17.11. Svazovka ČR

Když jsem dneska vstával dokonce dříve něž do školy, věřil jsem, že se mi voda odmění. Sedl jsem na kolo a za velice studeného počasí jsem se vydal k vodě. První záběr přišel hned po 5 minutách od náhozu. Bohužel pro mě to byl jen tloušť. Po nahození druhého prutu a 2h čekání na záběr mi došlo, že by možná mohlo být něco špatně s montáží. Proto jsem raději oba pruty vyndal a přehodil. Po pár drbech od tloušťů přišel padák který jsem s klidnou hlavou, že mám opět tlouště lehce přisekl. Po záseku přišel krátký souboj a já si myslel že mam kapra okolo 70cm, ale pořád mi vrtalo hlavou proč se ryba nechce odlepit ode dna. Když kapr vyjel a já zahlédl šupiny na jeho lysém těle, rozklepali se mi ruce. Nakonec mi skončil v podběráku, pro mě kapřík z říše snů, nádherný kulatý lysec 78cm a 10,60kg, který zobnul jednu kuličku boilie Kokpro od firmy DH baits. Odpoledne vyrazil i parťák Ondra a také se mu povedlo během chvíle chytit šupíka 71cm. Za CT Exil Ondra „Šulcik“ Šulc.

6.11. Svazovka ČR

Už za tmy, jak to v tomto ročním období u mě bývá bohužel jedinou možností, jsem vyrazil k vodě. Chtěl jsem jet na nějaké místo, které dobře znám, ale na všech bylo něco špatně. Tak jsem zakotvil na místě, kde jsem předtím nikdy nechytal a nevěděl jak to pod vodou vypadá. Když jsem šel nahazovat, akorát vyskočil kapr a tak mé dilema (kam jim to poslat) bylo vyřešeno :) Mezi pruty jsem rozhodil posledních 30 kuliček Main Course, které mi zbyly od minulé výpravy. Pod háček nastražil na jeden prut Main Course a na druhý jsem vyštrachal poslední dvě kuličky KOKpro. :) Netrvalo to ani moc dlouho a přišla brutální jízda a po ještě brutálnějším souboji jsem podebral šupináče 89cm 14,4kg, který zabral na Kokpro. V noci jsem měl ovšem v autě ještě jednoho většího bojovníka, myš velkou sotva jako palec u ruky – nástraha tribit, doba zdolávání (ven z auta) dobrých 30 minut :)) Za ct-exil a DH baits Ondra Křížek.

5.11. Svazovka ČR

Tak je tu konečně podzim a s parťákem vyrážíme na týdenní výpravu. S sebou jsme si vezli něco málo přes 15kg boilie a 15kg řepky. Kapři bohužel moc nespolupracovali, takže jsem se pokusil být aktivní a furt přehazovat do různých hloubek. Záběry se dařily, ale bohužel jen od menších ryb. Používal jsem boilies Spice and cheazy a Main Course . Jak 1 kuličku samostatnou, tak na kuličku s popkou. Nakonec se mi podařilo pár pěkných kaprů zdolat, vévodili jim dva řádkáči lehce pod 10kg. Za ct-exil a DH baits Jiří Moc.

5.11. Svazovka ČR

Po dlouhé době jsem měl volný celý týden,tak jsme se kolegou rozhodli, že by jsme mohli vyrazit na oblíbenou svazovou vodu, kde jsme zde z předešlé výpravy měli nevyřízené účty :) ..Nějakou rybu se nám podařilo chytit a na tu okolní bídu, co jsme měl info tak jsme rádi jak to dopadlo :)  Nejvíce mi šlapalo boilies KOKpro, na které jsem chytil dva slušné kapry 10,5kg a 9,5kg. Za ct-exil a DH baits Honza Kolesnáč.

