Rok 2012

24.10. – 25.10. Svazovka ČR

Nové místo, poslední výprava a nádherný kapr při délce 78cm a váze 7,6kg, který zobnul KOKA od DH baits. Za ct-exil Ondra Šulc.

15.10. – 16.10. Svazovka ČR

Hlásím pro mě úspěšnou noc! Tři záběry, vše na GLM n´KRILL. První záběr byl, na této vodě a pro mě hodně cenná ryba. Řádkáč 78cm 8,2kg. Při zdolávání druhé ryby, mi filuta o něco uřízl návazec. A třetí byla piraňa do 65cm. Kéž bych mohl zůstat déle, voda po ránu krásně žila hlavně k krmených místech a věřím, že by záběry nadále přicházeli. Musel jsem ale k zubaři a na zbytek raní směny do práce. Za ct-exil Honza „Slámiš“ Slaminka.

8.10. – 9.10. Svazovka ČR

Po několika dorostencích se na mě připlaval podívat opět kapr z té větší váhové kategorie. Jeho délka 76cm tomu moc nenasvědčovala, ale mile nás překvapilo, když se po odečtení saku ručička váhy zastavila na hodnotě 10,9kg. Hold kapří hody před zimou začínají, tak nelenošte doma a mazejte k vodě.:) Šupoš zobnul dvě kuličky KOKpro 18mm. Za ct-exil Honza „Slámiš“ Slaminka.

27.9. – 29.9. Svazovka ČR

Třídenní výpravička s Honzou tentokrát začala nepříjemně. Vyjížděli jsme až k večeru a naše vytypovaná místa byla obsazena, nakonec jsme nahodili až za tmy. Záběr na sebe nenechal dlouho čekat a byla to hned nádherná jikernačka, už solidně napapaná na zimu – 80cm 11,8kg. Včetně ní jsme ulovili 7 kaprů v čele se šupíkama 76 a 71cm. Za ct-exil Ondra Křížek.

26.9. – 27.9. Svazovka ČR

Po týdnu jsem se opět podíval k vodě, tentokrát s Markem a dařilo se na výbornou.. Chvíli po příjezdu Marek zdolal šupináče 71cm, po něm ještě dva šupíky 65cm a 77cm. Já jsem vytáhl také dva šupináče 74cm a 78cm 9,6kg. Kapři už začínají mít nádherné podzimní barvy, tak hurá na ně :) .. Za ct-exil Ondra Křížek.

22.9. – 24.9. Svazovka ČR

Po měsíci jsem se dostal na tři dny k vodě a dařilo se. První velkou rybu jsem bohužel vyvlíkl, ale druhá už skončila v síti mého podběráku, byl to krásný šupináč 11,8kg. Další večer jsem ještě včetně pár menších kaprů chytil lysce 8,9kg. Za ct-exil Jakub Figr.

21.9. – 22.9. Svazovka ČR

Při výběru mého víkendového místa jsem vsadil na jistotu a zadařilo se přišli krásní 3kapři 70cm,72cm a největší kusanec 74cm.Všichni kapři byli chyceni na KOK pro od firmy DH Baits. Za ct-exil Ondra Šulc.

20.9. – 21.9. Svazovka ČR

Další změna místa a změna krmné strategie mi přinesla další nádherou rybu :) .. Tentokrát jsme vyrazili s Tomášem a hned od začátku bylo jasné, že kapři budou aktivní.. První na podložce se rozvalil můj šupináč 90cm 13,7kg, po něm měl Tomáš tři záběry, které ale dopadly vítězně pro kapry. Čtvrtým záběrem už Tom prolomil smůlu a vytáhl hezkého šupíka 72cm :) .. Za ct-exil Ondra Křížek.

9.9. – 10.9. Svazovka ČR

Přesnočku na místě, které jsme začali zkoušet minulý týden s Honzou, jsem tentokrát strávil s Markem a Tomášem. Všichni jsme vsadili na naší zatím nejoblíbenější příchuť KOKpro. První záběr na sebe nenechal dlouho čekat, ale byl to jen kapří šmudla. Druhý záběr na můj prut už vypadal lépe a po určitě půl hodinové přetahované jsem zvítězil souboj nad kaprem, který toho už hodně prožil, což jsem usoudil podle starých zranění a roztržené hřbetní ploutve. Byl to ale statný říční šupináč na krásných mírách 91cm 13,3kg! Za ct-exil Ondra Křížek.

