Rok 2008

18.12. Svazovka ČR

Dneska dopoledne vyrazil Marek s Tomášem na ryby, první záběr přišel 15 minut po nahození, a tak si Marek vytáhl prosincového šupoše 55cm.

 

9.11. Svazovka ČR

Dneska jsme byli s Tomášem na novém místě, kde si myslíme že kapři budou zimovat. Celkem se nám to potvrdilo, protože jsme měli na prutě 4 kapry. První záběr hned po 45 minutách chytání, ale kapr mi zajel u břehu do vázky. Potom přišel Tomáš a za 10 minut po nahození chytl krásného nepoškozeného lysce 61cm. Potom mu přišel poleďnák, kterého po krásném boji vyvlíkl nad podběrákem :( šupoš mezi 75 – 85cm…. Já si těsně před odjezdem taky chytl malého kapříka. Takže myslím že se hodně povedlo…

 

 

4.10. - 5.10. Svazovka ČR

Na 24 hodin jsem vyrazil s kámošem na svazovku, byl jediný záběr ráno kolem půl 9 ráno, ale opravdu stál za to mrznutí v noci :o ) po krásném 15 minutovém boji jsem zdolal nádherného šupoše 92cm 14,8kg, zatím můj největší svazováček :o )

 

26.9. – 27.9. Svazovka ČR

Tak jsem vyrazil s kámošema na denní výpravum, oni tam byli o den dříve a za první noc Michal chytil kapra 80cm ( v novinkách ) . Druhý den k ránu se mi po jednom malém kapříkovi a jednom vývlíknutém podařilo chytit nádherného lysce 87cm a 11kg ( na fotkách ) a Markovi se po dvou a půl měsíci podařilo chytit kapra :D kolem 55cm… Samozdřejmě vše puštěno! Petrův zdar

 

19.9. – 20.9. Svazovka ČR

Tak další víkend jsem opět vyrazil na ryby přes noc, tentokrát s kamarádem. První záběr měl Tomáš a vytáhl lysáčka kolem 55cm, zanedlouho přišel razantní záběr na můj prut a mě se podařilo chytit kapřího fešáka 70cm. K ránu měl Tomáš ještě dvě jízdy, ale do prázna. Petrův zdar.

 

12.9. – 13.9. Svazovka ČR

Po delší době jsem přes noc vyrazil na ryby s tátou. Měl jsem dva kapří záběry, jeden se mi utrhl a další byl opravdu nádhernej řádkáč (můj první v této sezoně) sice jen 58cm, ale udělal mi radost, tak snad za pár let :o ) Táta si chytl akorát tlouště. K ránu už jsme pěkně mrzli :) ) Petrův zdar

6.9. – 7.9. Svazovka ČR

Tak jsem s kámošema byl přes jednu noc na „naší“ oblíbené svazovce a chytli jsme čtyři kapry, mě se po dlouhé době dařilo a chytil jsem tři kapry, z toho největší měl 68cm a dva menší odháčkováni rovnou ve vodě. Kamarád Petr vytáhl pěkně kulatého lysce 60cm a Tomášovi se na ocásek povedl candát 57cm. Ráno nás pěkně zaskočila návštěva porybného, který se tam ukázal za rok poprvé a zaskočila ho moje úplně prázdná povolenka, bez žádného zápisu :o ) Nakonec to dopadlo dobře a dostal jsem jen vykřičník :o ) Petrův zdar

 

25.8.-28.8. Svazovka ČR

Na čtyřdení výpravě na svazovce s kámoši, jsem si vybral nejhorší místo a měl pouze jeden záběr, a to amura 71cm, aspoň nový osobáček v této rybě, naposledy jsem jej chytil v sedmi letech a měl 42cm. Kámošům přálo a nachytali cca 20 kaprů a asi o 10 přišli, největší měli sice jen 69cm, 70cm, 71cm.

3.8. – 9.8. Merenye Maďarsko

O této výpravě se tu nebo někde v časopisech objeví celý článek, zkráceně na naší první výpravě za hranice jsem nachytali 26 kaprů, z toho 9 nad 80cm. Můj největší měl 87cm 13,1kg a tátův 87cm 13,5kg ( to jsou ty dva na fotkách ) tátovi se povedli ještě dva amuři 89cm a 91cm.

13.7.-14.7. Svazovka ČR

Po delší době jsme s tátou vyrazili přes noc a odměnou nám byli dva kapři, moje kapří modelka měla 67cm a okolo 7kg a táta chytil taky jednoho menšího 61cm. Oba kapři zabrali na boilies od Imperial baits – Monster. Vyhnala nás pořádná bouřka, tak snad příště příde zase jeden z těch větších.

 

2.7. a 3.7. Svazovka ČR

Včerejší večer a kousek z dnešního dopoledne stráveného na rybách s kámošem (nerybářem) Kubou, přineslo dva dorostence…Oba 67cm šupoš 6,2kg a lysce jsme nevážili, ale asi tak nějak podobně..Tak snad další výpravy přinesou větší kapříky.

 

24.6. Svazovka ČR

Dneska se podíval na břeh nádherný kapr 89cm 13,6kg.Bylo to okolo 22:00 a bojoval opravdu ze všech sil.

 16.6. Svazovka ČR

Dnešní dvou a půl hodinová výprava taky nakonec přinesla své ovoce, a to v podání kapra 76cm 8,2kg.

 

8.6. Svazovka ČR

Tak na dnešním lovu se dlouho nic a nic nedělo.Až k večeru se mi podařilo jedním „fíglem“ přelstít krásného svazového kapra 80cm a 10,3kg a tím pádem trochu dotáhnout tátův nástup, on si ale také při focení tohoto vytáhl svého a neméňě hezkého kapra a to 67cm ale 7,4kg!!Dnešní výprava se podařila.

4.6. Svazovka ČR

Dneska jsme vyrazili na jedno z našich oblíbených míst. A při debatě : tak co táto, myslíš že dneska něco příde? No myslim,že by mohlo. nás vyrušilo píííííííííííííííííííp a po dvaceti minutovém souboji byl na břehu náš první pořádný Česko Svazový kapr 94cm a 12,2kg. Opravdu nádherná ryba která byla po natočení a vyfocení,zvážení,změření a tak dále vrácena vodě. Tady je důkaz že i po 20 minutách lovu může přijít velký kapr :) .

 

30.4.-2.5. Svazovka ČR

Tak jsem vyrazil na Labe kde mě občas doplňovali kámoš Vojta a táta..První záběr přišel až 3tí den ráno a tak jsem si mohl potěžkat prvního Labáka v roce (vlastně i prvního kapra) a udělal nám velkou radost,když už jsme v to ani nedoufali že nějaká ryba příjde.Kapr měl 65cm 5kg takže slušná ryba..Do večera přibyli další 3 záběry a tak jsem si vytáhl kapříky 45cm ,60cm a jednoho vyvlíknul.Takže výprava se dá se říct povedla a už se těším na další