Rok 2009

25.9. – 28.9. Svazovka ČR

Tak v září nad námi pořád vyhrávají kapři :-) I teď za třínoční výpravujsme s Kubou chytili pouze jednoho prcka a malého sumce. Už se však začínáme chystat na nadcházející Successful baits cup :-) . Za ct-exilOndra.

13.9. Svazovka ČR

Dnes s Markem na pár hodin u vody a zabral alespoň tenhle dorostenec 64cm. Ondra K.

25.8. – 26.8. Svazovka ČR

Noc snů zažil Tomáš, který se s Pavlem vypravil na naší oblíbenou svazovou vodu. První záběr v 10 hodin večer měl Pavel a po dvouměsíční pauze bez záběru, tu konečně zdolal kapra – 71cm. O 45 minut později se razantně rozjel Tomášův prut, který i spadl ze stojanu, ale cestu do vody mu naštěstí znemožnili kopřivy :-) Po záseku bylo jasné, že se jedná o velkou rybu, která po 10 minutovém boji skončila v podběráku. Dlouhý šupináč 94cm 15,2kg nám všem udělal obrovskou radost, je to první kapr nad 15kg, kterého jsme na naší nejoblíbnější svazovce ulovili. Velké dík patří také našemu novému sponzorovi, firmě Successful baits, na krmení od nich jsme za půl měsíce zdolali už několik ryb přes 10kg.

 

20.8. – 28.8. Svazovka ČR

S Kubou jsme vyjeli na poslední prázdninovou výpravu a opět se nám poměrně dařilo. Chytli jsme sice málo kaprů, ale zase takové na které se jen tak nezapomene. Hned první noc jsem zdolal vysokého lysce s parametry 78cm 12kg! Další záběr následoval třetí noc a opět to byl tlustý lysec 69cm 8,8kg. Čtvrtou noc konečně zaseknul Kuba a vytáhl lysce 71cm 10,1kg, neuvěřitelná ryba. Dalšího kapra, tentokrát šupoše 82cm 10kg jsem zdolal šestou noc a do konce výpravy jsme ulovili akorád jednoho prcka. Za ct-exil Ondra Křížek.

 

12.8. – 16.8. Svazovka ČR

Čtyřnoční výprava, na které jsme s Kubou chtěli otestovat výrobky od našeho nového sponzora Successful baits, se dá se říct vydařila. První noc jsem hned obdržel tři záběry, ale vytáhl jen jednu rybu, šupináče 82cm 10,3kg, takže boilies mělo pěknou premiéru. Na druhou noc přijeli Marek s Tomášem a druhý jmenovaný byl v noci první úspěšný, když vytáhl šupináče 73cm 8,1kg, po něm poprvé zabodoval Kuba a na své konto si připsal lysce 72cm 8kg. Oba kapry jsme chytili i před měsícem. Ráno kluci odjeli a udělali dobře, poslední dva dny a dvě noci byli té nejhorší kombinace „přes den vedro a v noci chladno“, ale i tak Kuba obdržel záběr od lysce 68cm. Za ct-exil Ondra Křížek.

 

22.7. – 24.7. Svazovka ČR

Těsně před odletem na dovolenou jsme s Kubou chtěli vyrazit na 5 dní na naše oblíbené místo. První den vypadalo vše dobře a taky že jsem po dvou hodinách od nahození měl záběr a vytáhl šupináče 73cm. O hodinu později, měl záběr Kuba, ale kapra uřízl. Druhý den přišla šílená bouřka a vše bylo najednou úplně špatně. V noci jsem sice vytáhl malého kapříka, ale přes den jsme už nemohli mít ani nahozeno, tak jsme to večer zabalili a jeli domů. Snad se v srpnu počasí trochu ustálí. Za ct-exil Ondra K.

13.7. – 18.7. Svazovka ČR

Po krátké pauze jsme společně s bráchou Pavlem vyrazili opět na naše oblíbené místo na svazové vodě, poblíž našeho bydliště. Výprava trvala 6 dní a bohužel dopadla smolně. Za 6 dní jsme měli jen dva záběry od kapra, z toho pouze jeden zaběr proměněn v krásného lysce 70 cm a rovných 7 Kg. Poslední noc výpravy nás navíc přepadla velká bouřka, která travala celou noc i celý další den kdy jsme vše za stálého deště balili. Musíme říci, že nic lepšího nás nakonec výpravy potkat nemohlo. Bohužel i to ke kaprařině patří.Někdy je to všechno krásné jindy toho naopak máme plné zuby, ale tak to je a my jen doufáme, že to příště bude o monoho lepší.
Za ct exil Petr a Pavel Bařinovi.