30.10. Svazovka ČR

Další výpravu, tentokrát na šest nocí jsem si na konec října naplánoval už pár týdnů nazpět. Bohužel počasí připomínalo spíše začátek září a u vody to bylo znát. K vodě přijelo nespočet rybářů, které nalákal samozřejmě i prodloužený víkend. Vybral jsem si místo dál od ostatních a rozkrmil jako tradičně ze začátku řepkou a boiliem řady kokpro a main course. Aktivita kaprů byla slabá a na celé lokalitě se toho za celou dobu moc nechytlo, což jsem se z doslechu dozvěděl. Mně se ovšem na kokpro nakonec dva kapry přes 10kg podařilo zdolat, jeden zabral hned při druhé noci u vody, měl 86cm 10,9kg a druhý zabral pátou noc a měl krásných 88cm 13,8kg. Za ct-exil Ondra Křížek.

15.10. Svazovka ČR

Právě jsem se vrátil z mé zcela jistě nejlepší výpravy v životě. K vodě jsme vyrazili s Honzou ve čtvrtek odpoledne, po příjezdu do vody padlo 15kg řepky, 2kg halibut pelet zalitých katem main coursu a po dvou kilech koulí řady Main Course a Kokpro. První noc se Honzovi podařil kapr odhadem lehce přes 70cm a pár menších. Každý další večer jsme přikrmovali už jen boiliem, vždy dvěma kily od obou řad a začalo se nám to pěkně rozjíždět. V pátek večer jsem po dlouhém souboji ze břehu a později i ze člunu dostal dlouhého šupíka s parametry 96cm 15,3kg a Honza k ránu přidal kapra, kterého zde chytil již před měsícem – lysce 75cm. V neděli Honza odjel a mě zbývali dvě noci do konce výpravy, hned tu první z nich jsem dostal na podložku krasavce 92cm 15,2kg a po něm mi udělal radost i dost atypický malý kapřík. Za poslední noc jsem tahal už jen malé kapry, s výjimkou 8,5kg těžkoho šupináče. Za ct-exil Ondra Křížek.

29.9. Svazovka ČR

Vyrazil jsem na dašlí výpravu, tentokrát na tři noci. Po příjezdu k vodě jsem místo pořádně rozkrmil, do vody na počáteční zákrm padlo 12kg řepky, 2kg halibut pelet zalitých katem kokpro a 3kg kuliček řady main course a kokpro. První záběr se dostavil po deseti hodinách od náhozu a hned od záseku bylo jasné, že je to jeden z největších kaprů, které jsem měl kdy na prutě. Dobrých 15-20 minut trval souboj, než jsem kapra navedl do sítě podběráku a při přesunu na podložku jsem se až zhrozil toho jak těžký je. :) Váha po odečtení saku ukázala 16,9kg při 97 centimetech. Nový osobák byl na světě! Neskutečně šťastný jsem kapra rychle vyfotil samospouští a pustil zpět do jeho živlu. Druhý den mě přijel do konce výpravy doplnit parťák Šulcik, dokrmili jsme 2-3kg kuliček a čekali co následující hodiny přinesou. Kaprům evidentně zachutnalo a my jich vytáhli šest, z toho pět krásných lysců 70cm+. Moji dva největší měli 75cm 9,6kg a 85cm 10,6kg, Šulcikovi se podařilo unikátní kousek 87cm 13,2kg! Přes den jsme opět přikrmili 3kg boilies, ale kapři se nám do konce výpravy úspěšně vyhnuli. Nadmíru spokojení jsme odjeli domů, natěšení na další podzimní výpravy. Za ct-exil Ondra Křížek.

22.9. Svazovka ČR

Po 14ti denním rybářském půstu jsem společně s Honzou vyrazil na víkendovou výpravu. První den a noc byla bez záběru, ale když jsem v sobotu ráno odjel do práce, po chvíli Honza hlásil v smsce, že se mu podařilo chytit pár menších kapříků. Po mém příjezdu zpátky k vodě, dostal Honza záběr od větší ryby, kterou se mu bohužel zdolat nepodařilo. Záběrů začalo přibývat a my začali tahat ryby kolem 70cm, mezi kterými vynikal můj 82cm dlouhý a 10,7kg těžký šupináč. Ráno před odjezdem jsme oba s Honzou obdrželi záběr od velkého kapra, ale bohužel jsme naše souboje prohráli, tak snad příště :) .. Na této výpravě nejlépe fungoval Main Course a dost ryb si připsalo také KOKpro. Za ct-exil Ondra Křížek.