7.9. – 8.9. Svazovka ČR

Po delší době jsem chytil slušného „torpédovitého“ kapra 82cm. Rád bych se s takovýmhle stylem kapra jednou dostal přes metr a vůbec by mi nevadilo, že má poloviční váhu, než by mohl mít pořádnej nařachanec při stejné délce :) ).. Za ct-exil Ondra Křížek.

5.9. -6.9. Svazovka ČR

S Ondrou jsme se začali více věnovat místu, z kterého mu přišel krásný šupináč. Započali jsme rozkrmovat místa i plochu, ve které chytáme a to i větším množstvím (cca 0,5-1kg na 24hod). Naše volba padla na KOKpro, GLM n´KRILL a Main Course. Ryby s námi začínali stále více spolupracovat a záběry přicházeli pravidelně. Čtvrtý večer se rozjel první můj prut s nastraženým Main Coursem (opět z pytlíku). Po urputném boji mezi překážkami mi Ondra podebral kapra, který mi opět posunul pomyslnou laťku vzhůru. Statný šupináč, dlouhý 91cm a vážící 14.9kg. Já byl nadšený… Záběry opět přicházeli pravidelně, poté po pár dorostencích a jedné ztracené rybě, se rozjel i můj druhý prut. Opět Main Course, ale tentokrát dvě 18mm kuličky máčené od rána ve vodě. I přesto boilies krásně vonělo a pracovalo! Po podebrání jsem se mohl pomazlit s krásným lyscem dlouhým 80cm s váhou přesně na 10kg. Půl hodinky nato jsme museli balit, protože já musel do práce na ranní směnu, ale jen svatý Petr ví, co by se ještě dělo dále. Za ct-exil Honza „Slámiš“ Slaminka.


2.9. – 3.9. Svazovka ČR

S parťákem Honzou jsme se rozhodli, že na podzim budeme zkoušet různá místa na naší oblíbené vodě a kapry tak aktivně vyhledávat. První zkouška byla na místě, kterému jsem věřil snad ze všech nejméně a jak už to někdy bývá, ono mě mile překvapilo. Chytat jsme přijeli už kolem 4 hodiny odpoledne a já si rozkrmil každý prut dvaceti kuličkama KOKpro a GLM n Krill. V 7 hodin jsme zatím hluché pruty přehodily a opět lehce přikrmili stejnou dávkou. Za další půlhodinku jsem dostal jízdu na koka a hned po záseku bylo jasné, že to bude pořádná ryba. Prošel jsem se za ní podél břehu dobrých 150m a i potom zdolávačka stála za to. Nakonec to pro nás dobře dopadlo a já se mohl vyfotit s krásným šupináčem 89cm 14,5kg. Po něm jsme s Honzou chytli oba ještě jednoho kapříka kolem 70cm. Za ct-exil Ondra Křížek.

27.8. – 28.8. Svazovka ČR

Není tomu tak dlouho, co jsem se hlásil a hlásím se znovu. Tentokráte mě naše oblíbená svazovka obdarovala lyscem 83cm a 11.5kg. Krásně stavěná ryba neodolala Kokové formuli v podobě dvou kuliček. Za ct-exil Honza Slaminka.

25.8. – 26.8. Svazovka ČR

Při několika posledních výpravách jsem zkoušel nová místa na mé milované řece. Na tomto průzkumu se mi nepodařilo dostat uspokojivého kapra, tak jsem se na jednu noc vrátil na moje nejoblíbenější místo, kde na mě čekal šupináč 75cm 9,5kg :) . Za ct-exil Ondra Křížek.

19.8. – 20.8. Svazovka ČR

Po poslední nevydařené noci jsem si splnil svůj letošní sen a zlepšil si osobní rekord. Nejdříve jsem vytáhl kapra ve velikosti 81cm 10,7kg a za dvě hodiny mě překvapil ještě větší kapřík 83cm 11,1kg. Oba kapři zabrali na Kokpro. Za Ct-Exil Ondra Šulc.

17.8. – 18.8. Svazovka ČR

Hned po včerejší vydařené noci jsem vyrazil s parťáky Ondrou a Peťou. Opět naše oblíbená svazová voda a opět jsem byl obdarován krasavcem z jejích hlubin. Šupináč s parametry 83cm a 11.9kg zobnul KOKpro z pytlíku, jak jsem pojmenoval přípravu boilie těsta, kterou jsem vyčetl a trochu okopíroval z jednoho článku. Za ct-exil Honza Slaminka.

