6.díl – Pavel „Panky“ Višněvský

AMUR

1. Petrův zdar Panky! Pro začátek se čtenářům rozhovoru představ, kolik ti je let, odkud jsi a kde momentálně studuješ/pracuješ?

Ahoj, jmenuji se Pavel Višněvský, ale Všichni mi říkají Panky. Je mi krásných 21 let. :) Od narození bydlím v Údlicích. To je menší vesnice hned u Chomutova. Vyučil jsem se zámečníkem a nyní pracuji na šachtě, kde se zabývám opravou převodovek, rýpadel atd… :)

2. Čím se zabýváš mimo rybaření? Jaké jsou tvoje koníčky?

Tak určitě se nejvíce zabývám rybařinou, ale rád si zahraju florbal. Teď mě celkem chytil i kulečník a chodím na procházky se psem. Neumím si představit život bez nějakého koníčku. :)

3. V kolika letech a díky jakým okolnostem jsi se dostal k rybaření?

K rybařině jsem přičichl jako malý kluk někdy ve druhé třídě na základce. Chodil jsem s mým dobrým kamarádem pytlačit. Měli jsme zlomené hokejky, provázek a háček z drátu. Hrozně rád vzpomínám na tyhle časy. Do dneška si pamatuji na svůj první úlovek. Bylo to už na prut a byl to hezkej cejn. Podsekl jsem ho za žábry, a když jsem ho vytáhl na břeh, tak jsem křičel pořád dokola slovo kapr, kapr, kapr. :D

4. Kdy se z tebe stal kaprař a čím to, že tě uchvátil zrovna tento styl rybaření?

Kaprařina mě uchvátila asi tak v patnácti letech. Jeden můj kamarád v té době už chytal velké kapry a mě to také hrozně chytlo. Ukázal mi pár triků, dal několik rad a toho si velmi vážím. (Děkuji Stando) Jinak jsem si prošel vším sám. Sám jsem se vše za pomoci internetu a knížek učil a postupně to došlo až do tohoto stádia. Ale učím se pořád. :)

5. Řekni nám něco o svých začátcích při lovu kaprů? Jak dlouho trvalo, než jsi se dostal k větším rybám (10kg+)?

O začátcích jsem se tak trochu rozepsal v předešlé otázce, ale tak určitě náhodou jsem svého prvního kapra nad 10 kg ulovil hned první sezonu. Bohužel fotku jsem ztratil. :( Na začátky mám dobré vzpomínky. S kamarády jsme seděli u ohně a poslouchali rádio a grilovali. :) Rád bych se do těch časů vrátil.

kokotvyfajčený

6. Jsi spoluzakladatel Carp Gangu, kdy a za jakým účelem jste založili tuto skupinu?

Nejdříve jsem chytal kapry sám a předloni jsem ukecal ke kaprařině i kamaráda Honzu „Faldu“ Falešníka. Se kterým jsem se díky kaprařině velmi dobře skamarádil a na výpravy s Faldou jezdím rád. (Díky Falda) :) Ale teď k založení CG. Byla jedna alkoholová akce, kde jsme si řekli, že založíme tým. Po nějaké době jsme se vážně rozhodli, že ten tým tedy založíme, jenže carp team v názvu už má celkem dost týmu. Tak jsme se díky reklamě na jednoho operátora rozhodli pro název CARP GANG (asi jinej gang). CG jsme založili v únoru 2013, za účelem o kterém ani nevíme. Prostě jsme to jen tak založili pro naší zábavu. :) Že se nám to rozjede takhle rychle jsem opravdu nečekal a velmi si toho vážím. Jelikož jsme do nedávné doby byli jenom dva, tak článek máme zatím pouze jeden, ale pracujeme na dalších. Nyní nás je celkově pět a to je asi konečný počet. Videa také nějaká máme. Vše máme na našem webu www.carpgang.com

FB fanpage : www.facebook.com/carpgangcv

YT channel : http://www.youtube.com/user/carpgangtv

7. Co můžete čtenářům jako Carp Gang zatím nabídnout a co chystáte na příští rok 2014?

Tak o novinkách bych nějak moc nemluvil, dokud nejsou. Momentálně pracujeme na stylovém oblečení, které bude k prodeji. Máme připravená nějaká témata na články. Určitě budou i videa, ale jaká, na to si musí člověk počkat. :) Pak se chceme hodně věnovat úklidu bordelu kolem vody.

pankyheadcass

8. Čím to, že jako český tým máte doménu .com a ne .cz?

Bohužel při zakoupení domén jsme narazili na problém, že nám domény carpgang.cz a carp-gang.cz někdo koupil.  Ale to nejsou jenom domény, ale i emaily se jménem carp gang. Asi někomu ležíme hodně v žaludku, ale tak když jim to dělá dobře. :)

9. Spolupracujete nově s firmou Mikbaits, co se tobě líbí na této firmě a proč jste si vybrali zrovna ji?

Tak určitě! Libí se mi férovost a přístup Michala Kučery, jak k nám, tak k rybařine. Má za sebou velmi dobrý tým zkušených rybářu a rád budu součástí téhle bandy. :) A o kvalitách firmy mikbaits, ccmoore, taska atd… se nemusím dál rozepisovat.