19.9. Svazovka ČR

Zdravím, hlásím se s reportem ze dvou cca 48-mi hodinových výprav na svazovou vodu, která mi byla doposud celkem neznámou. Během těchto dvou krátkých výprav se mi však podařilo zdolat několik krásných kaprů i velkých. Vše bylo na Main Course a to nejčastěji v kombinaci dvou 18mm kuliček, ke kterým jsem často připichoval pva punčochu plnou minipeletek zalitých katem Main Coursu. První „zákrm“ byl řepkou, jelikož na dně je menší nános bahna a ta do něj krásně zapadá spolu s boiliem, kterým jsem zakrmil také a poté už pouze jím, kterého jsem měl nakonec i málo. Při každé z výprav mě doplnila má přítelkyně Šárka, která, jak už jsem jednou psal, mi dělá kolikrát dobrého společníka. Přejdeme ale k sumáři… Při první výpravičce se mi podařilo udělat 7 záběrů, všech sedm jsem proměnil a byla z toho pěkná řádka kaprů. Hned první záběr byl nádherný šupináč, který je mým zatím největším s 92cm délky a 15,3kg váhy. Dále se mi podařil double 74cm a 83cm/9,40kg. To byl můj první double, ale to nebylo vše. Zdolal jsem další dva mohykány přes deset. Oba šupináči, první měl 90cm a 12,6kg, druhý 86cm s 12,3kg váhy. Zatím tuto výpravu řadím mezi své nejúspěšnější. Další výpravička, opět jen cca 48 hodin, ale i tak jsem fajn zalovil. Opět byl v hlavní roli Main Course, který mi udělal 5 záběrů, ze kterých jsem 4 proměnil. Opět jen větší ryby, korunované opět šupíkem přes deset. Nyní to byl krasavec s 85cm a 11,5kg váhy. Už se těším na další výpravu s Coursem, který už mám poctivě naválený z basemixu a katu. S pozdravem za exiláky Slámiš!

29.8. Svazovka ČR

Ihned po návratu z týdenní výpravy na Novomlýnské nádrže, kterou jsme absolvovali s Daliborem a opravdu na ní nezapomenu, jsem se vydal proklepnout naší oblíbenou svazovku. Chtěl jsem kapry aktivněji vyhledávat a to se mi i vyplatilo. Třetí vycházka, třetí místo. Poté jen kvalitní nástraha v podobě dvou 18mm hotovek Main Coursu, které se postavili do cesty krásnému, bojovnému šupíkovi a ten nemohl odolat. Ihned co jsem vzal prut, jsem myslel, že jsem zapřáhl sumce. Kapr bouchal s prutem, jako by se za to i sumec nemusel stydět. Stulíkové pole, které lemovalo břeh, bylo přesně na délku podběráku a tak mi neumožnilo kapra podebrat ze břehu. Musel jsem si dát i částečnou koupel. Tímto ještě jednou děkuji Daliborovi za mnoho předaných zkušeností, libové večeře a záchvaty smíchu, které jsme kolikrát měli, také za ten Main Course, který nám dal na cestu a já na něj tuto krásnou rybu chytl. Měl 90cm a rovných 13kg.