 

2.7. – 15.7. Svazovka ČR

Já s Kubou jsme se teď vrátili ze 14ti denní výpravy na naší oblíbenou svazovou vodu. Celkem jsme chytili 25 kaprů a 4 vyvlíkli. Kuba zdolal 14 ryb a z toho našeho známého kapra „Větrníka“, kterého jsem chytil já loni v říjnu a teď měl bohužel o dvě kila méně, ale i tak je to Kubův nový osobák ( 89cm 12,8kg ) dále chytil kapry 82cm 10,3kg a 79cm 10,5kg a další pět kaprů přes 70cm. Já vytáhl 11 kaprů a největší měl pouze 70cm, a jednoho sumce 90cm. Mrzí mě jeden obrovský lysec, který si mě na lodi pěkně povodil. Více fotek najdete na webu ve fotogalerii a později bude i malý článek. Za ct-exil Ondra Křížek.

 

 

2.7. – 3.7. Svazovka ČR

Tomáš za jednu noc na svazovce zdolal kapříka 66cm a po něm na dvě 20mm koule sumce 89cm.

 

17.6. – 22.6. Svazovka ČR

Plánovaná dvounoční výprava se nakonec protáhla na pětinoční. Tentokrát jsme s Kubou vyrazili na jiné místo na naší oblíbené svazovce. Ve středu večer jsme nahodili a první záběr jsem zaznamenal ráno okolo 6:15 a na břeh jsem dostal šupináče 67cm. Ve čtvrtek na noc přijeli chytat kousek od nás i Marek s Tomášem, ale tuto noc se nic nedělo a kluci ráno zase odjeli. V pátek odpoledne po hodinové přeháňce se ozval konečně můj pípák a já jen zíral na mohutný výpad kapra, který mi ujel dobrých 50m než jsem ho dobrzdil, boj to byl pořádný a nakonec se ukázalo že kapr je podseknutý. Tento nižší šupináč měřil 81cm a vážil 9,5kg. Po půlhodince vytáhl Kuba na můj prut pěkného lysce 67cm. K večeru mi přišel další šupoš 69cm a lysec 66cm. A to bylo pro dnešek vše. V sobotu přijel k večeru chytat opět Tomáš. Kuba v půl 10 večer zdolal šupináče 74cm 6kg a po něm prťavého lysce. Tomáš v noci vytáhl svého prvního kapra na boilies v tomto roce a to hned pořádného 80cm 11,5kg. Mohutný lysec snad ukončil smůlu, kterou Tomáš do teď měl. Přes den se nic nedělo a před námi byla poslední noc, Kuba obdržel záběr hodinu před půlnocí, ale kapra vyvlíkl. Poslední den jsem vytáhl já malého šupíka a těsně před odjezdem měl Kuba jízdu, ale bohužel mu kapr zase po chvíli spadnul. Za ct-exil Ondra Křížek.

14.6. – 15.6. Svazovka ČR

Po delší době konečně někdo z nás vyrazil přes noc na ryby.. Po příjezdu, kolem osmé hodiny večer měl Marek první záběr, ale rybu uřízl. K ránu se mu dostavil druhý záběr a na podložku dostal lysce 81cm 11kg. Tomáš zůstal bez záběru. Petrův zdar!

29.5. – 31.5. Svazovka ČR

Tak jsem společně s bráchou Pavlem vyrazili po čtrnáctidenní pauze opět na víkend k vodě.Celý netrpělivý jsme co nejrychleji nahodili a netravalo ani moc dlouho a já zdolával prvního krasavce. Krásný kapřík lysec, který měřil 70cm a važil něco kolem 7kg. První noc byla hrozná zima a tak se další záběr dostavil až brzy z rána, když Pavel zlákal na svůj prut opět lysce 71cm a váha 6kg, kterého chytil i minulý rok. Druhá, opět chladná, noc proběhla opět klidně a nerušeně až do páté hodiny ranní, kdy jsem měl krásnou jízdu na prut hozený kousek od břehu. Po krátkém zdolávání jsem pokládal na podložku hezky stavěného šupíka dlouhého 65cm. Krásná tečka za promrzlou víkendovou výpravou. Jen mohu znovu litovat že se nenechal zlákat žádný větší jedinec, ale to přijde. Za ct-exil Petr Bařina

Po krásném pondělním úlovku jsem na víkend vyrazil na ryby i já s Kubou. Nedařilo se – chycen jediný kapřík 60cm. Ondra Křížek.

