusit zcela nové místo. Když jsem dorazil k vodě, rozkrmil jsem necelým půl kilem koulí Red hot, na které jsem slyšel samou chválu, co se jarních měsíců týče. První záběry začaly chodit v brzké době od náhozu. Problém byl v tom, že to byly pro většinu kaprařů neoblíbené ryby. Na kapří záběr jsem se dostal až v 6 hodin ráno a hned se mi ho podařilo proměnit. Po souboji,  mi ležel v podložce krásně stavěný šupináč, který sezobl dvě 18mm kuličky Red hotu. Kapr o velikosti 77cm a 10,80kg mi udělal velkou radost. Poprvé na novém místě a kapr nad 10kg, paráda! Přeji všem rybářům také alespoň takovou rybu a o tom, že řada Red hot na jaře prostě funguje, se můžete přesvědčit sami. Za Carp team Exil a DH Baits Ondra „Šulcik“ Šulc.

8.4. Svazovka ČR

Na další z mých výprav, jsem se vydal jako vždy ke svazové vodě. Tato třídenní výprava začala velmi dobře, poněvadž první záběr přišel již ke konci prvního dne. Ve chvíli, kdy jsem se rozběhl k prutu, jsem netušil, že to pro mě bude prozatím největší kapr letošní sezony. V době, kdy jsem doběhl k vidličkám, se mi prut vznášel pouze za hlásič a ryba si odmotávala metry vlasce. Po zvednutí prutu tomu nebylo jinak. Když se kapr konečně zastavil, zjistil jsem, že to není moje práce. Kapr zajel pod nějakou vázku. Odklopil jsem cívku u navijáku a pokusil se nechat kapra z vázky samovolně vyjet. Stálo při mně štěstí. Kaprovi se podařilo vyjet z vázky a mohl přijít ten pravý souboj. Kapr se po nějaké době nechal přemluvit a já jsem ho mohl začít přitahovat ke břehu. Tam se však kapr rozjezdil jako torpédo a byl zcela neunavitelný. Po nespočtu výpadů z jedné strany na druhou, se mi konečně podařilo podebrat nádherného lysce s několika rozházenými šupinami u ocasu. Tento krasavec měřil 85cm a vážil 13,90kg, zobnul dvě kuličky řady Kokpro o průměru 21mm. Druhý den jsem razantněji zakrmil a chytil ještě dva hezké šupináče přes 8kg. Za Carp team Exil a firmu DH Baits Ondra Šulc.

18.3. Svazovka ČR

Zdravím základnu, před týdnem, kolem víkendu jsem se utrhl na několik krátkých vycházek přes den. Lovil jsem na Schafran, který jsem si doma naválel z basemixu a katalyzátoru DH. Po prvním dnu lovu, jsem po setmění, před odjezdem, místo prokrmil asi půl-třičtvrtě kilem boilie velikosti 14 a 18mm. Nebál jsem se použít takové množství, jelikož aktivita tloušťů je v této době velká a čekal jsem, že mé místo navštíví. Druhý den jsem se vrátil, ale přes několik tloušťů se nic dalšího nedělo. Opakoval jsem zákrm a odjedl domů. Další den jsem se opět vydal na břeh, nakrmil peletami Schafranu 16mm a několika kuličkami boilie na montáž, jako předešlé dny. Celý den potahovali tloušti a kapr nikde. Myslel jsem, že už odjedu s prázdnou, ale odehrál se scénář, kterému jsem kolikrát z článků v časopisech ani nevěřil. Začal jsem balit, první prut s vidlemi v pouzdru, otočím se, že půjdu pro druhý, který se v ten moment rozjel! Po pár minutách boje jsem si do podběráku navedl prvního kapra roku 2014. Široký šupík na rovných deseti kilech, byl krásným startem sezóny. Zobnul 18mm kuličku Schafranu, obalenou těstem, dle Daliborova receptu. Za DH Baits a  CT Exil Honza „Slámiš“ Slaminka

15.3. Svazovka ČR

Na další jednodenní výpravu, jsem vyrazil hned ráno společně s parťáky Markem Veselým a Ondrou Křížkem. Jako první se rozjel pravý prut Marka a on si na jeho první letošní vycházce zdolal krásného lysce 70cm 8,2kg. Potom odjel na odpolední směnu do práce a Ondra vytáhl malého kapřika. Můj první záběr přišel chvilku po poledni. Byla to velice prudká jízda, div mi kapr nezavařil naviják. Po prudkých výpadech jsem kapra nemohl dlouho zvednout ode dna. Nakonec, když se mi přeci jen kapra podařilo dostat do podběráku, jsem si myslel, že mi upadne ruka. Na břehu jsme zjistili, že kapr má lehce pod 10kg a to přesně 75cm a 9,60kg. Po vypuštění kapra zpět do bydliště, jsem dal na prut nové PVA s peletkami a 14mm kuličky té nejlepší příchutě.