14.8. Svazovka ČR

Konečně jako každý rok jsem vyjel na výpravu k Jihočeské přehradě. Když jsem vyjížděl z Prahy, tak mi po cca 10 km začalo doutnat z motoru, což byla opravdu nepříjemná situace. Tuto komplikaci jsem naštěstí do večera vyřešil náhradním odvozem, takže jsem mohl opět pelášit k přehradě. Po příjezdu na místo a rozbalení prutu zjišťuji, že je něco špatně!! Ulomená špička u prutu mě dost vytočila!!! Vážně parádní den na rozbíjení věcí, jediné štěstí, že jsem si vzal tři pruty. Po navázání prutů jsme jeli na člunu vybrat lovná místa. Za nedlouho nám bylo jasné, že budeme chytat v blízkosti břehu, kde bylo něco okolo 10 metrů hloubky. První den jsme byli bez kontaktu. Druhý den ráno přišla pomalá jízda a ejhle byl z toho hned kapřík 10kg. První ryba a hned na této vodě moje největší! Asi po dalších dvou dnech, co jsme krmili a vymýšleli lovné strategie, se před námi objevila pramice s tříčlennou posádkou a dvěma psíky. Po příjezdu na naše lovné místo a řvaní skoro po celé vodě k nám přišel pán masař s oznámením, že na toto místo jezdí 10 let. Po vylodění nám bylo dokonce oznámeno „nenechte se rušit pánové, my tu s vámi budeme tři dny, ale nenechte se rušit, dělejte jako bychom zde nebyli.“ Takový přístup nás pořádně štval, ale řekli jsme si, že tohle nemá smysl a do hodinky už jsme byli v dešti připraveni k přejezdu na jiné místo. V duchu jsme si říkali, že to snad karma vidí a poštěstí se nám aspoň trochu. A taky že ano. Hned první noc na novém místě najeli menší kapři okolo 60 cm. Druhou noc už to bylo zajímavější, parťák Honza Kolesnáč vytáhnul kapříka 10+ paráda! Druhá ryba nad 10 kg. Za půl hodinky mam jízdu, po záseku se mi ohnul prut a bylo jasné, že jde o lepší rybu. Kapřík byl však mazanější a vyříznul se. Třetí den, co jsme byli na novém lovném místě, jsme si říkali, že by mohl zabrat polední kapřík, který by mohl udělat pomalou plynulou jízdou. Slunko svítí a náhle opravdu přichází pomalá a táhla jízda J, v tom jsem vykřikl „je to tady, záběr jak má být!“ Po poměrně krátkém souboji podebírám kapra 12 kg. Mám z něj obrovskou radost, protože jsem si opět na této přehradě zvedl osobák! V dalších dnech se ochladilo o 10° a kapři bohužel přestali spolupracovat. Přesto tato výprava byla pro mě zatím nejlepší a už se těším, až zdejším pupíkum na podzim znovu dáme co proto! Za ct-exil Jiří Moc.

16.7. Svazovka ČR

Při dalších výpravách k vodě jsme se jen těžko přechytávali přes kapří dorostence k větším jedincům. Nakonec se nám povedli dva kapři na fotku – Honzovi šupoš 77cm 9,85kg a Ondrovi lysec 79cm 8kg. Dále Honzik zdolal dvě parmy – 66 a 71cm, ta větší mu dokonce zabrala dvakrát během 12ti hodin, asi ji boilies GLM n Krill zachutnalo :) exilteam

12.7. Svazovka ČR

Po delší době jsem zase vyrazil na svou oblíbenou svazovou vodu společně s Ondrou Křížkem. První vlaštovka přišla okolo 10 hodiny, kapřík okolo 60cm. To jsem ještě ale nevěděl co mě čeká. Po nějaké době přišla rychlá jízda podél stulíkového pole a kapr v něm hned po záseku skončil. Když jsem si sešel k místu, kde se mi kapr zamotal, zjistil jsem že kapr už křižuje volnou vodu a já si mohl v klidu vychutnávat nádherný souboj s kaprem, kterého jsem v tu chvíli vůbec neviděl a nakonec se mi podařilo opět přes stulíkové pole na druhý pokus dostat kapra do podběráku. Na břehu jsem zjistil že šupináč, který zabral na Kok pro od DH baits má nádherných 87cm 12,50kg. Tato ryba mi udělala nesmírnou radost. Dvě hodiny po něm, měl razantní záběr i Ondra a po slušném boji jsem mu podebral krásného lysce 84cm 10,6kg. Ráno Ondra ještě přidal dva malé kapříky a jeli jsme domů. Oba jsme byli z této výpravy velice nadšení. Za ct-exil Ondra Šulc.

10.7. Svazovka ČR

Mé poslední dvě výpravy se nesly v duchu soubojů někdy až po prsa ve vodě, rozmotávání kaprů ze stulíků, zlomeného podběráku a u jednoho případu i podebrání kapra do náruče :) Byla to paráda a konečně se mi povedla letos první slušnější ryba – 84cm 11,4kg. Za ct-exil Ondra Křížek.