24.5. – 27.5. Svazovka ČR

Díky volnu ve škole jsem se mohl vydat s parťákem Tomášem na třínoční výpravu, která se z mého pohledu vydařila. První noc byli kapři velmi aktivní a pořád skákali. První záběr zaznamenal Tomáš, ale docela slušného kapra po chvilce vyvlíkl. Další záběr vzbudil mě, jenže to byl tloušť lehce přes půl metru. Po patnácti minutách se ten samí prut rozjel znovu a začal krásný souboj. Po 10ti minutách se mi na podložce rozvaluje krásná, nevytřená jikernačka s parametry 82cm 13,5kg! Za světla mi přichází další záběr od lysce 64cm. Na druhou noc přijel i Marek na místo kousek od nás. Večer se kapři začali třít, že nás téměř nenechali spát. K ránu dostal Marek na podložku své první kapry v roce 65cm a po něm 66cm. Hodinu po nich měl na prutě velkého kapra, který mu bohužel uřízl návazovou šnůru. Dopoledne Marek odjíždí. Třetí noc jsme se s Tomášem tak akorát pěkně vyspali, protože žádný záběr nepřišel. Za ct-exil Ondra Křížek.¨

7.5. – 9.5. Svazovka ČR

Dvounoční výprava s parťákem Kubou se opět vydařila, první noc se nic nedělo, ale druhý den odpoledne v půl páté se Kubovi ozval hlásič a on si po krásném boji vytáhl šupináče 70cm 6,7kg, s kaprem se už fotil i ve vodě. V pátek večer se přehnala bouřka a ve 4:30 ráno jsem po brutální jízdě zasekl i já, po nádherném boji jsem nakonec i s trochou štěstí na břeh vytáhl pupkatého šupináče 86cm a 11,8kg! To byl také poslední záběr úspěšné výpravy. Za ct-exil Ondra Křížek.

7.5. – 9.5. Svazovka ČR

Tak jsem opět s bráchou Petrem využil prodlouženého víkendu a vyrazili jsme na naše oblíbené místo. Přijeli jsme ve čtvrtek odpoledne a ještě večer přišla jízda od malého, ale krásně vysokého kapříka, který měl sice jen 50cm, ale byl první, a tak udělal radost. Další záběr přišel až v sobotu po čtvrté hodině ranní a po celkem dlouhém souboji byl na břehu kapr šupi 65cm. Poslední záběr přišel o dvě hodiny později a byl z toho krásný šupík 70cm. Bohužel všechny ryby přišly na moje pruty a tak doufám, že příště se dočká i hodně trpělivý brácha. Za ct-exil Pavel Bařina.

31.4. – 2.5. Svazovka ČR

Dvounoční výprava, na kterou jsem vyjel s Kubou se velmi podařila. První záběr přišel Kubovi druhý den v půl šesté ráno a Kuba si po krásném souboji mohl potěžkat jeho nový osobák – kapra šupináče 85cm 10,4kg. Jelikož bylo 1.Máje, tak kapr dostal symbolické jméno Mája. Další záběr jsem obdržel já ve 22:15, kapr to sotva rozjel a vůbec nebojoval, obrovské překvapení bylo, když se na podložce objevil pěkný pupkáč s parametry 79cm a 10,2kg! Proč kapr nebojoval, nám bylo hned jasné, měl zakrnělé všechny ploutve! Tuto noc jsme si s Kubou vytáhli i menší lysce, každý jednoho ( Kubovi zabral téměř přesně v čas jeho patnáctých narozenim, jak říká : dostal nejhezčí dárek k narozeninám :-) ) ). Výprava se velmi podařila, oba jsme si vytáhli prvního kapra v roce přes 10kg. Za ct-exil Ondra Křížek.


31.4. Svazovka ČR

Poslední dubnová výprava přez noc, se vyvedla na výbornou. Bylo krásné počasí, krátce po dešti a to kapry donutilo k aktivitě. Během čtyř hodin chyceni čtiři kapříci. Já : Šupi 65 cm a lysec 62 cm. Pavel : šupoš 65 cm a poslední byl opravdu kapřík miminko. Šupi 55cm. Krasná rybačka. Krásně jízdy swingerů. Takže maximální spokojenost. Teď už jen čekat na ty VĚTŠÍ. Za ct-exil Petr Bařina.

19.4. Svazovka ČR

Dnes jsme na pár hodin vyrazili k vodě ve složení ( Marek, Tomáš a Ondra ). Za světla přišel Ondrovi zase další tloušť a okolo půl desáté lysec 67cm, při focení další jízda od šupináče 55cm.

8.4.-13.4. Svazovka ČR

Dlouho plánovaná velikonoční výprava se konečně uskutečnila. Ve středu jsme vyjeli ve čtyřech lidech ( Kuba, Ondra, Marek, Tomáš ) na vytypovanou vodu, místo bylo volné, tak jsme převozili věci a připravovali vše potřebné k lovu kaprů. Vše vypadalo velice dobře, druhý den se neobešel bez hádky s rybářskou stráží, ale když jsme byli po třetí noci bez kontaktu s kaprem, rozhodli jsme se přesunout na jinou svazovou vodu. První noc na nové vodě to konečně přišlo a Ondra zdolal kapra 66cm a pak pěkného tlouště 49cm. Přes den brali jen tloušti, jeden Ondrovi kolem 45cm a druhý Kubovi 34cm. Poslední noc byla hodně studená a žádnému kapřikovi se už na břeh podívat nechtělo.