16.8. – 17.8. Svazovka ČR

Po několika smolných nocích strávených po odpolední šichtě a víkendech u vody, se mi naše oblíbená svazová voda odvděčila mým, zatím největším kaprem – 81cm 13kg. Děkuji :) Za ct-exil Honza Slaminka.

14.8. Svazovka ČR

Dvě 48hod. výpravy s parťákem Kubou přinesly spoustu záběrů, ale pouze od ryb do 8kg. Za ct-exil Ondra Křížek.

22.7. – 29.7. Orlická přehrada

S parťákama Jirkou a Honzou jsme poprvé vyrazili na vodu, která je určitě nejen pro nás velkou výzvou – Orlickou přehradu. Povedlo se nám nachytat celkem dost kaprů a poznávací výpravu jsme si suprově užili. Mě se po druhé noci povedl kapr, kterého jsem chtěl na Orlíku chytit. Typický tamní šupoš 85cm 11,5kg. Na kapry fantasticky fungovalo KOKpro. Tak snad zase za rok a už s lepší přípravou :) Za ct-exil Ondra Křížek.

18.7. – 19.7. Svazovka ČR

Po mnoha námi ulovených kaprech na KOKpro, jsem se rozhodl zkusit na jednom prutu pro mě novou příchuť Main Course a vyplatilo se – šupináč 76cm 7,6kg. Za ct-exil Ondra Šulc.

15.7. – 16.7. Svazovka ČR

Hned po nevydařeném lovu na přehradě jsem se rozhodl, že si půjdu spravit chuť na řeku a vyplatilo se. Krásný šupík 76cm 8kg zabral na KOKpro od DH baits. Za ct-exil Ondra Šulc.

14.7. – 15.7. Svazovka ČR

Přítulka zavelela, že si půjdeme zachytat na naší oblíbenou řeku a i přes obtíže s hudební akcí konající se poblíž, jsme během 12-ti hodinek u vody zdolali tohoto 74cm dlouhého mlíčáka. Bodovalo GLM n´KRILL. Za ct-exil Honza Slaminka.

28.6. – 29.6. Svazovka ČR

Další noc strávená pod širákem přinesla tři kapří záběry na KOKpro. Bohužel jsem ale nebyl ve formě a dva kapři mi spadli :) .. Chuť jsem si aspoň spravil tímto lysečkem 73cm 9,1kg, kterého jsem se snažil „narvat“ pěkně na samospoušti před objektiv, až mi ujela ruka a z kapra je celkem předpažka, sry :D .. Za ct-exil Ondra Křížek.

26.6. – 27.6. Svazovka ČR

S kamarádem Jakubem jsme se vydali na pár hodinovou výpravu k naší oblíbené vodě. Povedl se akorát jeden záběr, ale opravdu stál za to. Po pořádném boji jsem si potěžkal 14,4kg těžkou jikernačku na 85ti centimetrech. Zachutnalo ji KOKpro od DH. Za ct-exil Ondra Křížek.

15.6. – 17.6. Svazovka ČR

Víkend na oblíbené vodě přinesl několik kaprů do 70cm, kterým zachutnal kok a glm+krill.

7.6. – 9.6. Svazovka ČR

Za 48 hodin na oblíbené vodě jsme s Markem udělali pouze jediný záběr, ale stále nevytřená jikernačka s parametry 75cm 10,2kg za to stála. Za ct-exil Ondra Křížek.

2.6. – 3.6. Svazovka ČR

Dvanácti hodinová výprava s Tomem se vydařila. Chytli jsme 4 lysce – dva menší, dva větší (71cm 7,8kg a 79cm 9,6kg). Šlapalo glm+krill a kokpro. Za ct-exil Ondra Křížek.

1.6. – 2.6. Svazovka ČR

Původně jsme měli vyrazit na naši oblíbenou svazovou vodu ve čtyřech lidech. Nakonec jsme na břehu stanuli jen já a Ondra. První záběr měl Ondra, ale kapr se mu však během chvilinky vyřízl. Další záběr jsem měl já a to už jsme kapra navedli do podběráku a byl z toho 73cm dlouhý lysec. Ještě během zdolávání se rozjel i můj druhý prut, na kterém nám zbyl pouze přeříznutý návazec. Ondra potom při rozednění zdolal jednoho kapra kolem 60cm. Za ct-exil Honza Slaminka.

