Fotoalbum na facebooku *2014* *2015* *2016*

2022

Podzim

Ahoj, tak vás zdravím z centra Prahy! Dostal jsem chuť se zas trošku věnovat urban fishingu v Praze a hrozně jsem se na to těšil! Den předtím jsem se byl projít a okouknout nějaká místa o kterých vím¨, že záběr tam určitě dostanu. Nastal den a já mohl po práci na chvíli vyrazit. Po půl hodince dostávám záběr ale prvně jsem kouknul na vodu, jestli tam nejsou labutě, které opravdu milují přejíždění přes vlasec. A nebyly!!! Vždy když v centru dostanu záběr, je to pro mě jako kdyby ten záběr byl první v životě. Na podložku jsem dostal opravdu hodně kaprů, ale bohužel vše kolem 50cm. Už sám nevím jak tyto ryby vyselektovat, ať dělám co dělám. V centru Prahy umím kapry nachytat, ale na nějakého pořádného kapra ne a ne narazit. Sweet maple z dílny Vasru mi opravdu pomáhá a docílím tu opravdu dosti záběrů. A to že jsou ryby malé mi opravdu nevadí, protože dostat kapra v centru Prahy je radost a ne každému se tu daří.

Za Exil Carplife Jiří Moc

2019

Srpen

Společný víkend s Jirkou a Petrem strávený v Praze měl být určen hlavně pro natáčení dalšího dílu pražského urban fishingu. Příběh by byl super, dva dny, dvě místa, ale bohužel to ztroskotalo na rybí aktivitě. Jediného kapra jsem na Kokpro ulovil až chvíli před odjezdem. Asi se budeme muset vrátit :D

S pozdravem, za Exil Carplife Ondra.

Jaro v Praze :)

2018

Urban fishing 2018 zachycen na videu.

 

Průlet Jiřího urban sezony.

19.11.2017

Pár fotek z Jiřího sezony 2017.

9.3.2017

Konečně roztály ledy a já mohl vyrazit k vodě. Vyrazil jsem na jednu vodu v Praze, kde vím, že hned jak ledy povolí, začnou se kapříci krmit. Je to voda, kde velké ryby neplavou, ale každá voda má svoje kouzlo, takže mně potěší i kapři menších rozměrů a rozhodně si jich moc vážím. Jako nástrahu jsem zvolil pop up banán zalitý NHDC a esencí banán. Do pva jsem nadrtil boilies banana cold water a zalil dipem. Nad místem jsem ani tolik nepřemýšlel.  Hned pod nohama byla padlá větev. Kapři neváhali a hned po 10 minutách jsem měl záběr. První vycházka k vodě a hned jsem si krásně zachytal. Za Imperial baits a ct-exil Jiří Moc.

28.2.2017

Pokračování oblíbeného urban fishingu je zde, tentokrát s názvem Carp n Prague!

31.12.2016

Ahoj rybáři!
Zdravím Vás z centra Prahy, kam jsem se taky vydal rybařit. Místo padlo na Pražskou náplavku, kde to mám nejraději.
Po příjezdu na místo nerozbaluji věci, ale koukám, jestli se někde na hladině ukáže aspoň nějaká aktiva. Bohužel se nic nedělo, tak se přesouvám na jiné místo. Jako návnadu jsem použil carp amino pelety, které jsem zalil dipem crawfish a udělal si pořádné pva. Jako nástrahu jsem použil 20 mm kuličku craw fish a na druhý prut také boilie s příchutí  Banana ve verzi cold water v 16 mm .
Ke každé montáži jsem dal pva a nakobroval asi kilo boilie do prostoru. První den se nic nedělo, druhý den jsem se vydal na jiné místo, kde jsem použil stejné nástrahy a opět nakobroval kilo boilie do prostoru.
Po šesti hodinách dostávám opatrný záběr, kdy se přilepil swinger na prut a nic se nedělo. Nakonci byl cca 60 cm kapr, který se nechal v klidu navést do podběráku a byl můj. Udělal jsem fotku a up s ním zpátky do vody. V tom se mi rozjíždí prut druhý, kapr bral vlasec po metrech a když jsem vzal prut do ruky, cítil jsem slušnou rybu. Po pár metrech jsem cítil, jak vlasec o něco drhne, povolil jsem a v zápětí mi kapr upadl z háčku.
Byl konec listopadu a tudíž, jak všichni víme, je dovoleno chytat jen do 18:00. Přesně v 17:59, kdy jsem koukal na hodiny, se mi brutálně roztočila cívka a kapr si to štrádoval do vázky, kde jsem ztratil i kapra před tím. Nedal jsem mu ani metr – buď se vypne, nebo bude můj . Vše dobře dopadlo . Povedl se nádherný šupináč, který mi udělal neskutečnou radost. Nejspíš jsem byl slyšet až u Pražského hradu.
Kapříkům nejvíce chutnalo boilie crawfish, které jsem si taky na první pohled velmi oblíbil na rychlé chytání.
Toto byl můj poslední kapr sezóny a všem slušným rybářům přeji šťastný nový rok a co nejvíce strávených chvil u vody.
Za IB a Exil – Jiří Moc