10. Co tě dokáže na kaprařích/kaprařině nejvíc naštvat? Chtěl by jsi v tomto směru něco změnit?

Rozhodně co mi velmi vadí je bordel! To co u vody nechávají rybáři celkově je opravdu hnus. Díky bohu nejsou všichni takový. Pak mi vadí chování se k rybám. Když vidím fotky hezkých kaprů, jak jsou od hlíny a omlácený, tak se mi chce vážně brečet. Rybář by se měl chovat slušně i k menším rybám. Ta přece taky vyroste. O odnášení ryb od vody ve velkém se asi ani nemá cenu rozepisovat. Tábořiště, karavany, tohle všechno mi osobně vadí. Kdybych byl kouzelník, tak to změním hned.

11. Přejdeme k samotnému lovu, na jakých vodách nejraději chytáš?

Osobně nejraději lovím na menších svazových vodách, kde si vážím každého kapra. Zarostlé vody jsou pro mě velkou výzvou i na několik let. Ale bohužel ryby ze svazovek mizí ve velkém. :/

tadyrádchytam

12. Co tě nejvíce přitahuje k malým vodám?

Nejvíce mě přitahuje jejich krása a jejich složitost, dostat hezčí rybu na břeh ( pokud mluvíme o zarostlých vodách). Mám rád hon např. za jedním kaprem.

jukejkaporfotkyjakdopici

13. Máš nějaké speciální strategie na tyto malé vody?

Přesně o tomhle bude článek. Článek nebude o tom někomu dávat rady, ale o našich zkušenostech z těchto vod. Rád chytám hned u břehu s menším množstvím krmení. Vše bude v článku. Až bude čas ho sepsat. :D

14. Popiš největší extrém, který jsi při rybaření zažil?

Abych řekl pravdu, tak nějaký velký extrém jsem asi zatím nezažil. Ale nejvíce co mě mrzí, je jeden záběr z jednoho menšího rybníčku, který je komplet zarostlý trávou. Je to 3 roky zpátky, kdy jsem poprvé zvolil olověnou šňůru. V noci přišla obrovská jízda, kdy jsem myslel, že mi hlásič utrhne hlavu. Po záseku mi hned bylo jasné, že se jedná o velkou rybu. Samozřejmě mi praskl uzel u olověnky. Školácká chyba, ale od té doby olověnku už nikdy nepoužiju.

15. Láká tě zahraničí? Popřípadě jaká voda/země?

Tak určitě mě láka zahraničí. Hrozně se mi libí rybníčky v anglii. Tak se mi to jednou třeba splní a udělám si hezkou dovolenou. :) Francie taky není špatná. Libí se mi tam jejich krajina a lysoni. :) Ale nejdřív se naučím pořádně lovit kapry tady u nás v ČR. :)

16. Tvůj názor na soukromé revíry v ČR?

Co k soukromým revírům v ČR říct. Osobně nevyhledávám chaty a kapry s roztrhanejma hubama. A hrozně mi vadí, že tam jsou kapři ze svazovek a jestli někdo řekne, že to není pravda, tak lže. Ale najde se pár revírů, na které bych klidně jel. Třeba Hejlov se mi libí. Je vidět, že to vlastní člověk, který tomu rozumí.

17. Kolik měl tvůj největší kapr? 

Raději napíšu pár slov o kaprovi, kterého si vážím asi nejvíce. Je to velikonoční kapr, který zabral půl hodiny po náhozu. Jediný záběr za tři dny. V noci bylo krásných -10 stupňů. Velmi si ho vážím kvůli jeho vzhledu a hlavně si myslím, že jsem ho chytil jako jediný. Byla to vlastně i naše s Faldou první společná výprava. Doufám, že se s ním ještě někdy potkám. :)

kapr velikonoce 12,5 kg

18. Preferuješ tzv. UK styl chytání, popiš ve zkratce oč jde a co se tobě samotnému na tom líbí?

Tzv. UK styl není jenom o nízkých hrazdách a anglických produktech, ale o chování a přístupu k rybařině. Žádné odhazování odpadků do rákosu apod. Jde o požitek a užívání si rybařiny. Vážit si každého uloveného kapra. Pro mě jsou angličani velkým vzorem.

UK

19. Kolik času ročně strávíš u vody?

Skoro každý volný čas se snažím být u vody. Jak od jara, tak do podzimu. Bohužel letos jsem musel sezonu kvůli zdravotním důvodům ukončit dřív. Přeci jenom zdraví je důležitější.

20. Závěrem nám řekni, co je pro tebe v kaprařině nejdůležitější a pokud chceš, můžeš něco vzkázat čtenářům tohoto rozhovoru.

Pro mě je nejdůležitější být u vody z lásky k tomuhle krásnému koníčku. Užívat si každého souboje a mít respekt k přírodě. Závěrem bych chtěl vzkázat čtenářům, ať se u vody, k rybám a přírodě chovají slušně a užívájí si rybařinu. A ať co nejvíce pouštějí ryby zpátky tam, kam patří, ať mohou potěšit i ostatní rybáře. Mějte se hezky. :)

catchandrelease.jpg

Panky, děkujeme za rozhovor a ať se daří!

Pro nejčerstvější info o nových rozhovorech a dění na webu, dávejte lajk naší FB stránce - https://www.facebook.com/ctexil

Rozhovor ze dne 1.12.2013