7.7. Svazovka ČR

Tento rok poprvé s přítelkyní a hnedka asi přinesla i trochu štěstíčka v podobě mlíčáka 85cm 10,3kg. Leč mě proklínala za komáry, tak vše zvládla bravurně, byla i dobrým pomocníkem a fotografem. Při pouštění jsem si sice utopil telefon, ale ráno jsem ho zase našel, tak to nejcennější na tom celém, sim karta s kontakty byla zachráněna. Podařená vycházka, snad už budou přibývat jen takové. Za ct-exil Slámiš :)

24.6. Svazovka ČR

Hned po velké vodě vyrazilo několik našich členů k vodě, nejvíce se dařilo (tak jak to letos bývá pravidlem :) ) Šulcikovi, který dostal pěkného šupíka 82cm 11,8kg. Další úlovek, který stojí za zveřejnění je 77cm dlouhý šupoš Honzy.

12.6. Svazovka ČR

I přes nepřízeň počasí a stavu vody na našich řekách se mi včetně menších kaprů povedla i tahle neuvěřitelná ryba. Sumec měřící 142cm a vážící 21kg. Zabral na koule KOK pro od DH baits. Za ct-exil Ondra Šulc.

1.6. Svazovka ČR

Po několika výpravách k vodě, kde jsem chytal jen menší kapry, se na mě konečně přijel podívat tento čerstvě vytřený dlouhán 96cm 13,5kg. Za ct-exil Jiří Moc.

26.5. Svazovka ČR

Ochlazení kaprům evidentě nesvědčilo, ale i přesto jsem aspoň vytáhl po šesti letech chytání na této vodě prvního řádkáče 70+ a Tomáš hezkého lysce 8,4kg. Za ct-exil Ondra Křížek.

20.5. Svazovka ČR

Po týden staré nehodě na motorce, pří níž jsem si zlomil zápěstí jsem stejně vyrazil na několik hodin k vodě, první záběr jsem proměnil v krásného lysce, který byl už čerstvě vytřený – 81cm 10,3kg, chvíli po něm jsem dostal ještě 70ku a to bylo vše.. Snad bude sádra působit jako talisman i v dalších dnech u vody :) Za ct-exil Tomáš Sekera.

19.5. Svazovka ČR

Smůla prolomena velice dramatickým soubojem s krásnou maminou o rozměrech 85cm 13,3kg. Ještě před ní jsem chytl jednu menší s 9,25kg váhy a jednoho dorostence. Napíchnuty byly Kokovi koule. Parťákovi Šulcikovi se mimo pár menších kaprů podařil i torpédoborec 80cm. Za ct-exil Honza Slaminka.

11.5. Svazovka ČR

Letošní sezona pro mě začala opravdu velkolepě. Na krátkých výpravách s týmovými kolegy se mi podařilo opět zabodovat. Nejprve přišel krásný lysec 83cm 14,70kg a po něm nádherný šupoš 78cm a rovných 11kg.Všechny ryby byly uloveny na Kok pro od firmy DH baits. Za ct-exil Ondra Šulc

1.5. Svazovka ČR

Máme za sebou jednu z nejvydařenějších výprav vůbec, při které se mi povedli dva šupíci 9,2kg a 9,8kg, Tomášovi také šupináči 8kg a 8,7kg a celou výpravu korunoval Šulcik těsně před odjezdem nově zvednutým osobáčkem o rozměrech 96cm 17,8kg! Paráda :) Za ct-exil Ondra Křížek.

25.4. Svazovka ČR

První výpravičky ke svazovým vodám se nám povedli. Já jsem chytil tři kapry přes 70cm (největší 75cm 9,2kg).. Honzik jednu pětasedmdesátku a Šulcik si překonal osobáček nádherným šupošem 81cm 11,8kg! Paráda, snad to tak a ještě lépe půjde i dál :) za ct-exil Ondra Křížek.

8.3. Svazová louže

První pokusy na jedné maličké svazové vodě dopadly výborně. Hlavně na feeder jsme si parádně zachytali. Nejvíce brali kapříci v rozmezí 25-56cm.