27.8.2016

Na rychlo se zrodil v našich hlavách plán, že vyrazíme na víkend vstříc dobrodružství do centra Prahy. Měli jsme týden na přípravu, kdy jsme vše stihli připravit na sto procent a ve trojici Ondra, Slámiš a Dan, jsme v pátek po práci vyrazili za naším parťákem Jirkou. Po příjezdu jsme obešli vytipovaná místa, kde se nám bohužel nepodařilo domluvit, abychom mohli zůstat přes noc. Většina ostrovů v Praze se totiž na noc zamyká a tak nám zbylo zvolit si mezi Císařskou loukou a náplavkou. Nakonec volba padla na Císařskou louku, kam jsme přijeli už téměř za tmy. Přesto jsme vše připravili k lovu. Bohužel se do nedělního rána s výjimkou Slámišova cejna nic neodehrálo a tak jsme vyrazili o úsek níž. Poprvé jsme zažili na člunech průjezd plavební komorou, což byl parádní zážitek. Když jsme dojeli na lovná místa, zakotvili jsme se a pod háček našili nástrahy na rychlé chytáni. Naše volba padla zejména na Feederové halibut pelety příchutě oliheň, broskvové popky a obyčejný rohlík zakápnutý novým CSL, olovo jsme potom obalili method mixem. Za nedlouho dostal Ondra první záběr a před zraky určitě stovky turistů zdolal prvního lysečka. Po něm přidal dalšího, tentokrát šupinatého kapra Honza a také Dan. Pro oba to byl jejich první chycený kapr v centru a i když nebyl zrovna největší, byl rozhodně nezapomenutelný. Výpravu završil Ondra dalším šupíkem. Chytání v centru je velká výzva, která není rozhodně pro každého, ale my se ji ještě určitě rozhodneme čelit. Letos se můžete tešit na další video z Urban fishingu!

8.2.2016

Nastává víkend a já se domlouvám s parťákem Ondrou jsme, že vyrazíme na Vltavu. Rozhodli jsme se, že vyzkoušíme místo, kde jsem ješte před úrazem ulovil pár malých kaprů. Bereme jen nejnutnější výbavu a hlavně pořádnou dávku method-mixu, abychom si zastavili projíždějící hejno na lovném místě. Po nakrmení jsme se vrhli na montáže, našili jsme pod háček pop up dumbles ananas, zalitý exkluzivní esencí jahoda. Tato kombinace mě v zimě ještě nezklamala. Po pár hodinách dostavám prvního kapříka. V tom se rozeznil i hlásič Ondry. Ten je velice šťastný, jelikož obdržel první záběr v letošním roce. Do ukončeni doby lovu jsme chytli ještě každý kapříka, což nás velice potěšilo. Dnešní lov končí a my s Ondrou domlouváme příští výpravu, tentokrát s cílem ulovit už nějakého většího kapra. Tímto se s vámi prozatím loučíme a těšíme se na Vás na stánku Jet fish, na výstavě For Fishing . Za ct-exil Jiří Moc.