Po chvilce od náhozu přišel na též prut, na který jsem chytl prvního kapra padák a pomalá jízda. Hned po záseku jsem cítil celkem zajímavou váhu kapra, ale přišlo mi divné to, že ryba vůbec nebojuje a naopak klepe hlavou jako o život. Ono se nebylo vůbec čemu divit. Když jsme dostali kapra na podložku, nevěděli jsme čemu se více divit. Zdali tvaru kapra nebo zlomenému ocasu, což byl důvod proč kapr vůbec nebojoval. Když jsme kapra řádně zvážili a změřili, zjistili jsme, že př míře 67cm, váží neskutečných 9kg. Všechny ryby byly chyceny na KOKpro od firmy DH Baits a k ulovení ryb značně pomohly i pelety KOKpro, které jsem kaprům dával na PVA pásků. Byl to velmi úspěšný den. Za CT-Exil Ondra Šulc

11.3. Svazovka ČR

V posledních třech dnech jsem se vydal na jednu svazovou vodu. První den jsem nachytal mnoho tloušťů, ale i přes jejich atak mé oblíbené nástrahy Kokpro, jsem chytl jedno juniora lehce přes 60cm. Druhý den celkem bez nálady s myšlenkou, že to dnes bude opět tloušťobraní, jsem se nakonec dostal k vodě a opravdu to stálo za to. První záběr se dostavil celkem rychle od náhozu. Byla to prudká jízda. Při záseku a prvním přitahování jsem si myslel, že mám na prutě opravdu velkého kapra, který si to mazal co nejdál ode mě. V momentu kdy měl kapr největší tah, jsem cítil, jak se vlasec začal dřít o kameny. V tu chvíli mi opravdu zatrnulo, abych o kapra nepřišel. Po chvilce přestal vlasec drhnout a já začal kapra přitahovat ke břehu, držel se pořád při dně. Když se ke konci souboje kapr ukázal konečně na hladině, nevěřil jsem vlastním očím. Čekal jsem, že to bude opravdu velká ryba, ale nebylo tomu tak. Kapr nakonec měřil 75cm a vážil 8,40kg, i tak jsem byl moc spokojený.

Byl přede mnou poslední den. Nahodil jsem pruty s kuličkou Koka pod háčkem a na háček jsem navlékl pva šňůrku s půlkami kuliček a 16mm pelet KOKpro. Hned po náhozu, při pokládání prutu do vidliček, jsem cítil cuknutí od tlouště a v tu chvíli, už mi sebevědomí opět kleslo jako první den. Po hodině od náhozu přišlo upozorňující pípnutí a nakonec prudká jízda. Po záseku odjel kapr daleko ode mě, později stál na místě a já cítil jen jeho velice zajímavou váhu. Po chvilce přetahování se kapr přece jen nechal přemluvit a začal sjíždět směrem ke mně. U břehu se mi ukázal nádherný šupináč a hned jsem věděl, že tentokrát hranici 10kg překonám. Kapr u břehu začal neskutečně bojovat. Prut se mi ohýbal jako nikdy, ale po chvilce jsem zjistil, že to byly jen poslední zbytky sil. Nakonec jsem po řádném zvážení a změření zjistil, že kapr měří 82cm a váží nádherných 11,7kg. Ten den jsem ještě chytl jednoho juniora a tím pro mě mé 3 dny volna skončily. Za CT-Exil a DH Baits Ondra „Šulcik“ Šulc.

9.3. Svazovka ČR

Jednoho krásného únorového dne (27.2.), mi vrtalo hlavou „jít nebo nejít“. Měl jsem celkem dlouhý den ve škole a to tak, že jsem se vrátil až okolo 3h domů. Když jsem se však podíval z okna, tak mi to nedalo. Vyndal jsem z mrazáku naválené kuličky z base mixu KOKpro a stejnojmenného katalyzátoru a vyrazil na nově vyhlídnuté místo.

Dorazil jsem k vodě, rozdělal pruty, připravil PVA ze 4mm pelet Kokpro a nakrmil hrstkou stejných pelet jen o velikosti 16mm na každý prut. Nahodil jsem a jen co jsem se otočil, zaslechl jsem ten překrásný zvuk hlásiče. Ohlédl jsem se po prutech a zahlédl, jak se mi chvěje špička. Bylo mi hned jasné oč běží, ale dále se nic zajímavého nedělo. Bohužel pro mě, jen co jsem se usadil do sedačky swinger mi prudce spadl do padáku. Zasekl jsem a na háčku jsem neměl samozřejmě nic jiného, než tlouště. Hned po tom co jsem opět nahodil, mi přišla razantní jízda na druhý prut. Rozeběhl jsem se a zasekl prut v domnění, že je tam konečně první kapr letošního roku. Pro mou smůlu jsem po záseku zjistil, že mám na prutu opět tlouště. Po chvilce zdolávání mi na břehu opravdu skončil tloušť, ale tentokrát měl přes 50cm. O hodinu později mi už začínala být zima, ale to jsem ještě nevěděl, co mě čeká. Na pravý prut hozený dál od břehu přišel mírný padák a po něm následovalo vyklepávání swingeru směrem nahoru. Laxně jsem došel k prutu opět s domněním, že je to tloušť, ale tentokrát jsem se naštěstí mýlil. Zasekl jsem a hned v tu chvíli mi došlo, že na druhém konci je můj první letošní kapr. Při prvním přitáhnutí jsem cítil sílu ryby. Prut se mi ohýbal a kapr se snažil vyklepat vítěznou montáž z tlamky. Po pěti minutách souboje se mi ukázal na hladině šupináč s nádherným břichem a v tu chvíli jsem už unaveného zimního kapra podebíral do podběráku. Po řádném ošetření a zjištění míry a váhy, mi došlo, že letošní první kapr má hned přes 10kg. Přesné míry byly 78cm 10,40kg. Kapr zabral na vlastnoručně uválenou kuličku řady KOKpro, která ve studené vodě pracovala výtečně. Takhle dopadla moje tříhodinová vycházka po škole, suprový start sezóny! O pár dní později se mi podařil náhodný úlovek candáta 79cm, kterému kulička KOKpro visela regulérně v koutku. Za CT-Exil a DH baits, Ondra Šulc.