11.5. – 13.5. Svazovka ČR

Víkendovka s Kubou a Ondrou aka „Chesem“, zaměřená na pokus o ulovení pořádné jikry před třením začala nadějně, protože Kuba po chvíli zdolal první menší ještě nevytřenou jikru. Po setmění ještě vytáhl mlíčáka 72cm a mě při jeho podebírání zabrala jikernačka stejné délky, tak jsme jim rovnou střihli rodinnou fotku :) . V poledne měl Ches životní záběr a po dlouhém boji zdolal nový osobák – lysce (mlíčáka) 11,1kg. K večeru jsem ještě já vytáhl dalšího kluka na 75ti centimetrech a to bylo tak vše zajímavé. Pořádná jikra se nepovedla, ale i tak supr :) Za ct-exil Ondra Křížek.


 

8.5. a 9.5. Svazovka ČR

Po dlouhém neúspěchu na mém doposud oblíbeném místě jsem se přestěhoval na jiné a výsledek se dostavil… Za dva dny lovu, jsem zdolal 5 kaprů, z nichž tři největší měli – 78cm 10kg, 77cm 9,7kg a 71cm 8,5kg. Chytal jsem pouze přes den, kdy byl u vody docela velký ruch ze strany turistů, bruslařů a cyklistů. Všichni tito kapříci zabrali na boilies Red Hot od DH Baits. Za ct-exil Petr Hluchý.

4.5. -5.5. Svazovka ČR

Po pravděpodobně úspěšném odmaturování z matiky, jsem se musel jít odreagovat k nejoblíbenější řece. Společně se mnou šel po dlouhé době i taťka a Marek. První záběr od šupíka 8,8kg následoval ani ne po hodině od nahození a my čekali na večerní žně, ty se ale nekonali, protože za tmy přišel jen jeden malý kapr. V půl 6 ráno mi však přišel záběr, na který nikdy nezapomenu! Na tři 18mm kuličky Kokpro pod sebou mi zabral nový osobák – jikernačka 90cm 15,5kg, měl jsem neskutečnou radost. A aby toho nebylo málo, při focení Marek vytáhl 70tníka :) . Za ct-exil Ondra Křížek.

24.4. – 27.4. Svazovka ČR

O Svaťáku jsem vyrazil na čtyři dny k mé srdcovce a podařilo se mi vytáhnout velké množství menších kaprů. Na většího jsem natrefil až poslední večer, šupinatý torpédo zoblo vysušenou 30mm kouli příchutě Kokpro. Po něm ráno následoval další šupík, který byl sice o něco menší, ale za to krásný. Za ct-exil Ondra Křížek.

23.4. Svazovka ČR

Díky dvoudennímu volnu ve škole jsem se rozhodl strávit jeden den na mé oblíbené vodě, hlavně jsem si chtěl odpočinout před dalšími dny strávenými ve škole a chycení kapra by byl už jen bonus o který jsem se ale velmi snažil a dělal jsem vše proto, abych nějakého místního kapra chytil. Na oba pruty jsem nastražil boilies Red Hot od DH baits. Po jednom vytáhnutém tloušťovi jsem se konečně kapra dočkal :) . Za ct-exil Petr Hluchý.

18.4. – 22.4. Svazovka ČR

Od středy jsem vyrazil na moje oblíbené místo s hlavním cílem – učit se na nadcházející maturitu. Ze začátku kapři „spolupracovali“ a nechali mě první dvě noci pořádně se vyspat a přes den něco naučit. No naštěstí je to přestalo bavit a další dva dny jsem si zachytal parádně :) ) Nejvíc jim chutnalo kokpro od DH a největší šupináč měl míry 79cm 9,3kg. Za ct-exil Ondra Křížek.

25.3. Svazové vody

Za uplynulý víkend se nejlépe vedlo „fídrařům“ Markovi a Tomášovi, kteří na malé tůni nachytali přes 20 kapříků do 60cm. Mě se na boilies pověsil akorát jeden mega tloušť a Peťan po pěti minutách boje vyvlíknul prvního letošního slušnějšího kapra. Za ct-exil Ondra Křížek.

18.3. Svazové vody

Březnové výpravičky s feederem na okolní louže nám přinesly první kapříky v sezoně, včetně jednoho tamního „veteránka“ :) O víkendu jsme se chtěli na pískovně pokusit o něco slušnějšího, ale marně.