2.2.2016

Ahoj přátelé a kamarádi, je tu nový rok, a já můžu poslat první zprávu od břehů pražské Vltavy, kam jsem se na konci ledna vydal pokusit se chytit nějakého kapříka. Pár míst na zimní chytání jsem měl vytipovaných už dlouho a konečně přišel čas je vyzkoušet. Po příjezdu k vodě vidím na hladině aktivitu menších ryb, říkám si hned „tady bych to mohl zkusit“. Po rozmístění prutů se chystám na přípravu krmení. Na studenou vodu jsem si zvolil výrobky od firmy Jet Fish a to 2 kg method-mixu Robin red – koření, a jako nástrahu pop up dumbels ananas nba, které jsem zalil exluzivní esenci jahoda. Tato kombinace už mi pár kaprů ve studené vodě přinesla. Na jeden prut nakrmím asi cca 1kg method-mixu a nahodím co nejpřesněji do krmného místa. Po pár hodinách přichází první jízda tohoto roku, ihned vybíhám a konečně zdolávám prvního kapříka. Nebyl moc velký, ale v zimě každý kapr zahřeje. Po nakrmení asi 0,5 kg method-mixu znovu nahazuji a v tom se mi rozjíždí druhý prut, „no paráda“ říkám si, fotečka a šup zpátky. Druhý den jsem se vydal na stejné místo s tím, že se pokusím o další záběr, stejná zůstala i taktika krmení. Zanedlouho přišel záběr a já, celý natěšený běžím k prutu, ohnu se a v zápětí mi prasklo něco v zádech, tak jsem zdolal kapříka, se kterým jsem se nemohl kvůli nepředstavitelné bolesti ani vyfotit. Sbalil jsem věci a hurá na rentgen do nemocnice. Tam mi bylo oznámeno, že mám zlomené výčnělky z páteře, takže se s Vámi loučím a doufám, že za nedlouho se s Vámi podělím o další zprávu.
Za Carp team Exil a Jet Fish Jiří Moc.

15.1.2016

Druhé video z roku 2015 na sebe nenechala dlouho čekat. Jiří při několika jeho samostatných výpravách do centra Prahy byl vybavený kamerou a z jeho natočených záběrů mu Ondra sestříhal tohle, kratší video.

   

24.12.2015

Přinášíme Vám naše první letošní video z jednoho letního dne, kdy jsme se rozhodli kapry vystopovat a pokusit se je ulovit z hladiny. Tento den jsme si ve čtveřici (Jiří, Šulcik, Ondra a Hany) náramně užili a také parádně zachytali, jak ve videu sami uvidíte.

   

4.8.2015

Opět se ozývam z centra Prahy. Za posledních pár dní je tu docela težké docílit záběru, jelikož voda je dost studená ze po pár minutách vám mrzne ruka. To není jak pro mne, tak pro ryby zrovna nejlepší. Poslední dobou se dostávám jen na malé kapry, které ani nefotím. Proto jsem tentokrát vyrazil od řeky na jinou vodu v Praze. Chytal jsem pouze na šoulačku a po třech hodinách jsem dostal záběr od takto krásné ryby, nevěřil jsem vlastním očím. Každopádně Urban fishingu a hlavně na Vltavě, se budu věnovat dokud nás nevystrnadí zima, takže se můžete určitě těšit na další fotky. Z Vltavy tentokrát posílám alespoň dvě krásné parmy! Za ct-exil Jiří Moc.

9.7.2015

Na další výpravě do centra jsme Jiřika přijeli podpořit hned ve trojici – já, Šulcik a Hany. Rozhodli jsme se pro šoulačku a pro místa, kam se člověk suchou nohou nedostane. Jako nástrahy jsme zvolili pop-upky Bandhita a Ananas/NBA, ale také kukuřici s tradičním rohlíkem. Na prvním vypraném místě se nám dařilo hned od prvních okamžiků, kdy Jirka chvíli po náhozu zdolal nádherného amura 91cm, po něm mi zabral jeho mladší brácha a pak už připluli na scénu kapři. Šulcik bohužel první záběr neproměnil, byla to velká škoda, protože na druhém konci měl lysce určitě přes 75cm. Menších kaprů do 65cm jsme nachytali poměrně dost, jen Hany si to neužil, protože po cestě na místo ztratil botu a následně si ošklivě rozřízl palec a tak místo rybaření létal po lekárnách. Po pár hodinách jsme se přesunuli na jiné místo, kde už to tak žhavé nebylo, protože se mi podařilo zdolat pouze jednoho malého kapra. Následně jsme si půjčili pramice a zkusili kapry ulovit z nich, nicméně při tomto počínání se nám taky nedařilo a tak jsme se rozhodli pro dnešek skončit. Byl to fajn den a opět nás kouzlo městského rybolovu dostalo. Za ct-exil, DH baits a exil-fishing.cz Ondra Křížek.

2.7.2015

Další vlašťovky ulovené na pop-up Ananas//NBA.

24.6.2015

Jirky první letošní kapři z Vltavy.

7.6.2015

Právě jsme začali natáčet další díl Urban fishingu na menší vodě v Praze!

14.4.2015

První letošní teplé dny vytáhli samozřejmě Jiřího s Lubošem k vodě. Bohužel se zatím žádný toužený úlovek nepodařil, ale to příjde! :)

10.2.2015

V únorovém vydání magazínu Kapr & Kapří svět si můžete přečíst náš článek Urban fishing Praha od Jiřího Moce a Ondry Křížka.

25.1.2015

Naše první video z Urban fishingu v Praze je na světě!!

3.11.2014

Několik říjnových dnů strávil Jirka na břehu Vltavy, přímo v centru Prahy. Občas mu společnost kamarád Luboš, kterému se během jedné výpravy podařilo zdolat nádherného devítikiláka. Jirka také nezahálel a několik kaprů nachytal.

5.9.2014

Po tom, co mi skončila 14ti denní hospitalizace ve Střešovické nemocnici, jsem se před cestou domů zdržel na dvě noci u Vltavy. Společnost mi dělali parťáci Jirka a Slámiš. Hned první noc se mi povedlo zdolat nádherného a pro mě velmi cenného kapra s parametry 76cm 10,7kg! Zobnul mojí nejoblíbenější nástrahu Kokpro, tentokrát na panáčka s bílou plovkou. Druhý večer se to rozjezdilo Jirkovi a během hodiny vytáhl dva pěkné šupináče a o dalšího přišel, taky fungoval panáček – tentokrát KOKpro + pop-up bandhita. Chytání přes noc v centru rozhodně není pro každého, ale jsem moc rád, že my si tenhle adrenalin dopřáli :D .. S Jirkou jsme se začátkem září do Prahy ještě na noc vrátili a Jiřik opět bodoval. Ze dvou záběrů bohužel o slušnou rybu přišel, ale radost mu udělal i menší šupík.. Tak zase příště :) Za ct-exil Ondra Křížek.

25.8.2014

V uplynulém týdnu Jirka s Ondrou podnikli do centra několik odpoledních vycházek a každému se povedlo udělat záběr od slušné ryby. Ondra bohužel kapra, který si to namířil přímo za pilíř mostu vyvlíkl, ale souboj Jirky dopadl pro nás výborně a máme první fotku s kaprem přímo z centra Prahy! Šupík měl parametry 75cm a 8,7kg. O víkendu se na Vltavu vydal i Šulcik a také měl na prutě pěkného kapra, ale dopadl stejně jako Ondra… Vkládáme několik fotek z lovu a držte nám palce i nadále!

18.8.2014

První letní párhodinová výprava..

26.2.2014

Pár fotografií z našeho průzkumu budoucích lovných míst.

6.2.2014

Přidáváme první fotky z putování kolem Vltavy a první Jirky krátké vycházky.

20.11.2013

Dalším projektem, kterému se chceme věnovat v příštím roce (2014), je rybaření přímo v našem hlavním městě. Prahu má téměř každý z našich členů od svého bydliště co by kamenem dohodil a Jirka Moc, který je zakladatelem této mise v ní od narození bydlí. Věříme, že při tomto rybaření zažijeme hodně adrenalinu a nezapomenutelných zážitků. V příštím roce by jsme také chtěli natočit video a pravidelně Vás informovat na této podstránce o našich výpravách.

DSC05233